Zrodzony z fantastyki

 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

sob cze 20, 2009 12:29 pm

W tym temacie chciałem przedstawić wam pierwsze figurki jakie wykonałem własnoręcznie.
Figurki są wykonane z poxiliny i zwykłej modeliny. No fakt, trochę nie profesjonalnie ^^. Narzędzia jakie mi służyły to między innymi: nożyk odłamkowy, wykałaczka, gwoździe, papier ścierny. Jak by nie patrzeć, domowe sposoby ;P

Chciałbym nadznaczyć, iż na zdjęciach widać jakieś pyłki itd, to moja wina, ostatnio je poprawiałem i zapomniałem wyczyścić.
Jedna z figurek nie ma dłoni z bronią, ponieważ poprzednia mi się nie spodobała, a nowej nie zdążyłem zrobić.

No i teraz tak. Te figurki, jak by nie patrzeć przedstawiają sługi chaosu :P Moim zdaniem przyporządkował bym ich pod jednostkę Rycerzy Chaosu.

Moją następną figurkę, którą planuję wykonać to Champion Khorne'a.
No i teraz tak. Zamierzam kupić farbki i je pomalować(jak zauważyliście, jedna jest pokryta czarnym podkładem, ale gdzieniegdzie starta, jak robiłem poprawki.). Uważacie, iż te figurki powinny być Rycerzami Khorne'a, czy ogólnie chaosu? Jaka kolorystyka? siwo/czarno złote? czy może czerwień i złoto?

Szczerze, to z zdjęć nie jestem zadowolony, widać tam wiele nieścisłości :P No ale trudno ;) Co myślicie o tym co zrobiłem?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



PS: Komentujcie i zadawajcie pytania. Jutro wyjeżdzam na wczasy, potem zaraz na drugie, więc przewiduję powrót za miesiąc. Choć może w dwudniowej przerwie miedzy jednym a drugim wyjazdem do Was zajrzę :)
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

sob cze 20, 2009 5:13 pm

Mogę poprosić o zoom figurek? Chodzi mi o takie szczegóły jak hełm i ręka. W oddali wygląda to naprawdę fajnie :)
 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

sob cze 20, 2009 8:54 pm

Chętnie bym dał, ale aparacik wykrzesał jedynie to. Może jak wrócę skołuję jakiś porządniejszy. Musisz być cierpliwy :)

Proszę o rozbudowane komentarze, o ile łaska :)
 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

ndz lip 05, 2009 11:41 am

Szczerze, to jestem zawiedziony, iż nikt nic nie zapisał, a liczyłem na cały ogrom odpowiedzi ;(
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

pn lip 06, 2009 2:42 am

Rasti pisze:
Szczerze, to jestem zawiedziony, iż nikt nic nie zapisał, a liczyłem na cały ogrom odpowiedzi ;(

Heh, tylko co tu można napisać. Szczytowym osiągnięciem rzeźbiarstwa te figurki nie są, choć podziwiam zapał - mnie w życiu by się nie chciało za coś takiego zabrać ;)
Może wykorzystaj jakieś plastikowe elementy (których zwykle jest nadmaiar) w tych ulepkach, mam na myśli łby i ręce. Wraz z wyrzeźbionymi korpusami i nogami mogłyby wyglądać fajnie.
 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

pn lip 06, 2009 10:13 am

tak owych głów i części nie posiadam ;> Wszystko robię sam. Dopiero mam zamiar zamawiać GS, farbki itd. Najbardziej zależy mi, abyście mi doradzili pod jaką jednostkę to podpiąć oraz barwy malowania. To dla mnie bardzo ważne.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

pn lip 06, 2009 3:49 pm

Rasti pisze:
tak owych głów i części nie posiadam ;>

aha ;) ale je czasem można kupić po dość przystępnych cenach na allegro, zwykle ludzie sprzedają ich całe wory.

Jednostka? Nie znam się na chaotycznych armiach, ale pasują na wojowników chaosu, malowanie - byleby mhroczne było ;)
 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

pn lip 06, 2009 5:06 pm

Hmm myślałem bardziej nad rycerzami albo wojownikami czempionami z racji, iż wojownicy to maja tarczę i jakąś zwykłą broń, a te mają tyć wykwintniejsze. Co do malowania, no to dla mnie jest ważne czy podpielibyście ich pod Chaos Niepodzielny czy Khorne'a.
 
Awatar użytkownika
Shinabi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 21, 2008 11:59 pm

pt lip 17, 2009 10:48 pm

Witam wszystkich! Mam takie pytanko zaczełem kompletować pomału wszystko to co potrzebne do malowania figurek kupiłem tez dwa fajne zestawy no i tu sie zaczynają schody :( Nikt z moich znajomych się tym nie zajmuje a ja tak naprawde nie wiem jak i od czego zaczać szukam kogoś kto miałby moze czasem chwilkę i mógłby potsunać troche dobrych rad chetnie bym skorzystał dzięki i pozdrawiam mój mail [email protected]
 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

sob lip 25, 2009 11:36 pm

A więc ostatnio miałem troszkę mało czasu, ale jeszcze przed wykonaniem Championa zdecydowałem się jeszcze raz na woja/rycerza(pomóżcie mi dobrać jednostkę :P).

Oprócz tego, jednemu z poprzednich dorobiłem broń, miecz. Tudzież innemu w ogóle oderwałem starą głowę i wstawiłem nową, tutaj jednej zmieniłem rogi, no i pododawałem także troszkę jakiś drobnych elementów najczęściej przy pasie. Jednak mam jeszcze mały niedosyt. Brakuje mi elementów jakiś łańcuchów. Lecz takowego łańcuszka nie mogę nigdzie dostać! Szukałem nawet srebrnych łańcuszków w sklepach jubilerskich, albo jakiś resztek, no i nie znalazłem najprostszego splotu ;/

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


No i niedługo będę zamawiał farbki, więc pytanie brzmi - Khorne czy Chaos Niepodzielny?
 
Valdee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 18, 2009 10:44 am

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

śr lut 03, 2010 10:29 pm

Pomalowałem swoje pierwsze figurki - zombie do WFB.

Co o nich myślicie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W mojej opini bardzo średnio wyszły :(

Chcę się zabrać jeszcze za oddział ghuli - a potem coś trudniejszego - pewnie maruderzy chaosu.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

śr lut 03, 2010 11:15 pm

Przede wszystkim powinieneś im zrobić ładne podstawki, to całkowicie zmieni ich wygląd. Jak na pierwszy raz to pomalowałeś ich świetnie! :D Naprawdę, dobrze Ci wyszły, oby tak dalej, z czasem dojdziesz do wprawy i będzie tylko lepiej.

Powodzenia i czekamy na następne fotki!
 
Valdee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 18, 2009 10:44 am

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

śr lut 03, 2010 11:49 pm

Dzięki :)

Niestety nie opanowałem jeszcze sztuki robienia podstawek ;P Chciałbym im zrobić taką szarą, jakby pokrytą pyłem.
A z kolej swoją armię WoCh tak bardziej na zimowo-śniegowo. Ale to wyższa szkoła jazdy. Na razie chcę się nauczyć malować proste modele (zombie, ghule) a potem przejdę do trudniejszych.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

czw lut 04, 2010 12:04 am

Za niedługo na łamach działu gier bitewnych zostanie opublikowany artykuł traktujący o robieniu podstawek. Więc odwiedzaj nas regularnie, a dostaniesz spory zastrzyk informacji :)

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Yava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 30, 2009 3:23 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

ndz lut 21, 2010 11:01 pm

Witam,
postanowiłem się podłączyć i dodać kilka fotek swojej pierwszej pomalowanej figurki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakość zdjęć może nie do końca dobra, ale nie jest też i zła. Z figurką może gorzej i wiem... że muszę w końcu przetrzeć kurz.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

ndz lut 21, 2010 11:47 pm

Potrzebujesz warstwy Washy i będzie ok :)
 
Awatar użytkownika
press
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 23, 2009 12:22 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

pn lut 22, 2010 11:58 am

witam jak na pierwszą figurkę ładnie pomalowana tylko w oczy razi trochę nie spiłowany odlew fabryczny :wink: tak trzymać i malować :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

pn lut 22, 2010 12:09 pm

W sumie oglądałem te fotki jeszcze raz, to przez cień ten odlew na ogonie się tak uwydatnia. :) Nie znalazłem więcej linii odlewniczych.
Ostatnio zmieniony pn lut 22, 2010 12:18 pm przez WilliamWolfes, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Yava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 30, 2009 3:23 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

pn lut 22, 2010 3:15 pm

Faktycznie nie spiłowałem... heh przeoczenie, przyznaję się do błędu. :oops: Z tym washem to potrzebuję pomocy małej bo on już w sumie był washed, więc jeśli mas być to gdzie?
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

wt lut 23, 2010 10:37 am

ale jakiego washa używałeś? własnej roboty? Czy farbę od GW Bhadab Black ?
 
Awatar użytkownika
Yava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 30, 2009 3:23 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

wt lut 23, 2010 6:28 pm

Skusiłem się na farbkę GW.
 
Awatar użytkownika
red_gobbo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob gru 12, 2009 10:00 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

wt lut 23, 2010 6:45 pm

Teraz jak już o tym wspomniałeś, to rzeczywiście widać wash'a - na pazurkach u nóg. I chyba na zębach jeszcze. Ale nic na twarzy ani ogonie. Na ciemnej skórze pewnie nie będzie za dużo widać, ale metal powinien zostać potraktowany nim koniecznie (jeszcze raz?).

Może dałeś za mało wash'a? To nie ma być cienka warstwa, tylko raczej zalanie (bez przesady oczywiście) figurki. Wtedy wash naturalnie zgromadzi się w załomach modelu i wysychając osadzi tam pigment z farby. Jeśli jednak przesadzisz z ilością Badab Black, pozostaną nieładne czarne i śliskie (trudne do zamalowania) zacieki. Proponuję więc test na mniejszej figurce. Dobrze jest potrenować na czymś co jest tylko zapodkładowane - dobrze widać jak zachowa się wash i nie stracisz godzin pracy jak test nie wypali :razz:
 
Awatar użytkownika
Yava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 30, 2009 3:23 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

wt lut 23, 2010 9:28 pm

Ok, potrenuję troszkę, ale najwcześniej w weekend jak trochę czasu będzie. Ogólnie widzę, że do figurek się go więcej stosuje niż do modeli samolotów dla przykładu, chociaż też zależy od miejsca, ale z farbki jestem ogólnie zadowolony choć wydaje mi się, że troszkę za dużo pigmentu w nią władowali, tak czy siak dzięki za sugestie i odpowiedzi. :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

śr lut 24, 2010 10:04 pm

Yava, nie ma tam za duzo pigmentu, wlasnie taki efekt masz osiagnac. Jezeli chcesz aby po washu wychodzil ci jasniejszy kolor to musisz miec o dobre kilka tonow jasniejszy kolor podstawowy. Czesto warto malowac model na bialo lub szaro i washowac a pozniej jedynie ostre krawedzie rozjasnic lub drybrush i masz swietny model na poczatek.

:)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

czw lut 25, 2010 9:52 pm

Jest to bardzo szybki sposób na malowanie armii hurtowo. Znajomi często stosują tę technikę: podkład, 2-3 warstwy drybrusha i wash/ink. W wolny weekend mozna opędzlować 5000 punktów :)

EDIT: Bardzo fajnie pomalowana figurka. Moje pierwsze było o wiele gorsze :). Razi tylko w oczy podstawka. Zwykła trawka elektorstatyczna załatwi sprawę
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2010 9:58 pm przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[WFB]Moje pierwsze figurki

pt lut 26, 2010 10:03 pm

Spec zwrócił uwagę na ważną sprawę, o której miałem pisać, ale zapomniałem :)

Podstawki naprawdę sporo zmieniają w wyglądzie figurki. Jak zrobisz ładną podstawkę to nawet TT modele będą świetnie wyglądać! Co najważniejsze w miarę pro.
 
Rasko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 06, 2008 11:12 am

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

wt sie 23, 2011 7:44 am

Witam,

Co prawda nie są to moje pierwsze figurki, ale jedne z pierwszych konwersji jakie zrobiłem.

Zobaczcie papierowy rydwan goblinów, przerobione trolle z BfSP, Zbrojne Orki Rugludsa, Król snotlingów na tronie! i mnóstwo innych konwersji ;)
Niestety chcę je sprzedać i zakupić w zamian dzikiej orczej piechoty :)

wszystkie zdjęcia i opisy konwersji tutaj: http://www.warhammer-market.pl

Co w ogóle sądzicie o takich konwersjach? Ja lubie jak figurki są wyjątkowe.
Ostatnio zmieniony wt sie 23, 2011 7:45 am przez Rasko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

wt sie 23, 2011 12:21 pm

Świetna sprawa,

sporo pracy tam widać, jednak malowanie jest na średnim poziomie... ;) Poza tym strona nie działa, tylko główna sie wyświetla noi zdjęcia sie słabej jakości (ten na slideshow). Ale miło zobaczyć, że jeszcze są ludzie, którzy się starają.

Powodzenia ze sprzedawaniem, pewnie na eBayu poszło by Ci znacznie łatwiej i szybciej.
 
Rasko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 06, 2008 11:12 am

Re: [WFB]Moje pierwsze figurki

czw sie 25, 2011 10:41 am

Fakt, miałem błąd na stronce. Już wszystko działa poprawnie.
Dzięki za info.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości