Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
emgie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 5:30 pm

Hidden Cache

czw paź 23, 2008 6:54 pm

Witam Forum.
Może Wizardzi mają już w planach wydanie karty o zbliżonym działaniu, lecz ja postanowiłem nieco ich ubiec.
Może i nie rzuca na kolana, lecz potrafi odmienić oblicze gry, lub chociażby tury.
Starałem się dobrać taki wording, by był możliwie najbliższy temu co karta robić powinna.

Obrazek

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

czw paź 23, 2008 7:24 pm

Uwagi co do wordingu:s
nie yours tylko your
Co do opisania tej zdolności to samą w sobie ją rozumiem ale jakoś się nie składa :wink:
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

sob paź 25, 2008 9:09 pm

Nie chcę wprowadzać w bład i poprawiać, ale coś mi nie pasuje w tym wordingu.

Co do karty; może nieźle pomieszać.
 
Awatar użytkownika
emgie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 5:30 pm

ndz paź 26, 2008 7:53 am

Przyznam szczerze, że mnie samego też tak do końca nie przekonuje ten wording... lecz przeszukałem Gatherera, i nic choćby podobnego nie znalazłem. Działałem trochę po omacku.
Myślałem też nad samym kosztem, czy nie za drogo/tanio.
Zauważyłem pewną prawidłowość u Wizardów. Kiedy wypuszczają jakąś nową mechanikę, to koszt wynosi 4 mana.
Ja to nazywam: "Już nie tanio, lecz jeszcze nie drogo" :wink:

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

ndz paź 26, 2008 11:49 am

Można obniżyć koszt, działanie jest fajne.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

ndz paź 26, 2008 1:49 pm

Alkioneus pisze:
Mo¿na obni¿yæ koszt, dzia³anie jest fajne.

Ta jest.
Dzia³anie obejmuje m.in. podwojenie produkcji landów until end of turn.

Ten czar i tak jest darmowy, ba ka¿dy land powy¿ej 4 mana zwiêksza dostêpn± manê. Wizardzi nie zabanowali swego czasu kart [mtg=Palinchron]Palinchron[/mtg]o-podobnych bez powodu.

Do tego dochodzi nieskoñczony combo-potential (chocia¿by [mtg=Flame_Fusillade]Flame Fusillade[/mtg] tu¿ po tym i koniec gry. Wszystkie landy maj± untap i tap).
 
Awatar użytkownika
emgie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 5:30 pm

ndz paź 26, 2008 10:30 pm

Maelstrom pisze:
Do tego dochodzi nieskończony combo-potential (chociażby Flame Fusillade tuż po tym i koniec gry. Wszystkie landy mają untap i tap).

Można wierzyć lub nie, ale myślałem o tym kombie, tworząc moje "maleństwo". Nie wiem czy do końca się rozumiemy, lecz lądy nie mają jednocześnie tap i untap. Wnioskuję że chodzi tu o wytapowanie lądów, (mana w puli), zagranie Hidden Cache, i odtapowanie ich by ponownie zgarnąć ileśtam many do puli. (podobnie z innymi permanentami)
I na tym koniec. Ponownie nic już nie odtapujemy, bo nie jesteśmy w stanie zapłacić zmienionego kosztu.

Natomiast co do Flame Fusilade to jest niebezpiecznie mocne kombo, ale na pewno nie nieskończone.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn paź 27, 2008 12:42 am

Jest nieskoñczone.
Landy maj± untap na manê i tap od Fusillade po zagraniu.
Zdolno¶æ Hidden Cache dzia³a na permanenty, ale nie na dodatkowe zdolno¶ci, które permanenty dostaj± pó¼niej.
 
Awatar użytkownika
emgie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 5:30 pm

pn paź 27, 2008 7:15 am

Maelstrom pisze:
Zdolność Hidden Cache działa na permanenty, ale nie na dodatkowe zdolności, które permanenty dostają później.

Chyba jednak Waść masz rację. Kombo jest nieskończone jeśli, zagramy Flame Fusillade PO rozpatrzeniu Hidden Cache.
Inaczej rzecz by się miała na odwrót, wtedy takowe kombo nie ma racji bytu.

Pierwszą możliwość po prostu przeoczyłem. Wiem co zrobić, by to naprawić... zbanujmy Flame Fullisade :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość