Zrodzony z fantastyki

 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Magia Cieni?

sob kwie 18, 2009 7:07 pm

Będzie ktoś tak miły i wyjaśni mi w prosty sposób zalety i wady magi cieni. Bardzo ładnie proszę.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

sob kwie 18, 2009 9:57 pm

to zależy od atutów i klas (np. adept cienia), które weźmiesz. No i edycji w którą grasz. W 3.0 wszystko jest wyjaśnione w Opisie Świata Zapomnianych Krain, a w 3.5 w Przewodniku Gracza po Faerunie. Najprościej mówiąc magia cienia ulepsza efekty magii iluzji, oczarowań, nekromancji i z określnikiem ciemność i osłabia efekty wywołań, przemian oraz nie pozwala używać czarów z określnikiem światło. Dokładny efekt na magię różni się w zależności od edycji (3.0/3.5)
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

sob kwie 18, 2009 10:27 pm

O ile masz na myśli Cienisty Splot stworzony prze Shar, to daje on bodajże większą moc czarom iluzji i zauroczeń, jak również tym czarom mającym jakieś powiązanie z cieniem. Dodatkowo czary rzucane za pomocą Cienistego Splotu są trudniejsze do oparcia się ich efektom.

Nie znam się na magii cienia tak dobrze od strony mechanicznej, więc możliwe, że coś pokręciłem, ale ogólnie tak to wygląda.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob kwie 18, 2009 10:49 pm

Generalnie dobrze napisałeś. Należy dodać jednakowoż, że nie można rzucać żadnych czarów opartych na świetle, a czary przemian, wywołań i odrzucań są łatwiejsze do odparcia (postać rzuca lepiej iluzje, zauroczenia i nekromancje, kosztem wywołań, przemian i odrzucań).

Potrzebujesz do tego atutu i wypadałoby wyznawać Shar ;)
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

sob kwie 18, 2009 10:51 pm

Suld pisze:
Potrzebujesz do tego atutu i wypadałoby wyznawać Shar ;)

Lub mieć 13 Roztropności/Mądrości, jeśli mnie pamięć nie myli. :razz:

EDIT: Jednak myli, bo w podręczniku pisze 15 Rzt. :razz:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob kwie 18, 2009 10:54 pm

Helldog pisze:
Lub mieć 13 Roztropności/Mądrości, jeśli mnie pamięć nie myli.

Nie myli (tak do końca... :P). Trzeba mieć Rzt 15 lub być wyznawcą Shar.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

sob kwie 18, 2009 10:58 pm

Helldog pisze:
Suld pisze:
Potrzebujesz do tego atutu i wypadałoby wyznawać Shar ;)

Lub mieć 13 Roztropności/Mądrości, jeśli mnie pamięć nie myli. :razz:

EDIT: Jednak myli, bo w podręczniku pisze 15 Rzt. :razz:

Jak widzisz, poprawiłem się jeszcze przed twoim postem. :razz:
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

ndz kwie 19, 2009 8:31 am

Nie chodziło mi o cienisty splot a magie cieni na tym forum jest temat poświęcony różnicom pomiędzy magią cieni a splotem cieni jest tam powiedziane że magia cieni jest to połączenie z planem cieni ale brak tam danych o mechanice takich typu plus do tego minus do tego. To adres tego postu http://forum.polter.pl/magia-cieni-tom- ... 32520.html
 
M0rt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pt sty 25, 2008 2:23 pm

ndz kwie 19, 2009 4:00 pm

O ile mi wiadomo, Magia Cienia z podręcznika Tome of Magic jest raczej słaba, zwłaszcza w porównaniu z czarownikami z podstawki. Na pewno działa na innych zasadach niż zwykła magia - nie rzuca się czarów, a tzw. "Mysteries". Samej książki nie czytałem, ale ci, co ją przeczytali zdają się zgadzać, że mag cienia (Shadowcaster) ma za mało "Tajemnic" które może rzucić dziennie i są one za słabe.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

ndz kwie 19, 2009 6:05 pm

Dobrze ale mimo wszystko poprosił by jakieś dane dokładniejsze w mechanice a i jeśli można to poprosił bym też dane o tym Shadowcasterze wymagania, umiejętności itd. z góry dziękuje
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz kwie 19, 2009 6:15 pm

Niestety podręcznik Tome of Magic (a co za tym idzie także Shadowcaster) nie jest objęty OGL. W związku z tym nikt raczej nie poda tutaj dokładnych fragmentów podręcznika, a szczególnie konkretnej mechaniki klasy czy magii. Posługiwać możemy się właściwie tylko fabularnymi ogólnikami na poziomie tego co wyżej pisał M0rt
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

ndz kwie 19, 2009 6:29 pm

A tak mniej więcej co zapewnia magia cieni? Tak ogólnie.
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

ndz kwie 19, 2009 7:31 pm

Magia Cieni posługuje się pierwotną energią wszechświata, tą za pomocą którego on sam powstał. Faktem jest, że nie jest ona za silna (mechanicznie), ale jeżeli mnie pamięć nie myli, to nie można było się przed nią chronić. Znaczy takie pole antymagii nie zatrzyma Magii Cieni, bo jest ona składową tegoż pola. Magię Cieni wyciąga się z planu cieni, który jest najbliżej Pierwotnej Ciemności. Czerpanie z Pierwotnej to czyste samobójstwo, bo nie da jej się niczym zatamować (otwarcie wycieku prawdopodobnie zniszczy plan, jeżeli nie zainterweniuje ktoś mogący nią manipulować).

To pamiętam, ale mogę się mylić, bo Tome of Magic czytałem dawno. Z początku bardzo się napaliłem, ale Shadowcaster okazał się relatywnie słabą postacią.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

ndz kwie 19, 2009 8:24 pm

Aha no dobra a ma to jakiś wpływ na zaklęcia typu że zmienia pod typ zaklęć energie itd?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz kwie 19, 2009 8:51 pm

Do ogólnego opisu magii cienia polecam ten link. Jest to reklamowy fragment podręcznika zawierający podstawowe informacje na temat tego rodzaju magii. Warto też zerknąć tutaj - jest to opis klasy prestiżowej Noctumancer łączącej czarodzieja z Shadowcasterem. Poza tym można też poczytać pozostałe zajawki podręcznika, które także można znaleźć pod tymi linkami.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

ndz kwie 19, 2009 9:20 pm

Czyli czym się różni Noctumancer od Shadowcasterem? To to samo?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz kwie 19, 2009 9:28 pm

Shadowcaster to normalna, dwudziestopoziomowa klasa podstawowa z własnymi zdolnościami, mocami (czyli wspominanymi tutaj tejmnicami) itd. Noctumancer to natomiast klasa prestiżowa łącząca możliwości Shadowcastera i zwykłego czarodzieja, np. poprzez rozwój czarów dla obu tych klas.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

ndz kwie 19, 2009 9:51 pm

Czyli magia cieni nie jest jakimś wzmacniaczem dla magij wtajemniczenia czy objawienia? Jakim typem mocy są te tajemnice czy są lepsze od zaklęć maga? A czy jest możliwość zmiany pod typu zaklęć czarodzieja za pomocą atutu ?
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

ndz kwie 19, 2009 10:34 pm

Jakim typem mocy są te tajemnice czy są lepsze od zaklęć maga?

Chłopie (lub dziewczyno :razz: ), może byś przeczytał poprzednie posty zanim zadasz kolejne pytania. Przecież ktoś już napisał, że (przynajmniej jego zdaniem) Shadowcaster jest słaby, słabszy od zwykłego Czarodzieja, więc można się domyslić, że raczej odnosi się to właśnie do jego magii, czyli tych "tajemnic". Geez. :wink:
Czyli magia cieni nie jest jakimś wzmacniaczem dla magij wtajemniczenia czy objawienia?

Nie. To oddzielna magia, coś jakby inwokacje Warlocka.
A czy jest możliwość zmiany pod typu zaklęć czarodzieja za pomocą atutu ?

Raczej nie, z tego samego powodu co Czarodziej nie może przerobić swoich czarów na inwokacje. Pozatym, What's the point ("Po co?" - dla niekumalskich)?

Rozumiem, że masz pytania, a użytkownicy tutaj są bardzo pomocni, ale może zamiast zadawać tyle pytań, odrazu poproś kogoś o przepisanie (i przetłumaczenie) całego podręcznika? :razz: (jeśli go posiadasz to nie wiem po co te pytania)
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

pn kwie 20, 2009 6:55 am

Więc moim zdaniem dla jednego co jest słabe dla drugiego jest potężne np. mój kumpel z którym gram w rpg uważa magów za słabeuszy i bez przerwy się o to kłócimy więc chciałem poznać też inne opinie bardziej pozytywne. Chyba że jest to tak dziadowa klasa że wszyscy uważają ją za słabą. A o zmianie pod typu chodzi mi o to czy da się zrobić tak że dzięki jakiemuś atutowi taka kula ognia uzyska podtyp ciemność by w cienistym splocie miała premie zamiast kary głowie się nad tym od pewnego czasu i nie mogę niczego znaleźć co by to mogło uzyskać a że nie mam wszystkich podręczników a tylko kilka pomyślałem że zapytam. Miałem nadzieje że magia cieni to umożliwia niestety się pomyliłem. Nie trzeba mi całego podręcznika dzięki.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

pn kwie 20, 2009 3:17 pm

Chyba że jest to tak dziadowa klasa że wszyscy uważają ją za słabą

Przyznam się, że mimo iż posiadam ten podręcznik to jakoś nie miałem ochoty go czytać, więc nie mam pojęcia jak kompetentny może być Shadowcaster. Jednakowoż ty prosiłeś o poradę bardziej doświadczonych od ciebie i ją otrzymałeś. Ja bym zaufał dobrym ludziom chcącym ci pomóc, wkońcu robią to wyłącznie z dobrego serca. :razz:
A o zmianie pod typu chodzi mi o to czy da się zrobić tak że dzięki jakiemuś atutowi taka kula ognia uzyska podtyp ciemność by w cienistym splocie miała premie zamiast kary

Hm... Nie wiem, czy w ten sposób czasem nie osiągniesz słabsze rezultaty, ale może ci się to spodoba: Weź atut Magia Cienistego Splotu i rzucaj przywołania (czyli m.in. Kulę Ognia) przy pomocy czarów iluzji imitujących przywołania. Problem w tym, że taka Cienista Kula Ognia nie będzie prawdziwa i jeśli przeciwnik przejrzy przez iluzję to czar będzie znacznie słabszy niż orginalny. Atut Magia Cienistego Splotu chyba utrudnia rozpoznanie iluzji, więc możliwe, że cos z tego będzie.
Nie trzeba mi całego podręcznika dzięki

Ufff. :razz:
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

pn kwie 20, 2009 3:58 pm

O to chodzi że szukam rozwiązania na usunięcie wady splotu cienia i to jedyna wadą której nie zaakceptuje to osłabienie wywoływania mojej ulubionej szkoły a przemiana też bywa przydatna. Myślałem że ktoś pomoże mi wymyślić jak to zrobić myślałem o użyciu atutów zamiana energij lub wymieszanie energii używając energii negatywnej ale jakoś nie jestem przekonany tym pomysłem, myślałem o czarze tematycznym ale to tylko na jedno zaklęcie. Po prostu chce się pozbyć tej jednej wady poprzez zmiany podtypu na ciemność ale nie mogę wymyślić pewnego sposobu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości