Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Najbardziej wartościowe podręczniki do D&D 3,5 ed.

wt lip 15, 2008 10:34 am

Witam.

Po przedłużającym się okresie niepewności co do jakiejkolwiek przyszłości polskich podręczników, które miały ukazać się do 3,5 ed. postanowiłem kupić je w oryginale. I tu mam dylemat. Książek jak wiadomo jest dużo, a pieniędzy niekoniecznie. Co Waszym zdaniem zasługuje na szczególną uwagę wśród książek do D&D? Na razie moje faworyty to : Heroes Of Horror, Lords Of Madness, Lost Empires Of Faerun, Complete Mage, Complete Warrior, Complete Adventurer, Expanded Psionic Handbook i Complete Psionic. Proszę o pomoc i sugestie. Ewentualne propozycje promocji i zasady działania przesyłek do Polski również.

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt lip 15, 2008 10:57 am

Do Complete Mage (któremu do rewelacyjnego daaaaleeeko) potrzebny jest Complete Arcana.
 
Nukereal

wt lip 15, 2008 11:25 am

Oczywiście do Complete Psionic trzeba Expanded Psionic Handbook. I chyba ten zestaw polecam najbardziej, z wyżej wymienionych. Znacznie urozmaica grę.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

wt lip 15, 2008 12:00 pm

Uthlanshyrae +1, później polecam zakup Complete Adventurer, potem Complete Warrior i Complete Arcane. Complete Mage'a możesz IMHO spokojnie olać. Nothing of value wil be lost ;)
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

wt lip 15, 2008 1:52 pm

Dziękuję za tak szybką odpowiedź. :)

Nie wiecie może jak to jest z kosztami przesyłki w www.amazon.com? I ile wynosi opłata celna? Słyszałem o zaostrzeniu opłat, ale wolałbym dowiedzieć się u źródła... :wink: Może ktoś z Was korzystał ostatnio z tej witryny, albo zna jakąś inna, która oferuje przesyłkę do Polski oraz atrakcyjne ceny?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt lip 15, 2008 7:01 pm

Ceny amazona masz tu.

Ja korzystałem z NKG, bo było taniej (ale ja kupowałem gry do Savage Worlds, nie patrzałem jak tam stoją z dedekami). Żadnej opłaty celnej nie musiałem dodatkowo zapłacić. Generalnie, chyba największą zaletą Noble Knight'a jest to, że przesyłka jest stała ($20) niezależnie od liczby zamówionych produktów (choć nie wiem jak to jest, gdy się kupi od razu całą bibliotekę :-)), więc jeśli kupujesz z kimś to zaoszczędzicie na przesyłce.
 
Awatar użytkownika
Elenhnor~Seulrion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 2:19 pm

wt lip 15, 2008 7:50 pm

Ja sobie jeszcze bardzo cenię Unearthed Arcana. Opcjonalne zasady stamtąd potrafią solidnie urozmaicić rozgrywkę.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

wt lip 15, 2008 9:18 pm

Tego było mi trzeba! iron_master jak zwykle nie zawodny... :wink:

Elenhnor~Seulrion: dzięki, nad Unearthed Arcana tez się zastanawiałem, choć i tak nie kupię wszystkiego co bym chciał z D&D chyba nigdy... :cry:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lip 15, 2008 10:02 pm

Breeg, nie ma cła na książki. Complete Psionic sobie raczej odpuść. Co prawda ma kilka (słownie kilka) ciekawych pomysłów (mantle, aury), ale wykonanie jest żałosne. Daje dużo pomysłów, które można samemu wykorzystać (vide np. mój dodatek), ale sam w sobie podręcznik jest słaby.

Jeśli chodzi o dodatki czysto mechaniczne, to najlepszym jest Expanded Psionic Handbook. Daje bardzo wyważony materiał z fantastycznym klimatem. Niestety, sporo ludzi nawet nie daje szansy podręcznikowi.
Tome of Battle to drugi pod względem mechaniki podręcznik, jaki serdecznie polecam. Naprawdę fantastyczne podejście do nudnych postaci wojowników. Przy okazji pokazuje jak można było zrobić nową edycję, żeby była zarówno grywalna jak i posiadała niesamowity klimat.

Ostatnią pozycją jaką mogę polecić, jeśli chodzi o mechanikę to Unearthed Arcana. Zbiór bardzo dobrych zasad opcjonalnych.

Jeśli chodzi o klimatyczność, to podobają mi się bardzo Grand History of the Realms i Lost Empires of Faerun. Naprawdę dobre podręczniki. Wyznania i Panteony też przypadły mi do gustu, bo dają wgląd w Krainy z innej niż dotąd perspektywy, ale informacji dla graczy wiele tam nie ma (tzn jako gracz, podręcznik nie jest do wykorzystania na co dzień).
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

wt lip 15, 2008 10:21 pm

Suldarr'essalar pisze:
Wyznania i Panteony też przypadły mi do gustu

Genialna książka, naprawdę. Mimo, że do 3.0, to jest to must have dla każdego Forgottenowca i nie tylko.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

śr lip 16, 2008 8:20 am

Wyznania i Panteony mam już od dawna. Co do Niewidzialnej Drogi, słyszałem od Arkhira, że uczestniczył w jej tworzeniu i że jest świetnym dodatkiem. Widziałem pracę na Polterze, lecz nie miałem nigdy większego kontaktu z psioniką, dlatego nie używałem jej na sesji. Lost Empires Of Faerun to jeden z niewielu dodatków do FR, który ma maksymalną liczbę ocen na Amazonie. Grand History widziałem i bardzo doceniam ją za obszerne opisanie historii Faerunu w ciekawy sposób... :wink:

Czyli bardziej opłaca się robić zakupy na NK niż na Amazonie? 20 $ np. na 3 osoby to nieduża kwota w porównaniu do bodajże 3,99 $ za książkę na Amazonie. Nie mylę się co do cen? Te koszty są ostateczne, prawda?
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

śr lip 16, 2008 11:05 am

Które z tych podręczników najbardziej warto kupić: Tome of Magic, Lords of Madness, Monster Manual III, Libris Mortis, Dragons of Fearun, Dragon Magic, Fiendish Codex I i II?

@EDIT: Myślę jeszcze nad Spell Compendium.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr lip 16, 2008 4:21 pm

Mam dość sporą biblioteczkę i z większości pozycji aktywnie korzystam:

Moim zdaniem obowiązkowe są pierwsze 4 pozycje serii complete (Warrior, Divine, Arcane i Adventurer) podwajają ilość opcji dla graczy.

Expanded Psionics Handbook jest dobry, ale tylko jeśli psionika ma być ważnym elementem settingu. Ja aktualnie grywając w Al-Qadim nie używam go wcale.

Magic Item Compendium - pozycja z drugiej linii. Bardzo przydatna ale nie aż tak czesto jak complete.
Spell Compendium - tę książkę warto mieć. Już tylko po to by dać graczom większy wybór.

Trzymałbym się z dala od pozycji takich jak Libris Mortis lub Draconomicon. Są świetnie opracowane ale bardzo wąsko wyspecjalizowane.
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

czw lip 17, 2008 9:23 pm

Problem w tym że Complete Arcane, który najbardziej bym chciał mieć z nich, jest raczej trudno dostępny.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pt lip 18, 2008 1:48 pm

Tak jak Grand History Of The Realms, EmperorShard... :(
 
Nukereal

pt lip 25, 2008 12:52 pm

Breeg pisze:
Tak jak Grand History Of The Realms, EmperorShard... :(

Ku ku ku. Bez presady Breeg. Klik i możesz zakupić.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt lip 25, 2008 1:06 pm

Drogo. Amazon daje za prawie 20 dolców + koszty przesyłki, czyli poniżej $30. Dzisiejszy kurs walut mówi, że za podręcznik zapłacimy poniżej 62 złotych ($30 * 2.08).
 
Nukereal

pt lip 25, 2008 1:12 pm

Wiem, ale łatwo dostępne. Nie trzeba karty wypukłej, prosta wpłata i już. W polskich sklepach na dobrą sprawę się ogólnie nie opłaca, ale różne są problemy z sprowadzaniem zza granicy (czasem to tylko głupia, niepotrzebna obawa) . A patrząc po liczbie tematów to i tak każdy już powinien znać korzyści amerykańskiego Amazona i kurs walut... wystarczy wejść w dowolny temat o podręcznikach, wydawnictwach, zestawach startowych na forach nWoD i DnD... do znudzenia :razz: .
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt lip 25, 2008 1:23 pm

Racja, tylko czy warto płacić 1/3 ceny pośrednikowi?
 
Nukereal

pt lip 25, 2008 1:27 pm

Nie mówię że warto, mówię tylko że dostępność akurat jest dobra. Co do cen to Amazon wygrywa, ale dostępność podręcznika dla przeciętnego polaka jest większa w polskim sklepie. Dobra... koniec bo się OT robi trochę duży.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

sob lip 26, 2008 11:19 am

Nie mogłem znależć GHotR bo szukałem Garnd History Of Faerun. Łooops... :razz:
 
Kapitan Psisko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pt sie 10, 2007 10:39 pm

sob lip 26, 2008 11:55 am

Ja proponuje zakup Tome of Battle, naprawdę zmienia to oblicze gry. Wszyscy wojownicy, łotrzycy i inne walczące wręcz tałatajstwo po wzięciu nawet jednego poziomu klas z tome of battle zyskują masę nowych opcji mechanicznych w walce. Walka już nie sprowadza się do rzutu k20 i dodaniu k8 do 4. Dla mnie zdecydowanie najlepsza pozycja do 3.5.
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

sob sie 16, 2008 6:23 pm

Mam takie pytanie, czy warto kupić Tome of Magic?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości