Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

On Top of the Mountain

czw lis 27, 2008 4:52 pm

Witam. Przedstawiam kolejną kartę.

Obrazek

Od razu kilka zapytników:

1) Sama nazwa karty...na polskie to by było mniej więcej na górze góry ;/ Jakiś może inny pomysł? Chodzi ogólnie o to, że się wspinasz na górę i wspinasz i w końcu jak dotrzesz na "górę góry", to spotyka Cię coś fajnego ;]
2) Oczywiście wording. Jak czytam, to coś mi tam nie pasuje, ale nie bardzo wiem co.

Poza tym, ogólnie mam nadzieję, że się spodoba.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

czw lis 27, 2008 7:43 pm

Zazwyczaj pisze się you may play a nie you can play. Wystarczy five or more basic mountains...
obie zdolności są podobne. Może zrób żeby jedna zadawała damage a druga pakowała lub niszczyła land...
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

czw lis 27, 2008 8:39 pm

Trochę bym pozmieniał (zarówno działanie jak i gramatykę). Proponuję coś w tym stylu:

Mountaintop Shrine (4R)

Enchantment

Affinity for Mountains. (This spell costs 1 less to play for each Mountain you control.)
R: Creatures you control get +1/+0 until end of turn.
2: Creatures you control gain haste until end of turn.

Co myślicie?

Zmiana kosztu i dodanie affinity praktycznie daje to samo, przy czym jest bardziej elastyczne i zajmuje dużo mniej miejsca na karcie. Aktywowane zdolności się powielają więc wypadało trochę przerobić drugą.
Niestety ta karta (oryginalna wersja też) jest zdziebko przegięta - porównaj do pestilence.
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

czw lis 27, 2008 11:36 pm

Ogólnie poszedłem za oboma pomysłami. Spodobała mi się nowa nazwa i zmiana kosztu z drugiej wypowiedzi oraz ability podsunięte w pierwszej wypowiedzi. Teraz to wygląda mniej więcej tak:

[img=http://img221.imageshack.us/img221/613/mountaintopshrineus4.th.jpg]

Co wy na to?
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pt lis 28, 2008 12:34 am

ortografia:

creatures you control GET... and GAIN (bez "s", masz podwójnie liczbę mnogą)

2 damage TO target...

Mountains chyba powinno być z dużej.

Tak poza tym wygląda nieźle choć wciąż trochę mocno, szczególnie pierwsza zdolność, druga jest super.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pt lis 28, 2008 12:44 am

gothreck69 pisze:
Co wy na to?

"Non-red" jest sprzeczne z filozofi± czerwonego; :r: zadaje damage bezpo¶rednio. (Strafe jest niechlubnym wyj±tkiem i jedn± z 2 kart maj±cych "nonred" w tek¶cie :P ).
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

pt lis 28, 2008 2:07 pm

Więc tak:

Żeby nie poprawiac karty, to czy ktoś jeszcze ma jakies propozycje na zmianę? Mam pewne wątpliwości co do tego "s" na końcu "get" i "gain", bo jedni mówią, ze tak ma byc, a inni wrecz odwrotnie, tak jak Szatany.

Czekam na jakieś odp.

Pozdrawiam
 
iTatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:54 am

pt lis 28, 2008 3:43 pm

gothreck69 extra wchodzi Ci coś co już zaraz po wejściu wali 2 dmg we wszystko coś się rusza ... ehhh ... zmieniłbym to dodając z 2 many do pierwszej zdolności i walniecia tekstu o używaniu tej zdolności tylko raz na ture (nie pamiętam jak się to pisało).

EDIT:
Czyli w sumie do pierwszej zdolności możesz dac symbol tapowania.

Pozdro !
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pt lis 28, 2008 4:15 pm

gothreck69 pisze:
Więc tak:

Żeby nie poprawiac karty, to czy ktoś jeszcze ma jakies propozycje na zmianę? Mam pewne wątpliwości co do tego "s" na końcu "get" i "gain", bo jedni mówią, ze tak ma byc, a inni wrecz odwrotnie, tak jak Szatany.

Czekam na jakieś odp.

Pozdrawiam
Kto mówi inaczej niż ja? Pracowałem jako tłumacz więc możesz mi zaufać :)
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pt lis 28, 2008 4:18 pm

iTatsu pisze:
EDIT:
Czyli w sumie do pierwszej zdolności możesz dac symbol tapowania.

Pozdro !
Tiaa, symbol tapowania do enchantmentu...
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

pt lis 28, 2008 4:29 pm

Szatany - ale jak to jest, że wg Ciebie po liczbie mnogiej (creatures) wstawiasz czasownik z końcówką -s? Nie byłem tłumaczem, ale zdaje mi się, że jest to czas Present Simple czy coś w tym stylu, gdzie w 3 os. l. poj. dodajemy do czas. końcówkę -s/-es, a w liczbie mnogiej nic nie zmieniamy... Zresztą spójrzmy na tę oto kartę: [mtg=Garruk_Wildspeaker]Garruk Wildspeaker[/mtg] - cytuję:

[-4]: Creatures you control get +3/+3 and gain trample until end of turn.


Tak więc końcówki -s nie ma, a tutaj mamy

Creatures you control gets +4/+0 and gains haste until end of turn.


Więc wg mnie, końcówek być nie powinno... Jeśli możesz, wytłumacz, jak to jest.
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

pt lis 28, 2008 6:07 pm

Filciu - no własnie on taką uwagę mi zwrócił, że nie powinno byc. Spokojnie, bez nerwów ;]

Czekam jeszcze na kilka podpowiedzi i zamieszczę wersję finalną.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pt lis 28, 2008 6:35 pm

Filciu702 pisze:
Szatany - ale jak to jest, że wg Ciebie po liczbie mnogiej (creatures) wstawiasz czasownik z końcówką -s?.
Przeczytaj 5ty post uważnie.
 
iTatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:54 am

pt lis 28, 2008 8:53 pm

Szatany pisze:
Tiaa, symbol tapowania do enchantmentu...


czepiasz się w tym momencie ... poza tym czy alternatywy to nie zabawa? Chyba można połamac parę stereotypów kart mtg?
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pt lis 28, 2008 9:22 pm

iTatsu pisze:
Szatany pisze:
Tiaa, symbol tapowania do enchantmentu...


czepiasz się w tym momencie ... poza tym czy alternatywy to nie zabawa? Chyba można połamac parę stereotypów kart mtg?


Nie czepiam się tylko w regułach do MTG nie ma nic odnośnie tapowania enchantmentów. Musiałbyś przy okazji dopisać te zasady.
 
iTatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:54 am

pt lis 28, 2008 10:18 pm

Szatany I know, ale mimo wszystko to raczej nie pódzie pod druk ? Chyba że o czymś nie wiem? ^^ :)

Pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

sob lis 29, 2008 12:13 pm

Ehh, ależ żem sieknął :/ Wielkie sorki. Już wcześniej czytałem ten piąty post, a gdy odpowiadałem... aż żal mówić. Naprawdę sorki.

BTW: nie mówiłem tego ze złością, jeśli ktoś tak odebrał - po prostu naprawdę chciałem wiedzieć, czy to "-s" na końcu może być, no bo jak tłumacz miał tak powiedzieć... Po prostu nie zrozumiałem tego postu gothreck69:

Więc tak:

Żeby nie poprawiac karty, to czy ktoś jeszcze ma jakies propozycje na zmianę? Mam pewne wątpliwości co do tego "s" na końcu "get" i "gain", bo jedni mówią, ze tak ma byc, a inni wrecz odwrotnie, tak jak Szatany.

Czekam na jakieś odp.

Pozdrawiam


Myślałem, że właśnie ty, Szatany, mówiłeś o tej końcówce -s :] Sorki jeszcze raz. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

sob lis 29, 2008 12:48 pm

Obrazek

Mam nadzieję - wersja finalna.



Poprawiłem tagi. H.
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

sob lis 29, 2008 3:58 pm

Szatany, może powiesz, że ze mnie szczególarz, ale są w Magicu Enchantmenty z :t: w koszcie abilitki: [mtg=Witch\%27s_Mist]Witch's Mist[/mtg]. Możliwe, że to jedyna, ale chcę zaznaczyć, że nie jest to niemożliwe.

Co do karty, to jak zwykle małe uwagi, co do wordingu:

- wydaje mi się, że po Affinity powinno się znaleźć objaśnienie, gdyż tak przynajmniej było we wszystkich oryginalnych kartach z tą zdolnością.
- średnik powinien znaleźć się po słowie "or".

Co do samej karty:

Mam wrażenie, że chcesz trochę za dużo abilitek do niej naładować. Zostawiłbym ostatnią, wyborową abilitkę, może z dodatkiem trample, żeby był pewny finish i dodał jakiś flav. Ewentualnie możnaby popróbować z pierwszą, ale byłoby to chyba zbyt podobne do [mtg=Blaze]Blaze[/mtg]

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Dr4kun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 08, 2008 10:20 pm

sob lis 29, 2008 6:54 pm

Moje sugestie:
- w pierwszej abilitce, dodałbym jednak :t: i zmienił na 'Mountaintop Shrine deals X damage to target creature and half of this damage (rounded down) to you';
- w drugiej abilitce zmieniłbym na '...up to two target lands' - daje jakby trochę większe pole manewru, przynajmniej czasem nie trzeba palić własnego landu ;p


Możliwe, że podałem zły wording w pierwszej sugestii, nie pamiętam przypadku dzielenia obrażeń na pół, więc nie obrażę się za poprawę.
Średnik natomiast powinien znaleźć się przed słówkiem 'or', jak w wypadku [mtg=Dawn_Charm]Dawn Charm[/mtg].
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

sob lis 29, 2008 7:47 pm

Można dać zamiast tap- you may play this ability only one each turn...
W drugiej zdolności jednak zmniejszyłbym koszt lub usunął sacrifice
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

sob lis 29, 2008 9:29 pm

Jednakowoż ja osobiście poszedłbym za radą Thrawn Chimaere...ostatnia abilitka jest wg niego 'wyborowa', a ja uważam, że zmniejszenie kosztu, albo usunięcie sacrifice'a zrobi z niej jeszcze bardziej przeładowaną karte i skończy się na crapie.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

sob lis 29, 2008 11:38 pm

Thrawn Chimaere pisze:
Szatany, może powiesz, że ze mnie szczególarz, ale są w Magicu Enchantmenty z :t: w koszcie abilitki: [mtg=Witch\%27s_Mist]Witch's Mist[/mtg]. Możliwe, że to jedyna, ale chcę zaznaczyć, że nie jest to niemożliwe.
.
A niech mnie! No to wszystko odszczekuję :)
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

ndz lis 30, 2008 2:21 pm

gothreck69 pisze:
Jednakowoż ja osobiście poszedłbym za radą Thrawn Chimaere...ostatnia abilitka jest wg niego 'wyborowa' (...)


Pisząc 'wyborowa' miałem na myśli, że jest to abilitka z opcjami do wyboru. W twoim rozumieniu wyborowa byłaby bardziej pierwsza abilitka, bo strzela w gracza lub krita (niczym strzelec wyborowy) :)
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

pn gru 01, 2008 10:30 am

Hmm..wyborowa, w sensie dobra, świetna...słowo bliskoznaczne...tak jak wódka wyborowa ;] w takim sensie to zrozumiałem ;]

A więc, Thrawn, uważasz, żeby coś zmienic?
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

wt gru 02, 2008 4:29 pm

Thrawn Chimaere pisze:
Co do karty, to jak zwykle małe uwagi, co do wordingu:

- wydaje mi się, że po Affinity powinno się znaleźć objaśnienie, gdyż tak przynajmniej było we wszystkich oryginalnych kartach z tą zdolnością.
- średnik powinien znaleźć się po słowie "or".

Co do samej karty:

Mam wrażenie, że chcesz trochę za dużo abilitek do niej naładować. Zostawiłbym ostatnią, wyborową abilitkę, może z dodatkiem trample, żeby był pewny finish i dodał jakiś flav.


To moje sugestie. Nie wydaje mi się, żeby z nimi karta była zbyt przeładowana, więc chyba będzie w miarę dobrze. No i oczywiście trzeba jeszcze posłuchać innych, na wypadek, gdyby mimo wszystko coś było nie tak... :)

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

śr gru 03, 2008 12:41 am

Nigdy nie byłem dobry we flavach, więc nie mam fioletowego pomysłu na takowy. Póki co, karta prezentuje się następująco:

[img=http://img355.imageshack.us/img355/5022/mountaintopshrinejn3.th.jpg]

Chociaż nadal wydaje mi się coś nie teges...druga abilitka troszkę za słaba w porównaniu do pierwszej. Player ma do wyboru +4/+0 haste i trampek albo dwa landy oppa do grave'a? Phi, jak dla mnie, to nie ma tu żadnego wyboru, ale może się mylę?
 
Kikis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 26, 2008 6:30 pm

śr gru 03, 2008 7:31 am

To może 3 landy niszczy czy 4?
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

śr gru 03, 2008 11:10 am

Albo niech niszczy landy i za każdy zniszczony land "deals 2 damage to target creature or player" ?
 
Awatar użytkownika
Dr4kun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 08, 2008 10:20 pm

śr gru 03, 2008 1:22 pm

To jak już tak rzucamy dodatkowymi pomysłami: może niech za każdy zniszczony land doda :r: lub :1:? Bardziej pasuje taki drain niż zadawanie obrażeń z kapliczki imo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości