Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Your*Old*Person
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:46 pm

Bab i ilość ataków przy takiej rozpisce...

wt maja 05, 2009 9:30 am

Witam.
Mam problem, a mianowicie zastanawia mnie jaki będę miał bab przy takiej rozpisce i ile ataków:

wojownik1/tropiciel2/Swashbucker3/łotr4/skrytobójca10

atuty:walka 2 orężami, finezja w broni(modyfikator ze zr. wynosi +5), daring outclaw, def.walka 2 orezami,doskonalsza walka dwoma orezami.

Narazie mam 7 poziom co daje mi w walce 1 bronia +11 i +6

Bab dzieki poprawionej walce 2 bronmi mam +6/+1

Jakby przyszlo walczyc 2 bronmi to mam +9/+9/+4/+4

Ale zastanawia mnie jak to bedzie wygladalo na 20 poziomie, czy ilosc atakow sie zwiekszy itd.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

wt maja 05, 2009 9:47 am

Jeśli masz 7 poziom (Woj 1/Trop 2/Swsh 3/Łot 1...

...to wtedy masz +6/+1 bazowego (liczy się oddzielnie dla każdej ilości poziomów odrębnej klasy)

Zaś przy tym buildzie na 20 poziomie...

...masz +16/+11/+6/+1 bazowego
 
Awatar użytkownika
Trenton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 1:09 pm

wt maja 05, 2009 6:20 pm

Zgadza się. Normalnie 7 poziomowa postać np. wojownika ma +7/+2 jednak łotrzyk na 1 poziomie dostaje 0 do bazowego.

Ta postać musi cierpieć kary za wieloklasowość nawet 40% mniej XP. Brałeś to pod uwagę? Poza tym jak masz poprawioną walkę dwoma rodzajami broni bez bazowego ataku 9? :P

No tak, z czego możesz zawsze wyprowadzić jeden atak na rundę z lewej ręki. Uwzględniając tą "poprawioną walkę dwoma rodzajami broni" uzyskujesz kolejny atak z karą -5.
Czyli ataki prawą ręką +6/+1 oraz lewą ręką +6 i -1 nie biorąc pod uwagę kar. :) Trochę to krucho wygląda.

Mam pytanie: Czy kary uwzględnia się na jedną z rąk "prawą albo lewą"?
W podręczniku 3.0 można przeczytać "(...) i dlatego otrzymujesz kary -6 do zwykłych ataków lub ataków Twoją pierwszą ręką i kary -10 do ataków drugą ręką." Biorę zatem kary albo karę -6 do zwykłych ataków prawą ręką lub -10 do ataków lewą? (pomijając już atuty obniżające te kary)
 
Aramil Tanatriel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 27, 2008 9:20 pm

śr maja 06, 2009 2:05 pm

Trenton pisze:
Poza tym jak masz poprawioną walkę dwoma rodzajami broni bez bazowego ataku 9? :P

No tak, z czego możesz zawsze wyprowadzić jeden atak na rundę z lewej ręki. Uwzględniając tą "poprawioną walkę dwoma rodzajami broni" uzyskujesz kolejny atak z karą -5.
Czyli ataki prawą ręką +6/+1 oraz lewą ręką +6 i -1 nie biorąc pod uwagę kar. :) Trochę to krucho wygląda.

Mam pytanie: Czy kary uwzględnia się na jedną z rąk "prawą albo lewą"?
W podręczniku 3.0 można przeczytać "(...) i dlatego otrzymujesz kary -6 do zwykłych ataków lub ataków Twoją pierwszą ręką i kary -10 do ataków drugą ręką." Biorę zatem kary albo karę -6 do zwykłych ataków prawą ręką lub -10 do ataków lewą? (pomijając już atuty obniżające te kary)

w 3,5 wystarczy +6, do obu się dolicza
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr maja 06, 2009 4:51 pm

Trenton pisze:
Mam pytanie: Czy kary uwzględnia się na jedną z rąk "prawą albo lewą"? W podręczniku 3.0 można przeczytać "(...) i dlatego otrzymujesz kary -6 do zwykłych ataków lub ataków Twoją pierwszą ręką i kary -10 do ataków drugą ręką." Biorę zatem kary albo karę -6 do zwykłych ataków prawą ręką lub -10 do ataków lewą? (pomijając już atuty obniżające te kary)


Nie widziałam tego lub. Chyba źle przeczytałeś. Zawsze masz karę -6 do ataku ręką główną, i -10 do ataku ręka drugorzędną. Przy innych atutach masz mniejsze kary, aż do -2/-2.
 
Awatar użytkownika
Trenton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 1:09 pm

śr maja 06, 2009 11:05 pm

Przepisywałem z podręcznika 3.0. Wydaje mi się, że umiem w miarę przepisywać. :P To 3,5 musi iść na rękę tropicielowi. (czemu ja nie gram na 3,5) Dzięki. :)
 
Aramil Tanatriel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 27, 2008 9:20 pm

ndz maja 10, 2009 11:03 pm

Masz tam tabelkę (jeśli się nie mylę) co do tego jakie są kary w zależności od broni atutów itd.
 
Mcrackers
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 11, 2009 11:34 am

Bab i ilość ataków przy takiej rozpisce...

czw gru 03, 2009 1:03 pm

Z tego co wiem w 3.5 połączony jest atut Oburęczności z Walką 2 rodz. broni.

Poza tym... Kary -6 dla głównej i -10 dla drugiej ręki dotyczą sytuacji, gdy broń nie jest lekka.
człowiek walczący dwoma krótkimi mieczami ma kary -4 i -8.

Jeden atut, a tyle radości;]

Tropiciel w 3.5 został bardzo dobrze poprawiony;]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość