Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

Pomoce do gry

pt cze 06, 2008 2:28 pm

I. POMOCE DLA GRACZA

1. Karty postaci

Porady: Bardzo polecam drukowanie swoich kart postaci na bloku technicznym. Dzięki temu karta dłużej przetrwa nawet jak będziemy na niej dużo pisać i wymazywać ołówkiem. Dodatkowo ja zawsze używam spinacza do zszycia ze sobą kart na kształt książki. Zszywam całą lewą stronę używając do tego około 10 zszywek. Całość ładnie się otwiera i zamyka i jest do tego całkiem trwała.

Autor: Kiznit
Opis: Karta postaci zawiera czyste power cards oraz specjalną kieszonkę, w której możne je przechowywać. Z całą pewnością innowacyjna i bardzo ciekawa karta. Dodatkowo człowiek o nicku NeoLithic stworzył kartę Kiznita z możliwością wpisywania tekstu bezpośrednio do PDFa. Aktualna wersja do pobrania tutaj: Character Sheet v2
Link: Character Sheet v1.0
Zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek


Autor: Shado
Opis: Karta wzorowana na szacie graficznej nowej edycji, wykorzystując wiele grafik bezpośrednio zaczerpniętych z PHB. W paczce znajduje się także dodatkowa karta na moce oraz druga na rytuały. Wszystkie w układzie panoramicznym (układ poziomy strony).
Link: Character Sheet v1.2
Zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Autor: Mad Irishman
Opis: Karta wykonana dość profesjonalnie. Umożliwia wyłączania poszczególnych warstw, od grafiki po tekst. Wzorowana jest na szacie graficznej z PHB.
Link: Character Sheet v1.0 Beta 4
Zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Autor: Ema
Opis: W zasadzie karty dostępne są do wygenerowania na stronie. Jednak zapisałem wersję z tłem do plików PDF i umieszczam na stronie. W paczce znajduje się karta postaci, karta na notatki oraz czysta kartka z szatą graficzną z jak cała reszta. Dość ładnie to wygląda. Grafika stylizowana na MM. Na stronie dodatkowo znajduje się kreator listy mocy postaci. Wpisuje wszystkie moce, a użytkownik oznacza sobie jakie posiada. Istnieje możliwość wybrania poziomu postaci oraz klasy. Całość generowana do pliku PDF. Do użytku własnego. Link znajduje się tutaj.
Link:Character Sheet v1.0
Zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazekObrazek



2. Karty mocy

Aby móc drukować i tworzyć swoje własne karty mocy wpierw musisz posiadać odpowiedni program. Nazywa się MSE (Magic Set Editor) i znajdziesz go tutaj. Dodatkowo musisz zgrać do katalogu data odpowiedni mse-template. Zalecam skasowanie wszystkich, katalogów (prócz en.mse-locale) i dopiero wgranie tam naszego templata, aby uniknąć wszelkich problemów z działaniem programu. Zamieszczone tutaj sety są wybranymi przeze mnie i uważanymi za najciekawsze i najlepsze. Oryginalny wątek dotyczący tematu kart mocy rozpoczął się kilka miesięcy temu na ENWorld i znajdziecie go tutaj.

Porady: Całość najlepiej drukować od razu na bloku technicznym o dużej gęstości papieru. Dzięki temu karty będą solidniejsze i bardziej wytrzymałe i posłużą nam na dłużej. Zawsze istnieje możliwość naklejenia wyciętych kart na blok techniczny, ale to czasochłonne więc można tego uniknąć. Dodatkowo jeżeli nie macie opcji laminowania, (tak jak zresztą ja) możecie użyć koszulek na karty (choćby takich stosowanych w MtG). Ja osobiście wybrałem te: Ultra Pro Platinum (100 sztuk). Są tanie i jest ich sporo. Oczywiście mogą być to dowolne koszulki wedle uznania. Dodatkowo przydatny jest wet-eresa marker (marker ścieralny na mokro - taki jakich używają technicy przy pisaniu po szybach itp.) Dzięki temu będzie mogli wpisywać wszelkie zmienne markerem na koszulce karty nie niszcząc samej karty, co zapewnia jej długowieczność. Nie polecam dry-erase markeres (markerów suchościeralnych), gdyż często trzymamy karty w ręce wystarczy jeden ruch lub przesunięcie kart po sobie i marker schodzi.

Autor: Ander00
Opis: MSE-Set utrzymany w prostej stylistyce bez większych fajerwerków graficznych. Dostępny w dwóch wersjach: z cieniowaniem i bardziej tuszo oszczędnym bez niego. Dzięki temu nawet drukując to u siebie w domu nie narazimy się na duże koszty. Ander00 co jakiś czas aktualizuje swój set dodając wszystko co wychodzi w Dragonach itp. Template jest bardzo uniwersalny, gdyż posiada specjalne kratki na wpisywanie zmiennych. Jedyny jaki znam z taką możliwością.
MSE Template: Wersja z 18/06/2008
MSE Complete Set: Wersja z 30/06/2008
PDF Complete Set: Wersja z 18/06/2008
Zmiany:
Edit: 30/06/08

* More fixes: Added the missing Shadow Veil and Bolstering Strike Powers. Fixed errors in Frontline Surge, Deadly Payback, Raven's Glamour, and Hurl through Hell.
* Added powers for saric's bard.
* Added powers for malcolm_n's druid.
* Added powers for the swordmage.
* Added wizard illusion powers from dragon 364.
* Added warlord pack master powers from dragon 364.
* Populated the cards' 'source' field.
* Added powers for class features, second wind, and power attack.

Zdjęcie:
ObrazekObrazek


Autor: Bayuer
Opis: MSE-Set zawierający tłumaczenie kart Ander'a. Oczywiście nie wszystkich. W miarę jak będę prowadził sesję i tłumaczył nowe moce dla moich graczy lub dla siebie będę zamieszczał uaktualnione wersja. Tłumaczenie dotyczy tylko i wyłączenie nazwy mocy oraz jego opisu (pisanego kursywą) z nielicznymi wyjątkami, gdzie tekstu jest naprawdę dużo. Mam nadzieję, że komuś się to przyda. W paczce znajduje się także wersja PDF.
Link: Wersja z 30/06/2008
Zdjęcie:
Obrazek
Fighter
Boundless Endurance
Brute Strike
Cleave
Covering Attack
Reaping Strike

Paladin
Channel Divinity: Divine Strength
Divine Challenge
Holy Strike
Lay on Hands
Paladin’s Judgment
Piercing Smite
Sacred Circle
Staggering Smite
Valiant Strike

Warlock
Dire Radiance
Eldritch Blast

Wizard
Acid Arrow
Burning Hands
Expeditious Retreat
Force Orb
Ghost Sound
Light
Mage Hand
Magic Missile
Prestidigitation
Scorching Burst
Shield
Shock Sphere
Sleep
Thunderwave

Rasowe
Fey Step
Infernal Wrath

Inne
Action Point
Second Wind
Wand of Accuracy


Autor: Hirahito (aka: eloquentaction)
Opis: MSE-Set z bardzo bogatymi graficznie kartami. Układ pionowy. Korzysta z dobrodziejstw wcześniej zamieszczonych setów przez co jest niemal bliski ideału.
MSE Template: Wersja z 14/07/2008 (w paczce znajduje się także Complete Set)

Zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazek

Autor: JFJohnny5
Opis: Gotowe karty w PDF nie wymagające używanie MSE. W pliku znajduje się kilka wersj PDFów. Od mocy At-Will po Magic Item Cards. Całość potem należy uzupełnić długopisem, chociaż istnieje też wpisanie wartości do PDF w celu wydrukowania, jednak nie ma możliwości zapisania danych na stałe.
Link: Wersja z 16/06/2008
Zdjęcia:
Obrazek



Autor: Cameron
Opis: Jeżeli ktoś chce mieć solidne pudełko do kart z mocami w stylu DnD 4ed może skorzystać z tego wzoru. Nie wiem ile mieście w sobie kart, ale wygląda dość klimatycznie.
Link: Wersja z 27/06/2008
Zdjęcie:
ObrazekObrazek


Jeżeli komuś nie podoba korzystanie się z MSE zawsze ma inne wyjście. Na tej stronie znajduje się generator, którzy tworzy PDF bespośrednio w sieci.


II. POMOCE DLA MISTRZA PODZIEMI

1. Śledzenie inicjatywy

Porady: Polecam wydrukowanie zawartych tutaj materiałów na zwykłym papierze/technicznym po czym nalepienie ich na tekturę/karton. Dzięki temu będą bardzo solidne i nie będą nam tak łatwo jeździć po stole. Dodatkowo niektóre rzeczy możesz przygotować sobie zawczasu przed sesją (jak choćby rzucić na inicjatywę przeciwnikom wpisać to na karty). Zaoszczędzisz sporo czasu, a gracze nie będą się nudzić i gra nabierze troszkę większej dynamiki.

Autor: Bayuer
Opis: Długo myślałem nad jakimś systemem, który umożliwiłby mi śledzenie inicjatywy, dawał dużą swobodę jej zmiany oraz, aby gracze także mogli zerknąć kiedy działają. Dodałem też trochę miejsca na wpisywanie efektów oraz ich zakończenia. Całość ustawiam sobie w kolumnie (po wycięciu), tak żeby gracze widzieli kiedy działają potworki, a kiedy oni. Tury zaznaczam żetonem przekładając go na pasek inicjatywy aktualnie działającej postaci. Sprawdza się ciekawie i nie trzeba bazgrać po zeszytach.
Link: Wersja 1.0
Zdjęcie:
Obrazek


Autor: Dr Midnight
Opis: Poręczna i ciekawa karta śledzenie efektów oraz inicjatywy. Z pewnością może przydać się także graczom.
Link: Wersja 1.2
Zdjęcie:
Obrazek

Jeżeli dysponujemy odrobiną gotówki możemy skorzystać z gotowego produktu Paizo: GameMastery Combat Pad.

2. Informacje o graczach

Autor: Bayuer
Opis: Czasem trochę irytujące jest ciągłe pytanie graczy ile mają KP oraz ile zostało im healing surges. Dlatego stworzyłem sobie małą pomoc, którą zawsze kładę obok paska inicjatywy. Po wycięciu nie zajmuje dużo miejsca i wszystko o postaciach mam w jednym miejscu. W PDF znajduje się wersja polska oraz angielska, a także wersja light bez kolorów.
Link: Wersja 1.1
Zdjęcie:
ObrazekObrazek



3. Karta przeciwników

Porady: Bardzo przydatna w tym wypadku będzie ta czcionka zawierająca w sobie ikonki ataków znanych z MM i jest wymagana do kilku templatów w wordzie poniżej.

Autor: TheLoneGoldfish
Opis: Ciekawy generator kart przeciwników. Zrobiony całkowicie w Excelu. W jednym skoroszycie wpisujemy odpowiednie rzeczy, w drugim tworzy się nam cała karta. Dodatkowo system działa na bazie indeksu. Wpisując odpowiedni nr w polu w przy karcie od razu generuje nam przypisane do tego nr statystyki potwora. W poliku wersja Excel 2007 oraz Excel97.
Link: Wersja z 27/06/2008
Zdjęcie:
Obrazek


Autor: Khuxan
Opis: Tym razem templat w wordzie. Całość wygląda niemal identycznie jak wpisy z MM.
Link: Wersja z 9/06/2008
Zdjęcie:
Obrazek


Autor: Keterys
Opis: Templat w wordzie. Przydatny dla osób, które nie chcą tracić zbyt dużo kolorowego tuszu.
Link: Wersja z 5/06/2008
Zdjęcie:
Obrazek

4. Opis stanów i głównych modyfikatorów walki

Autor: Jim Goings
Opis: Każdemu pewnie zdarzało się zapomnieć w ferworze walki o jakimś efekcie, który posiada nasza postać lub co gorsza zapomni o tym MP. Czasem zapomina się, co dany efekt tak naprawdę robi. Teraz nie będziecie mieli już problemu. Duże i czytelne znaczniki efektów zawsze będą przypominać i podpowiadać o danym efekcie. Po wycięciu i rozstawieniu działają bez zarzutu. Osobiście polecam wydruk czarno-biały oraz ustawienie wydruku w skali 75%, dzięki czemu zaoszczędzimy na tuszu, poza tym gotowy opis stanu zajmuje mniej miejsca i nadal jest dobrze widoczny.
Link: Wersja z 16/06/2008
Zdjęcie:
ObrazekObrazek


Autor: Kiznit
Opis: Krótkie streszczenie i przypomnienie najważniejszych akcji wykonywanych podczas walki wraz z tabelką modyfikatorów do trafienia.
Link: Weresja 1.1
Zdjęcie:
Obrazek


Autor: Inkidoo
Opis: Podobnie jak powyżej jest to spis mechaniki walki zaczerpnięty od Kiznita poszerzony o drugą stronę, na której znajdują się opisy stanów.
Link: Wersja z 19/06/2008
Zdjęcie:
ObrazekObrazek

5. Ekran Mistrza Podziemi

Autor: Lord Tirian (ekran), Ashrem Bayle (grafika)
Opis: Całość wygląda po prostu wyśmienicie. Grafika dodana przez Ashrema czyni z tego idealną rzecz do posiadania na stole podczas prowadzenia sesji. Ułożenie stron jest poziome.
Link: Wersja z 1/07/2008
Zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Autor: Radevilen
Opis: Kolejny ekran. Tym razem bez ilustracji. Ułożenie stron pionowe.
Link: Wersja z 1/07/2008
Zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazek


Autor: Klaus
Opis: Bardzo ciekawy ekran MP. Jest dopasowany tak, aby można go przypiąć/przykleić do oryginalnego ekrany z edycji 3.x. Zawiera wiele przydatnych informacji.
Link: Wersja z 2/07/2008Grafika do Ekranu MP
Zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek



III. PROWADZENIE POTYCZEK

1. Dungeon tiles
Niedługo wkleję tutaj linki, gdzie można w Polsce i zagranicą kupić ten produkt.
2. Mapy
Oprócz linków jak powyżej pokażę pewien sposób, jak samemu zrobić sobie niektóre mapki. Niektóre ze zdjęć poniżej, np.: te z tokenami są zrobione na właśnie takiej wydrukowanej przeze mnie mapi.

3. Tokeny przeciwników

Autor: Bayuer
Opis: Nie każdego stać na masę figurek. Tokeny wycięte z papieru nie zawsze się nadają do użytku, gdyż są zbyt cienkie i lekkie, i rozjeżdżają się nam po mapie, gdy ktoś kichnie lub zostawimy uchylone okno. To duży problem, ale znalazłem rozwiązanie, ktore może wam pomóc. Co będzie nam potrzebne? Nakrętki od napojów (te od 1,5 litrowych nadają się świetnie), kilka gwożdzi (to nie żart), najlepiej spisują się papiaki, młotek oraz odrobina czasu, żeby wypić całą wodę. Najlepiej posiadać różnokolorowe nakrętki, ale dlaczego o tym później. Kiedy mamy już wszystko co nam potrzebne po prostu wbijamy gwoździe w nakrętki. Dzięki temu powstają nam ładne żetony, które łatwo przesuwać po mapie.
ObrazekObrazek

Same gwoździe można sobie oczywiście darować. I bez tego nakrętki stanowią doskonałą imiatację przeciwników. Jednak ja potrzebuję ich do jeszcze jednej rzeczy. Otóż strona wizardów oferuje nam galerię miniaturek (sety dotyczące 4ed: Againts the Giants, Dungeons of Dread, Desert of Desolation). Jest ich tam mnóstwo. Nie ma najmniejszego problemu w dopasowaniu odpowiedniej figurki do przeciwnika, którego chcemy wystawić. Dodatkowo niektóre firmy oferują swoje gotowe do wycięcia tokeny. Zatem kiedy już wybiorę odpowiedni obrazek wchodzę do worda i tam go wklejam. Ustawiam go tak, aby miał odpowiednią wielkość (najlepiej przyjąć jakąś stałą wartość, np.: szerokość 25mm, wysokość 35mm itp.) i kopiuje go obok (jeżeli szkoda Ci papieru możesz na jednej stronie wkleić kilka figurek). Dla ułatwienia możesz także zrobić sobie tabelkę i tam wklejać obrazki lub po prostu skorzystać z Excela. Ważne są dwie kopie danego zdjęcia, gdyż po wycięciu i ich sklejeniu (ja używam zszywacza), ale tylko na brzegach, mogę całość wsunąć na gwóźdź i dzięki temu otrzymuje praktycznego tokena przedstawiającego danego przeciwnika.
ObrazekObrazek

Zatem po co nam różne kolory nakrętek po napojach. Otóż w 4ed mamy podział przeciwników ze względu na ich rolę. Udany test odpowiedniej wiedzy zdradza nam tę informację i nie jest go w cale tak trudno zdać. Ponieważ w trakcie walki gracze mogą o tym zapominać, poza tym przeciwników jest naprawdę sporo, kolorowe nakrętki pomogą nam opanować cały ten chaos. I tak stosuję następujące kolory odnośnie danej roli potwora:
Zielony - Minion
Niebieski - Soldier
Czerwony - Striker
Brute - Ciemnoniebieski (użwam tutaj większych kapsli z dezodorantu Nivea for men)
Żółty - Artillery/Controller
Biały - Leader
Przezroczysty - Lurker
Obrazek
Jak do tej pory nie wpadły mi w ręce inne kolory nakrętek, a ponieważ Artillery i Controller raczej ze sobą jednocześnie podczas walki nie występują, bo pełnią podobną rolę, więc oznaczam ich kolorem żółtym.

Teraz wystarczy jeszcze pernamentnym markerem wypisać cyferki na bocznej stronie nakrętki (ja wpisuje je czterokrotnie), tak aby móc odróżnić od siebie potworki i mamy wg. mnie dość praktyczne, tanie i łatwe w obsłudze tokeny przeciwników.
Obrazek

Lista dopasowanych figurek DDM do potworów z MM. Plik mojego autorstwa znajduje siętutaj.

4. Znaczniki

Bloodied
Autor: Bayuer
Opis: Tutaj sprawa jest dla mnie dość prosta. Używam tych counterów dostawiając je obok przeciwnika na mapie. Jednego z nich używam także przy pasku inicjatywy.

Oznaczanie (marking) przez postacie
Autor: Bayuer
Opis: Do tego celu używam kolorowych kartek zgniecionych w drobne kuleczki i dostawianych przy przeciwnikach. Każdy z graczy ma na karcie nalepiony swój kolor dzięki czemu nie ma żadnych problemów z rozpoznaniem tego kto kogo oznaczył. Używam do tego celu zakładek indeksujących, ale z pewnością da się użyć innego materiału.
ObrazekObrazek

Ostatnio jednak kiedy robiłem porządki w szafie natrafiłem na grę słowną Scriba. Znalazłem tam mały woreczek z różnokolorowymi malutkimi żetonami, których teraz będę używał. Jest ich dużo oraz są w 4 kolorach.
ObrazekObrazek

Jeżeli ktoś ma dużo pieniędzy i możliwości może rozważyć kupno gotowych znaczników i stosować je zarówno do oznaczania przez BG jak i przeciwników: Alea Tools.

Oznaczanie (marking) przez przeciwników:
Autor: Bayuer
Opis: Ponownie z pomocą przychodzą nam nakrętki po napojach. Wraz z moimi graczami używamy kilku oryginalnych figurek. Na całe szczęście ich podstawa mieści się idealnie w nakrętkach. Wystarczy zatem posiadać ponumerowane dodatkowe nakrętki odpowiadające kolorom przeciwników i w ten sposób, kiedy któryś z nich oznaczy nam BG, wówczas wkładamy figurkę w daną nakrętkę i mamy gotowy i jasny system oznaczania przez potowry, co najważniejsze zupełnie inny od tego jaki stosują gracze, przez co wszystko jest jasne. Niestety nie mam w tej chwili przy sobie żadnej figurki, ale chybia wiadomo o co mi chodzi.
Obrazek


Zaznaczanie walls/zones
Autor: Bayuer
Opis: Jedna z prostszych, ale może nie najbardziej oczywistych rzeczy. Wystarczy nam do tego celu kawałek sznurka. Ponownie zalecam używanie kilku kolorów, np.: czerwonego w przypadku wall of fire itp. Wystarczy sznurek ułożyć wzdłuż kratek i mamy szybki sposób na oznaczenie tych dwóch efektów. Kolejnym wariantem jest wplecienie w całość ołowianych ciężarków (takich do ryb) co pewną odległość, np.: co 25 mm, dzięki czemu nasz mur lub strefa będzie mniej podatna na przesuwanie.

Określanie linii widoczności/determinowanie osłony
Autor: Bayuer
Opis: Podobnie jak w przykładzie powyżej można skorzystać ze sznurka. Tym razem jednak wystarczy nam jeden, ale znacznie cięższy ołowiany odważnik, który możemy umieścić w rogu pola i spokojnie sobie wszystko mierzyć. Firma Paizo oferuje także swój dość tani GameMastery Line of Sight Indicator.


IV. INNE

Autor: Black Plauge
Opis: Plik graficzny przedstawiający zwój.
Zdjęcie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 05, 2010 12:56 am przez Bajer, łącznie zmieniany 65 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

sob cze 07, 2008 11:01 pm

Ander00 template (pliki należy wypakować do katalogu data w MSE):
http://www.enworld.org/attachment.php?a ... ntid=34682
Cały set power cards:
http://www.enworld.org/attachment.php?a ... ntid=34681 [quote]
Aby pobrać template trzeba posiadać konto na ENworldzie a drugi link nie działa. Mógłbyś wrzucić te pliki na jakiś serwer np. ZShare lub Mediafire.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

ndz cze 08, 2008 1:08 am

Już się robi. Linki poprawione.
Ostatnio zmieniony czw cze 26, 2008 11:03 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Elendor E'lisef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 06, 2007 9:15 pm

pn cze 09, 2008 1:08 am

Karta postaci do D&D 4ed PL (strona pierwsza) [jpg]:

http://img55.imageshack.us/img55/5809/kartapostaciwi3.jpg

Drugiej strony jeszcze nie posiadam. Wszelkie propozycje zmian mile widziane. Jeżeli tłumaczenie jest nielegalne (co mi osobiście jest niewiadome), to oczywiście nie będę przeciwko usunięciu mojego posta przez moderatorów. Jest to jedynie pomoc z mojej strony dla osób nie pałających sympatią do angielskiego i potrzebujących polskiej wersji karty do D&D 4ed.

edit:

Karta postaci do D&D 4ed PL (strona druga) [jpg]:

http://img295.imageshack.us/img295/1827/kartapostaci2tj8.jpg

Nie jestem pewien, co do tego czy będę w stanie umieścić stronę drugą w formacie .pdf. Póki co IMHO to, co dostarczyłem w zupełności wystarcza. Przypominam, iż wszelkie propozycje zmian w nazewnictwie, użytym w mojej translacji, są mile widziane. Pozdrowienia i miłej gry. ;]

edit2: Poprawiłem stronę pierwszą pod względem tłumaczenia kilku terminów. Zmiana, moim zdaniem, na lepsze.
edit3: [strona druga] "Bohaterski..." --> "Heroiczny..."
edit4: karty warunkowo przywrócone -- Llewelyn_MT
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

czw cze 26, 2008 11:31 pm

Zaczynam pracę nad tematem zbiorczym, w którym będę zamieszczał i opisywał wszelkie stosowane przeze mnie pomoce ułatwiające grę w 4ed. Będzie świetnie, jeżeli moderacja przyklei ten post. Jeszcze lepiej jak wszyscy będziemy wrzucać tutaj ciekawe linki i sposoby ułatwiające życie MP oraz graczy. Na razie tylko konspekt oraz kilka pomocnych rzeczy. Z czasem będę tę bazę uaktualniał.

Odnośnie poszczególnych artykułów to na przykład w dziale mapki zamieszczę sposób wydrukowania sobie mapek wydanych przez wizardów, a także zamieszczę linki do nabycia tych produktów zarówna w Polsce jak i w USA, choćby na amazon.com.

Będą też inne ułatwienia jak np. stworzenie countersów itp. czy tłumaczenia tekstu fabularnego (flavor text) pisanego kursywą wraz z polską nazwą mocy.

Mam nadzieję, że się to wam przyda. Dziękuje jednemu z moich graczy, który ostatnio na sesji powiedział, ze powinienem coś takiego napisać. Wprawdzie zrobił to w formie żartu, ale pomyślałem dlaczego nie mam sie podzielić z innymi swoją wiedzą.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw cze 26, 2008 11:46 pm

Llewelyn niedawno wykonał proste karty mocy w wersji polskiej (a przy okazji znalazł nieco rozmaitych wariantów kart postaci, mocy etc. do 4E w Sieci). Dałem mu znać, iż toczy się tu taka dyskusja - może zechce jakoś Was wspomóc.

Zgodnie z życzeniem, temat został przyklejony jako użyteczny.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

pt cze 27, 2008 12:53 am

Jestem. Cel szczytny, ale proszę o powstrzymanie się z publikowaniem gotowych kart mocy, a zwłaszcza ich zestawów. Na dzień dzisiejszy legalność tego typu działalności jest co najmniej dyskusyjna. Oczywiście takie do samodzielnego wypełniania to co innego. Na dobrą sprawę nie wiadomo co w ogóle można wrzucać a co nie z zasad w podręcznikach. Skonsultuję się z szefem i coś postanowimy, ale póki co proszę takich rzeczy nie publikować i nie linkować. Oczywiście gdyby zapowiedziana dawno licencja dla stron fanowskich została opublikowana w terminie to wyglądałoby inaczej.

Elendor E'lisef: Niezła robota z tą kartą, ale mam kilka poważnych uwag. Na razie z tego powodu usuwam odnośniki do Twoich kart. Dostałeś PW z wyjaśnieniem. Popraw karty i możesz je znów wrzucać, bo są poza tym bardzo dobre.

Proponuję przyjąć taką zasadę dla tłumaczeń: Jeśli pojęcie występowało w Edycji 3.5 to zostawiamy to pojęcie w Edycji 4, póki nie będzie nowych oficjalnych tłumaczeń. To wiele uprości.

Z tymi kartami po polsku to przesada. :-) Nie miałem czasu by przejrzeć zasady na tyle dokładnie by zrobić dobry przekład, ale coś wymyślę.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt cze 27, 2008 3:07 am

Te karty, do których chcę dać linka pochodzą właśnie z ENWorld.
Coś czuję, że zamiast ciekawego tematu zrobi się znowu jaka rzeźnia, więc chyba od razu zrezygnuję i po prostu założę stronkę. Poza tym nie wiem czy macie świadomość, że w sieci istnieje już taka rzecz:

http://www.wizards.com/default.asp?x=dn ... compendium

Są wszystkie moce. Ba! Nawet klasy, atuty. Tak, tak. ZA DARMO! Jedyna wada to fakt, że trzeba wpisać nazwę, żeby wyszukiwarka ją znalazła.

Mi się niektóre tłumaczenia z 3.5 nie podobały, więc na pewno ich stosować nie będę. Poza tym nie zamierzam się w ogóle w to bawić.

PS. Rozumiem, że jak podam namiary na mapki z DnD minis, które są zawarte w programie umożliwiającym granie przez neta a potem sposób w jaki je przerobić na wersję o rozmiarze 25mm kratka to też to będzie nielegalne?
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pt cze 27, 2008 8:24 am

Szybkie pytanie, czy ktoś wie gdzie można kupić same podstawki pod papierowe awatarki postaci takie jak są stosowane w Dungeonner albo w starym Magii i Miecz tudzież innych grach planszowych?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt cze 27, 2008 10:18 am

Llewelyn_MT pisze:
el szczytny, ale proszę o powstrzymanie się z publikowaniem gotowych kart mocy, a zwłaszcza ich zestawów. Na dzień dzisiejszy legalność tego typu działalności jest co najmniej dyskusyjna. Oczywiście takie do samodzielnego wypełniania to co innego. Na dobrą sprawę nie wiadomo co w ogóle można wrzucać a co nie z zasad w podręcznikach.

srd 4e. Wydaje się, że wszystko co tam jest zamieszczone jest dozwolone do publikacji. Szkoda tylko, że nie podali stron :/

Zawarto też tam wszystkie power source (także te niewystępujące w podstawce) czyli: Power Source: Arcane, Divine, Martial, Elemental, Ki, Primal, Psionic, Shadow.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

pt cze 27, 2008 10:41 am

Bayuer pisze:
Coś czuję, że zamiast ciekawego tematu zrobi się znowu jaka rzeźnia, więc chyba od razu zrezygnuję i po prostu założę stronkę. Poza tym nie wiem czy macie świadomość, że w sieci istnieje już taka rzecz:

http://www.wizards.com/default.asp?x=dn ... compendium

Są wszystkie moce. Ba! Nawet klasy, atuty. Tak, tak. ZA DARMO! Jedyna wada to fakt, że trzeba wpisać nazwę, żeby wyszukiwarka ją znalazła.

Wysłałem Ci PW z wytłumaczeniem co było nie tak z kartą postaci. Drobiazgi, ale lepiej je poprawić. Różnica jest taka, że to WotC jest właścicielem praw autorskich i może to publikować gdzie chce, co chce i jak chce. Listy jednak tam nie ma, gdyż cały PG się składa z mocy i gdyby je chcieli opublikować, to było by to w SRD. Czekamy na licencję dla stron fanowskich, bo jako de facto strona oficjalna nie wypada nam naciągać przepisów. Ja wiem że jest to bez sensu, bo i tak "ludzie tak robią". Niemniej jednak na tę chwilę powstrzymałbym się z taką działalnością.

Bayuer pisze:
Mi się niektóre tłumaczenia z 3.5 nie podobały, więc na pewno ich stosować nie będę.

To jest problem, bo gdy lansować będziemy nowe tłumaczenie jakiegoś terminu, a tłumaczom 4E na polski stare też się nie spodoba, to mogą wymyślić swoje. To zaś spowoduje zamieszanie. Oczywiście jest to tylko zalecenie i każde sensowne tłumaczenie będzie przyjęte ze zrozumieniem.

Bayuer pisze:
Rozumiem, że jak podam namiary na mapki z DnD minis, które są zawarte w programie umożliwiającym granie przez neta a potem sposób w jaki je przerobić na wersję o rozmiarze 25mm kratka to też to będzie nielegalne?

Jeśli mapki będą pirackie to link lub opis ich zdobycia zgodnie z regulaminem forum będzie nielegalny. Opis sposobu ich przerobienia jest jak najbardziej w porządku, bo to tylko wiedza praktycznego posługiwania się programem graficznym.


Suldarr'essalar pisze:
Wydaje się, że wszystko co tam jest zamieszczone jest dozwolone do publikacji.

SRD czytałem i nie ma tam opisów mocy, tylko i wyłącznie nazwy i słowa kluczowe. Z tego wnioskuję, że publikowanie opisów mocy, a zwłaszcza ich kolekcji, jest nielegalne.

To że nie podali stron to kolejna wpadka. Tłumaczą się, że w innych wydaniach może się to zmienić, ale niech mi kto pokaże palcem inne wydania podręczników D&D. Zupełnie jakby w takim przypadku nie mogliby uaktualnić SRD. Bzdura i tyle.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

pt cze 27, 2008 11:21 am

Suldarr'essalar pisze:
srd 4e. Wydaje się, że wszystko co tam jest zamieszczone jest dozwolone do publikacji. Szkoda tylko, że nie podali stron :/
Być może źle zrozumiałem usage guidelines ale zdaje mi się że mówią tyle, że można użyć podanych dalej słów kluczowych i odesłać czytelnika do podręcznika, natomiast wydaje mi się że na żadne przepisywanie treści z podręczników nie pozwalają.
Czy jestem w błędzie?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt cze 27, 2008 12:46 pm

AGrzes pisze:
Być może źle zrozumiałem usage guidelines ale zdaje mi się że mówią tyle, że można użyć podanych dalej słów kluczowych i odesłać czytelnika do podręcznika, natomiast wydaje mi się że na żadne przepisywanie treści z podręczników nie pozwalają.
Czy jestem w błędzie?

Usage Guidelines to strona 2 i 3 SRD. Mimo wystąpienia w SRD nie mogą być wykorzystywane. Dalej mowa jest, że można wykorzystać dowolną cześć (inną niż UG i puste szablony) w swoich licencjonowanych produktach. Nie można przepisywać innych części podręczników. W szczególności nie można przepisywać mocy, atutów, rozpisek potworów itp, ale można rozpisywać konkretnych NPCów. Tak więc, nie można podać rozpiski doppelgangera, ani łotra, ani mocy łotra, ale można podać rozpiskę doppelgangera łotra X, z kilkoma mocami (wraz z wyliczonymi premiami (a nie wyliczeniami) itp). Oznacza to, że masz racje pisząc, że nie można zamieszczać rozpisek konkretnych efektów, czy zdolności (można dać referencje do odpowiedniego podręcznika).

Trochę masło maślane, ale mam nadzieję, że jest zrozumiale.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

pt cze 27, 2008 2:02 pm

Suldarr'essalar pisze:
Mimo wystąpienia w SRD nie mogą być wykorzystywane. Dalej mowa jest, że można wykorzystać dowolną cześć (inną niż UG i puste szablony) w swoich licencjonowanych produktach. Nie można przepisywać innych części podręczników. W szczególności nie można przepisywać mocy, atutów, rozpisek potworów itp, ale można rozpisywać konkretnych NPCów.
AGrzes chyba napisał coś podobnego. Właśnie coś takiego miałem na myśli. Póki WotC nie rozwieje wątpliwości licencją dla stron fanowskich (jeśli rozwieje) proponuję tego się trzymać.

PS. Właśnie odebrałem Gift Set 4E. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt cze 27, 2008 10:15 pm

Dzisiaj dodałem dwie wg. mnie najlepsze karty postaci do 4ed oraz karty mocy (niestety bez gotowych pozycji). Jednak jeżeli poszukacie na ENWorldzie znajdziecie wersje PDF mocy jak i gotowy set w MSE. Powodzenia w szukaniu;D

Z czasem będę zapełniał kolejne działy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście dodawali tutaj swoje prace. Jeżeli będą ciekawe na pewno dodam je do pierwszego posta, tak żeby ułatwić wszystkim do nich dostęp bez konieczności czytania całego wątku.

Edit 28/06/2008 14:05:
Dodałem karty mocy oraz plik graficzny przedstawiający zwój. Moderacja w końcu okazała ludzkie oblicze, dzięki czemu możecie cieszyć się kilkoma zmianami. Podziękowania należą się Llewelyn_MT.

Miłego ściągania.

Edit 28/06/2008 18:00:
Skończyłem pracę nad pomocami dla graczy. Wydaje mi się, że jest już tam wszystko o czym wiedziałem i co chciałem zamieścić. Jestem ciekawy jak się wam to podoba i co ogólnie sądzicie o tym pomyśle. Jednocześnie czekam na ciekawe linki i propozycje. A teraz czas zażyć trochę życia i wyrwać się z domu.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

Mini-regulamin

ndz cze 29, 2008 1:06 am

Wywaliłem część własnej moderacji i obiecuję że za ostry nie będę.

Oto oficjalny mini-regulamin tego wątku, określający co można zrobić w ramach zwykłego Regulaminu.

Dla każdego pliku proszę podawać źródło (chyba że to własna praca) i krótki opis, czyli co to jest, w jakim formacie, czy wymaga jakiegoś programu. Jeśli link jest bezpośredni to proszę podawać rozmiar pliku. Lepiej w takim przypadku podać także stronę na której plik się znajduje, gdyż jego nazwa lub położenie może się zmienić i link stanie się bezużyteczny.

Jeśli macie wątpliwości czy coś można wrzucić czy nie to macie dwa wyjścia:
  1. napisać z tym do mnie lub do Bayuera
  2. wrzucić na forum i poczekać na moją reakcję
Przykłady tego co jest dozwolone są w pierwszym poście. Na dzień dzisiejszy macie wolną rękę na wrzucanie i linkowanie wszystkiego z dwoma wyjątkami. Obowiązuje polityka zero tolerancji dla:
  • oczywistego piractwa (tak programów jak i książek)
  • tłumaczeń uwłaczających zasadom języka polskiego i zdrowego rozsądku

Problemy będą rozstrzygane indywidualnie i w kwestiach niejednoznacznych nikt rąk obcinać nie będzie. W przypadku wątpliwych tłumaczeń proszę się konsultować.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów pomocnych narzędzi w sieci i kreatywnej pracy nad własnymi.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz cze 29, 2008 11:25 am

Nie można tego powrzucać w jakieś normalne miejsce do ściągania tylko te łupie wwwdownloadmenagery?:)
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

ndz cze 29, 2008 11:45 am

szelest pisze:
Nie można tego powrzucać w jakieś normalne miejsce do ściągania tylko te łupie wwwdownloadmenagery?:)

Zapytaj autorów czy można to gdzieś zamieścić, a potem znajdź dobry serwer.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

ndz cze 29, 2008 7:35 pm

szelest pisze:
Nie można tego powrzucać w jakieś normalne miejsce do ściągania tylko te łupie wwwdownloadmenagery?Smile

Znajdź dobry serwer i nie ma sprawy. Czekanie 15 sek to przecież nie koszmar, a pliki trochę tam poleżeć mogą.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz cze 29, 2008 7:46 pm

Bayuer pisze:
Znajdź dobry serwer i nie ma sprawy. .

Tzn na Polterze skończyło się miejsce tak?;)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pn cze 30, 2008 3:34 pm

Mała aktualizacja.
Uzupełniłem w całości dział POMOCE DLA MISTRZA PODZIEMI oraz dodałem linka do swojego mse-set przetłumaczonych kart Ander00.

Miłego ściągania.
 
Beniek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: sob lip 26, 2003 1:55 pm

pn cze 30, 2008 10:43 pm

Dzięki wielkie, temat oraz linki bardzo przydatne. Na moich sesjach póki co używamy power cards - bardzo przydatne szczególnie jeśli chodzi o moce na spotkanie i na dzień - nie trzeba sie zastanawiać co zostało zużyte już.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

wt lip 01, 2008 1:13 am

Beniek pisze:
Dzięki wielkie, temat oraz linki bardzo przydatne. Na moich sesjach póki co używamy power cards - bardzo przydatne szczególnie jeśli chodzi o moce na spotkanie i na dzień - nie trzeba sie zastanawiać co zostało zużyte już.

Dzięki za wielkie za docenienie starań. To jeszcze nie koniec. Sporo przede mną.

Mała aktualizacja. Ander00 zaktualizował swoje karty mocy o to co do tej pory ukazało się w Dragonach. Dodatkowo jeżeli ktoś chce zagrać druidem, bardem lub swordmagem (nie oficjalnym) znajdzie także w tym secie ich karty mocy. Linki do klas znajdują się w sekcji zmiany w mse-set Andera.
EDIT:
Dodałem dwa ekrany mistrza podziemi. Szczegóły w pierwszym poście.
 
Beniek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: sob lip 26, 2003 1:55 pm

wt lip 01, 2008 7:24 pm

Czy ktoś mógłby pokusić się o przetłumaczenie / zrobienie polskiej wersji rozkładanych znaczników efektów takich jak :

4. Opis stanów i głównych modyfikatorów walki
Autor: Jim Goings
Opis: Każdemu pewnie zdarzało się zapomnieć w ferworze walki o jakimś efekcie, który posiada nasza postać lub co gorsza zapomni o tym MP. Czasem zapomina się, co dany efekt tak naprawdę robi. Teraz nie będziecie mieli już problemu. Duże i czytelne znaczniki efektów zawsze będą przypominać i podpowiadać o danym efekcie. Po wycięciu i rozstawieniu działają bez zarzutu.

Oryginalny dokument to niestety pdf.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

śr lip 02, 2008 12:42 pm

Beniek
Może jak skończę uzupełniać ten dział to się o to pokuszę, ale niczego nie obiecuje, bo trochę do uzupełnienia mam, poza tym nie wiem czy to dobry pomysł, bo mogą narodzić się konflikty odnośnie nazwania efektów itp.

Mała aktualizacja. Dodałem następujące rzeczy:
Nowy ekran MP autorstwa Klasua.
Nowy templat potworów autorstwa Keterysa.
Uaktualniłem swój party tracker o informacje dotyczące użycia magicznych przedmiotów przez postać.

Miłego ściągania.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

śr lip 02, 2008 1:47 pm

Po poprawkach przetłumaczona karta postaci została warunkowo przywrócona.

Uwagi do graficznej prezentacji karty i kwestie techniczne proszę słać do autora.

Uwagi do tłumaczenia proszę wysyłać także do mnie.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

śr lip 02, 2008 3:42 pm

Spory upload. Praktycznie temat już kompletnie opracowany. Zostało naprawdę niewiele. Mam nadzieję, że się wam to przyda, bo poświęciłem trochę czasu na skompletowanie tego wszystkiego w całość.;)
 
Elendor E'lisef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 06, 2007 9:15 pm

śr lip 02, 2008 7:14 pm

Dobra robota. ;]

Teraz czas na odrobinę snu!

Chociaż z drugiej strony ostatnio wyszukuję materiał, który można przetłumaczyć (z prawnego punktu widzenia) i byłby przydatny podczas sesji. Jestem otwarty na "zlecenia".

Na razie jestem w stanie zapewnić wszystkich, że niedługo skończę opracowanie graficzne własnoręcznie zrobionej karty przebiegu walki dla MG po polsku.

Miłego grania. ;)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt lip 04, 2008 8:06 pm

Lista dopasowanych figurek DDM do potworów z MM (aktualne sety to: Against the Giants, Dungeons of Dread oraz Desert of Desolation). Plik mojego autorstwa znajduje się tutaj.

Oprócz tego kilka kosmetycznych zmian i kilka linków.
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

pn lip 07, 2008 4:54 pm

Maps & Terrain Tiles
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mi/20041007b

http://www.wizards.com/dnd/images/scorched_passage_sm.jpg
http://www.wizards.com/dnd/images/card_14.jpg
http://www.wizards.com/dnd/images/card_10.jpg



Darmowe mapki przygotowane do gry w D&D Miniatures, jeszcze z czasów 3ed :P. Stare ale jare, do 4ed nadają się idealnie.

Znajduje się tu kilkanaście pojedynczych mapek głownie o wymiarach 5x8in a także tunele, zakręty, schody i inne części z których zbudować można całe podziemia.
Każda z mapek spokojnie zmieści się na kartce A4, czasem dwie mapki wejdą na jedną stronę, tak wiec z drukowaniem domowym nie powinno być problemu.
Dodatkowo oprócz małych plansz znajduje się tu kilka dużych map o rozmiarach około 22x34in. Dostępne są w dwóch wersjach, pełnowymiarowej ( tego raczej w domu się nie wydrukuje :P ) oraz podzielonej na mniejsze części po 8,5x11in.

Co ciekawe dwie darmowe mapy pochodzą z płatnej serii Fantastyczne Lokacje.
http://www.wizards.com/rpga/images/mit20051103a1.jpg
http://www.wizards.com/rpga/images/mit20050728a1.jpg


Mapy 3d :D
czyli
Foldup Paper Models

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/fpm/archive

Jeśli płaskie plansze ci nie wystarczają, a masz smykałkę do modelarstwa możesz się tym zainteresować.

http://www.wizards.com/dnd/images/fpm_tower_001.jpg
http://www.wizards.com/dnd/images/fpm_woodsmans_hut_001.jpg
http://www.wizards.com/dnd/images/fpm_gatehouse_med.jpg

Wystarczy wydrukować, wyciąc i skleić :P
Wyglada na to że nie posiadają one siatki 1x1in więc radził bym je używać jako dodatek do "kratkowanych" map.

Mapy firmy Stones Edges

http://www.stones-edges.com/

Na stronie można kupić przez internet niesamowicie wyglądające mapy 2d jak i 3d. Plansze dostępne są w dwóch wersjach, o boku kratki 1in bądź 1,5in. Siatkę bitewną posiadają plansze jak i modele 3d ( w przeciwieństwie do tych Wizardowskich ).

Karczma:

http://www.stones-edges.com/img/taverns1/tavern-a-tn.jpg
http://www.stones-edges.com/img/taverns1/tavern-b-night-tn.jpg

Według mnie karczma wygląda genialnie. W sumie dostępne są cztery wersje, dwie dzienne i dwie nocne. Całość kosztuje 7$... biorąc pod uwagę kurs dolara i gdyby drużyna się zrzuciła to nie tak dużo.

Wieża obserwacyjna.

Modułowa budowa pozwala na prowadzenie akcji i rozlokowanie miniaturek na każdym z pięter wieży.

http://www.stones-edges.com/img/watchtower/manual.gif
http://www.stones-edges.com/img/watchtower/WatchTower04-tn.jpg
http://www.stones-edges.com/img/watchtower/WatchTower01-tn.jpg

Wieża podobnie jak karczma kosztuje 7$.

Losowe Podziemia:

Podziemia to już nieco większy wydatek, a dokładniej 15$. Jednakże pozwalają na stworzenie dowolnych podziemi, ogranicza was tylko wyobraźnia i... poziom tuszu drukarki :P Dostępne są dwa zestawy, każdy składa się z ponad 40 stron o rozdzielczości 300dpi.
Wykonane są bardzo szczegółowo ( otwierane drzwi :shock: ).
Moim zdaniem te zestawy przeznaczone są tylko dla zapaleńców, którzy maja za dużo wolnego czasu :P

http://www.stones-edges.com/img/dungeon2/img_0253_tn.jpg
http://www.stones-edges.com/img/dungeon2/img_0264m.jpg
http://www.stones-edges.com/img/dungeon2/img_0916_tn.jpg
http://www.stones-edges.com/img/dungeon1/d1.jpg
http://www.stones-edges.com/img/dungeon1/d3.jpg

To co tygryski lubią najbardziej...
Darmowe próbki:P

http://www.stones-edges.com/freesamples

Darmowe modele 3d:
-grobowiec
-skrzynie
-wrota sci-fi

http://www.stones-edges.com/img/freesamples/free_crates.jpg
http://www.stones-edges.com/img/freesamples/free_tomb.jpg
http://www.stones-edges.com/img/freesamples/free_doors.jpg

Obrazki powyżej 20 kB zgodnie z regulaminem nie mogą być umieszczane bezpośredniu na forum. -- Llewelyn_MT
Ostatnio zmieniony wt lip 08, 2008 4:37 pm przez Aramil, łącznie zmieniany 4 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości