Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Znani RPGowcy

sob sty 03, 2009 2:17 pm

Musze przygotować wyniki małego badania. Mam mało czasu i potrzebuję Waszej pomocy.

Jakich znacie ludzi identyfikowanych w szerszych kręgach, o których wiemy, że mieli przygody z RPG (albo ciągle grają). Chodzi mi o pokazanie, że ci ludzie grali w RPG i są kimś znanym w świecie lub Polsce. W miarę możliwości prosiłbym o podawanie źródła tzn. skąd wiadomo, ze ten gość grał w RPGi niż tylko "słyszałem, że Obama grywał w D&D" Sądzę, że takie informacje mogą się przydać również innym osobom.

Mam prośbę aby dla czytelności tematu trzymać się konwencji:

- imię i nazwisko - kto to u licha jest (nie każdy musi znać sportowców, celebrytów i polityków) - źródło.

np.

- John Smith - prezes xxx - sam się do tego przyznał w tym [link] wywiadzie

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 03, 2009 2:30 pm

To ja rzucę "oczywistą oczywistość".

Andrzej Sapkowski - pisarz - W "Oku Yrrhedesa" opisuje swoje pomysły, które używał w AD&D.

Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 03, 2009 2:34 pm

Mark Sinclair Vincent(Vin Diesel) - zawodowy aktor - sam przynaje, że od 20 lat gra w D&D. Napisał przedsłowie do 30 Years of Adventure: A Celebration of Dungeons & Dragons. W filmie xXx miał na brzuchu sztuczny tatuaż przedstawiający imię jego ulubionej postaci('Melkor'). O jego dedkowej pasji jest cały artykuł w Dragon Magazine wydanym z okazji 30stej rocznicy D&D.

Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec

sob sty 03, 2009 5:07 pm

Rivers Cuomo - frontmen amerykańskiej kapeli rockowej Weezer nałogowo gra w DeDeki (źródło)

Stephen Colbert - amerykański aktor i satyryk, lubi erpegi fantasy, szczególnie DeDeki (źródło)
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2009 5:17 pm przez ajfel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik

sob sty 03, 2009 5:45 pm

Miłosz Brzeziński
grał w erpegi, a parę razy ten pan socjolog pojawił się np w takim Dzień Dobry TVN- czy to już się liczy że znany. ;P

Awatar użytkownika
triki
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 03, 2009 5:49 pm

"Ponoć:
* Vin Diesel
* Robin Williams
* Billy Crystal
* Stephen Colbert
* Wil Wheaton
* Dieselboy"
Źródło.

I jakiś tam śmieszny typek z M jak Miłość, pojawił się nawet z figurkami Bretończyków w porannej telewizji na TVP 2. Nazwiska nie pamiętam - oni wszyscy wyglądają tak samo.

O wielu słyszałem, że ponoć "to robią", ale nie potrafię wskazać źródła.

Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 03, 2009 8:15 pm

Terry Pratchett - wikipedia i inne, których teraz już nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 03, 2009 10:12 pm

Dzięki!

A Trikiemu chyba chodziło o sławnego Wojana, aktora z Klanu, który gra policjanta ;)

Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 03, 2009 10:30 pm

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sty 04, 2009 2:30 am

Kiedyś chyba był pomysł by na konwent zaprosić Gawlińskiego [tego z Wilków]. Ale to strzelam z pamięci, że ktoś [chyba Puszon] mówił, że on grał w coś/kiedyś.

Pozdrówka

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sty 04, 2009 11:29 am

Stephen Colbert - prowadzący program rozrywkowy The Colbert Report powiązany z The Daily Show. Niedoszły kandydat na prezydenta z ramienia obu partii, jakiś czas temu uznany za jednego ze stu najbardziej wpływowych ludzi świata :wink:.

Źródło: 1, 2.

Pojawiał się w temacie dwa razy. Trzy, jeśli liczyć to, co było spamem.
Mal ;)
_____

Damn, nie ma to jak w pośpiechu pisać bez czytania wszystkich notek.
Zsu
Ostatnio zmieniony ndz sty 04, 2009 12:53 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

ndz sty 04, 2009 12:42 pm

repek - Gawlinskiego to akurat moge spytac ;) Ale jesli to pilne, to watpie czy szybko dam odpowiedz :)

Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz sty 04, 2009 4:05 pm

George R. R. Martin - autor m.in. "Gry o tron" ;) Gra bądź grywał w GURPS co przyznał w wywiadzie umieszczonym w edycji deluxe A Game of Thrones RPG.

Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw sty 15, 2009 1:19 pm

Co do Sapkowskiego, to w "Historii i Fantastyce" wyznał Beresiowi, że w rpG nigdy nie grał i nie zamierza grać. Blef w "Oku Yrrhedesa"?

O doświadczeniach RPG-owych Pratchetta jest w "Sztuce Świata Dysku"; pisze tam, że Bagaż był wymyślony jako przedmiot, w którym postacie graczy mogły przechowywać przedmioty.

Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec

pt sty 16, 2009 8:07 pm

Z tego co wiem, to Sapkowski, owszem, nigdy nie grał - zawsze prowadził, bo był jedyną osobą mającą wtedy styczność z prawdziwymi erpegami z Zachodu.

Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 17, 2009 12:02 am

Squid pisze:
O doświadczeniach RPG-owych Pratchetta jest w "Sztuce Świata Dysku"; pisze tam, że Bagaż był wymyślony jako przedmiot, w którym postacie graczy mogły przechowywać przedmioty.

Ale jednocześnie dodawał, że to był prezent dla jego znajomych RPG-owców; nigdzie nie znalazłem wzmianki na temat tego, by sam grał.

Siman pisze:
Z tego co wiem, to Sapkowski, owszem, nigdy nie grał - zawsze prowadził, bo był jedyną osobą mającą wtedy styczność z prawdziwymi erpegami z Zachodu.

Dokładnie tak. Zdaje się, że prowadził dla łódzkich RPG-owców oraz dla swojego syna. Na jego oficjalnej stronie można znaleźć masę wywiadów, w których temat gier fabularnych wielokrotnie przewija się. Jeden został nawet poświęcony wyłącznie temu aspektowi.

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 17, 2009 3:48 am

M.S. pisze:

Ale jednocześnie dodawał, że to był prezent dla jego znajomych RPG-owców; nigdzie nie znalazłem wzmianki na temat tego, by sam grał.

Nie jestem w stanie podać źródła, ale z pewnością gdzieś czytałem bardzo zabawną anegdotkę o tym, jak TP poprowadził sesję prezentacyjną dla zniesmaczonych 'szatanizmami' lokalnych Matron. Ogólnie można też tak zgadywać po pierwszej książce ze Świata Dysku, która bardzo strukturą i treścią przypominała upiększony i dopieszczony zapis sesji :)

Jimmy

sob sty 17, 2009 7:37 pm

Marilyn Manson - wokalista metalowej kapeli Marylin Manson; w którejś z polskich biografii tej kapeli pisze iż grywał w D&D w czasach młodości

Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sty 19, 2009 10:20 pm

Marcin Blacha współtwórca fabuły do Wiedźmina cRPG pracownik Portalu :P

Plus Maciej Gorczyca "Feniks" za kilka lat znany milioner :P

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

pn sty 19, 2009 10:51 pm

Furiath pisze:
Jakich znacie ludzi identyfikowanych w szerszych kręgach

Feniks pisze:
Marcin Blacha

Nie kwalifikuje sie raczej ;)

Feniks pisze:
Maciej Gorczyca "Feniks"

Pierwsze slysze :>

Co do Roberta - obecnie pyka w MMORPG. Swego czasu bawil sie w WFB. O RPGach nic nie wspominal ;)

Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 14, 2009 11:16 am

Steven Erikson wraz z swoim przyjacielem J.C. Esslemontem również grali w RPGi, nawet Erikson w jednym wywiadzie opisuje jak to gry fabularne pomagają stworzyć dobrą historie :)

Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 15, 2009 4:38 pm

http://www.yqmonline.com/journal/2007/0 ... y_dun.html
Akurat znalazłem w trakcie przygotowywania się do magisterki.

Electrohead
Użytkownik
Użytkownik

czw maja 28, 2009 9:49 pm

Nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale czy przypadkiem Bruce Campbell, aktor, nie pisał o swojej przygodzie z rpg we wstępnie do 7th Sea?