Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Jest wrzesień 2008 i czytamy...

pn wrz 01, 2008 9:08 am

Byłem na Polconie i za bardzo niewielką cenę ze sporą zniżką uzupełniłem Świat Dysku (oprócz 1 tomu). I jakże miło jest powrócić do TP - aktualnie czytam Piątego Elefanta.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pn wrz 01, 2008 1:27 pm

Na tym samym Polconie nabyliśmy (i wygraliśmy) masę książek - do czytania spokojnie na najbliższy kwartał... :)

Zaczęłam od "Czarujących obiektów latających", czyli kolejnej - po "Czarnoksiężnikach z krainy osobliwości" - antologii fantastyki humorystycznej, wybranej przez Petera Haininga (wyd. Prószyński i S-ka). Na razie. po - z grubsza - jednej trzeciej tomu, cieszę się, że to jest książka z grupy "wygranych", a nie "kupionych" - owszem, czyta się przyjemnie, ale nic szczególnego.

Na pewno ten jest lepszy od poprzedniego tomu w nowym wydaniu Prószyńskiego (to nieszczęsne tłumaczenie!), ale już porównując z poprzednim (Zysk i S-ka) wydaniem pierwszego tomu (pt., o ile mnie pamięć nie myli, "Czarnoksiężnicy z Dziwacznego Grodu") - niekoniecznie. Niezależnie od tego, czyta się przyjemnie, opowiadania są krótkie i zabawne, a dużym - dla mnie - plusem jest sporo opowiadań starych (czyt. klasycznych ;) ).

Wszystkim zainteresowanym donoszę też, że tym razem wśród tłumaczy nie ma pani Maciejki Mazan.

Miłośnikom opowiadań i humorystycznej fantastyki bardzo polecam, innym niekoniecznie. Chociaż przeczytać - chyba - warto.

PS. Aha - na Polconie przeczytałam "Zawód: Wiedźma" Olgi Gromyko, spodziewając się rozrywkowego czytadła w sosie fantasy i nie zawiodłam się - było to dokładnie to - kilka razy się roześmiałam, a kilkanaście razy uśmiechnęłam, więc oceniam książkę (książki) pozytywnie. Są tylko trochę za drogie.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn wrz 01, 2008 2:33 pm

Ysabell Moebius pisze:
Na tym samym Polconie nabyliśmy (i wygraliśmy) masę książek - do czytania spokojnie na najbliższy kwartał... :)

Największe zniżki można było osiągnąć godzinę przed zamknięciem:D Ja zaoszczędziłem chyba z 40 zł:)
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

pn wrz 01, 2008 7:29 pm

Ja czytam aktualnie "Smoczą Zgubę" Dennisa McKiernana, czyli pierwsze, co mi się nawinęło pod rękę. Nic specjalnego. Duży minus za zdradzenie końcówki książki w słowniczku. :(
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

pn wrz 01, 2008 8:40 pm

A ja dla odmiany z fantastyki przeczytałem "Zapach szkła" pana A. Ziemiańskiego. Co do samej książki, która właściwie jest zbiorem popwiadań uczucia mam mieszane.

Wziąłem się teraz za czytanie "Faraona", oraz "Egipcjanina Shinue", łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym(lektury). Póki co Faraon bardzo mi się podoba.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn wrz 01, 2008 8:41 pm

szelest pisze:
Byłem na Polconie i za bardzo niewielką cenę ze sporą zniżką

Na tym samym Polconie nabyliśmy (i wygraliśmy) masę książek - do czytania spokojnie na najbliższy kwartał...

Buahaha, to jest nas więcej :) Choć sklep Solarisa się nie popisał, bo nie szli na ugodę i zamiast zniżek oferowali książkę gratis (a żadna z oferowanych przez nich pozycji mnie - a w zasadzie mnie, Zsu i irona - nie interesowała).
Aktualnie więc czytam "Pana Lodowego Ogrodu" tom drugi i jak na razie trzyma poziom jedynki i w samym tylko pociągu z Zielonej połknąłem połowę księgi. W kolejce czeka drugi tom "Galeonów Wojny" Jacka Komudy.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn wrz 01, 2008 8:56 pm

Tikej pisze:
Wziąłem się teraz za czytanie "Faraona", oraz "Egipcjanina Shinue", łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym(lektury).

Chyba ''Egipcjanina Sinuhe''. Bardzo fajna książka, najlepsza w dorobku Waltariego. Swoją drogą ciekawe - nie wiedziałem, że ''Egipcjanin Sinuhe'' jest lekturą...

Sam po raz kolejny przerabiam ''Prawiek i inne czasy'' i powoli ciułam kasę na ''Opowieści chłodnego morza'' - nową książkę Huellego. Czytał już ktoś może, warto zakupić?
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn wrz 01, 2008 8:59 pm

amnezjusz pisze:
:) Choć sklep Solarisa się nie popisał, bo nie szli na ugodę i zamiast zniżek oferowali książkę gratis .

Solaris to Ci na pięterku?:) Bo jeśli tak to przed samym zamknięciem tam sporo utargowałem:)
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

pn wrz 01, 2008 9:04 pm

Kymil Nimesin pisze:
Tikej pisze:
Wziąłem się teraz za czytanie "Faraona", oraz "Egipcjanina Shinue", łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym(lektury).

Chyba ''Egipcjanina Sinuhe''. Bardzo fajna książka, najlepsza w dorobku Waltariego. Swoją drogą ciekawe - nie wiedziałem, że ''Egipcjanin Sinuhe'' jest lekturą...
Nie mam głowy do nazw.
Egipcjanin normalnie nie jest lekturą, ale nauczycielka zadała nam to jako lekturę dodatkową.

''Prawiek i inne czasy''

Napiszesz coś więcej o tej książce ? Musi "coś" w sobie mieć, skoro przerabiasz ją kolejny raz.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn wrz 01, 2008 9:10 pm

szelest pisze:
Solaris to Ci na pięterku?Smile Bo jeśli tak to przed samym zamknięciem tam sporo utargowałem:)

Tak to oni. Kurde, widać pod koniec zmiękli. Pierwszego dnia jeszcze się nie dali ;-)
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn wrz 01, 2008 9:11 pm

amnezjusz pisze:
Tak to oni. Kurde, widać pod koniec zmiękli. Pierwszego dnia jeszcze się nie dali ;-)

To racja pierwszego dnia była jakaś promocja, że szósta książka - ale ja cierpliwie wyczekałem do końca i opłaciło mi się:) Wprawdzie straciłem jedną książkę - bo wykupili ale resztę kupiłem okazyjnie tanio:)
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

pn wrz 01, 2008 9:27 pm

Tikej pisze:
Kymil Nimesin pisze:
Tikej pisze:
Wziąłem się teraz za czytanie "Faraona", oraz "Egipcjanina Shinue", łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym(lektury).

Chyba ''Egipcjanina Sinuhe''. Bardzo fajna książka, najlepsza w dorobku Waltariego. Swoją drogą ciekawe - nie wiedziałem, że ''Egipcjanin Sinuhe'' jest lekturą...

Nie mam głowy do nazw.
Egipcjanin normalnie nie jest lekturą, ale nauczycielka zadała nam to jako lekturę dodatkową.

''Prawiek i inne czasy''

Napiszesz coś więcej o tej książce ? Musi "coś" w sobie mieć, skoro przerabiasz ją kolejny raz.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pn wrz 01, 2008 10:17 pm

U Solarisów puściłem 180 zł, dostałem gratisa, w efekcie w każda z sześciu książek kosztowała średnio po 30 zł (normalnie od 30 do 40).

W efekcie czytam obecnie "Ślepowidzenie" na przekładkę z Huberathem i opowiadaniami Aldissa.
 
Awatar użytkownika
Caitleen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pn lut 28, 2005 8:16 pm

wt wrz 02, 2008 12:27 am

Drugi tom cyklu Scotta Lyncha o Niecnych Dżentelmenach - 'Na szkarłatnych morzach', po pierwszych stu stronach cieszę się, że mam jutro wolne i mogę spokojnie czytać do rana :wink: Wciąga, jak w pierwszym tomie wartka akcja, świetne intrygi i bohaterowie, których losami można się przejąć. Wracam do Tel Verarr...
 
Awatar użytkownika
Senril
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 23, 2007 8:51 pm

wt wrz 02, 2008 6:27 pm

Paragraf 22 podobnież fajna zobaczymy.
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

czw wrz 04, 2008 6:38 pm

"Strzała Kusziela". Znowu.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

czw wrz 04, 2008 7:20 pm

Po przeczytaniu całych "Czarujących obiektów latających", stwierdzam, ze warto - choćby jako przerywnik. Ja na razie czytam "Kameleona" Kosika, którego zabrałam Eziemu :P
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pt wrz 05, 2008 2:06 pm

Senril pisze:
Paragraf 22 podobnież fajna zobaczymy.
Świetna książka. :)

Obecnie świeżo zakupiona "Europa walczy 1939-1945" Normana Daviesa.
 
Dziwadelko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 11:34 am

sob wrz 06, 2008 11:39 am

Steven Erikosn "Bramy Domu Umarłych"
miodzio :-]
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

sob wrz 06, 2008 9:24 pm

W tym miesiącu raczej komiksowo u mnie, ale dziś w empiku zacząłem czytać "Podpalaczkę" King'a i tak się zaczytałem, że kupiłem. Świetne...
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

ndz wrz 07, 2008 3:56 pm

James Ellroy "Biała gorączka", ten pisarz robi wrażenie.
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

ndz wrz 07, 2008 5:36 pm

Maciej Malicki - "Kogo nie znam" i "Uchodźcy" Grynberga. Bardzo porządna lektura.
 
Awatar użytkownika
Łukasz Śmigiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lis 09, 2005 12:55 pm

krimi

pn wrz 08, 2008 8:02 pm

Boris Akunin - "Koronacja" oraz tegoż autora - "Lewiatan", czyli przygody detektywa Fandorina w stylu retro.
 
Dziwadelko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 11:34 am

pn wrz 08, 2008 9:19 pm

Klasyk, czyli "Przedwiośnie" Żeromskiego ;P zaraz po tym "Diuna" wiadomo kogo xd
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

pn wrz 08, 2008 10:15 pm

Powrót do sprawdzonych staroci. "Krainy Magii" w natarciu.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

wt wrz 09, 2008 7:43 am

"Mała Apokalipsa" Konwickiego. Najbardziej dołująca książka tego roku.
 
Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 2:42 pm

wt wrz 09, 2008 12:43 pm

Znalazłam coś takiego jak Pradawna klątwa Beaty Romańskiej. Ewidentnie mi to "pachnie Moździochem" (na zasadzie, że może być podobne do maski luny), ale zobaczymy:)
 
Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 03, 2004 10:46 pm

wt wrz 09, 2008 7:00 pm

Skończyłam czytać "Gdzie wasze ciała porzucone" Farmera, całkiem dobra książka, zwłaszcza ze względu na świat i klimat. A teraz w oczekiwaniu na kolejne tomy (bynajmniej nie na wydanie, tylko aż do mnie "przyjdą" :P), czytam "2586 kroków" Pilipiuka na przemian ze "Smaki i dotyki" Ingi Iwasiów. Oba to zbiory opowiadań, więc raz tekst z tego, raz z tego ;)
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

wt wrz 09, 2008 7:28 pm

Przeczytałam "Kameleon" Kosika i jestem rozczarowana.

Niby rzeczywiście klasycznawe SF, ale jakoś mi nie podpasowała kombinacja czystej kosmicznej SF (to, co dzieje się na statku) z pseudo-fantasy (powierzchnia planety). Tak samo nie przekonuje mnie kompozycja. Jakoś nie byłam w stanie się przejmować tą książką. Pomysł fajny, ale abo szwankują proporcje, albo w ogóle powinno się go przedstawiać jednostronnie. Wydaje mi się też, że to jest materiał raczej na 200 stron, a nie na 550.

"Verticala" nie czytałam, więc porównać nie umiem.
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

śr wrz 10, 2008 1:38 pm

Skończyłem po raz drugi Księżniczkę. Bardzo udany zakup, choć akcja zaczęła się rozkręcać dopiero w drugiej części powieści. Jak to zwykle bywa u Pana Andrzeja bardzo zwięzły styl, opisy ograniczone jak...mój cholerny brak umiejętności składania metafor.;] Matheous, dzięki za quote.

Ze zdecydowanych plusów bohaterowie. Tak. Bez wątpienia ich lubię, zwłaszcza drugoplanowych. Że ludzcy to nic nadzwyczajnego, ale że każdy, nawet zapijaczony sołtys z Kruszewic (Dziedziczki) ma ciekawe rzeczy do powiedzenia to już zdecydowanie mnie grzeje.

Na konstrukcji trylogii o Kruszewskich uczę się fachu przy pisaniu opowiadań. Wyznanie palnąłem, tak. Proszę więc obetrzeć łzy i przeczytać tą powieść, raz jeszcze oczywiście. Ja za drugim razem bawiłem się świetnie, zwłaszcza jak moja mama wchodziła do pokoju i przyłapywała mnie na czytaniu jednej strony przez godzinę. A ja po prostu podstawiam własne dialogi.:P

Znikam w otchłani pracowitości bo przerwa się kończy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości