Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
mrocznymagic
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 9:10 am

Monopoly

wt lis 25, 2008 1:40 pm

Mam pytanie dotyczace gry monopoly
Sa teraz dostepne w sprzedazy monopoly swiat i banking. podam linki dla pewnosci.
http://merlin.pl/Monopoly-Tu-i-Teraz-Banking-gra-planszowa_Hasbro/browse/product/206,487295.html

http://merlin.pl/Monopoly-Swiat-elektroniczne-gra-planszowa_Hasbro/browse/product/206,628072.html

Ktora byscie polecili? gral ktos moze w jedna i druga? Z opisow wynika ze sa bardzo podobne. I jak sie spisuje ten elektronicznny czytnik kart ktory zastepuje gotowke?

czekam na opninie bo planuje to kupic dla siostrzenca pod choinke, a i sam pewnie bede z nim grac.
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

pn gru 01, 2008 6:53 pm

Tak naprawdę wszystkie wersje Monopoly są takie same (wyróżniają się tylko Monopoly Junior i wersja podróżna). Nie bawiłem się wersją z kartami kredytowymi, ale słyszałem opinie że trochę to nie do końca jest fajne, bo albo trzeba pamiętać ile ma się kasy albo często sprawdzać w czytniku. Jeśli jednak zdecydujesz się na full wypas to lepiej kupić Monopoly Świat i tak już całkiem na marginesie jest kilka sklepów w których możesz dostać tą grę taniej.
 
nozykny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 4:16 pm

pn gru 08, 2008 12:46 pm

na rebel.pl znajdziesz taniej
 
Awatar użytkownika
mrocznymagic
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 9:10 am

sob gru 20, 2008 12:04 pm

Wybór padł na monopoly świta. Nie kupowałem w merlinie , ale do niego wygodnie było linki zrobić. Jak już zagram z siostrzeńcem to napisze jak ten czytnik się sprawuje.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

sob gru 20, 2008 2:36 pm

Karta sprawuje się lepiej, gdy zależy na płynności rozgrywki, a nie na szastaniu papierowymi banknotami.. Na 100% jest wygodniejsza, o ile tylko pamięta się stan konta..

Ale gra na kartę traci sporo ze swojego klimatu.. Mnie monopoly zawsze kojarzy się z papierowymi pieniędzmi...

W sumie też bym sobie na święta kupił edycję "World".. ale w sumie chyba się nie opłaca, tylko po to żeby pocieszyć się z zakupu własnego miasta.
 
SvD
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pn gru 01, 2008 8:48 pm

sob gru 20, 2008 11:11 pm

Zainteresuje sie moze gra Ticket to Ride - Europe :)
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

ndz gru 21, 2008 12:06 am

Podpisuję się pod tym, co napisał Dibi. Sam posiadam dość starą edycję Monopoly (kupioną jakieś dobre dziesięć lat temu), właśnie tą z papierowymi banknotami. Tworzą one charakterystyczny klimat, który trudno zastąpić.
Ale...co kto lubi.
 
GregorC
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 1:46 pm

wt lut 10, 2009 3:24 pm

Ja posiadam Monopoly Star Wars z filmu cz II
Pionkami są postacie z filmu
Jest 1 wada nie jest po polsku i ciężko mi jest przetłumaczć z ang na pol
ale i tak tworzy fajny klimat
Pozdro

Interpunkcja.
Malaggar

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości