Zrodzony z fantastyki

Borejko

ANKIETA: Największe "obciachy" w polskich RPG

ndz paź 26, 2008 10:47 am

Witam serdecznie wszystkich użytkowników największego forum poświęconego grom fabularnym oraz szeroko pojętym zabawom narracyjnym.
Spreparowałem ankietę dotyczącą największych obciachów w historii polskich gier fabularnych. Chciałem się dowiedzieć jakie wydarzenia, gry fabularne, osoby, czy wydawnictwa zhańbiły bądź pozostawiły niesmak w Waszym mniemaniu ?

Nie przygotowuję się do prowadzenia prelekcji w wyżej wymienionym temacie, nie mam też zamiaru bronić pracy magisterskiej- kierują mną wrodzona głupia ciekawość. W tym celu zbieram informacje od Was - a Wasza pomoc jest niezbędna i nieoceniona.

Wystarczy kilka razy kliknąć zaczynając od kliknięcia tutaj

Zostaniecie przekierowani na stronę z anonimową ankietą gdzie jest tylko kilka pytań (co najważniejsze- nie dotyczących wykształcenia rodziców i ich zarobków) Proste i szybkie.

Bardzo dziękuję za pomoc i współpracę.

PS. W dalszym planie mam zamiar spreparować ankietę, która wyłoni najwspanialsze momenty fundomu, najlepsze gry i najcudowniejsze wydarzenia w naszym kraju dotyczące gier fabularnych.

ZAGŁOSUJ!

Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 26, 2008 11:07 am

Ech, ale ankieta.

Nie ma gwiezdnego pirata, niektóre rzeczy w największym obciachu są bez powodu, co do innych w ogóle nie wiem co oznaczają...

Borejko

ndz paź 26, 2008 11:36 am

GP już dodałem (poza tym że można było samemu dodać) , co do kandydatów niektórych obciachów również miałem wątpliwości, jednak oparłem się w całości na jakże reprezentatywnej grupie komentujących mój wpis.
PS. Tak czy owak jakem Stachu Nowak lepsze to niż dyskusja prymatu zgniłozielonego klimatu nad szarą gawędą kolorystyczną.

Hajdamaka

ndz paź 26, 2008 11:41 am

Borejko, aby byc calkiem obiektywnym, powinienes jeszcze umiescic w ankiecie Twoj blog ;)

A zgnilozielony klimat jest fajniejszy od szarej gawedy kolorystycznej i to juz zostalo zdefiniowane.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz paź 26, 2008 11:49 am

Będziesz wrzucał co jakiś czas wyniki ankiety? Bom ciekaw :wink:

Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 26, 2008 11:50 am

Hmmm

W sumie to czytam tą ankietę i tak sobie myślę, "kurcze trudno wybrać", a to chyba oznacza, że nie jest tak źle jakby się mogło wydawać :P Większość wymienionych wcale mi się z obciachem nie kojarzyła

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz paź 26, 2008 11:52 am

W sumie to czytam tą ankietę i tak sobie myślę, "kurcze trudno wybrać", a to chyba oznacza, że nie jest tak źle jakby się mogło wydawać Większość wymienionych wcale mi się z obciachem nie kojarzyła
A może aż za wiele się kojarzyło i stąd problem z wyborem?
Takie: Osiołkowi w żłobie dano, w jednym owies, w drugim siano. :wink:

PS. Ale co tam Zły Cień robił to ja nie wiem :wink:

Borejko

ndz paź 26, 2008 12:03 pm

@Hajdamaka:
Jak napisałem w inicjującym ankietę NAJ-FUJ-RPG poście
"Blog www.gryfabularne.blogspot.com niestety nie jest dopuszczony do Mega Obciachu RPG- Rewolucji AntyKreatywnej, jako że jest organizatorem Palmy 20- lecia Erpegów w Polsce"
Jednym słowem jestem bezkonkurencyjny i to ja jestem PROBLEMEM SCENY cytując za wczorajszym Maestro.
Odnośnie prymatu klimatu się nie wypowiem, bo studiujecie już któryś rok jedno i to samo.
@Malaggar: Pierwsze wyniki pojawią się przed Palmą Poltera 2008 edycją Drugą, czyli na pewno w tym roku.
@Karczmarz: problem leży w tym że ludzie nie patrzą w tył i dla nich Megakonkurs i nWoD to coś strasznego i niewybaczalnego, gdyby otworzyli wczoraj przesyłkę z wydawnictwa Szaman z 1 ed Złego Cienia głosowaliby zapewne inaczej.

Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 26, 2008 12:40 pm

Paradoks, przez "ks", goddamn! Paradox to taka knajpa w Warszawie.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

ndz paź 26, 2008 3:12 pm

Siman pisze:
Paradoks, przez "ks"

I to jest obciach :razz:

Borejko

ndz paź 26, 2008 3:16 pm

Możesz Chavez zagłosować własnie na to, podobnie jak na swoje nabory do pracy.

Awatar użytkownika
Rapo
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 26, 2008 3:33 pm

Borejko pisze:
Wystarczy kilka razy kliknąć zaczynając od kliknięcia tutaj

Ankieta.pl pisze:
Zbieranie wyników tej ankiety zostało zakończone. Przekierowano Cię do analizy wyników.
Wyniki ankiety zostały ukryte przez jej autora.

Pięciogodzinna ankieta czy jakiś błąd?

Borejko

ndz paź 26, 2008 4:22 pm

Chyba jest łokej.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

ndz paź 26, 2008 5:42 pm

Borejko - na (nie)szczescie gry komputerowe nie podlegaja pod scisla definicje fundomu(tm), a tym bardziej gier rpg ;) Lepiej powiedz kiedy wyniki :>

Borejko

pn paź 27, 2008 5:53 am

Sądzę Chavez że nie czytasz uważnie- odpowiadałem na to jakże ważkie pytanie juz w tym temacie.
Wiec powtarzam,wyniki pojawią się przed rozpoczęciem głosowania na Palmę Poltera 2008 edycję Drugą, czyli jeszcze tego roku.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

pn paź 27, 2008 7:29 am

Czytam, podstepnie chcialem tylko wysepic od Ciebie jakis dokladniejszy termin ;) A glos oczywiscie oddalem :> Coby nie bylo, zem lamistrajk czy jakos tak ;)

Borejko

ndz lis 16, 2008 10:53 am

Ostatnie dwa tygodnie! Oddaj głos za kotarą za siebie i swoją starą!
Jakby co to link bo niektórym nie działało...
http://www.ankietka.pl/survey/show/id/1 ... rnych.html

PS. Idę łeb w łeb z Trzewikiem.

Borejko

czw gru 04, 2008 7:26 pm

To już jest koniec nie ma już nic.

HO! HO! HO! Borejko roznosi rózgi! HO! HO! HO!
NAJ FUJ RPG PL! wybrane !
HO ! HO ! H O !
wyniki!!!
Ankieta wypełniona, bardzo dziękuje.

Wybory wielce udane, oficjalna gala z pięknymi wykresami przedstawionymi przez S.N.T. presents Zoo jest pod moim wpisem w sygnaturce, wraz z obszernym komentarzem.
No cóż wyniki trochę mnie rozczarowały, ale nie ma to tamto.
Jeszcze raz serdecznie dziękuje i do następnej ankiety, którą będą przeprowadzał z okazji 100 lecia gier fabularnych w Polsce.
Myślę że przysłuży się ona potomnym.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw gru 04, 2008 7:37 pm

Nadal nie wiem, co ludzie chcą od Kruków Urojenia:D

Borejko

czw gru 04, 2008 7:46 pm

Dodatku "Mrok IX" chcą od wydawnictwa Szaman.

Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 04, 2008 8:16 pm

@Malaggar

Poprowadź, to się przekonasz. Na pełnej mechanice, bo errata jest dla mięczaków.

@Borejko

To miały być dwa różne dodatki: XI i Mrok.

Hajdamaka

czw gru 04, 2008 8:27 pm

Ej, jaka errata?

Borejko

czw gru 04, 2008 8:39 pm

faktycznie zapomniałem że to dwa różne dodatki, a Krakonman miał na myśli pewnie zasady te dla początkującyh nie erratę....

EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw gru 04, 2008 9:12 pm

Widzę że nawet Klanarchia się pojawiła(a w szczególności jej mechanika) i Demons&Dragons.

W skutek OgromnychIntryg, społeczność uznała Valkirie za najgorszy serwis, polter za to jest przedostatni.

Wydawnictwo ISA zdecydowanie prowadzi, nie dziwie się(zasługa wodziarzy i dedekowców).

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw gru 04, 2008 9:26 pm

Wydawnictwo ISA zdecydowanie prowadzi, nie dziwie się(zasługa wodziarzy i dedekowców).
Ja też nie. Chociaż wodziarzem i dedekowcem nie jestem.

Borejko

czw gru 04, 2008 11:12 pm

EmperorShard pisze:

W skutek OgromnychIntryg, społeczność uznała Valkirie za najgorszy serwis, polter za to jest przedostatni.
.

Było co nieco innych serwisów poza Polterem tak gwoli ścisłości, jest zresztą w szczegółach, ale to były jakieś 3 głosy na oneiros, eliksir i wrota.

Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt gru 05, 2008 12:38 am

Do mojego wydania ZC:KU jest dołączona errata upraszczająca nieco zasady (ale tylko nieco). Podręcznik kupowany był na Allegro u autora.

Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt gru 05, 2008 11:51 am

Meh... Niesprawiedliwie, bo ISA właściwie nie zawiniła aż tak bardzo... Ale jak widać koziołkiem ofiarnym została.

Borejko

pt gru 05, 2008 12:46 pm

Tak jak pisałem na blogu sfrustrowani Kainici i Lupini z ADHD naciskali na wszystko co było wspólnego z WOD. Zal mi Megakonkursu że nie wygrał, natomiast sporym zdziwkiem dla mnie okazał się Castle Falkenstein, myślałem ze niewiele osób to będzie ruszać (na tyle głosów w tym 170 oddanych przeze mnie - heh)

Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt gru 05, 2008 1:38 pm

Wow, Borejko zostałeś obciachem własnej ankiety.
Ale jednego nie kapuję - rozumiem, że ktoś może nie lubić Trójfikcji i dalej mylić TFF z TIRem :P, czy że może nie lubić trzewika, czy Borejki - spoko. Nie podzielam opinii, ale rozumiem czemu ktoś może tak sądzić.

Ale nie kapuję, jak można było nominować blog Jarla do kategorii obciachu. To najlepsze co ostatnio czytałem - dużo fajnych spostrzeżeń, ogromna dawka wiedzy i pończochy. NA moje ten głos to lekuchna prowokacja :P