Zrodzony z fantastyki

 
soge
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 09, 2009 5:04 pm

Saddam Husajn

pt cze 26, 2009 2:19 pm

Dom Saddama to serial zrealizowany przy współpracy HBO z BBC. Już w lipcu będzie nadawany. IMHO bardzo udana produkcja. Oglądałem z zainteresowaniem. Obsada raczej mało znana poza może odtwórcą tytułowej roli, który grał w Monachium. Jak macie HBO to polecam obejrzeć.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn lip 13, 2009 10:14 pm

Miły serial. Bardzo się cieszę, że są czasami (małe, ale są) wątki humorystyczne. Tylko jedno mnie boli... Jak Amerykanie mogli zrobić produkcję o Husajnie? To tak jakby Żydzi kręcili o Hitlerze, albo Polacy o Stalinie. Oglądałem dwa odcinki i gdyby nie to, że sposób w jaki serial wybiela USA i UK budzi we mnie niesmak, to pewnie oglądałbym dalej. W sumie nie to, że zalewa mnie krew, ale te przeinaczenia podawane są widzowi w zbyt bezczelny sposób.
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

pt lip 24, 2009 1:06 pm

Największa umiejętność rządu USA to jego autokreacja, oraz indoktrynacja narodu, a cóż innego umacnia jego ducha jak odpowiednia produkcja wybielająca działania kraju i stawiająca go w roli tego "dobrego'
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Re: Saddam Husajn

pn lip 27, 2009 10:25 pm

Dobry miniserial, ale właśnie TYLKO dobry. Ot historia o tym jak to Saddam rządził Irakiem w mafijnym stylu (jak to ujęli scenarzyści). Jak dla mnie jest cały czas za wcześnie na takie produkcje, temat jest za świeży. W ostateczności należałoby poczekać parę lat by dojść do jakichkolwiek obiektywnych wniosków itd.
BTW serial jest reklamowany w Polsce jako produkcja HBO, podczas gdy HBO Films było tylko koproducentem BBC 2.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość