Zrodzony z fantastyki

 
Nicker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 16, 2007 7:55 pm

Łucznik

śr paź 24, 2007 6:57 pm

Chciałbym zagrać wojem zrobionym na łucznika, ale nie wiem jak najlepiej to zrobić i tu prośba do forumowiczów o pisanie pomysłów
 
Awatar użytkownika
lilanduris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 9:16 am

śr paź 24, 2007 7:16 pm

Chciałabym zauważyć, że temat dobrego łucznika był już kilka razy poruszany. Nie wiem na czym polega fobia dotycząca wyszukiwarki...
Skoro już koniecznie chcesz, aby Ci pomóc, może zdefiniuj dokładniej swoje wymagania. Czy ma to być czysty wojownik, a może chciałbyś rozwijać się w prestiżach? Czy magia wchodzi w grę, czy nie?
To ułatwiłoby nieco pomoc.

Na pierwszy rzut, proponowałabym skrzyżowanie elfiego woj o wysokiej zręczności z mistycznym łucznikiem. Musiałbyś wtedy wziąć poziom czarodzieja lub zaklinacza. Jest to bardzo podstawowe zestawienie, a jeżeli chciałbyś coś oryginalniejszego, sprecyzuj swoje wymagania.
 
Nicker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 16, 2007 7:55 pm

śr paź 24, 2007 7:40 pm

Magia nie wchodzi w gre. Mój MG jest sceptycznie nastawiony do Mistyka (wróży pioruny trafiające w postać), więc też nie inne prestiże mile widziane
 
Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 6:38 pm

śr paź 24, 2007 7:59 pm

Opcja szukaj nie gryzie.
Jeśli nie chcesz się babrać w magii, a przynajmniej nie po uszy, to poczytaj o Nowicjuszu Zakonu Łuku. Jest to w Miecz i Pięść. Dobry też jest Leśny Strzelec (Władcy Dziczy). Zawsze kojarzyli mi się z Scoiatael z Wiedźmina.
 
Awatar użytkownika
Elmenaizer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw mar 22, 2007 3:48 pm

śr paź 24, 2007 7:59 pm

Ja proponuje leśnego strzelca elfa oczywiście. Ostatno grałem leśnym strzelcem chociaż był to tropiciel/leśny strzelec a nie wojownik , ale biorąc pod uwage to że wojownik ma bardzo dużo atutów powinienes dość szybko spełnić wymagania tej klasy .
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

czw paź 25, 2007 5:34 pm

Tak ten temat był już poruszany wiele razy naprawdę powinieneś skorzystać z wyszukiwarki:X ale ponieważ jesteś nowym użytkownikiem to przymknę na to oko i postaram ci się pomóc, ale nie zdziw się jak niedługo ktoś z moderacji zamknie ci ten temat:(. Dobra przechodzimy do rzeczy po pierwsze rasa na twoim miejscu wybierałbym między człowiekiem(dodatkowy atut jest nieoceniony) i elfem(na dzień dobry masz umiejętności rasowe w posługiwaniu się łukiem). Podałeś za mało informacji, w jaką edycje grasz? jakie Universum? od którego poziomu zaczynasz? jakie masz statystyki(losowane czy rozdzielane)? Do którego poziomu chcesz mieć rozpisaną postać? Odpowiedz na te pytania Nicker to postaram ci się pomóc
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw paź 25, 2007 5:52 pm

Jako że niestety nie mam większości podręczników pod ręką, to moja propozycja będzie nie za bardzo skomplikowana - bierzemy leśnego elfa, maxymalnie podpakowując zręczność, tak żeby na 20 poziomie miał ponad 30 zręczności, idziemy na Niezrównanego Łucznika. Chyba że jesteś zainteresowany grą w Midnighta(albo możesz używać mechaniki z tego świata): wtedy bierzesz jungle lub snow elfa, heroic path to w tym wypadku elven champion lub quickened, plus mounted archer jako prestiż (można też skorzystać z atutów i wariantów reguł dla elfów ze Steel and Shadow).
 
Nicker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 16, 2007 7:55 pm

pt paź 26, 2007 8:50 pm

sorry za powtórke tematu

edycja 3.0, poziom 12, statystyki losowe, do 16 levela, Zapomniane Krainy
 
Awatar użytkownika
Henshin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 497
Rejestracja: czw paź 14, 2004 1:03 pm

ndz paź 28, 2007 3:57 pm

Grałem kiedyś wojem złamanym z łotrem, a potem NZŁ (nawet niezły sneak, ale tylko z 9m bodajże) i powiem Ci że koksiłem :wink: .
NZŁ dostaje w pewnym momencie Łucznictwo Zen, ale jak weźmiesz wcześniej ten atut, to jakiś bonus fajny dostaniesz (nie pamiętam już, dawno to było).
I nie wiem czy to legalne ale potem chyba jeszcze zacząłem lecieć w Mistrza Oręża... Ale się nie sugeruj, bo to chyba wbrew zasadą... :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości