Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Serwis Last.fm

sob sty 17, 2009 8:03 pm

Nie znalazłem (przynajmniej w tym dziale, bo nie widzę, by miał być gdzie indziej; potencjalnie) akurat tematu o serwisie Last.fm, więc temat zamieszczę. Piszę o serwisie na www.last.fm , gdzie po ściągnięciu odpowiedniego (darmowego i legalnego) programika oraz zarejestrowaniu się, mozna stworzyć ranking słuchanej przez siebie muzyki, poznawać nowe zespoły muzyczne, a także polemizować w grupach itd.

(jeśli ktoś ma odtwarzacz multimedialny z wbudowaną funkcją scrobbingu do Last.fm, na przykład Amarok, to nie musi ściągać).

Istnieje grupa Poltera na Last.fm. Tak dla ciekawostki.

Mi ten serwis pozwolił... poszerzyć nieco gusta, otworzyć się i znaleźć wiele ciekawych, acz mało znanych lub w ogóle nie, zespołów. Co prawda miałem w pewnym okresie zastój, ale teraz staram się to nadrobić... ;)

PS: http://www.lastfm.pl/user/Ujool_Oreb <-- moje konto.
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

sob sty 17, 2009 8:49 pm

Mnie jedynie irytuje, że program od jakiegoś czasu działa w zależnie od humoru - przy jednym włączeniu kompa wszystko jest ok, przy innym - nie wykrywa żadnych odsłuchiwanych kawałków. Stąd obecnie zlicza mi najwyżej połowę tego, co słucham, a czasem nawet mniej.

Anyway, moje konto: http://www.lastfm.pl/user/Siman88
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob sty 17, 2009 11:24 pm

Gdzieś tam w odmętach forum powinien być starszy temat o laście... no, ale widocznie zaginął.
Siman pisze:
Mnie jedynie irytuje, że program od jakiegoś czasu działa w zależnie od humoru - przy jednym włączeniu kompa wszystko jest ok, przy innym - nie wykrywa żadnych odsłuchiwanych kawałków. Stąd obecnie zlicza mi najwyżej połowę tego, co słucham, a czasem nawet mniej.

To też chyba zależy od tego jakiego odtwarzacza się używa - na moim wysłużonym WMP scrobbluje wszystko :-)
No a sam last jest bardzo fajną rzeczą i naprawdę pozwala na poznanie ogromnej ilości wykonawców, którzy mimo że świetni normalnie są dla zwykłego słuchacza nieznani. No i jak już zarzucamy linkami do profili to: http://www.lastfm.pl/user/amnezjusz ^^
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

ndz sty 18, 2009 2:12 am

amnezjusz - WMP? Mi nie wykrywa tego programu nigdy, nawet, kiedy scrobbluje bez awarii pozostałe (Foobar czy Winamp). I mam tak niezależnie od wersji lub aktualizacji Last.fm albo WMP. Co nie jest takie złe, bo dzięki temu umówiłem się z siostrą, że ona zawsze używa Media Playera, dzięki czemu nie nalicza mi się jej muzyka.
 
Awatar użytkownika
Neverwhere
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:06 pm

ndz sty 18, 2009 9:55 am

@Siman A masz wypełnione rubryczki "Szczegóły" w piosenkach? Mi to kiedyś pomagało. Wystarczy że nazwę właściwie wypełnisz i jest ok.
Ja też używam WMP i jakoś idzie, aczkolwiek moje LAST.fm się zdrowo zapuściło :P
 
Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik
Posty: 189
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:05 pm

ndz sty 18, 2009 11:41 am

Mi last FM wieszał winampa i w końcu usunąłem scrobbler z kompa.

Last fm ma duże możliwości i korzyści, ale jet nie dla mnie za dużo czasu spędzałem czytając o wykonawcach i wgapiając się w rosnące statystyki utworów wykonawców itp. tak już niestety jestem poskręcany :P
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

ndz sty 18, 2009 11:43 am

http://www.lastfm.pl/user/DibiZibi/

Używam Foobara 2000 i nigdy nie miałem problemów ze scrobblowaniem (nie licząc tych z niemożliwością połączenia się z serwerem, ale to już zupełnie inna sprawa.)

Samo Last.fm, uważam za wręcz rewelacyjny pomysł, w dodatku bardzo dobrze wykonany. Zawsze się zastanawiałem, ile ja tego wszystkiego słucham :) i oto mam ;)
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

ndz sty 18, 2009 4:34 pm

@Siman A masz wypełnione rubryczki "Szczegóły" w piosenkach?

Ba. :) Odkąd mam Lasta - zawsze i wszystkie. Gdybym nie miał, to by nie scrobblowało mi z żadnego programu, nie tylko WMP.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

wt sty 20, 2009 11:00 am

Wiktor, też mam ten problem - często łapię się na tym, że spędzilam parę godzin na czytaniu biografii różnych zespołów. Tym niemniej, samą ideę serwisu uważam za bardzo dobrą.

Zarejestrowanie na last.fm (http://www.last.fm/user/czterooka) zbiegło się u mnie z przesiadką na Linuksa, więc ominęły mnie wszelkie przeboje ichniego oprogramowania. Używam Amaroka (imho najlepszy odtwarzacz muzyczny jaki istnieje), który ma wbudowaną opcję scrobblowania. Zero problemów.

I tak przy okazji zareklamuję inny serwis: jamendo. W największym skrócie: od groma darmowej, legalnej muzyki.
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

wt sty 20, 2009 7:29 pm

Siman pisze:
Mnie jedynie irytuje, że program od jakiegoś czasu działa w zależnie od humoru - przy jednym włączeniu kompa wszystko jest ok, przy innym - nie wykrywa żadnych odsłuchiwanych kawałków. Stąd obecnie zlicza mi najwyżej połowę tego, co słucham, a czasem nawet mniej.

Tez tak czasami mam, jednak po np zresetowaniu kompa pokazuje mi wszystko co bylo przesluchane przed jego wylaczeniem, wiec zalicza wszystko tak czy siak.
Ale fakt, warto miec w Winampie wypelnione informacje, bo na poczatku do czesci piosenek nie wpisalem danych i mi ich nie wykrywało...
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

wt sty 20, 2009 7:37 pm

Lasta bardzo lubię i używam. Mam winampa, bez problemu mi wszystko scrobbluje (no ale zawsze pilnuje czy mam wszystkie szczegóły utworów wypełnione)

Moje konto:
http://www.lastfm.pl/user/MartaMatyjewicz
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

śr sty 21, 2009 4:59 pm

http://www.lastfm.pl/user/Coorac

lastowi zawdzięczam naprawdę masę fajnej muzyki, na którą bez niego w życiu bym nie trafił, a do tego jest świetnym serwisem społecznościowym, nieskażonym naszo-klasyzmem czy gronowatością ;).
 
Awatar użytkownika
Picasso
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:11 pm

sob sty 24, 2009 2:45 am

http://www.lastfm.pl/user/Picasso3Nil

Lubię to, że można jednocześnie poczytać o tym czego się słucha.
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

sob sty 24, 2009 3:13 pm

Last nie srobbluje mi już od tygodnia. Damn, nienawidzę tego.

EDIT: Działa, at last(.fm)! Trzeci restart kompa przyniósł rezultat. :P
Ostatnio zmieniony sob sty 24, 2009 5:14 pm przez Siman, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 24, 2009 4:31 pm

Podobnie było jak się "impreza" dopiero rozkręcała. Też częściej leżał niż stał.
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

ndz sty 25, 2009 8:06 pm

Mały plugin do winampa mi wystarcza.
Co do lasta to lubię sobie poczytać jak fani 99% zespołów narzekają na nowe płyty twierdząc, że jedynie pierwsza była TRU, a potem się sprzedali :razz:

Jak wszyscy spamują linkami to czemu nie ja: http://www.last.fm/user/Uszaty
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

sob sty 31, 2009 11:57 am

U mnie problem jest taki, że ogromną większość muzyki słucham na playerze, a nie na kompie. Dopóki last.fm nie zacznie współpracować z iriverem T60, ja nie będę oglądał swoich statystyk na laście. Choć to fajny serwis i jest na nim co poczytać ;]

Na last.fm powstała dawnymi czasy grupa polterowa, ale była raczej średnio aktywna.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob sty 31, 2009 9:53 pm

Streider pisze:
U mnie problem jest taki, że ogromną większość muzyki słucham na playerze, a nie na kompie.

Mam podobnie: 5 dni w tygodniu jestem w internacie, co automatycznie uniemożliwia mi odsłuchiwanie zasobów mojego hdd. A obawiam się, że prędzej krejzolki wyniosą się z nk niż last.fm zacznie współpracować z discmanami :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz lut 01, 2009 12:42 am

A to się gdzieś nie zapisuje? Może nie przez 5 dni, ale jak były pady serwera na 48 na początku, to on potem i tak te archiwalne staty ściągał.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

śr lut 04, 2009 10:56 pm

Z discmanami może być problem ;] Ale niektóre mp3 playery, jak np Creative Zen z lastem współpracują. Trzeba tylko ściągnąć odpowiednie oprogramowanie. Nowsze irivery też chyba dają się zescrobblować, ale niestety, ten mój raczej jest bez szans.

A jamendo jest fajne. Od razu jak wszedłem, coś mi wpadło w ucho ;]
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob lut 07, 2009 6:05 pm

Współlokatorka ma jeszcze mp4, ale sprzętowi owemu co i rusz odbija, więc nawet gdyby znalazło się jakieś oprogramowanie do niego, wysypałoby się przy pierwszej sposobności;]

Co do jamendo: niestety, wciąż stosunkowo mało osób zna ten serwis. Szkoda, bo to potężny znakomitej muzyki, a przy tym dobry argument w dyskusji pt. mp3-internet-piractwo-śmierć muzyki.
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 9:25 am przez Jade Elenne, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Khubas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: pt lut 06, 2009 5:45 pm

pn lut 23, 2009 9:04 pm

A jakże, profil posiadam: link
Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2009 7:22 pm przez Khubas, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Galatea
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 19, 2009 8:21 pm

ndz mar 22, 2009 9:40 pm

To i mój: profil
 
Awatar użytkownika
Koona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 9:45 pm

śr kwie 15, 2009 10:55 pm

Też posiadam swój profil, nick mam taki sam jak tu.

Wcześniej padło stwierdzenie, że last.fm pozwala poszerzyć muzyczne horyzonty. W pełni się z nim zgadzam. Od kiedy siedzę w lastowej społeczności słuchałam takiej muzyki, o której istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia :D.
 
Awatar użytkownika
Desdemona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:29 am

Serwis Last.fm

ndz sty 24, 2010 8:44 pm

O jak miło ...
Konto mam od dawna... wcześniejsze usunęłam.... powód dość specyficzny... straszny bajzel się zrobił... nie raz last był włączony jak jakieś śmieci leciały itp ... ;p
Teraz gdy mam własny komputer zaczęłam od nowa
Oto konto : http://www.lastfm.pl/user/Lady_Desdemona

Najbardziej lubię gdy pisze do mnie jakiś wykonawca proponując przesłuchanie jego utworów...
Czasami zdarzają się nudne nieciekawe kawałki... a czasami perełki ;]
 
Awatar użytkownika
Luxus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 12:56 pm

Re: Serwis Last.fm

pn sty 25, 2010 1:08 am

Ja też dołączam się do tego tematu, o to mój profil -> http://www.lastfm.pl/user/LuxusPL

Last.fm to jest świetna sprawa, mnóstwo świetnej muzyki tu odkryłem, bez względu na gatunek. Żal, że teraz aby słuchać radia potrzebna jest subskrypcja, ale nadal idzie wyszukać dobre zespoły. Często można przesłuchać za free poszczególne kawałki albo nawet ściągnąć czasami. No i oczywiście pozostaje youtube (jeszcze darmowy) i ściąganie na przypał :P
 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Serwis Last.fm

wt sty 26, 2010 2:40 pm

http://www.lastfm.pl/user/Ptakuba

Trochę mało w porównaniu do tego ile słucham, bo często wyłączam, żeby nie lagowało gier przez neta (Soldat, do którego zawsze muszę muzykę puścić) albo nie nabijało tego, co ma dużo krótkich utworów (System of a Down) czy też w kółko słuchanego jednego albumu czy utworu (gdyby mi na przykład w kółko słuchane Astronomy weszło przed Unforgivena to bym się zabił).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości