Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Dragon Age Origins

sob paź 17, 2009 11:14 pm

DAO zbliża się do nas wielkimi krokami. Pozwolę sobie założyć, że prawdopodobnie nie ma osoby której byłoby to obojętne. Czego spodziewacie się po konsolowym odpowiedniku?
Może ktoś już się skusił na pre-order? ;>
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Dragon Age Origins

ndz paź 18, 2009 1:55 pm

Ja się zastanawiam właśnie czy kupić wersję na PC czy na PS3. Chodzi mi o to, że twórcy zapowiedzieli masę dodatków - a nie wiem, jak będzie z ich dostępnością... Jeśli można by było kupić je normalnie, bez cudowania na PSStore i w tańszej cenie niż wersję pudełkowe na PC nie zastanawiałbym się. Ktoś wie jak to będzie?
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

ndz paź 18, 2009 2:20 pm

Założę się, że w przyszłości wszystko będzie dostępne w obu wersjach do pobrania lub w inny sposób. Ja kupuję wersję na PS3 gdyż zapowiedziano w tej wersji poprawiony system komunikacji z npc, znany z Mass Effect. W wersji PC będziemy mieli dialogi znane z gier typu Baldur's Gate.
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Re: Dragon Age Origins

ndz paź 18, 2009 2:24 pm

Nie grałam w "Mass Effect" i nie wiem jak tam dialogi wyglądają - jaka jest różnica?

Gdybym miała PS3, to kupiłabym DA:O na konsolę, ale nie mam, więc kupuję na PC. To jest po prostu taki must-have na który nie mogę czekać :P
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

ndz paź 18, 2009 2:40 pm

Dialogi opierają się na prostym kółku reakcji. W uproszczeniu masz wypisane jak zareagujesz na daną wypowiedź i gdy ją wybierzesz postać odpowiednio zareaguje. W DA panel ma być jeszcze bardziej rozbudowany, przynajmniej tak zapowiadają twórcy. Chodzi o to by rozgrywka nie przedłużała się w nieskończoność i sprawiała wrażenie szybszej. W moim odczuciu penel doskonale się sprawdzał, dlatego wieść o jego umieszczeniu w kolejnych grach bardzo mnie ucieszyła.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Dragon Age Origins

ndz paź 18, 2009 3:48 pm

Denae pisze:
Pozwolę sobie założyć, że prawdopodobnie nie ma osoby której byłoby to obojętne.


Chyba jednak jest ;)
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

ndz paź 18, 2009 4:10 pm

Zauważyłem że większość dobrych gier jest ci obojętnych ;)
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Re: Dragon Age Origins

ndz paź 18, 2009 4:28 pm

Adahl pisze:
Zauważyłem że większość dobrych gier jest ci obojętnych ;)


Masz na myśli wtórną do bólu Bayonettę, pseudo rewolucyjne Heavy Rain i ww. Dragon Age? To raczej kropla w morzu "dobrych" gier :razz:
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 2:40 am

Gra jest fantastyczna :D

Jeśli ktoś grał w NWN, to sterowanie nie sprawi najmniejszego problemu. Choć jeden drobny szczegół może być nieco confusing - abo postać ruszyła się w wyznaczone miejsce, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy, a nie lewym. Prawy służy do czego innego. Chyba nic odnośnie NWN nie pomieszałam? Dawno w to nie grałam. I chyba nie prędko skończę (mam na myśli NWN2).

A z wersją językową to niezła jazda ;] Po włożeniu płytki do napędu, wyskakuje eleganckie okienko jak w kreatorze bohaterów i można wybrać instalację gry, DirectX i takie tam różne fajne rzeczy. W lewym rogu są mini flagi, w tym polska. Kliknęłam na kanadyjską, menu się przestawiło na angielski, kliknęłam z pewną obawą na 'Install', bo ciągle nie byłam pewna jaką wersję językowa dostanę, ale wszystko poszło dobrze - mam pełną angielską wersję :D
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 4:16 am

:cry: Jeszcze 13 dni do premiery. Mogliby chociaż udostępnić demko na psn :evil:
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 11:46 am

Szczerze mówiąc to demko akurat o TEJ gry nie jest potrzebne, żeby wiedzieć z czym to się je. :)

BTW. Arashi mówiaz o wersji PC, a do konsolowej sterowanie, Directy etc nijak się mają :)
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2009 12:08 pm przez Denae, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 1:05 pm

Ja natomiast mam inne pytanie. Czy jakiś posiadacz Xbox 360 zakupił już grę? Interesuje mnie kwestia spolszczenia. W wersji PC można zmienić język, początkowo tak samo zapowiadano w wersji konsolowej, ale nie zostało to potwierdzone. Chciałby aby ktoś kto kupił tytuł dał znać jaka wersja językowa jest na konsolach.
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 2:27 pm

Denae - wiem, ale pomyślałam o tym dopiero rano. Zważywszy na późną godzinę i podjaranie grą, chyba rozumiesz skąd moja pomyłka? :P

Ad - jak się nikt nie zgłosi to się w poniedziałek w gram.pl zapytam. Planuję zajrzeć do sklepu gram.pl i sprawdzić czy odkryli kwestię ustawiania wersji językowej na PC.
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2009 2:33 pm przez Arashi Mifune, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 5:50 pm

Wiem iż demko nie jest potrzebne, aby wiedzieć na co stać grę, lecz po to aby umilić Nam ostatnie dni oczekiwania. Ja osobiście nie wytrzymałem i sakwa znowu pękła :/
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 7:30 pm

Jak chcesz sobie umilić ostatnie dni oczekiwania to pograj sobie w http://www.dragonagejourneys.com/ - zawsze możesz odblokować kilka przedmiotów do właściwej gry, albo poczytaj Dragon Age: Utracony Tron (aby wprowadzić się w klimat)
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 7:38 pm

Oj tak, książkę trza przeczytać koniecznie - aż się japa człowiekowi śmieje jak gra później w DA:O i widzi znajome z książki postaci, lokacje czy kojarzy różne fakty ;] Bardziej by się japa śmiała, gdyby się jeszcze drugą dragonage'ową książkę miało przeczytaną.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

sob lis 07, 2009 7:56 pm

Dokładnie. Ta mała gierka jest całkiem przyjemna, ja zdołałem odblokować wszystkie przedmioty i teraz czekam na pełną grę by je zaimplementować. Mała rzecz a cieszy :)
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Dragon Age Origins

wt lis 10, 2009 2:20 am

Super, w piątek kupiłam DA:O, w sobotę zwalił mi się komp, teraz siedzę na pożyczonym od brata laptopie, cierpię, bo nie mogę grać i gdzie się nie spojrzę to wszystko mi o DA:O przypomina -,-
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Dragon Age Origins

pt lis 20, 2009 4:40 pm

Takie małe pytanko. Ma ktoś problemy z edycją kolekcjonerską na ps3? W moim wypadku kod na unikalne 3 przedmioty wogóle nie działą, kod na więźnia kamienia, zadziałał, lecz nie nastąpiło jego pobieranie, a do tego zniknął z listy dlc w grze, tak samo mam problem z blood dragon armore, który wg informacji na oficjalnej stronie powinien składać się z 4 przedmiotów podczas gdy w ekwipunku znalazł się tylko 1. W każdym razie strasznie jestem nie zadowolony z tej edycji kolekcjonerskiej, same problemy, a do tego w wersji na ps3 nie dali mapy.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

pt lis 20, 2009 4:57 pm

Dali mapę. Jeśli piszesz o wersji bez metalowego pudełka to nie jest to wersja kolekcjonerska. W metalowym jest dodatkowa płyta z materiałami i piękna mapa na płótnie.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Dragon Age Origins

pt lis 20, 2009 5:55 pm

W takim wypadku w Irlansii jest ona nieco inna, gdyż zakupiłem edycję kolekcjonerską, która nie posiada mapy, i dzięki bogu jest w plastiku. Widocznie w irlandii tak wygląda ta wersja :/
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Dragon Age Origins

pt lis 20, 2009 7:53 pm

Blood Dragon Armour i Stone Prisoner są też dostępne ze zwykłą edycją gry, przynajmniej na PC. Jeszcze nie ściągałam tych dodatków. Przy zbroi jest napisane 'Kiedy instalacja dobiegnie końca, postępuj zgodnie z instrukcjami w dzienniku misji" - pełen zestaw każdej zbroi to cztery elementy: hełm, rękawice, buty i pancerz. Może dlatego masz tylko jeden item na razie? It seems, że trza questa zrobić aby skompletować Blood Dragon Armor.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

pt lis 20, 2009 7:56 pm

Szczerze mówiąc też obstawiam, że niektóre przedmioty pojawią się fabularnie. Martwi mnie jednak zniknięcie questu z golemem. Nie ma o nim wzmianki w zainstalowanych dodatkach.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Re: Dragon Age Origins

pt lis 20, 2009 8:40 pm

po wpisaniu reedem code, dodatek znikł z listy? jeśli tak to masz tak samo jak ja. odnośnie zbroi to już się o tym dowiedziałem, ale i tak dzięki. a co do tych 3 itemów to nie powinny być one standardowo dostępne czy może też z rozwojem fabuły?
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Dragon Age Origins

sob lis 21, 2009 12:09 am

Nie wiem, ale jeśli faktycznie golem pojawia się po prostu w grze to pewnie tak samo jest z przedmiotami. Ja mam to szczęście, że zdobyłem wszystkie przedmioty w Dragon Age: Journeys, więc mam czym się bawić :) Ale i tak mam nadzieję, że to nie jakiś błąd i obiecane dobra pojawią się w grze.
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

Dragon Age Origins

sob lis 21, 2009 12:18 am

Czy jeśli Baldur, Fallout, Planescape i te kultowe erpegi mnie znudziły, jest szansa, że Dragon Age mi siądzie, czy to raczej stare wzorce na nowej technologii?
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Dragon Age Origins

sob lis 21, 2009 4:15 am

Każda gra z czasem nudzi, no może z wyjątkiem wyżej wspomnianego fallouta :wink:
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Dragon Age Origins

sob lis 21, 2009 11:39 am

Dragon Age to czyste zło, pożera czas bardziej niż BG2: pamiętam, że było około północy, a potem już po 3 :P Gra wciąga niesamowicie!
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

Dragon Age Origins

sob lis 21, 2009 1:15 pm

beacon pisze:
Czy jeśli Baldur, Fallout, Planescape i te kultowe erpegi mnie znudziły, jest szansa, że Dragon Age mi siądzie, czy to raczej stare wzorce na nowej technologii?

To DA znudzi Cie bardziej, bo w przeciwientstwie do wymienionych tytulow nie ma w niej nic nowego, odkrywczego i niesztampowego. Jesli bys szukal sztampowej fabuly w sztampowym swiecie przewijajacej sie pomiedzy ogromna iloscia wycinania potworow, to akurat.
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Dragon Age Origins

sob lis 21, 2009 1:30 pm

No ja nie zgadzam się z Fungusem w większości, bo wg mnie Dragon Age zjada takie Baldur`s Gate na śniadanie (Tormenta może nie ale to są dwie różne rzeczy).
Ale beacon, biorąc pod uwagę to co powiedziałeś wydaje mi się, że Dragon Age też Ci raczej do gustu nie przypadnie. Po prostu z tego opisu wynika, że za bardzo nie kręcą Cię tego typu gry, aczkolwiek może pożycz od kogoś znajomego i przekonaj się na własnej skórze. Może potem skusisz się jednak na wydanie pieniędzy na tę grę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości