Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

L5R 3ed PL

wt paź 02, 2007 2:35 pm

Takie małe pytanko. Już któryś raz słyszę, że ma byc wydane przez nieznane mi wydawnictwo (Imagination, czy coś) na przełomie lat 2007/2008, który to przełom nie jest już tak odległy, jeśli dobrze się zastanowić.

Ktoś wie coś więcej? Jaki standard wydania, cena, co z odoatkami (bo mi tam podstawka nie potrzebna, ale jakieś Art of duel, czy Creatures of Rokugan to bym kupił)
 
argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 12:29 pm

wt paź 02, 2007 7:15 pm

Też coś słyszałem, wydawnictwo "Imaginator" podobno ma już zaawansowane prace nad spolszczeniem podstawki... ale czy coś z tego będzie... :razz: jakoś po częstotliwości wydawania dodatków do 1ed mam złe wspomienia co do L5R PL. Ale mam nadzieje...
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

pt paź 05, 2007 11:57 pm

Stronka tego wydawnictwa jest dosyć uboga w treść i niewiele można z niej wywnioskować. Skrobnąłem maila do tejże strony (jakkolwiek głupio to brzmi :) ) i jeśli otrzymam jakąś odpowiedź to nie omieszkam się nią podzielić :)
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

sob paź 06, 2007 4:51 pm

O prosze! A właśnie zastanawiałem się nad kupnem 3 ed., bo czytałem wiele pochlebnych opinii na temat mechaniki w niej zawartej. Jeżeli ją wydadzą to mają piewrszego klienta!
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz paź 07, 2007 3:19 pm

I mają nawet drugiego. Dobrze, że nie kupiłem oryginału jeszcze, ale się przymierzałem:)
 
Craven

ndz paź 07, 2007 9:55 pm

No a ja kupiłem stąd wątpię bym był zainteresowany - kto wie jaka będzie jakość tłumaczenia.

Zaskoczę kogoś jak powiem, że wolałbym drogę feniksa po polsku? :D
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz paź 07, 2007 10:02 pm

Skoro przeczytałeś 3 ed. to dasz i The Way of the Phoenix :D. Ja wole żeby wzięli się za 3 ed. a zaraz za podstawką secrety :), a nie jakieś Four Winds.

pozdr beneq :D
 
Craven

ndz paź 07, 2007 10:05 pm

to nie chodzi o kwestię dania rady lekturze, tylko o to, że mam 6 dróg klanowych po polsku na półce i chciałbym mieć komplet.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz paź 07, 2007 10:08 pm

Skoro tak to mogliby dodrukować jeszcze kapke Drogi Lwa :D.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pn paź 08, 2007 1:36 pm

Craven pisze:
Zaskoczę kogoś jak powiem, że wolałbym drogę feniksa po polsku? Very Happy


Wiesz, nieszczególnie. Też wolę Drogę Feniksa :P

beneq pisze:
Ja wole żeby wzięli się za 3 ed. a zaraz za podstawką secrety Smile


Z secretsami się nie da. O ile pamiętam są to dodatki do drugiej edycji, a wydawnictwo ma pewnie licencję na dodatki trzecioedycyjne.
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

pn paź 08, 2007 2:50 pm

Uwaga ponizsza informacja jest oficjalna :

Wydawnictwo "Imaginator" wyda polska wersje 3ed L5k. Obecnie prace nad tlumaczeniem sa juz w zaawansowanej fazie i niedlugo zostana zakonczone. Podrecznik zostanie wydany na poczatku 2008 roku, jednak na chwile obecna ciezko jest powiedziec, czy bedzie to Styczen czy Luty. Nastepne w planie wydawniczym sa Four Winds figurujace pod robocza nazwa Czterach Wichrow. Wiecej informacji powinno pojawic sie na stronie wydawnictwa w przeciagu tego tygodnia.
 
Craven

pn paź 08, 2007 2:57 pm

No chwilowo strona nie zachęca pustkami.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn paź 08, 2007 3:01 pm

Ja także dostałem potwierdzenie od wydawnictwa w formie odpowiedzi na maila jakiego do nich wyslałem. Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się jak umieszcze treśc odpowiedzi poniżej:

"Witam!

Tak, prawdą jest, że wydawnictwo ma zamiar wydać polską wersje 3ed L5K. Prawdą jest też, że prace sż już dość zaawansowane. Niestey nie jest prawdą, że bedzie ona na święta, gdyż najzwyklej w świecie nie wyrobimy sie z terminem. Dlatego też nie podałem jeszcze oficjalnego terminu premiery.

Wieści o tym pojawią sie na stronie wydawnictwa w najblizszych dniach. Moge Ci jednak obiecać że Legendy bedą w zimie.

pozdrawiam"

JUUUPII!!

pozdr beneq
 
Kastor Krieg

pn paź 08, 2007 3:26 pm

Jeśli "prace nad przekładem są zaawansowane", to doliczcie spokojnie dwa miesiące lub więcej od ich zakończenia do czasu dystrybucji.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn paź 08, 2007 3:30 pm

Oj ty zawsze musisz byś tak pesymistycznie nastawiony do rzeczy :D. Jak to jest Krieg!
 
Kastor Krieg

pn paź 08, 2007 4:04 pm

Tam pesymistycznie. Zobaczcie jak to wygląda z nWoDem - jak dawno zdałem tekst i że kończy się pierwszy tydzień października, a nikt się w ISA nie obija, zapewniam.

Po prostu skład to 2-3 tygodnie minimum + tydzień zderzaka na poślizg, druk to samo 2 do 3 ( +1 ), po druku tydzień leżakowania i początek dystrybucji.
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

ndz lis 25, 2007 11:16 am

http://polter.pl/Qendi,blog.html - jeśli ktoś zainteresowany to to jest blog szefa Imaginatora
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

ndz lis 25, 2007 8:52 pm

Czyli jest nieźle jeśli chodzi o tłumaczenie. Mam nadzieje, że Imaginator się wyrobi, bo naprawdę życzę im wszystkiego jak najlepiej. I może mielibyśmy w końcu wydawnictwo w Polsce poza CC, które się wyrabia w miarę w terminach...
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

ndz lis 25, 2007 10:32 pm

miejmy nadzieje....

tak gwoli informacji i małego spojleru to z tego co słyszałem cena postwaki ma być chyba coś około 50-60 złotych polskich ale to są informacje z września więc coś się mogło zmienić
 
Kastor Krieg

ndz lis 25, 2007 11:04 pm

Czyżby "Dał nam przykład Grzegorz Szulc, jak wydawać mamy?" :razz:
Jeśli rzeczywiście podstawka będzie kosztować podobne pieniądze co Podręcznik Podstawowy Świata Mroku, to mój zakup jest już pewien na 200% :)
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

ndz lis 25, 2007 11:50 pm

Prawdę mówiąc to szczerze wątpię żeby to ISA zainspirowała Imaginatora do takiej ceny tylko raczej polski rynek rgp :)
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

śr lis 28, 2007 9:14 am

Wracam po pewnym czasie i co widzę? Będzie 3. edycja po Polsku. Bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła, bo na kupno podręcznika po angielsku nie mam kasy, a z .pdf korzystać ie chcę i nie lubię (i to nielegalne). Już wiem, że na pewno kupię podstawkę i jeśli fundusze pozwolą również pozostałe podręczniki. Może się w końcu zmobilizuję po przeczytaniu tej podstawki i trochę się na nowo uaktywnię jeśli chodzi o L5K :). Bardzo miły bodziec.
 
Kastor Krieg

śr lis 28, 2007 9:55 am

PDF nielegalne? To chyba "skrót myślowy", alboś o DtRPG nie słyszał :wink:
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

śr lis 28, 2007 1:47 pm

Szczerze powiem, ze podana data (styczen/luty/marzec) powstrzymala mnie od kupienia oryginalu. Obym sie nie nadzial.

Panom z Imaginatora zycze spokojnej i owocnej pracy.

Osobiscie wolalbym aby w kolejce wydawniczej zaraz za podstawka znalazl sie bestiariusz Rokuganu (cztery wiatry juz mam ;) ), ale rozumiem ze raczej jestem w mniejszosci.

Off : co do Pdf'ow to nie sa moimi faworytami bo musze je drukowac. Dla mnie po prostu czytanie z monitora kompletnie kloci sie z idea pnp RPG.
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

śr lis 28, 2007 5:24 pm

Nie nadziejesz się nie nadziejesz niebójta się :) właściciel wydawnictwa nie może sobie pozwolić na zbyt duże obsuwy :)
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

czw lis 29, 2007 12:23 am

ok mam pewne informacje a raczej domysły z pierwszej ręki o cenach w okolicy 55-60 zł choć najbardziej chciana to 49 ale jest ona średnio prawdopodobna
 
Hajdamaka

czw lis 29, 2007 3:10 am

Zycze Wydawnictwu szczesliwej pracy i mam cicha nadzieje, ze wszystko pojdzie gladko.

Kupie, to wiadomo :)
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

czw lis 29, 2007 6:03 pm

Kastor Krieg pisze:
Czyżby "Dał nam przykład Grzegorz Szulc, jak wydawać mamy?" :razz:


Nie draznij mnie Kastor bo jeszcze sie rozmysle :razz: Prawda jest taka, ze wydanie podrecdznika za 60zl to kompromis miedzy tym zebyscie wy chceieli to kupic i my mieli za co wydawac kolejne. Jesli wszystko sie uda to bedzie nawet tanij niz 60zl. Ale tutaj nic nie obiecuje

Kastor Krieg pisze:
Jeśli rzeczywiście podstawka będzie kosztować podobne pieniądze co Podręcznik Podstawowy Świata Mroku, to mój zakup jest już pewien na 200% :)


Czy to oznacza, ze kupuisz 2 podstawki :D
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

pt lis 30, 2007 8:04 am

A ja nie wiem czy w efekcie nie kupię dwóch :D. Jedną dla mnie, drugą na prezent :D
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

pt lis 30, 2007 6:14 pm

Togashi Kaneda pisze:
A ja nie wiem czy w efekcie nie kupię dwóch :D. Jedną dla mnie, drugą na prezent :D


Wiecej takich wypowiedzi prosze ^_^bo to sprawia ze zaczynam wierzyc ze L5k utrzyma sie jako linia wydawnicza w polsce :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości