Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

Galareta i lód

ndz paź 05, 2008 11:04 am

Witam

Poszukuję sposobu na uzyskanie efektu galarety lub lodu przy tworzeniu makiet.

Kiedyś w necie natknąłem się na poradnik tworzenia imitacji galarety z odpowiednio przygotowanej mieszanki która zastygała, można było dzięki niej stworzyć między innymi miniaturkę Galaretowej Bryły (potwór z D&D).
Niestety zgubiłem link do tego poradnika, a było to już dość dawno.

Szukam także sposobu na uzyskanie efektu lodowych/szklanych ścian który można by wykorzystać przy tworzeniu makiety lodowego zamku i lodowych jaskiń.

Jeśli ktoś znałby techniki uzyskiwania takich efektów, bądź wiedział gdzie je znaleźć, byłbym wdzięczny za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

pn paź 06, 2008 3:02 pm

Na allegro chodzą takie specyfiki co prawda do robienia wody ale można by pokombinować z tym... ;/ Sklepy modelarskie, popytać pogadać z ludźmi...
 
p0piel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:51 pm

pn paź 06, 2008 3:20 pm

Wykonaj formę [np muru tego lodowego zamku], i wlej do niej bezbarwny silikon. Po zasygnięciu nadal jest przezroczysty, ale niestety gibki. Mimo to spróbuj.
 
Awatar użytkownika
Wojakov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 9:07 pm

śr cze 17, 2009 1:58 am

dawno dawno temu kiedy próbowałem zrobić sobie w domu mój własny żel balistyczny zrobiłem w sumie coś jak duży 6-ścian z galaretowaty :p taki D&D jak mówisz :) jaki przepis?

żelatyna 200g
do jakiegoś naczynia które możesz spokojnie zagotować albo jeszcze lepiej włożyć do mikrofali

Opcja 1 garnek:
wsypujesz do garnuszka/rondelka ileś tam żelatyny (200g) dolewasz zimną wodę żeby przykryła żelatynę następnie mieszasz by powstało "błotko" czekasz 30 minut, zastygła? dobrze, teraz ją rozpuść ogrzewając. przelej do wcześniej przygotowanego pojemnika w którym będziesz miał wodę jakieś 100-150ml i zamieszaj wszytko, i do lodówki, jak zacznie tężeć po godzinie, wrzuć do żelu jakiś syf np, patyczek, albo czaszkę :p wiadomo o co chodzi :p ale jest jeden problem, taki 6-ścianik ma żywotność może tydzień potem zaczyna sie strasznie kurczyć i twardnieć na skałę wiec jest to chyba specjalnie na sesje albo inną okazje :p ale uwierz efekt fajny:) szczególnie jak doda sie troszkę barwnika spożywczego np. niebieski ^^
 
Awatar użytkownika
r4venger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 05, 2008 2:04 pm

Re: Galareta i lód

czw cze 18, 2009 1:13 pm

Aramil pisze:
Kiedyś w necie natknąłem się na poradnik tworzenia imitacji galarety z odpowiednio przygotowanej mieszanki która zastygała, można było dzięki niej stworzyć między innymi miniaturkę Galaretowej Bryły (potwór z D&D).
Niestety zgubiłem link do tego poradnika, a było to już dość dawno.


Mam wrażenie ze chodzi o ten link http://www.hirstarts.com/tips25/tips25.html na samym dole tej stronki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości