Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[D&D PS 3.5] Ptaszki w Klatce

śr paź 01, 2008 11:31 am

Młody chłopak szedł wąską uliczką gdzieś w Ulu. Kilka chwil temu był świadkiem, jak Skurlobójcy zabili zupełnie, a przynajmniej tak się mu wydawało, niewinnego człowieka. Nie podejrzewał nawet, że jest śledzony. Nie podejrzewał, do czasu, gdy wielki miecz wynurzył się z jego klatki piersiowej, a strzała wbiła w krtań. Nie zdążył nawet krzyknąć.

* * *

Trójka detektywów oglądała miejsce zbrodni. A raczej, zdaniem jednego z nich, diablęcia Baalzefona, miejsce zemsty czy też próby zatuszowania czegoś. Furcas musiał się z nim zgodzić, jedynie Zimmimar, popularnie zwany Tygrysem dalej czegoś szukał. I znalazł.
- Spójrzcie! – powiedział pokazując swym towarzyszom strzałę – Takich używają jedynie...
- Wygnani z Sigil – wszedł mu w słowo Baalzefon.
- Racja. To nie nasza działka. Lecz musimy to rozwiązać. Proponuję nająć i wyszkolić kilku młodych, aby przejęli na jakiś czas nasz interes.
- Piątkę. Zgadzam się – rzucił Tygrys oglądając zwłoki. Przykucnął, wyciągnął swój krótki miecz i zamroził ciało chłopca. Podniósł je i powiedział – Dokonam analizy zwłok i wyszkolę w tym mojego ucznia. To będzie mój wkład w całość naszej agencji. Pamiętajcie, ma być ich piątka – po raz kolejny wspomniał swą szczęśliwą liczbę. Odszedł.
- Dziwny typ – zaśmiał się Baalzefon.
- Ale ma rację, bracie. Poza tym, to nasz brat, nie zapominaj o tym.
- Tak, to racja. Dobra, chodźmy znaleźć swoich „uczniów”, braciszku.
Odeszli, nieświadomi jak wielkie niebezpieczeństwo pojawiło się w Sigil.


Witam po raz kolejny jako MG. Tym razem, zgodnie z obietnicą będzie coś nowego, z małą ilością walki, większą zaś kombinowania, gadania i myślenia. Będzie to sesja detektywistyczna w Sigil, mieście które nie śpi. Nie wymagam dużej znajomości PSa, wystarczy podstawowa. Można posiłkować się lub stroną. Potrzebuję pięciu graczy. Decydować będzie:
- Szybkość zgłoszenia
- Historia
- Motywy postaci

Dobra, teraz mięcho, czyli mechanika:
Poziom 9. PB 32, max EPP +4. Żadnych ludzi, elfów, drowów, krasnoludów, gnomów i niziołków, wyłącznie istoty planarne. Albo inaczej. Jeśli normalną rasę, to wyłącznie likantropy, może Pomroki lub tego typu szablony. Charakter dowolny, lecz najlepiej neutralny. Coś jeszcze? A, dozwolone podręczniki. Każdy. Bylebym tylko miał przedstawioną daną zdolność klasy. Twórczość forumowa: wyłącznie po uzgodnieniu.
Chciałbym zaznaczyć, że Niewidzialna Droga Suldarra jest podręcznikiem i można z niej korzystać

Mięcho, czyli fabuła:
Minimum to dwie strony A4. Postacie mogą być obieżysferami, więc powinny mieć długą historię. Nie wymagam znajomości kminy, lecz byłoby miło, gdyż nie każdy sigilijczyk mówi zrozumiałym językiem ;-). Postacie nie mają pochodzić z pierwszej (no, może poza Krynnem ;) ) i żadnych układów z Mocami (Bóstwami...) czy innymi potężnymi bytami nie toleruję, z góry zastrzegam. Byłoby miło, gdyby współpracowały z jakąś fakcją. Niekoniecznie wszystkie z jedną, ale każdy powinien mieć powiązania z jakąś fakcją. No i najważniejsze – gramy po Wojnie Fakcji, więc tutaj znajdziecie opisy fakcji po Wojnie.

Mięcho, czyli termin:
Śpiewka głosi, że Corrick jedzie na Niucon, więc macie czas do 15 października. Dwa tygodnie powinny wystarczyć. ;)

[hide=Tylko dla wtajemniczonych...]Mogę zdradzić, że jednym z zadań będzie ochrona jednego z redaktorów Sigilijskiej Śpiewki i odnalezienie drugiego. Kto zgadnie którego? :)[/hide]
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

śr paź 01, 2008 1:03 pm

En Taro Adun

Się zgłaszam. Jednak kilka pytań
Przejdzie półsmok robiony z ludzia?
http://www.d20srd.org/ dozwolone? Konkretniej Flawy i Battle Sorcerer
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

śr paź 01, 2008 1:43 pm

Zgłaszam się również. Długo czekałem na sesję w klimatach Planescape i wreszcie mam co chciałem.

Historia postaci posłana tak jak ustalaliśmy wcześniej. Daj znać, że ją dostałeś Corrick. I przygotuj się na dużo czytania.

Podłączam się pod pytanie Draconiusa. Flawy dozwalasz?
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

śr paź 01, 2008 2:00 pm

Asurmar pisze:
Flawy dozwalasz?

Macie na myśli wady postaci za featy? Tak, pozwalam na to.

Brat_Draconius pisze:
Przejdzie półsmok robiony z ludzia?

Tak, człowiek z szablonem przejdzie.
 
Awatar użytkownika
Sindarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 851
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:38 pm

śr paź 01, 2008 6:52 pm

Chyba się na to skuszę. Znając samego siebie mówię, że będzie to pewnie jakiś psionik
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

śr paź 01, 2008 6:54 pm

Jeśli napiszę - "Witaj w Zakonie" - to nie popełnię chyba wielkiego nadużycia.;)
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

śr paź 01, 2008 6:55 pm

Przemyślałem to i wstępnie jestem zainteresowany, ale nie jestem pewien, czy wyrobię czasowo z przygotowaniem postaci. Jesteś pewien, że to nie może być żadna "pierwszacza" rasa? Arislyt całkiem nieźle pasuje do planów i ma bardzo dużo wspólnego z fakcjami, tyle tylko, że jest półdrowem z Torilu (choć na Planach bywa często). Proszę, zgódź się na niego - tym bardziej, że mechanicznie bardzo pasuje on do sesji detektywistycznej (cza/łtr/mistyczny sztukmistrz).
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

śr paź 01, 2008 8:44 pm

Tak, jedną postać - konkretniej od Asurmara - już mam.

Plane - możesz wziąć Arcia, bo on jest w miarę obyty z Sigil i planami. A i powiązania z Fakcjami ma niemałe ;-)

Zgłosił się do mnie Klebern, i jak na razie, to on jest piąty członkiem drużyny. Zobaczymy jak to będzie ;-)
 
malino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:22 pm

pt paź 03, 2008 10:32 pm

Ja też się zgłaszam. Jestem graczem raczej początkowym, więc przosze o wyrozumiałość:)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

ndz paź 05, 2008 12:47 am

No to i ja się zgłoszę.
Postać obgadamy na Niuconie, MG :)

Ale jak mogłeś mi to zrobić i zabronić gnomów?

Echhh, zrobi się coś innego

Na przykład aasimara detektywa
Ha! Już mam pomysł :)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

ndz paź 05, 2008 2:45 pm

Mam kartę postaci od Asurmara i Brata_Draco. Wczoraj obgadałem z K.D. koncept jego postaci, i to jak na razie, ta trójka ma pewne miejsca. Znam mniej więcej Arislyta, więc Plane - o ile nic się nie zmieni - będzie grał również. Jedno, góra dwa miejsca są wolne. Ale zawsze mogę wpleść kogoś w trakcie gry ;-).
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

ndz paź 05, 2008 9:03 pm

Corrick kazał mi tu się zgłosić pod groźbą wrzucenia do jednokierunkowej szafy do Narnii, toteż zgłaszam się. I fabułę już wysłałem.
No.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

ndz paź 05, 2008 9:14 pm

Planetourist przed chwilą obgadał ze mną koncept postaci, więc on zajmuje kolejne miejsce. Zostało jeszcze jedno miejsce do obsadzenia, może dwa (pierwszy świadek czy stary przyjaciel :P). Tak więc, zobaczymy ;).

EDIT: jedna sprawa. Proszę mi powiedzieć, kto z którym "mistrzem" chce pracować. Jak na razie, nie ma żadnych miejsc obsadzonych. Dla wygody reszty drużyny, proponuję robić to w tym wątku :).
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

ndz paź 05, 2008 9:41 pm

Ja się trzymam z Tygrysem, z uwagi na kryminologistyczne tło mojej postaci. Robota w labolatorium... ogląda ktoś CSI? B]
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

ndz paź 05, 2008 10:26 pm

Corrick pisze:
Planetourist przed chwilą obgadał ze mną koncept postaci, więc on zajmuje kolejne miejsce.

E tam, to była zaledwie mechanika. Koncept będzie o wiele ciekawszy :D

Corrick pisze:
EDIT: jedna sprawa. Proszę mi powiedzieć, kto z którym "mistrzem" chce pracować.

A mógłbyś napisać trochę więcej o ich osobowości eccetero? Na podstawie wprowadzającej historyjki trudno wiele wywnioskować.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

ndz paź 05, 2008 10:38 pm

En Taro Adun

Się, podpinam pod prośbęPlane
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn paź 06, 2008 4:37 pm

Planetourist pisze:
A mógłbyś napisać trochę więcej o ich osobowości eccetero? Na podstawie wprowadzającej historyjki trudno wiele wywnioskować.

Dobra, więc tak - Baalzefon to diablę, którego specjalnością jest złodziejstwo - cała gama możliwości złodzieja, od perswazji, blefu i zastraszania, aż po czytanie starych rękopisów i podrabianie dokumentów sądowych. Sugeruję, iż jego uczniami powinny zostać osoby, które mają trochę talentu i zacięcia bądź kryminalną przeszłość (zainteresowani wiedzą o kogo chodzi :P)

Furcas to prostolinijny, acz potrafiący myśleć abstrakcyjnie druid odpowiadający za kontakt z duszą zmarłego, wykrywanie trucizn i (ewentualnie) leczenie i ochronę świadków. Jego uczniami powinny zostać osoby, których siła leży w fizycznych atrybutach ciała, ale mają też głowę na swoim miejscu.

Zimmimar "Tygrys" - to spec od anatomii, badania ludzkiego (i nie tylko) ciała i wykrywania w nim wszelkich zaburzeń typu: hemofilia czy jakieś choroby dziedziczne. Jest bardzo spostrzegawczy i z reguły znajduje najwięcej poszlak. Jego ucznia już mamy :P
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

pn paź 06, 2008 10:06 pm

Jeśli nie masz nic przeciwko temu to moim szefem (a może raczej współpracownikiem:P) będzie Baalzefon. Bo ma odpowiednie podejście do życia i fajne imię. A zresztą, diabelstwa lubię.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

wt paź 07, 2008 2:32 pm

En Taro Adun

Moja zajmuje miejsce u druida.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

wt paź 07, 2008 4:24 pm

I co teraz? Ma was być pięciu, a mistrzów jest trzech.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt paź 07, 2008 5:24 pm

Ummm, dwóch mistrzów będzie miało po 2 uczniów? To chyba nie jest największy problem ;)

Przyrzekłem sobie, że nie będę się zgłaszał do żadnej sesji póki nie będę miał gotowej i rozpisanej postaci, ale jestem mocno zainteresowany sesją i mam parę pytań związanych z grą i settingiem.
1. Z opisów wynika, że f(r?)akcje zostały wygnane z Klatki, ale opis Wojny nie sięga do tego momentu. W telegraficznym skrócie - Co z nich zostało i czy członkowie są w Sigil tolerowani?
2. Szukam czegoś, co by mogło osadzić postać w cygańskim klimacie, ale nie znam się najlepiej na rasach Planów. Poza Athas zwykle niziołki mają podobne konotacje, czy jest jakaś inna rasa o podobnym klimacie? Jeżeli nie - czy szablon zmieniający miejsce pochodzenia postaci na plan cienia wystarcza? Nie chce szczególnie spotwarzać postaci, a plan cienia pasuje do reszty pomysłu ;)
3. Czy atut z Heroes of Horror pozwalający widzieć i rozmawiać z duszami niedawno zmarłych nie będzie w żadnym momencie prętem w machinie fabuły? Prawdopodobnie nie, bo detektywi jeśli mają kontakt z truposzem, to już jakiś czas po tym jak skończy w pudełkach, ale lepiej teraz zapytać niż próbować oddać postać-medium ;)
4. Jak bardzo MG jest otwarty na wycinanie irytujących rasistowskich/gatunkistowskich ograniczeń z wymagań prestiży i temu podobnych? Nie mówię o klasach typu Mag Beholder, w których rasa odgrywa dużą rolę, tylko o takich, które mają wlepione wymaganie żeby pasowały do podręcznika tematycznego ;)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt paź 07, 2008 5:51 pm

Hmm... Znjadzie sie jeszcze jakieś miejsce czy już wszystko zaklepane na amen ?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt paź 07, 2008 6:12 pm

Z moich obliczeń wynika, że jest jedno wolne i ewentualny zapas. (Licząc mnie za zero ;) )
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

wt paź 07, 2008 7:14 pm

Hezor, postaram Ci sie odpowiedzieć na te pytania. Wszelkie dalsze wątpliwości to rozwieje już sam MG

Hezor pisze:
1. Z opisów wynika, że f(r?)akcje zostały wygnane z Klatki, ale opis Wojny nie sięga do tego momentu. W telegraficznym skrócie - Co z nich zostało i czy członkowie są w Sigil tolerowani?


Tak, są tolerowani i nadal są w Sigil. Struktura Sigil pod względem władzy wygląda mniej więcej tak: Pani Bólu > frakcje > sekty i gildie. Frakcje nadal aktywnie uczestniczą w życiu Sigil i są częścią władzy tegoż miasta. Posiadają nawet swoje siedziby w poszczególnych dzielnicach Sigil. Wojna Frakcji tylko uszczupliła liczbę frakcji, a niektóre podzieliła.

Hezor pisze:
2. Szukam czegoś, co by mogło osadzić postać w cygańskim klimacie, ale nie znam się najlepiej na rasach Planów. Poza Athas zwykle niziołki mają podobne konotacje, czy jest jakaś inna rasa o podobnym klimacie? Jeżeli nie - czy szablon zmieniający miejsce pochodzenia postaci na plan cienia wystarcza? Nie chce szczególnie spotwarzać postaci, a plan cienia pasuje do reszty pomysłu ;)


Choćby Shadow-walker

Hezor pisze:
3. Czy atut z Heroes of Horror pozwalający widzieć i rozmawiać z duszami niedawno zmarłych nie będzie w żadnym momencie prętem w machinie fabuły? Prawdopodobnie nie, bo detektywi jeśli mają kontakt z truposzem, to już jakiś czas po tym jak skończy w pudełkach, ale lepiej teraz zapytać niż próbować oddać postać-medium ;)


To juz pytanie, na które potrafi odpowiedzieć tylko MG, czyli Corrick

Hezor pisze:
4. Jak bardzo MG jest otwarty na wycinanie irytujących rasistowskich/gatunkistowskich ograniczeń z wymagań prestiży i temu podobnych? Nie mówię o klasach typu Mag Beholder, w których rasa odgrywa dużą rolę, tylko o takich, które mają wlepione wymaganie żeby pasowały do podręcznika tematycznego ;)


Patrz odpowiedź na pytanie 3.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt paź 07, 2008 7:27 pm

Klebern pisze:

Tak, są tolerowani i nadal są w Sigil. Struktura Sigil pod względem władzy wygląda mniej więcej tak: Pani Bólu > frakcje > sekty i gildie. Frakcje nadal aktywnie uczestniczą w życiu Sigil i są częścią władzy tegoż miasta. Posiadają nawet swoje siedziby w poszczególnych dzielnicach Sigil. Wojna Frakcji tylko uszczupliła liczbę frakcji, a niektóre podzieliła.

Dzięki ;)


Klebern pisze:
Choćby Shadow-walker

Myślałem o szablonie Dark z Tome of Magic, ale nie wiem czy będzie dosyć nie-cytrynkowe ;)


Klebern pisze:
To juz pytanie, na które potrafi odpowiedzieć tylko MG, czyli Corrick

Pozostaje mi więc czekać.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

wt paź 07, 2008 10:11 pm

Hezor pisze:
Klebern napisał:


Tak, są tolerowani i nadal są w Sigil. Struktura Sigil pod względem władzy wygląda mniej więcej tak: Pani Bólu > frakcje > sekty i gildie. Frakcje nadal aktywnie uczestniczą w życiu Sigil i są częścią władzy tegoż miasta. Posiadają nawet swoje siedziby w poszczególnych dzielnicach Sigil. Wojna Frakcji tylko uszczupliła liczbę frakcji, a niektóre podzieliła.

Dzięki Wink


Trochę to nieprecyzyjne. Nie mam czasu pisać, dlaczego, więc zostawię Was z linkiem: http://www.planewalker.com/editorial-section/30/35-pscs rozdziały 3. i 7. wszystko ładnie, choć po angielsku i miejscami rozwlekle, tłumaczą :)

A Arcio będzie znajomym druida.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt paź 07, 2008 10:16 pm

Hmm to najwyzej załapie się na zapas, zrobie tylko mały downgrade jakiejś postaci i bedzie :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

wt paź 07, 2008 10:26 pm

Po tym jak MG spojrzał się na moją postać i po stwierdzeniu, ze go zabiła mechanika, odpadam.

Miłego grania
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

śr paź 08, 2008 9:24 pm

MG powie tak - mam dwóch chętnych na jedno miejsce, robimy konkursiwo, kto dośle szybciej, lepiej, ładniej, czytelniej i z większym kopem i jajami - ten zagra. Dodam tylko, że prace mają wylądować na moim mailu/PW w całości do... powiedzmy, do 13 października. Powodzenia, panowie ;-).
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn paź 13, 2008 7:42 pm

Przypominam, że termin mija za 2 dni, kiedy mam zamiar zacząć kampanię. Jeśli nie dostanę wszystkich postaci, będzie się dłużyło...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości