Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec

Oko Argusa

ndz cze 22, 2008 5:07 pm

Oko Argusa
(potężny artefakt)

Oko Argusa jest pozostałością po potężnej aberracji, Argusie, który w czasie 4-tej wojny o koronę został wypuszczony przez imperium Ilythiir przeciw imperium Aryvandaaru. Został on jednak zniszczony przez krąg wysokich magów w czasie wydarzenia nazwanego „ Sakkar en arrna en Glaurachyndaar” (burzą łez nad Glaurachyndaar). Pojedyncze centralne oko Argusa przetrwało nawałnicę magii rozpętaną przez magów, jednak siły które wyzwolili pochłonęły także ich, zatrzymując ich dusze w skrystalizowanej pozostałości wroga.

Nieoficjalne informacje:
Tak naprawdę istnieją 4 egzemplarze oczu Argusa i każde zawiera duszę wysokiego maga ( posiada odrobinę inne moce). Jeden na pewno znajdował się w Myth Gaulrach, aż do uwolnienia Fey'ri w roku powstania elfiego rodu (1375RD). Co najmniej 1 oko znajdowało się w posiadaniu Shrinshee gdy ta opuszczała Myth Drannor w 666RD. Jedno z oczu zostało wykorzystane w czasie polowania na Khovi Anilessa, 1200 lat przed RD. Dalsze losy oczu pozostają nieznane

Wygląd:
Oko wygląda jak (werble) oko wykonane z białego marmuru, z krwawnikową tęczówką i pionową jak u kota obsydianową źrenicą.

Moce:
Istota, która chce używać oka, musi umieścić je na środku czoła. Magia zawarta w oku sprawia, że wtapia się ono w ciało posiadacza. Postać z wtopionym w ciało okiem tarci 5k6 + 5 punktów wytrzymałości, których nie można odzyskać póki używa się oka.
Osoba używająca oka zyskuje premię z olśnienia +8 do spostrzegawczości, czarostwa, wiedzy (Tajemnej, planów i natury), oraz premię z olśnienia + 4 do intelektu, roztropności i charyzmy.
Istota posiadająca oko nie może zostać oślepiona żadnymi sposobami (magicznymi czy nie) i zyskuje widzenie w ciemnościach 36m i widzenie w słabym świetle.
Ponadto 7 razy dziennie może wykorzystać moce oka oka ( w dowolnej kombinacji)
-Maranve en elee -Posiadacz wystrzeliwuje z oka promień o zasięgu 36 m. Trafiona istota musi wykonać RO na wolę (ST 10+ 1/2 poz posiadacza oka + jego mod z charyzmy) by uniknąć wysączenia 1k4+1 pkt losowego atrybutu.
-Maheledhra - Posiadacz oka może kiedy stałby się ofiarą ataku wzrokowego (np. meduzy) wchłonąć moc ataku i w następnej kolejce wykorzystać ten atak tak jak istota która normalnie go wykonuje. Z tym, że musi wykonać ten atak natychmiast po wchłonięciu jego energii inaczej atak kieruje się znowu przecie niemu.
Ponadto normalnie istota jest niepodatna na swój atak wzrokowy, ale atak wykonywany z oka zawsze działa tak jakby posiadacz oka był jedyną istotą posiadającą taki atak.
-Wykorzystać efekt Widzenia prawdy (na 20 poziomie czarującego)

Oko posiada szczątkową świadomość i nigdy nie pozwoli wykorzystać swoich mocy w walce z elfami (za wyjątkiem drowów).

Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz cze 22, 2008 5:54 pm

Ciekawy artefakt :) Może opis jest krótki, ale przynajmniej konkretny i czytelny. Daję 5/6. Miło się czyta, szczególnie po obejrzeniu nowych prestiżówek /no comment/.

Z tego co widziałem, to wkradła Ci się literówka: przecie zamiast przeciw w opisie jednej z mocy oka.

Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz cze 22, 2008 6:33 pm

Bardzo przyjemny artefakt. Dawno nie widziałem na forum takiego ciekawego przedmiotu. Inspiracja pewnie z mitologii a może nawet z gry Age of Mythology ? Tak czy siak udana praca. Można by się pokusić o dłuższą historię Oka, wtedy praca znacznie lepiej by się prezentowała.

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

pn cze 23, 2008 4:45 pm

Średnio mi się podoba. Z jednej strony moty fajny - a dla miłośników FR tym bardziej - z drugiej nieco zmarnowany pomysł. Po przeczytaniu wydaje mi się, że to po prostu kolejny napakowany przedmiot, jaki robią twórcy podręczników, nazywając go artefaktem, kiedy nie chce im się wyliczać jego ceny.
Może przemawia przeze mnie mroczna strona mojej duszy, ale aby podkreślić mroczne pochodzenie oka, dałbym jaką klątwę, przeszkodę np. wymóg/zmianę po nieudanym save'ie charakteru itp.
Czy można się go pozbyć?

P.S Jak tylko zobaczyłem nazwę tematu, wiedziałem, że przedmiot będzie pozwalał rzucać widzenie prawdy ;-P

Awatar użytkownika
Almanther I Wielki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn cze 23, 2008 6:39 pm

iron_master +1

O ile dobrze pamiętam, to w Age of Mythology argusy to były takie śluzowate monstra z wieloma oczami.

W prawdziwej mitologii Argus był strażnikiem o wielu oczach, który pilnował dla Zeusa księżniczki Io. Oczywiście zazdrosna Hera posłała Hermesa który tak go zanudzał opowieściami, że ten w końcu zasnął, a Hermes nikczemnie go zabił.

Ale wracając do tematu, artefakt ciekawy. Rozpisz bardziej opis tego potwora i uwzględnij propozycje iron_master'a.

Awatar użytkownika
nimor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr cze 25, 2008 1:50 pm

Leriel pisze:
Jeden na pewno znajdował się w Myth Gaulrach, aż do uwolnienia Fey'ri w roku powstania elfiego rodu (1375RD)

Fey'ri zostały uwolnione z Myth Glaurach 16 Alturiaka 1374 RD ;)

Wybaczcie za tak krótki post - reszta jest dopracowana i całkiem przyjemna.