Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

wt paź 06, 2009 1:11 am

Tutaj możemy chwalić MG, albo na MG krzyczeć, czego nie polecam, bo MG są czułymi stworzonkami i na krytykę reagują odwetowo. :)

Pozdrawiam
WD I B
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

wt paź 06, 2009 9:10 am

A konie do furgonu nam zostawili czy mamy tratwę zacząć budować :)?
 
Bielon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2193
Rejestracja: czw maja 06, 2004 11:28 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

wt paź 06, 2009 2:52 pm

No ja Was też witam. Wszystkie sprawy techniczne, uwagi i glosy piszemy tutaj. Mam nadzieję, że sesja będzie dla nas wszystkich fajną zabawą.


Koni nie zauważyłem.

Bielon
.
 
Awatar użytkownika
Yester
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob maja 02, 2009 10:49 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

wt paź 06, 2009 7:11 pm

Ja też witam i mam delikatną prośbę, żeby w razie chęci podjęcia akcji moją postacią napisać najpierw do mnie na gg: 1011676. Bo 2-3 osoby otworzyły sobie kajdanki rączkami mojej małej postaci. Ogólnie nie mam nic przeciwko temu, ale postać jest taka a nie inna i raczej naturalną reakcją jest strach (gdy ma się 90cm wzrostu) przed większymi i z wyglądu silniejszymi postaciami - tym bardziej w przypadku postaci, która (spoiler wycięty)
Poza tym do MG mam pytanie jaką broń udało mi się wygrzebać z zakamarków inkwizytorskiego truchła.
 
Bielon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2193
Rejestracja: czw maja 06, 2004 11:28 am

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

wt paź 06, 2009 8:08 pm

Dobrze że się temat pojawił, więc już jako MG spieszę z wyjaśnieniem. Jeśli wchodzimy w interakcje z innymi postaciami to piszemy tak, by nie sposponować tychże cudzych postaci. Jednakże pamiętajcie, że można pisać imieniem innej postaci. Nie żądajcie wstrzymania gry i pisania do chwili aż podejmiecie decyzję "rozkuję/nie rozkuję" . Taka decyzja to błacha decyzja. Założyć można ją w ciemno. Pozostawienie tej decyzji do posta Gracza, który miałby sam odpisać i tym samym zadecydować, sprawiło by, że sesja trwała by dwa lata a nie dwa miesiące. Zatem o ile pewne działania cudzych postaci możemy założyć w ciemno i opisać te działania tak, by sesja posuwała się do przodu, to już są i takie działania, które wymagają akceptacji Gracza, który prowadzi daną postać. Proste przykłady:

1. Gracz X podszedł do Gracza Y, który trzyma klucze, i podsuwa mu swoje kajdany do rozkucia. Oczywistym dla mnie jest, że akcja rozkucia nie wymaga oczekiwania na decyzję Gracza Y i Gracz X pisząc swego posta może samodzielnie o tym napisać.

2. Gracz X rusza przez wąską kładkę na niezbadany drugi brzeg urwistego strumienia. Nie wypada pisać iż Gracz Y poszedł za nim, zwłaszcza że przechodzenie przez ową kładkę jest niebezpieczne i może narazić go na niebezpieczeństwo i utratę życia.

W ten oto sposób wyważajcie ową możliwość pisania w cudzym imieniu.

Pozdrawiam
B
.

P.S.: z wnętrzności Inkwizytora można najwyżej wyjąć nerkę czy jelito. A jak masz potrzebę, to może znajdziesz sobie kuszę woźnicy czy co tam? No.

P
B
.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

śr paź 07, 2009 9:20 am

Mózg mi sie mało nie zlasował jak czytałem przemyslenia niziołka :D Jak on sie musi biadak czuć w otorzeniu osobników którzy nie zrozumieli by połowy słów z jego przemysleń :D

Bielon w swoim podpisie wciąz rekrutujesz :D
 
Zertul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: pn lis 19, 2007 12:14 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

śr paź 07, 2009 1:09 pm

Z żalem stwierdzam, że z braku wystarczających zasobów czasowych muszę zrezygnować z udziału.
Przepraszam mistrzów gry i współgraczy.
 
Bielon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2193
Rejestracja: czw maja 06, 2004 11:28 am

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

śr paź 07, 2009 7:40 pm

Wybaczcie szczerość, ale w czarnej dupie gnieżdżą się takie ŻALE. Koleś, który trzy dni wcześniej rekrutuje się do sesji, zawraca swoją osobą głowę prowadzącemu, prezentuje jakąś postać, omawia ją, czym marnuje czas MG bo zmusza ich do uzgodnień i prezentacji nieznanego świata, a po owych trzech dniach NAGLE DOZNAJE OLŚNIENIA, że przecież nie ma czasu na sesję, robi ludzi w wała i sam w zasadzie podchodzi pod ów epitet. Tacy Gracze doprowadzają mnie do szału.

Już abstrachuję od sytuacji, w której niedoświadczony MG mógłby na historii takiego "Gracza" oprzeć jakieś założenia sesyjne. Nie przewidując, że oszołom, który w dupie ma resztę Graczy i MG, może nagle spojrzeć w swój organizer.

Nie róbcie tak ludzie. Tak zabijacie sesje. Wiele sesji.

Co, rzecz jasna nie wyklucza przypadków losowych, których przewidzieć nie sposób a które, jak wiemy, chodzą po ludziach. Nie sądzę jednak by Zertulowi urwało ręce. Brakło mu woli, chęci, czasu. Albo mózgu pomiędzy uszami, by pomyśleć o tym wcześniej.

Jestem ojcem 2 dzieciaków, prowadzę własną dużą firmę i mam pracy huk! Jednak skoro deklaruję się, że będę sesję prowadził, to ją prowadzę. Kiedy daję plamę, to niestety robię ludzi w trąbę. Zdarzyło mi się to nawet na tym forum, za co zresztą uczciwie przepraszałem. Ale tam akurat był to przypadek losowy, zapalenie płóc córki i związana z tym hospitalizacja. Jednak poza takimi przypadkami losowymi, nic nie tłumaczy NAGŁYCH OLŚNIEŃ ZWIĄZANYCH Z BRAKIEM CZASU.

Ten przykład potwierdza moje przekonanie o konieczności zrobienia "czarnej listy MG i Graczy". By umieszczać tam takich delikwentów aby każdy rekrutujący mógł tam zerknąć i wiedzieć z kim nie powinien siadać do zabawy.

Szanujcie swoje imie. Jest jedno.

Pozdrawiam
B
.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

śr paź 07, 2009 7:54 pm

:O A się pan Lechu poirytwał :razz: A tak na poważnie to racja. Wcześniej nie wiedział, że ma mało czasu? Choć z drugiej strony może styl prowadzenia sesji nie przypadł mu do gustu, tylko o tym nie powiedział, żeby nie urazić MG?
 
Bielon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2193
Rejestracja: czw maja 06, 2004 11:28 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

śr paź 07, 2009 9:00 pm

Niepotrzebnie. MG nie ma lat 4. Poza tym nie zmienia to nic. Jeśli miał na tym polu wątpliwości [lubi szczególne style a innych nie] to sprawdzam przed deklaracją chęci gry, czy mi ów styl odpowiada. Infantylizm i tyle.


Było minęło. Grajmy.

Pozdrawiam
B
.
 
Awatar użytkownika
Uriel
Grafik
Grafik
Posty: 403
Rejestracja: sob mar 24, 2007 6:03 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

śr paź 07, 2009 11:14 pm

No Bielonie, mówiłeś, że się zredukuje, to i się zredukowało :P Samo, a ty jeszcze narzekasz! :D
 
Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1813
Rejestracja: śr cze 11, 2008 11:09 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

czw paź 08, 2009 7:16 am

Padł na nas blady strach:)
 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

czw paź 08, 2009 11:16 pm

Mistrz Gry w osobie mojej prosi o posty graczy. :)
 
Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1813
Rejestracja: śr cze 11, 2008 11:09 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

czw paź 08, 2009 11:57 pm

Eh mój post już szedł, ale mnie ubiegłeś, zapoznam się i jeszcze dziś coś wrzucę.
 
Awatar użytkownika
Yester
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob maja 02, 2009 10:49 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 8:33 am

Ponieważ niziołek Milo jest dość mocno powiązany przez swoje rozważania z Marcusem, chciałbym prosić o uregulowanie jego zachowania w zaistniałej sytuacji ;-)
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 9:27 am

Coś mam problemy ze zrozumieniem sytuacji.

Scatty i Hared schowali sie w jakiejś norze?

Malcolm i pozostali dobiegli do jakiegoś jaru i wbiegli do niego.
O jakich nadnaturalnych siłach piszesz, że im zawierzyli?
A wspomniane drzewo nad jarem to coś na kształt mostu czy co? I jaki ten jar duży?

Potem nagle Scatty rzuca kamieniami dając szanse Malcolmowi i Scattemu. A przecięz obaj sa w różnych miejscach.
 
Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1813
Rejestracja: śr cze 11, 2008 11:09 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 9:35 am

Za dużo wizji, za dużo wizji:)

Ja tam chyba do żadnego jaru nie wbiegałem, bo chyba atak na lorda dzieje sie przed jarem... Pozatym drzewa też mogą rosnąć w jarze...

A tak pozatym to ja wszystko rozumiem, postacie z tak bogatą psychologią, że nie jeden doktorat można by zrobić, co druga doświadcza wspaniałych wizji, ale może ktoś by zrobił użytek z kuszy, którą zabral z wozu...:) i bardziej umięśnieni mogli by zająć się psami...
 
Awatar użytkownika
Yester
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob maja 02, 2009 10:49 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 9:44 am

Ja chciałbym w ogóle wiedzieć gdzie jestem i co zrobiłem, a do tego potrzebuję informacji co się dzieje z Marcusem. Wcześniej niż się tego nie dowiem nie podejmę akcji ;-) (mam nadzieję, że nie pochrzaniłem tego wielokrotnego zaprzeczenia).
 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 2:33 pm

Dałem graczom wybór, by sami się mogli osadzić, tam, gdzie uważają za stosowne. Zbyt dlugo by zajęło pytanie każdego gracza "No to co lecisz za scattym czy malcolmem?"

Dlatego proszę, by każdy gracz, z punktu widzenia postaci, osadził się w jednym z dwóch miejsc. Dziurze, zwanej dalej jaskinią albo jarze, zwanym dalej jarem. :)
 
Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1813
Rejestracja: śr cze 11, 2008 11:09 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 2:43 pm

A te miejsca nie są jakoś blisko siebie? Skunka jest osadzony na plecach lorda i zależnie ot tego gdzie lord jest osadzony tam on jest:)
 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 2:58 pm

Tak. Blisko siebie. :)
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 4:38 pm

To brać sie za nich. Oni sa tylko rycerzami z psamy, a my w końcu jesteśmy bohaterami :D I wiemy cos czego oni nieiwedzą :D Że zginie tylko jedna postać :P
 
Awatar użytkownika
Yester
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob maja 02, 2009 10:49 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pt paź 09, 2009 7:54 pm

A ja nadal chciałbym wiedzieć w którą stronę poszedł Sz. P. Marcus ;-)
 
Bielon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2193
Rejestracja: czw maja 06, 2004 11:28 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

sob paź 10, 2009 11:51 pm

Z przyczyn osobistych tę sesję będę kontynuował bez Witch_Doctora jako 2 MG. Do czasu aż znajdę jakiegoś dlań następcę.

Mój post jutro.

Pozdrawiam
B
.
 
Awatar użytkownika
Uriel
Grafik
Grafik
Posty: 403
Rejestracja: sob mar 24, 2007 6:03 pm

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

ndz paź 11, 2009 12:21 am

Z przyczyn równie osobistych co przyczyny Bielona rezygnuję z sesji i głęboko mam to, jak bardzo mnie On obrazi gdy to przeczyta.

Czołem (krótkoterminowi) współgracze!
 
Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1813
Rejestracja: śr cze 11, 2008 11:09 am

[DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

ndz paź 11, 2009 10:22 am

Lawina nadciaga. Kto następny?:)

Tak w ogóle to po co następca, w sesji gdzie spora część akcji wymyślaja i opisują gracze. Niedługo bez MG damy sobie radę:)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

ndz paź 11, 2009 10:36 am

Burko pisze:
Tak w ogóle to po co następca, w sesji gdzie spora część akcji wymyślaja i opisują gracze. Niedługo bez MG damy sobie radę:)


Nie bluźnij! xD
 
cortez90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 5:21 pm

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

ndz paź 11, 2009 10:50 am

Co do mojego ostatniego posta to ja pisałem z MG na gg z zapytaniem czy mam rzucać na cokolwiek, a on odpisał, że nic, mam wolną rękę. Mogę zrobić to co uważam za stosowne, w granicach rozsądku oczywiście. :)
 
Bielon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2193
Rejestracja: czw maja 06, 2004 11:28 am

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

ndz paź 11, 2009 11:02 am

Co do lawiny: mam nadzieję, że tej uda się uniknąć. Z racji nagłego, niespodziewanego, osiągającego niespotykane wymiary sporu z WD nie mogę wspólnie z Nim projektu wspólnego prowadzenia realizować. Nie jest to jednak temat do roztrząsania tu. Uriel, jako osoba emocjonalnie związana z WD, zdecydowała się zrezygnować, i tę decyzję uszanować muszę. I na tym koniec. Więcej tematu nie ciągnijmy.


Co do potrzeby MG nr 2: prowadzę na 2 forach a chcę tu prowadzić kampanię. Jest to również zbieżne ze składaniem Bissel na kształt settingu. Więc trochę prac na popołudnie jest. MG nr 2 się przyda.


Co do braku konieczności rzutów: jako MG daję Graczom możliwość elastycznego opisywania swoich działań w walce z uwzględnieniem "zawieszania" istotnych zdarzeń. Stąd ścięcie jednego psa nie zachwieje kruchą równowagą świata a daje Wam możliwość pisania ładnych postów. Gdy przyjdzie co do czego przywalić Wam zawsze dam radę. Jeśli akurat tak wynikać będzie z fabuły i Waszych działań. Tak więc nie frasujcie się. Na wszelki wypadek, aby pozbawić mnie konieczności rzucania, możecie na końcu swoich postów, na poczet działań zawartych w poście, dokonywać rzutów na d20 i wklejać je tak, by ewentualne działania zawarte w poście, były na ich podstawie testowane. Gdy tego nie zrobicie a ja uznam, że zaistniała taka konieczność, sam rzucę.


Tyel wyjaśnień.

Pozdrawiam
B
.
 
Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1813
Rejestracja: śr cze 11, 2008 11:09 am

Re: [DnD-Bissel] - I - Ofiara (WD i B) - Komentarze

pn paź 12, 2009 12:08 am

Heretyk pisze:
To brać sie za nich. Oni sa tylko rycerzami z psamy, a my w końcu jesteśmy bohaterami :D I wiemy cos czego oni nieiwedzą :D Że zginie tylko jedna postać :P


Oj widzisz, nie wiesz wszystkiego:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości