Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Nowości na Planszówki.polter.pl

śr lis 07, 2007 8:44 am

Zapraszam do zapoznania się z recenzją gry Bang! opublikowaną w serwisie Planszówki.Polter.pl
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

sob lis 10, 2007 10:01 am

Zapraszamy do lektury nowego felietonu Saisego pt. "Zmęczenie materiału!".
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pn lis 19, 2007 6:43 pm

"Falkon 2007 był dość nierównym konwentem. Im dalej od Lublina jestem, tym wyższą ocenę chciałbym mu postawić. (Dla zainteresowanych: niniejsze słowa piszę z Łodzi) W poniższym tekście nie chciałbym omawiać dokładnie całego konwentu, ale jedynie jego planszówkowe oblicze."

Zapraszamy do zapoznania się z planszówkowymi wrażeniami z Falkonu 2007. Autorem relacji jest Marcin "Ezechiel" Zaród.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pt lis 23, 2007 8:23 pm

Zapraszamy do lektury recenzji gry planszowej Louis XIV.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Nowy tekst

wt lis 27, 2007 9:16 pm

"Nadchodzi grudzień. A ponieważ grudzień to miesiąc dzielenia się radością z bliskimi, tą edycję polecanek w całości poświęciliśmy pomysłom na prezenty. Jeśli jesteście maniakami planszówek – przejrzyjcie ten tekst, a może coś wpadnie Wam w oko? Jeśli zaś szukacie podarunku dla planszówkowicza – to trafiliście znakomicie."

Zapraszamy do zapoznania się z naszym pierwszym artykułem polecankowym, przygotowanym dla Was przez wszystkich redaktorów działu planszówki.polter.pl.

A co Ty chciałbyś znaleźć pod choinką?
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Nowy tekst

sob gru 01, 2007 9:44 am

"Dzielni mężczyźni w swoich wspaniałych łupinach... Dziki bieg rzeki... Wodospad... Zapomniane przystanie... Ogniska... Męska przygoda..."

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry planszowej Niagara. Autorem tekstu jest Marcin "Ezechiel" Zaród.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy też zaprezentować kilka zdjęć polskiej edycji gry.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Podsumowanie miesiąca

sob gru 01, 2007 4:31 pm

Zapraszamy do zapoznania się podsumowaniem listopada w serwisie planszówki.polter.pl.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wszystkie listopadowe artykuły w postaci gotowej do wydruku.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pn gru 10, 2007 6:45 pm

Dzisiaj będzie o puszczaniu pieniędzy na planszówki. Korzystając z kilkuletnich doświadczeń rentiera/utracjusza/utrzymanka, przygotowałem dla was nibyporadnik dotyczący kupowania nowych gier. Nie wszystkie tezy zawarte w poniższym tekście należy traktować śmiertelnie serio, choć mam nadzieję, że część z nich okaże się przydatna w ferworze zakupów świątecznych.

Zapraszamy do lektury nowego eziowego felietonu dotyczącego kupowania planszówek.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pt gru 21, 2007 3:54 pm

Agricola to gra socjalistyczna. Nie mówi o Marksie i Engelsie, nie ma w niej Armii Czerwonej – są za to chłoporobotnicy i wszystkiego im brakuje. Głównym źródłem napięcia w grze jest niedobór pól i surowców. Wygrywa nie ten gracz, który wymyślił w domu najlepszą strategię, ale ten, który najlepiej reaguje na zmiany na planszy.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami Marcina 'Ezechiela' Zaroda z gry w Agricolę.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pt sty 18, 2008 2:11 pm

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Puerto Rico oraz do przeczytania noworocznych polecanko-podsumowanek.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pn sty 28, 2008 1:38 am

"Kosmos. Ostatnia granica. Ostateczne marzenie ludzkości. Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... Okręty płonące w gwiazdozbiorze Oriona… Houston – mamy problem.

A nam do pociągu zostało tylko pół godziny. "


Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Race for the Galaxy. Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pt lut 01, 2008 9:28 pm

"Wyobraźmy sobie taki sielski obrazek - nasze piękne góry, słoneczko świeci, kwiatki kwitną, motylki latają, owieczki pasą się spokojnie na tatrzańskich łąkach pod troskliwym spojrzeniem młodych juhasów. Ci dziarscy młodzieńcy, zamiast zarabiać na ceprach i gonić turystki po Krupówkach, postanowili oddać się szlachetnej profesji przodków, czyli Wypasowi."

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją polskiej gry planszowej Wypas. Autorką tekstu jest Katarzyna 'Bagheera' Bodziony.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

czw mar 06, 2008 4:05 pm

"Okres wielkich odkryć geograficznych to wdzięczny temat dla projektantów planszówek. Wystarczy wspomnieć tutaj takie gry jak Goa lub Age of Empires III: Age of Discovery. Chociaż dzisiaj nie będę pisał o żadnej z tych gier, to nie przywołałem ich tutaj przypadkowo. Z pierwszej gry weźmiemy otoczkę fabularną, z drugiej podtytuł…"

Zapraszamy do lektury recenzji gry Age of Discovery. Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pt mar 14, 2008 9:14 am

"El Grande jest grą nie byle jaką. Szóste miejsce na liście Board Game Geek, Spiel des Jahres, do jej powstania przyłożył się ceniony Wolfgang Kramer. Jednak od pojawienia się tej gry na rynku minęło bez mała trzynaście lat (premiera w 1995) – czy dziś jest tak samo pasjonująca?"

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry planszowej El Grande. Autorem tekstu jest Szymon 'Nesihn' Szweda".
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pt mar 21, 2008 10:33 am

Lubię chodzić po górach. Najbardziej kręci mnie wędrówka zimowa, w warunkach urągających zdrowemu rozsądkowi. Graty górskie zajmują w moim pokoju jeszcze więcej miejsca niż planszówki. Co łączy te dwie – pozornie przeciwstawne – pasje?

Zapraszamy do zapoznania się z nowym felietonem, poświęconym problematyce recenzowania planszówek. Autorem tekstu jest Marcin "Ezechiel" Zaród.

Informujemy jednocześnie, że pojawiły się Planszówki na styczeń i luty, zbiór tekstów z dwóch miesięcy pracy działu, w postaci gotowego do wydruku pliku pdf.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

sob kwie 12, 2008 10:26 am

Pionek to rewelacyjna impreza. Poza niesamowitym klimatem oraz bardzo przyjacielskimi ludźmi można tam poznać nowe gry. W takim też celu wybieramy się na prawie każdą edycję, zakładając, że dziś zagramy w coś nowego. Na V edycji padło na Kingsburg, na którego śliniłem się już po zapowiedziach z Essen - instrukcję miałem już przeczytaną, więc nie było wyboru – trzeba było zagrać.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Kingsburg. Autorem tekstu jest Szymon 'neishin' Szweda.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

Nowości

pn kwie 21, 2008 11:06 pm

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Wiochmen 2 oraz z fotorelacją z targów Level_01.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

czw maja 15, 2008 1:27 am

Skoki narciarskie to przyjemna zabawa na rozgrzewkę przed kolejnymi pozycjami, ale nie można się spodziewać, że spędzimy z nią cały wieczór po pokazie skoków. Inaczej mówiąc - zabawa jest świeża i obiecująca, niczym Klimek Murańka, ale w praktyce lot jest krótki jak u Roberta Matei.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Skoki narciarskie. Skocznię wypróbował Oskar 'Fenran' Usarek.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pt maja 23, 2008 4:10 pm

"Rajskie z pozoru rafy koralowe okrutnie traktują swych barwnych mieszkańców. Całkiem niespodziewanie okazuje się, że intryga utkana przez drużynę złożoną z ryby papuziej, krewetek i polipów koralowca może być niezłym dreszczowcem. Takie właśnie emocje gwarantują nam bliskie spotkania na rafie, czyli Reef Encounter."

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry planszowej Reef Enocunter. Autorką tekstu jest nowa członkini redakcji - Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

śr maja 28, 2008 8:42 pm

"Muszę przyznać, że do tytułu podchodziłem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony ciekawił mnie ważny element historii polskiego grania, z drugiej obawiałem się, że gra nie wytrzyma porównania ze współczesnymi (grafika oryginału na zdjęciu obok) klasykami familijnymi (np. Osadnicy z Catanu czy Blue Moon City). Zobaczmy czy gra, w którą zagrywała się okupowana Warszawa (i nie chodzi mi tutaj o "Uniknij łapanki") może się sprawdzić również dzisiaj…"

Zapraszamy do lektury recenzji gry planszowej Super farmer. Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

Kazaam

pt cze 06, 2008 12:18 pm

"Sięgając po Kazaam, z okładki którego zerkały na mnie dziwne kolorowe stworki, miałem nadzieję na to samo – spójną grę o ciekawej, łatwej do przyswojenia mechanice. Czy taki właśnie jest Kazaam?"

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry planszowej Kazaam. Autorem tekstu jest Szymon 'neishin' Szweda.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

ndz cze 08, 2008 6:35 pm

"Gra karciana Hanafuda przenosi nas w świat orientalnych motywów roślinnych i zwierzęcych, w którym każdy miłośnik madżonga powinien się czuć jak złoty karp w sadzawce. Ten tradycyjny zestaw powstał jeszcze w czasach, gdy gry hazardowe były w Japonii zakazane, w XX wieku stał się zaś popularny wśród yakuzy. Czy dla człowieka Zachodu może stać się konkurencją dla pokera lub brydża?"

Na to pytanie, w recenzji gry Hanafuda, stara się odpowiedzieć Maciej 'repek' Reputakowski.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

śr cze 11, 2008 12:13 pm

Przyszli do mojego gabinetu. Było ich dwóch. Mieli na sobie prążkowane garnitury i okulary przeciwsłoneczne. Widać było, że są zdeterminowani i niebezpieczni. Początkowo nie wiedziałem o co chodzi, ale potem jeden z nich – rozpoznałem w nim Naczelnego...

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry planszowej Mafia. Autorem tekstu jest Oskar 'Fenran' Usarek.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

ndz cze 15, 2008 12:38 pm

Kiedy na moim biurku wylądowało Polowanie na robale miałem mieszane uczucia. Początkowo odstraszała obawa przed nadmierną losowością, ciągle jednak kusiły mnie potencjalne "kostkowe" emocje. Ostatecznie do rozgrywki przekonało mnie nazwisko Reinera Knizii, jednego z moich ulubionych projektantów planszówek. Nawet taki zdeklarowany przeciwnik czynnika losowego (a przy tym straszliwy pechowiec) jak ja nie mógł przejść obok takiej kombinacji. Zobaczmy czy było warto…

Zapraszamy do lektury recenzji gry Polowanie na robale. Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

śr cze 18, 2008 10:59 pm

Jakże głęboko myli się ten kto myśli, że życie owcy jest proste i spokojne. Leniwy letni poranek, błękit nieba i zieleń trawy, bzyczenie pszczół i szemranie górskiego strumyka… Tak łatwo uwierzyć, że życie na hali jest sielanką. Złudne to pozory. Owczy dzień powszedni to pole bitwy, na którym pomiędzy ujadaniem owczarków a farmerskimi nożycami bezbronne owieczki targane są namiętnościami.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Owczy pęd. Autorką tekstu jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

ndz cze 22, 2008 12:09 pm

"Spacerując zabytkowymi ulicami miast, których historia sięga średniowiecza, ulegamy urokowi wąskich kamienic, ozdobnych portali, cichych zaułków. To one przede wszystkim kojarzą nam się z zamierzchłymi czasami. A przecież życie średniowiecznego miasta najmocniej tętniło na miejskich placach, przed ratuszem czy domami cechów."

Zapraszamy do lektury recenzji gry Der Markt von Alturien. Autorką tekstu jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

czw lip 03, 2008 8:24 pm

"Wszyscy wiemy na czym polega klimat Stanów Zjednoczonych lat dwudziestych minionego stulecia. Prohibicja, rozwój gangów, strzelaniny, kapelusze nasunięte na czoło i tommy-guny. Do tego obrazu często dochodzi jeszcze sceneria nocnych klubów, w których w oparach nielegalnego alkoholu i towarzystwie pięknych kobiet toczyły się zacięte rozgrywki hazardowe."

Zapraszamy do przeczytania recenzji gry Chicago Poker. Autorem tekstu jest Jakub 'Urko' Skurzyński.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

czw lip 10, 2008 11:39 pm

"Era maszyny parowej… Majestatyczne lokomotywy stanowią niepodważalne świadectwo potęgi ludzkiego rozumu i ostatecznej dominacji człowieka nad naturą. Połączenia kolejowe między wielkimi miastami Stanów Zjednoczonych powstają jedno po drugim. Zostań wielkim wędrowcem nowej epoki. Z plikiem biletów udaj się w podróż pociągiem i odwiedź wszystkie metropolie."

Zapraszamy do lektury recenzji gry Ticket to Ride: The Card Game. Autorką tekstu jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

czw lip 24, 2008 6:44 pm

"Sukces produkcji Blizzarda przyniósł za sobą przynajmniej kilka prób przełożenia jej na inne media – niektóre z powieści sygnowanych logo Starcrafta pojawiły się także w polskiej wersji językowej, nie zdobywając jednak zbyt pochlebnych recenzji. Nie powinno dziwić, że powstała również gra planszowa osadzona w starcraftowym uniwersum, pozwalająca graczom dowodzić armiami Terran, Zergów i Protossów bez konieczności włączania komputera."

Po tygodniu wakacyjnej przerwy w aktualizacjach wracamy, zapraszając do lektury recenzji gry StarCraft: The Board Game. Autorem tekstu jest Adam Waśkiewicz.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

śr sie 27, 2008 7:52 pm

- Maryna, nie frasujta się. Niemowlę i dziatki zdrowe, panie uchowaj. Po nowiu wysiejem zboże, potem tyż kapusta obrodzi, krasula na jesień się ocieli, a owce zdrowo chowają się. Dyć ekonom i pastuchy nie pasibrzuchy, ino dobre ludzie, darmo ich nie trzymamy. Byle do żniw wytrzymać, a potem napełnimy brzuchy i spichrze do syta. Naprawimy płot przy oborze, i może dom się uda nową strzechą pokryć…

Zapraszamy do lektury recenzji gry Agricola. Autorką tekstu jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości