Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marabut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:38 am

Poszukuje chętnych- księga tropiciela

wt lut 24, 2009 10:44 am

Nie wiedziałem gdzie to dać, więc dałem do opowiadań. Jeśli jest źle proszę o przeniesienie. Poszukuje 1 lub 2 chętnych którzy pomogliby mi zrobić "Księgę Tropiciela". W moim umyśle ukształtowało się to jako opis każdego z potworów...Byłby tam opis różnych układów: oddechowy, krwionośny. Oraz wszystkie słabe punkty potwórów. Jest to dość...trudna sprawa więc potrzebuje chętnych. Proszę pisać na forum lub na gg: 7877529. A właśnie, nie będzie ta księga nigdzie wydana, jest to po prostu gadżet do d&d, oczywiście oprawie to w skóre, niczym średniowieczną księge, osoby które będą współtwórcami księgi oczywiście dostaną identyczne. Z góry dziękuje.
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

wt lut 24, 2009 1:22 pm

Mogę spytać - po co? Komu to potrzebne? Czy to się przyda do gry? Nie chcę być brutalny, ale dla mnie to strata czasu. Na co komu opis układu oddechowego ogra? Inna rzecz, że wymyślenie układu krwionośnego takiego na przykład bełkoczącego paszczowca graniczy z niemożliwością.
 
Awatar użytkownika
Marabut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:38 am

wt lut 24, 2009 2:13 pm

Może i dla Ciebie jest to niepotrzebne, ale napisałem że to gadżet. Tak samo jak...no nie wiem, podkoszulek z logiem Dungeos & Dragons. Są ludzie którzy takie rzeczy zbierają, między innymi ja.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

wt lut 24, 2009 2:44 pm

w przypadku niektórych potworów ich anatomia jest opisana w oficjalnych podręcznikach (osobiście z tego nie korzystam ;)). Z tego co wiem smoki opisano w Draconomiconie, abolethy, beholdery, illithidów, grelle, neogi i tsochary (ten ostatni to nawet nie wiem co to :)) w Lords of Madness. Jakby poszukać, może znalazłoby się inne potwory. Myślę też, że anatomię większości humanoidów można uznać za podobną do ludzkiej. Z potworami gorzej.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

wt lut 24, 2009 2:47 pm

Witam.
Ciekawa idea, piszę się, jak tylko zaliczę sesję zimową...
Choć, jak wspomnieli przedmówcy, ciężko coś takiego zrobić. A i zapotrzebowania nie ma.
Pozdrawiam,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Marabut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:38 am

wt lut 24, 2009 5:04 pm

Może i są opisane NIEKTÓRE układy NIEKTÓRYCH potworów. Ale jest jeszcze coś takiego jak ślady. W końcu tropiciel, tropi, zabija i używa trofeów. Można właściwie wszytko tam napisać, od tego jak tropić do tego ja sporządzać truzizny.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

wt lut 24, 2009 9:21 pm

opis każdego z potworów

To mało sensowne, bardzo czasochłonne, a książka taka będzie bezsensownie gruba. Proponuję zająć się tylko ciekawszymi potworami - pisanie o czymś tak doskonale znanym, jak np. orkowie czy elfy, nie ma IMO sensu. Z kolei rzeczy takie jak, powiedzmy, zastosowania szponów błękitnego slaada, mogą się ambitniejszym MG przydać.

Jeśli chodzi o zajmowanie się pojedyczymi potworami - czemu nie, jeśli będę miał czas. Gdybyś zabierał się za to na poważnie PW'nij mnie.
 
Awatar użytkownika
Dravin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:06 am

wt lut 24, 2009 11:11 pm

Fajny projekt. Uważam, że poza zrobieniem tych paru oprawionych ksiąg dla twórców można by to puścić w darmowym ebooku, żeby mogło służyć jako materiał do poczytania na kompie, ale też z możliwością wydruku i wykorzystania na sesjach.

Zgłaszam się jako grafik. Mogę zająć się grafikami potworów, ich narzędzi, śladów oraz anatomii (układy i wygląd zewnętrzny) oraz oprawa graficzna i złożenie wszystkiego w porządnego PDF'a.
Mogę też popracować nad opisami jeśli najdzie mnie natchnienie.
Kontakt: [email protected] lub GG 3711866
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

śr lut 25, 2009 9:06 am

VoBono pisze:
Proponuję zająć się tylko ciekawszymi potworami - pisanie o czymś tak doskonale znanym, jak np. orkowie czy elfy, nie ma IMO sensu.

Oczywiście. Tyle napisano o pewnych rasach, że ponowna rozpiska jest pozbawiona sensu.
VoBono pisze:
Z kolei rzeczy takie jak, powiedzmy, zastosowania szponów błękitnego slaada, mogą się ambitniejszym MG przydać.

Też tak sądzę, stąd moje zgłoszenie. PO sesji, Marabut. ;)
Pozdrawiam,
Breeg
 
Awatar użytkownika
Marabut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:38 am

śr lut 25, 2009 1:20 pm

Zgadzam się, nie potrzebny jest opis znanym potworów, ale za to można skupić się na innych: jak smoki, można niektóre opisać (w skrócie bo rozpiska to byłby następny podręcznik)
Ps: Wiem Breeg PO SESJI:P. Dzięki za zgłoszenia.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr lut 25, 2009 1:22 pm

Zgadzam się, nie potrzebny jest opis znanym potworów, ale za to można skupić się na innych: jak smoki
Bo takie coś jak Draconomicon nie istnieje.
 
Awatar użytkownika
Marabut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:38 am

śr lut 25, 2009 1:27 pm

Jeśli kojarzę to Draconomicon jest po angielsku. Nie wszyscy gracze d&d znają angielski!
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr lut 25, 2009 1:30 pm

Jeśli kojarzę, to większość materiałów jest po angielsku. Zamierzasz więc i dla nich pisać polskie odpowiedniki wywalajac otwarte drzwi?
 
Awatar użytkownika
Marabut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:38 am

śr lut 25, 2009 1:34 pm

Napisałem: "ale za to można skupić się na innych: jak smoki, można niektóre opisać (w skrócie bo rozpiska to byłby następny podręcznik"
Zauważ to "w skrócie".
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr lut 25, 2009 1:38 pm

W moim umyśle ukształtowało się to jako opis każdego z potworów...Byłby tam opis różnych układów: oddechowy, krwionośny. Oraz wszystkie słabe punkty potwórów.
(to, jak mniemam ten Twój skrót)
+
rozpiska to byłby następny podręcznik
= Właśnie Draconomicon.

Więc robienie czegoś, co jest okrojona wersją podręcznika jest bezsensowne.
Pomijajac, że smoki to jedne z bardziej znanych potwórów, czego zdaje się nie zauważasz.
 
Awatar użytkownika
Marabut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:38 am

śr lut 25, 2009 1:42 pm

Jeszcze po drodze napisałem, że zgadzam się z innymi że niepotrzebny jest opis dokładny. Źle mnie zrozumiałeś z tym "rozpiska to byłby następny podręcznik", chodziło mi o to, że bezsensowne jest opisywanie dokładne (jak mniemam TAKIE JAK W DRACONOMICONIE) tylko wystarczy napisać w skrócie. Moje poglądy między 1# a 4# moim postem się znacznie zmieniły.

Ps: Uważam że to nie jest miejsce na tego typu spory. Niech Ci siedzi jesteś geniuszem, niepotrzebne jest opisywanie smoków. Radujmy się, Alleluja.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości