Zrodzony z fantastyki

 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

Powalenie i "sprytny strzał"?

pt cze 20, 2008 8:23 pm

Mam dwa pytanka. Co do pierwszego to przyznam że nie szukałem zbyt długo ale nie mam zbytnio teraz czasu i dopiero bym mógł poszukać później.

1. Jak to jest z powaleniem? Jeśli zostaniesz powalony to leżysz jedną turę i wrogowie mają premię przeciwko tobie +4 w walce wręcz a strzelający -4, chyba że jest się na polu sąsiadującym to można wykonać coup de grace bronią dystansową tylko czy bronią do walki wręcz też? ;]
2. Jeśli mam wyciągnięty łuk i ktoś do mnie podejdzie to według zasad mogę wykonać darmowe 1,5 metra ruchu i wtedy już będę oddalony od wroga i spokojnie mogę strzelać bez ataków okazyjnych i to na dodatek całkowity atak?

Przepraszam za takie w sumie łatwe pytania ale to dziś podczas sesji mi się zapomniało i musiałem poszukać a gracze się wkurzali i i tak nie znalazłem :/
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

pt cze 20, 2008 8:32 pm

1.Tak, tak. Nic nie wiem o tym, żeby można była wykonać coup de grace leżącemu. Skoro może się na tyle bronić, że wstaje bez okazyjnego, to tym bardziej ochronić sie przed coupem.

2. Tak.

EDIT:
Przewracanie str. 139 vr. 3.0 (Rozdział walka)
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

pt cze 20, 2008 10:58 pm

hehe, skoro stoisz na sąsiadującym polu i możesz wykonać coupa bronią dystansową, to bronią białą chybaa tam bardziej, prawda? :mrgreen:

Aha, i coupa możesz zadać tylko bezbronnemu przeciwnikowi... uspionemu, sparaliżowanemu itd... To, że leży nie znaczy że się nie broni. coup symbolizuje cios zadany przeciwnikowi który nie może się przed nim obronić np gdy jest związany i dlatego trafienie jest automatyczne. A skoro leżący dostaje tylko karę -4 walcząc leżąc, a nie "minus wszystko" to chyba coś znaczy xD
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

ndz cze 22, 2008 11:28 am

Dzięki za odpowiedzi ;] już raczej wszystko się dowiedziałem co chciałem wiedzieć na ten temat :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości