Zrodzony z fantastyki

 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

Zwierzęcy towarzysz(e)

pn kwie 07, 2008 11:57 pm

Jakiego (lub jakich) i na jakich lvlach polecacie zwierzęcych towarzyszy? Bo na 1 do raczej wilczek. I głównie myślę o 1-3 towarzyszy i nie zbyt duzi. Bo mój kolega biega z 16 nietoperzami chyba a inny kolega ze słoniem :/ To by mnie raczej nie urządzało chyba że ktoś mnie przekona że to jest świetne, ale wątpię ;]

Dzięki za odpowiedzi.

P.S. Nie wiem czy ten dział :D Jakby co to proszę o przeniesienie.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

wt kwie 08, 2008 4:14 pm

Ja wolę mieć jednego góra dwa (wilczyca Canis i wilk Carnivor 8) ) i "ulepszać" w trakcie gry...

Co do kolegów z 16 nietoperzami i ze słoniem, to zależy od postaci - też może być fajne rozwiązanie chociaż nieco uciążliwe.

Wyobraź sobie np, że jest ciemna bezgwiezdna noc, jedynie księżyc daje delikatną poświatę a przed Tobą stoi postać która wygląda jakby całe życie mieszkała w lesie, ciemne splątane włosy sięgające ramion, poprzedzierany i pobrudzony strój. "Ostatni raz w swoim marnym życiu widzisz księżyc. Dzieci nocy nie mogą doczekać się twojej krwi... chyba ich nie rozczarujesz?" Nagle słyszysz ze wszech stron piski i wylatuje chmara nietoperzy.

Jeszcze gdyby był jakiś złowieszczy nietoperz na którego postać wskakuje w locie i szyje strzałami...
 
Awatar użytkownika
Shim'Agun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 14, 2007 5:42 pm

wt kwie 08, 2008 6:34 pm

Ja najpierw z wilkami później z złowieszczymi tygrysami a później z legendarnymi tygrysami.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

wt kwie 08, 2008 8:15 pm

Nie korzystam ze zwierzęcych towarzyszy, gdyż jestem Zaklinaczem, ale w mojej drużynie był Tropiciel który nie przywiązywał jakiejś szczególnej wagi do towarzyszy. Miał ich, jak to się mówi "na krótko" ale dostosowanych do środowiska w jakim toczyła się akcja (wiesz, pustynia - morze - las) :P
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

śr kwie 09, 2008 3:08 pm

Mnie by ciekawił raczej rozwój wilka a później jakiś kotek albo niedźwiedź. Choć dostosowywanie do środowiska też może być ciekawe.
Jeszcze się zobaczy.
(temat nie zamknięty, pisać o swoich doświadczeniach) ;]

Thx
 
Beerver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt mar 28, 2008 7:52 pm

śr kwie 09, 2008 8:04 pm

Mój znajomy obecnie gra druidem/różnokaształtnym i nie przywiązuje wagi do zwierzęcych towarzyszy- ma 3 rosomaki :razz:
Jak chcesz to może twój MP pozwoli ci zajrzeć do PMP i obczaić "statystycznych" druidów BN. :wink:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

śr kwie 09, 2008 8:18 pm

Ja osobiście, jeśli grałbym druidem oczywiście, wziąłbym jako towarzysza... może to dziwne, ale wziąłbym papugę, później wilka, następnie jakiegoś tygryska i niedźwiadka. Może to tak troszkę standardowo, ale cóż. :) Taki urok grania druidem. :)
 
Awatar użytkownika
Eliash
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 474
Rejestracja: wt lut 26, 2008 4:34 pm

śr kwie 09, 2008 8:48 pm

Najlepiej wziąć rekina i robić szczęki, a wolnych chwilach na nim surfować =)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw kwie 10, 2008 1:26 pm

Ja mam kłopot koledze pomagam z druidem i tylko towarzysza mu nie wybrałam. Level 1. Co mogę mu dać. Podpowiedź - chodzi o Jaheirę z BG.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

czw kwie 10, 2008 1:33 pm

Moim zdaniem wzięcia towarzysza wiąże się z klimatem. Oto kilka przykładów:
1. Lasy - Wilk, Niedźwiedź.
2. Pustynia - Wielbłąd.
3. Dżungla - Słoń, Lew, Tygrys.
4. Morza - Rekin, Delfin, Orka.
5. Druid pirat - Papuga (Brawo pomysłu Corrick).
6. Zimne krainy - Wilk, Niedźwiedź polarny, Pingwin ;) .

Może wymyślę coś jeszcze wtedy napiszę... ;)
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

pn sty 19, 2009 12:33 pm

Co do wersji 3.5 to tam są podani zwierzęcy towarzysze (PG) i tylko tych można wybierać? Z tej listy przy opisie druida? Z tego co tam pisze to tak.
 
wybraniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:21 pm

pn sty 19, 2009 1:27 pm

Player Handbook II (strona 41) zawiera poszerzoną listę towarzyszy.
Atut: Exalted Companion (BoED) - daje kilka nowych opcji, ale nic ciekawego.
Dragon Magic - oferuje alternatywny poziom druida z dostępem do smokopodobnego cosia.

Jeśli masz dostęp do różnych sourcebooków to zazwyczaj alternatywny poziom druida wiąże się z specyficznym towarzyszem.

A co do polecanych towarzyszy:
1. Pies
4. Złowieszczy nietoperz (latający wierzchowiec)
7. Miśki wszelakie (brązowe, polarne, złowieszcze)
16. Złowieszczy tygrys
 
Awatar użytkownika
Erandin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 19, 2009 3:45 pm

pn sty 19, 2009 4:00 pm

Ja mam jedno pytanie. Jednego "zwierza" mieć można, ale jak zrobić by mieć ich kilka? Osobiście gram Tropicielem/Wojownikiem , i jakaś większa pomoc w walce byłaby przydatna. Może mi ktoś odpowiedzieć?
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

pn sty 19, 2009 4:04 pm

Erandin pisze:
Ja mam jedno pytanie. Jednego "zwierza" mieć można, ale jak zrobić by mieć ich kilka? Osobiście gram Tropicielem/Wojownikiem , i jakaś większa pomoc w walce byłaby przydatna. Może mi ktoś odpowiedzieć?


Wziąć poziomy w klasie prestiżowej Beastmaster (Complete Adventurer) oraz atut Wild Cohort (dostępny za darmo TUTAJ).
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn sty 19, 2009 4:37 pm

Dinozaur Fleshraker, oczywiście ;) MM3. Ładne cechy, kilka ataków, dobra prędkość i mordercze punce. Dodatkowo naturalna trucizna wspaniale współdziałająca z Venomfire ;)
 
wybraniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:21 pm

pn sty 19, 2009 7:48 pm

Erandin pisze:
Ja mam jedno pytanie. Jednego "zwierza" mieć można, ale jak zrobić by mieć ich kilka? Osobiście gram Tropicielem/Wojownikiem , i jakaś większa pomoc w walce byłaby przydatna. Może mi ktoś odpowiedzieć?


Beastmaster - zastanawiam się czy warto, najpierw musisz wziąć jeden marny atut. A potem co 3 poziomy dostajesz coraz gorszego zwierza. Do tego jak już przestaniesz marnować poziomy na tę klasę, to zwierzaki przestaną awansować.

W przypadku tropicieli są oni swoim największym przyjacielem i raczej bym się skupił na tworzeniu postaci, która nie potrzebuje wsparcia a zwierzaka brał tylko dla fabuły. :-)

Jeśli potrzebujesz wsparcia to poprzestałbym na wspomnianym atucie, może też zwykłe cechy przywódcze by wystarczyły? W końcu jako wojownik możesz mieć swego pomagiera/wspólnika.
 
Awatar użytkownika
Erandin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 19, 2009 3:45 pm

sob lut 07, 2009 1:53 pm

Rzeczywiście , Zdolności Przywódcze mogłyby rozwiązać moj problem ,
ale mam dosyć niską wartość charyzmy (10) :cry: .
Jest może jakies inne wyjście?
 
wybraniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:21 pm

sob lut 07, 2009 4:20 pm

might make right races of faerun - używasz siły zamiast charyzmy w zdolnościach przywódczych
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

ndz kwie 26, 2009 8:59 pm

Odświeżę temat aby rozwiać jedną wątpliwość.

Czy w edycji 3.5 według mechaniki można mieć tylko zwierzęcych towarzyszy z alternatywnej listy z PG, która znajduje się przy opisie klasy druida? Bo w 3.0 było można sobie wybierać z KP.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości