Zrodzony z fantastyki

j23
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

black lotus - nie rozumiem dlaczego jest taka mocna

pn wrz 07, 2009 4:00 pm

gralem kilka razy w mtg ale nadal nie potrafie zrozumiec dlaczego ta karta jest taka mocna
daje 3 many, no ok ale sa landy ktore daja 2 many i co?
dzieki za odpowiedz, pewnie dla wielu bedzie oczywista

nie wklejam tego do 'Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart '
bo nie pytam o dzialanie

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 07, 2009 4:07 pm

...może dlatego, że jest to artefakt za ZERO many, który daje TRZY many DOWOLNEGO koloru. W pierwszej turze rzucasz jakis land + Black Lotus masz 4 manowy drop. Poza tym to baaardzo rzadka karta. Wartość kolekcjonerska.
btw o jakie landy Ci chodzi "dają 2 many"?
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 4:09 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: black lotus - nie rozumiem dlaczego jest taka mocna

pn wrz 07, 2009 4:11 pm

Cóż, może zbyt doświadczony w mtg nie jestem, ale to chyba tak...

Taki raczej mało "wykwintny" przykład: Black lotus pozwala ci przykładowo w pierwszej turze wrzucić Woolly Thoctara do gry, bądź, jeśli doszedł Ci też land, łącznie za 4 many Bloodbraid Elfa. W tej samej, lub drugiej turze możesz wjechać oppowi za naprawdę dość dużo (od 5 po jeszcze większe liczby), podczas gdy on nie może praktycznie nic zrobić...

Oczywiście to jest przykład beznadziejny, bo za 3 many w pierwszej turze można zrobić zapewne takie combo, które pozwala Ci wygrać od razu. Może np. Specu Ci jakieś opisze czy coś, bo ja niestety nie znam takowych z użyciem właśnie lotusa ;)

Po prostu wyobraź sobie, że taka karta strasznie przyspiesza rozgrywkę. Zanim opp wystawi cokolwiek, ty masz armię tankerów, którzy potrafią dosłownie rozjechać przeciwnika ;)

Teraz muszę lecieć, jak coś, to może później wymyślę jakieś inne przykłady (chociaż pewnie nie za dobrze mi to idzie xD). Mam nadzieję, że chociaż trochę zakumałeś ;)

PS. Pewno chodzi np. o Izzet Boilerworks czy cuś.

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 07, 2009 4:13 pm

Black Lotus + Swamp + Dark Ritual -> 6 many w pierwszej turze, wystawiasz mocnego krita z haste'm i wciskasz, powiedzmy za 5, a przeciwnik przez 2-3 tury nic mu nie zrobi.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

pn wrz 07, 2009 4:18 pm

Wersja lepsza:

Black Lotus -> Necropotence -> Swamp -> Lion's Eye Diamond i masz najlepszegro dredga jakiego mozna spotkać.

W drugiej turze reanimujesz Ichorid'a i jakoś potem leci...

Filciu702 pisze:
Black lotus pozwala ci przykładowo w pierwszej turze wrzucić Woolly Thoctara do gry, bądź, jeśli doszedł Ci też land, łącznie za 4 many Bloodbraid Elfa.

Black Lotus dodaje 3 mana w jednym kolorze, a nie w dowolnej kombinacji kolorów.

p4v pisze:
o jakie landy Ci chodzi "dają 2 many"?

2 mana daje choćby City of Traitors, ale daje on 2 bezkolorowe. masz też Mishra's Workshop, który dodaje 3 bezkolorowej na artefaktyczne spelle

EDIT: Niemal każda karta, która po wystawieniu może dać ci więcej mana niż sama kosztuje bez żadengo drawbacka jest zbanowana w Legacy i niemal zawsze restrictowana w Vintage
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 4:31 pm przez Specu, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:

j23
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn wrz 07, 2009 4:29 pm

spoko no to wyjasnienie ze w pierwszej turze mozna dropnac cos za 4 mana do mnie przemawia
dzieki

2 mana daje Orzhov Basilica ale to straszny spowalniacz - gram biala czarna to w pozniejszych turach wprowadzam to do gry

tak off topic
czy takie rzeczy sie robi na turniejach? czyli combosy dajace nieskonczona ilosc zycia itd?
to jest legalne? bo to jakby wykorzystywanie bledu tworcow gry, imo.

np.:
First tap Devoted druid for it's mana. Untap it by putting a -1/-1 counter on it. Use the green mana you got from the druid to remove the counter and give Quillspike +3/+3. Repeat unlimited amount of times. The Flourishing Defenses are optional, they'll provide you with an unlimited amount of 1/1 elve tokens for putting the -1/-1 counters on the Druid though.
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 4:31 pm przez j23, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

pn wrz 07, 2009 4:33 pm

j23 pisze:
czy takie rzeczy sie robi na turniejach? czyli combosy dajace nieskonczona ilosc zycia itd?
to jest legalne? bo to jakby wykorzystywanie bledu tworcow gry, imo

Jest legalne, ale wysoce nieefektywne. Co ci przyjdzie z tego że zakcelerujesz się mocno i sprobujesz zagrać jakieś kombo. Przeciwnik poczeka aż rzucisz kartę która finalizuje kombo i skontruje ci ją za darmo (Force of Will, który jest w niemal każdym decku w Legacy czy Vintage).

W efekcie tracisz ileśtam kart z akceleracji + kombo, a przeciwnik skontrował ci wszystko łącznie kosztem 2 kart, podczas gdy Ty ne masz już reki.
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 4:34 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec

pn wrz 07, 2009 5:35 pm

Ja tak tylko dodam: ale żem się przejechał na tym lotusie, zapomniałem, że jednego koloru :P No, w każdym bądź razie demigoda możesz wystawić w pierwszej turze xD

Edit: ofc z jakąkolwiek inną akceleracją :P
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 5:35 pm przez Filciu702, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn wrz 07, 2009 5:36 pm

dlaczego Black Lotus?

kiedy byłem młody i piękny zetknąłem się w czasopiśmie Fantastyka po raz pierwszy z Magic'iem. I tam spis "cudownej dziewiątki" w której był Black Lotus.
Było też pokazane jedno combo, które zapamiętałem do dziś, jako przykład co można fantastycznego skleić w Magic'u.
Oto dlaczego Black Lotus jest potężny:

Pierwsza tura: Mountain, Black Lotus, :R: w poolu, sacrifice Lotusa / dodajesz :G: :G: :G:/, za :G: :G: Channel, poświęcasz 19 life za co dostajesz 19 bezkolorowej many, masz w pool'u 21 many i wtedy strzelasz za 20 w oppa z Disintegrate :rockpunk: aż mi się łezka w oku zakręciła jak sobie przypomniałem stare, dobre czasy :razz:

Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 07, 2009 6:53 pm

Filciu702 pisze:
PS. Pewno chodzi np. o Izzet Boilerworks czy cuś.

To jak porównanie malucha do mercedesa :D 1. Nie możesz rzucić innego landu. 2. Wchodzi tapnięte. 3.Musisz cofnąć land na rękę. Lotus ma to od siebie, że nie kosztuje nic, możesz wrzucić jeszcze land i zrobić to co koledzy wyżej przedstawili :P

Awatar użytkownika
vaultboy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt wrz 08, 2009 11:53 am

Kiedy przeczytałem, chyba właśnie w Fantasy o tym pierwszo turowym kombo killu to sam tez starałem się wymyślić jakieś( pewnie zresztą wielu wymyśliło podobne):

Black Lotus
Phage The Untouchable
Mountain
Dark ritual x2
Mass Hysteria lub coś innego może byc np Burst of Speed, Reckless Charge, Surge of Zeal, Need for Speed, Fever Charm, Crimson Wisps

A do tamtego combo to teraz bardziej pasuje Banefire
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 11:55 am przez vaultboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
nimdil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt wrz 08, 2009 2:48 pm

To już dziwne kombo strasznie bo trzeba mieć bardzo konkretną rękę. Podzbiór tego układu to już chociażby głupi mountain, black lotus, [tr]raging goblin[/tr], dark ritual i [tr]hatred[/tr].

A w czasach tamtego komba z dezintegracją banefire'a po prostu jeszcze nie było ;)

j23
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr wrz 09, 2009 11:52 am

Ok, pogralem troche Dark ritual i moglem poczuc namiastke tego turbo doladowania.
Karta jednak spoko przyznaje.

Malo doswiadczony jestem ale nie uwazam ze to TOP1,
mysle Time Walk
jest lepsze :)

Awatar użytkownika
nimdil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr wrz 09, 2009 1:13 pm

Tak. Ale widzisz - Black Lotus pasuje do każdej talii. Nie przychodzi mi talia, która by nie zyskała na 1 black lotusie. Time Walk jest niebieski i nawet jeżeli można za jego pomocą wyczyniać cuda na kiju to jest zbyt specyficzny w tym porównaniu.