Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Finrod Aldaron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: sob lip 07, 2007 9:30 pm

Nythy - czy na pewno złe istoty?

ndz sty 20, 2008 4:22 pm

Przeglądając Potwory Faerunu moją uwagę zwróciły nythy i ich charakter. Z opisu jedyną złą rzeczą jaką w nich dostrzegłem jest to, że są niebezpiecznymi drapieżnikami. Poza tym mają jednak dobre lub neutralne cechy: pomagają innym strzec różnych miejsc i są jeszcze z tego dumne oraz nie chcą narzucać się wędrowcom, którzy ich unikają, więc same też starają się zniknąć z oczu podróżnym. Zdarzają się przecież okrutniejsze potwory o charakterze neutralnym. Pragnę się dowiedzieć, co skłoniło jednak twórców podręcznika do dania im charakteru zwykle praworządnego złego oraz innych ciekawych rzeczy o tych istotach. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

śr sty 23, 2008 9:34 pm

Nythy są całkiem fajne, ale nie do końca się z tobą zgodzę.
Finrod Aldaron pisze:
Poza tym mają jednak dobre lub neutralne cechy: pomagają innym strzec różnych miejsc i są jeszcze z tego dumne oraz nie chcą narzucać się wędrowcom, którzy ich unikają, więc same też starają się zniknąć z oczu podróżnym.

Mogą strzec różne miejsca, ale służąc złym istotom. Z opisu wynika że mają skłonności do dręczenia słabszych, a unikają innych zapewne ze względu na strach o swoje życie (nie są przecież głupie). To właściwie alternatywa dla błędnych ogników, lecz one zwodzą podróżnych dla zabawy, a nythy z ukrycia by zabijały. Posiadają przy tym zdolność do leczenia się i rozmnażania dzięki ogniowi, przez co są nieustannie tępione.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość