Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Star Wars RPG -> Bariera językowa

czw lis 29, 2007 12:02 pm

Otóż chciałem tutaj poruszyć temat graczy którzy chcieli by pograć w Star Wars RPG (d6 lub d20), jednak nie znają języka angielskiego. Czy można zagrac w Star Wars RPG bez znajomości angielskiego? Co o tym myślicie? Co byście poradzili takim graczom?
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

czw lis 29, 2007 2:11 pm

Radziłbym grać choć z jedną osobą znającą angielski, żeby pomogła przy zasadach i tworzeniu postaci (najlepiej więc mistrz gry).
 
Awatar użytkownika
Dungal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr maja 24, 2006 6:37 pm

czw lis 29, 2007 3:51 pm

Cóż, chyba teraz każdy ma angielski w szkołach - dodatkowa motywacja do nauki, myślę, że większości nauczycielom by się nawet to spodobało. Można spokojnie pracować z podręcznikiem do gry na zajęciach nawet.

Poza tym zacząć dużo czytać w oryginale, na początku ze słownikiem przy boku. Filmy tylko z napisami - szkolimy wymowę i pisownię oraz poznajemy słówka w szybkim tempie.

Myślę, że nauka to najlepsze rozwiązanie a dzięki fascynacji, idzie ona o wiele sprawniej :) Po kilku miesiącach zdumiewające efekty i można grać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości