Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sty 08, 2009 7:27 pm

Fundacja - cykla - Isaac Asimov

wt lis 03, 2009 7:41 pm

Tak sobie patrzę, wychodzi tom II Fundacji, nigdy nie czytałem i myślę aby sobie to kupić. I kilka spraw, najpierw na stronie poltera http://ksiazki.polter.pl/szukaj,noty.ht ... l&Fundacja widać, że tom II występuje dwa razy, pewnie jakiś błąd. Tak samo nie wiem czemu cykl funcdacja i seria fundacja składa się z różnych książek http://ksiazki.polter.pl/szukaj,noty.ht ... a&Fundacja i czemu niby tom I ma 107 komentarzy a jak ich szukam to jest ich 0.

A właśnie chodzi mi o komentarze, do 8go są targi książki w Krakowie, i często można tam pod koniec kupić coś za śmieszną cenę. Czytał ktoś ten cykl? Warto się wciągnąć?
 
Awatar użytkownika
malakh
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1859
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 8:52 pm

Re: Fundacja - cykla - Isaac Asimov

wt lis 03, 2009 8:01 pm

1. Drugi tom jest dwa razy, bo jedno wydanie jest z roku 2002, a drugie z 2009.

2. Nie ma takiego czegoś, jak seria Fundacja. Gruszczy, dodając noty, pomylił się. Już naprawione.

3. Z tymi komentarzami to pewnie było tak, że tam był jakiś spam. Po usunięciu zostało jednak wyświetlanie. Rzeczywiście dziwne. Dam znać Ajkowi.
 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sty 08, 2009 7:27 pm

Fundacja - cykla - Isaac Asimov

wt lis 03, 2009 9:30 pm

O to ciekawe, że wznowienie drugiego tomu ma teraz inny tytuł :)

Teraz tylko czekam na jakieś opinie :)
 
Awatar użytkownika
ciemnalitera
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 4:25 pm

Re: Fundacja - cykla - Isaac Asimov

śr lis 04, 2009 10:09 am

Fundacja to niezłe czytadło, szcególnie jeśli lubisz space opery ale zestarzała się straszliwie. Przynajmniej moim zdaniem.
Pzdr
 
Awatar użytkownika
Raug
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: czw mar 27, 2008 3:04 pm

Re: Fundacja - cykla - Isaac Asimov

śr lis 04, 2009 12:34 pm

Miałem przyjemność przeczytać cały cykl. Szczerze polecam. Jak dla mnie bardzo wciągająca, przemyślana i pomysłowa fabuła, literacko też bardzo dobre, ale przede wszystkim do tej pozycji przyciąga mnie głębia, wielowarstwowość tekstu. Ukryta filozofia.
Krótko: moim zdaniem, najwyższa półka fantastyki.

Choć z drugiej strony, nie mam zbyt rozległego porówniania...
 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sty 08, 2009 7:27 pm

Fundacja - cykla - Isaac Asimov

śr lis 04, 2009 12:42 pm

Zawsze lepsza taka opinia niż żadna. Chyba się skuszę, przetestuję, zobaczę :] Ale chętnie wysłucham innych opinii.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

Fundacja - cykla - Isaac Asimov

śr lis 04, 2009 4:17 pm

Ja bardzo ten cykl lubię i — w przeciwieństwie do ciemnejlitery — nie sądzę, żeby się zestarzał. Ale ja w ogóle uwielbiam Asimova i fantastykę "z przesłaniem", a przesłania się wolniej starzeją niż inne składniki SF. :-)

Ze swojej strony bardzo polecam, tak samo zresztą jak cykl "Roboty", który jest może trochę lżejszy, jeśli o filozofię idzie, ale za to są to całkiem przyzwoite książki detektywistyczne.
 
Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:51 am

Fundacja - cykla - Isaac Asimov

czw lis 05, 2009 3:19 pm

Pierwsze trzy tomy cyklu o Fundacji to zacna literatura- może faktycznie trochę się to zestarzało, ale w moim odczuciu o wiele mniej niż "Diuna" Herberta, a ze zdziwieniem (i zadowoleniem zarazem) stwierdzam, że Muad'dib dalej trafia.^^ Pomysł psychohistorii i pierwsi władcy Fundacji zapadają w pamięć. Polecam na podstawie doświadczeń znajomych czytanie chronologiczne względem faktycznego wydawania książek- czyli od "Fundacji", a do "Preludium" i "Narodzin" przejść dopiero po przeczytaniu całego cyklu. Asimov w tych prequelach tłumaczy bardzo dużo rzeczy, które dla czytelnika zaznajomionego ze światem i fabułą są ciekawe, a dla laika- "nudnym, niepotrzebnym pseudonaukowym bełkotem" (cytat autentyczny^^).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości