Zrodzony z fantastyki

 
Madgod
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 6:34 pm

U/R potrzebna pomoc w ułożeniu

pt paź 17, 2008 7:36 pm

Od jakiegoś czasu gram sobie U/R theme deckiem (izzet gizmometry z Guildpact) i muszę przyznać, że nawet mi się ta kombinacja podoba, więc zdecydowałem się złożyć sobie swojego własnego decka. Oto co mam do tej pory:

12x Island
10x Mountain
2x [mtg=Izzet_Boilerworks]Izzet Boilerworks[/mtg]

Sorcerie i instanty:

1x [mtg=Peel_from_Reality]Peel from Reality[/mtg]
1x [mtg=Train_of_Thought]Train of Thought[/mtg] (to dobry pomysł?)
2x [mtg=Thunderheads]Thunderheads[/mtg] (jak wyżej?)
2x [mtg=Telling_time]Telling time[/mtg]
2x [mtg=Frazzle]Frazzle[/mtg]

Creature:

2x [mtg=Izzet_Chronarch]Izzet Chronarch[/mtg]

To te pozostałości z Izzet Gizmometry, które są wg mnie na tyle dobre, żeby się nimi nie wstydzić. Wciąż mam 24 miejsca w decku i nie wiem, czym je zapełnić. Czekam na opinie i byle karta była dostępna :)
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

sob paź 18, 2008 8:36 am

To karty, które moim zdaniem mogłby pasować(nowe edycje ze znajomością starych u mnie trochę gorzej)
[mtg=_glen_elendra_battlemage_] glen elendra battlemage [/mtg]
[mtg=_counterspell_] counterspell [/mtg]
[mtg=_clout_of_dominus_] clout of dominus [/mtg]
[mtg=_dominus_of_fealty_] dominus of fealty [/mtg]
[mtg=_mindwrack_liege_] mindwrack liege [/mtg]
Na razie to tyle. :wink:
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

sob paź 18, 2008 8:52 am

Czesław zapomniałeś o dużych literach. A moim zdaniem do tali pasują
1.[mtg=Steamcore_Weird]Steamcore Weird[/mtg]
2.[mtg=Sky_Swallower]Sky Swallower[/mtg]
3.[mtg=Stratozeppelid]Stratozeppelid[/mtg]
4.[mtg=Torch_Drake]Torch Drake[/mtg]
5.[mtg=Drift_of_Phantasms]Drift of Phantasms[/mtg]
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

sob paź 18, 2008 11:21 am

ostatnio mocno testowałem temat [mtg=Infiltrator_il-Kor]Infiltrator il-Kor[/mtg] i musze pwiedzieć że to bardzo dobry suspendowiec. fakt że ma tylko 1 w plecach, ale jeśli opp nie ma removalli to jego wejście boli niemiłosiernie.

możesz potestować włożenie do decka 4x[mtg=Reality_strobe]Reality strobe[/mtg] odpowiednie zagranie tych kart (o ile dojdą oczywiście) pozwala na niezłe wnerwianie oppa, i zacofywanie go. jest to oczywiście karta suspendowa i po zdjeciu ostatniego time countera rozpartujemy jej działanie, a ona wchodzi w kolejny suspend. można na niej śmiało robić jakieś kombo z destroyem w postaci [mtg=Avalanche_Riders]Avalanche Riders[/mtg] - zamiast płacić echo, cofasz sobie na rękę, a w mainie znów wystawiasz, niszcząc land.
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

sob paź 18, 2008 11:32 am

Zamiast tego [mtg=Reality_Strobe]Reality Strobe[/mtg] dał bym [mtg=Barbarian_Riftcutter]Barbarian Riftcutter[/mtg] x2 i [mtg=Sky_Swallower]Sky Swallower[/mtg] x2, a [mtg=Infiltrator_il-Kor]Infiltrator il-Kor[/mtg] dał bym ze 3 razy. Do tego jeszcze [mtg=Scorched_Rusalka]Scorched Rusalka[/mtg] też 3 razy i może jeszcze [mtg=Tidewater_Minion]Tidewater Minion[/mtg] nie wiecej niż 2 razy.
 
Madgod
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 6:34 pm

Re: U/R potrzebna pomoc w ułożeniu

sob paź 18, 2008 1:48 pm

Ok, oto co mam teraz:

12x Island
10x Mountain
2x [mtg=Izzet_Boilerworks]Izzet Boilerworks[/mtg]

Sorcerie i instanty:

1x [mtg=Peel_from_Reality]Peel from Reality[/mtg]
1x [mtg=Train_of_Thought]Train of Thought[/mtg]
2x [mtg=Thunderheads]Thunderheads[/mtg]
2x [mtg=Telling_time]Telling time[/mtg]
2x [mtg=Frazzle]Frazzle[/mtg]

Creature:

2x [mtg=Izzet_Chronarch]Izzet Chronarch[/mtg]
1x [mtg=Glen_Elendra_Archmage]Glen Elendra Archmage[/mtg] (nie mogłem znaleźć battlemage więc założyłem że o to chodzi)
1x [mtg=Mindwrack_Liege]Mindwrack Liege[/mtg]
2x [mtg=Steamcore_Weird]Steamcore Weird[/mtg]
2x [mtg=Sky_Swallower]Sky Swallower[/mtg]
3x [mtg=Infiltrator_Il-kor]Infiltrator Il-kor[/mtg]
1x [mtg=Stratozeppelid]Stratozeppelid[/mtg]
2x [mtg=Torch_Drake]Torch Drake[/mtg]
2x [mtg=Drift_of_Phantasms]Drift of Phantasms[/mtg]

Enchanty:

1x [mtg=Clout_of_the_Dominus]Clout of the Dominus[/mtg]
1x [mtg=Dominus_of_Fealty]Dominus of Fealty[/mtg]

Nadal mam 11 miejsc i prosiłbym teraz o jakieś sorcerie, instanty lub artefakty :)
tak przy okazji, gdzie mogę dostać te wszystkie karty w stanie mint lub nmint?
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

sob paź 18, 2008 5:01 pm

Myślę że jest nieźle dorzuć [mtg=Puncture_Blast]Puncture Blast[/mtg] ze 4 razy. A co do kart, idź na podforum Trade, poszukaj na allegro i jedź do Wilkczka (www.wilczek.poznan.pl) ale tylko jeśli mieszkasz blisko poznania. Taka moja rada popytaj jeszcze gdzieś. A i jeszcze poszukaj na REBEL.pl i oczywiście replikator(.pl).
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

sob paź 18, 2008 7:32 pm

Dominusy dał bym dwa a archmage na komplecie(kontrolują stół)
Dorzuć jeszcze [mtg=incinerate]incinerate[/mtg], [mtg=flame_javeline]flame javeline[/mtg] i może [mtg=puncture_blast]puncture blast[/mtg]( najlepiej komplety. Przejrzyj może spoiler z ravnici to coś jeszcze znajdziesz :wink:
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

sob paź 18, 2008 11:05 pm

Ja bym do sprawy podszedł trochę inaczej, mianowicie:

4x [mtg=Riverfall_Mimic]Riverfall Mimic[/mtg]
4x [mtg=Stream_Hopper]Stream Hopper[/mtg] albo [mtg=Mogg_Fanatic]Mogg Fanatic[/mtg]
4x Clout of the Dominus
4x [mtg=Noggle_Bandit]Noggle Bandit[/mtg]

Dobra baza kritów (Bandyci i Mimici są praktycznie unblockable, Hopper odpala dopałkę Mimikom, ponadto w razie czego może blokować latające stwory), Clout jest po prostu świetnym enchantem i dopala Mimiki. Do tego dorzucasz niebieskie kontry, GE Archmage'ów, troche czerwonych kart do spalania i jest nieźle, a większość kart, które wymieniłem to commony.

Co do kart, które wymieniłeś:
Sky Swallower - jest cienki, wystawiasz, łyka toto Terror i oddałeś za darmo wszystkie swoje permanenty opponetowi.
Liege jest niegłupi, bo dopala nieźle wymienione przeze mnie stworki, ale jest diablo drogi i jego umiejętność przydaje się tylko, jeśli masz bardzo drogie krity w decku.
Reszta jest momentami okej, momentami taka sobie.
Peel from Reality aż się prosi o jakieś krity z umiejętnościami "comes into play"
 
Madgod
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 6:34 pm

ndz paź 19, 2008 1:02 am

Czy mogę zagrać [mtg=Peel_from_Reality]Peel from Reality[/mtg] nie mając żadnych (swoich) creature'ów w grze? bo jeśli tak, to mogę dorzucić do decka [mtg=Izzet_Guildmage]Izzet Guildmage[/mtg] i poodsyłać przeciwnikowi creaturki do ręki kopiując spella (zawsze coś). Zastanawiam się też jak działa [mtg=Mark_of_Eviction]Mark of Eviction[/mtg], ale nie czaje o co chodzi, ktoś może rozjaśnić sprawę?

Inny pomysł: white splash z [mtg=Ancestor\%27s_Chosen]Ancestor's Chosen[/mtg] i 4x Plains. Po paru minutach gry mam 12-15 kart w graveyardzie i 2-4hp na koncie, można tym nieźle zaskoczyć oppa, szczególnie z Peel from Reality. Opinie?
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 8:27 am

Drugi pomysł jest fajny ale daj więcej [mtg=Plains]Plains[/mtg] zamiast [mtg=Island]Island[/mtg] i [mtg=Mountine]Mountine[/mtg] a braki uzupełnij [mtg=_Izzet_Boilerworks] Izzet Boilerworks[/mtg]
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

ndz paź 19, 2008 9:08 am

Według mnie Peela nie możesz zagrać, nie mając własnej krity (musi mieć 2 legalne targety). [mtg=Mark_of_Eviction]Mark of Eviction[/mtg] działa tak - obenchancasz kritę i w następnym Twoim upkeepie, ta krita i wszystkie Aury do niej dołączone wracają na rękę ownerów. (czyli MoE wraca na Twoją rękę)
 
Madgod
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 6:34 pm

ndz paź 19, 2008 10:52 am

Rojek pisze:
[mtg=Mark_of_Eviction]Mark of Eviction[/mtg] działa tak - obenchancasz kritę i w następnym Twoim upkeepie, ta krita i wszystkie Aury do niej dołączone wracają na rękę ownerów. (czyli MoE wraca na Twoją rękę)


Czyli mogę go zagrać zarówno na swojej kricie jak i oppa?

Co myślicie o [mtg=Serra\%27s_Embrace]Serra's Embrace[/mtg]?
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 12:16 pm

[mtg=Serra\%27s_Embrace]Serra's Embrace[/mtg] jest dobry daj go 3 razy i tak jak mówiłem wcześniej dodaj trochę [mtg=Plains]Plains[/mtg] na wolne miejsca albo wywal jakieś inne landy.
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

ndz paź 19, 2008 12:47 pm

Madgod pisze:
Czyli mogę go zagrać zarówno na swojej kricie jak i oppa?


Tak, możesz i na swoją i na oppa.

Co do splasha w biały - nie wiem, czy to potrzebne. Zarówno Embrace jak i Ancestor's Chosen wymagają 2 białej many, więc 4 plains mogą stanowczo nie wystarczyć, żeby je zagrywać, a większy splash to już nie splash tylko dodanie 3 koloru - nie lepiej dorzucić już niebieskich/czerwonych kart?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość