Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 3:54 pm

Z przyjemnością informujemy, że uznana przez fanów (między innymi zdobywca nagrody Origins) gra RPG - Savage Worlds (PEG), zostanie opublikowana po polsku. Licencję na wydanie "Savage Worlds Edycja Polska" posiada współautor oryginału - Piotr "Ramel" Koryś. Piotr zapowiada prawdziwą polską edycję - z polskimi przygodami, polskimi autorami tychże przygód, nową maskotką, okładką i innymi ciekawymi rzeczami, których na razie nie chce zdradzić. W chwili obecnej rozpoczęto tłumaczenie najnowszej wersji SWEX. Trwają również rozmowy o polskich grach opartych na tej mechanice, a także o tłumaczeniu zagranicznych tytułów. W "Projekt SWEPl" zaangażowani są między innymi Gabriela Zielińska, Tomasz Z. Majkowski, Michał Smaga, Michał Sołtysiak oraz wielu innych fanów tej mechaniki z Polski i ze świata.

Wiem, pisze dosc dziwnie, ale to news, jak ktos bedzie chcial, to moze przekleic :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 3:56 pm

Gratulacje!
Wiadomo już, jakie wydawnictwo opublikuje polską edycję systemu?

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 4:26 pm

A to niespodzianka.

Czekamy więc na dalsze informacje.
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 4:49 pm

Adamie - wiadomo :) Ale na razie, niech to zostanie tajemnica, jezeli to nie problem. Poza tym, jezeli moge, przekleje z bloga odpowiedz do Ciebie: Adamie - chcemy, zeby cena i format byl jak najbardziej podobny do wydania oryginalnego, ale takze, zeby cena byla jak najbardziej przystepna dla rpgowcow. Wiecej zdradze, jak juz pojdzie do skladu to, co mamy.
A data wydania - powiem tajemniczo, ze bardzo mocno zalezy od PEG. I ze bede od razu informowal :)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 6:00 pm

Powodzenia, świetna wiadomość.

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Hastour
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 3:24 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 7:27 pm

Obstawiamy, kto (co) będzie "polską maskotką" w miejsce Smilin' Jacka?

Ze swej strony proponuję "uśmiechniętego Stańczyka" :)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 7:58 pm

Świetna wiadomość. Chociaż fanem SW nie jestem (jak zapewne pamiętasz ;) ), to naprawdę się cieszę.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 8:02 pm

Hmmm

Malaggar pisze:
Świetna wiadomość. Chociaż fanem SW nie jestem (jak zapewne pamiętasz ;) ), to naprawdę się cieszę.


To nawet lepiej, bo gdybyś był fanem jeszcze by ci było smutno, że trzeba czekać, a tak może do czasu zanim SWEX wyjdzie zmienisz zdanie :P (piszę też i ze swojej perspektywy, bo SW mi nie odpowiada koncepcją, ale kto wie, może z czasem zacznie?)
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

wt lis 10, 2009 8:05 pm

Malaggar - pamietam. Ale nie trzeba dazyc sympatia kazdej gry (de gustibus), a za mile slowa wszystkich tu zgromadzonych - bardzo dziekuje. W imieniu wszystkich zaangazowanych.

Karczmarz - swiete slowa :)
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lis 12, 2009 1:00 pm

Ze swej strony proponuję "uśmiechniętego Stańczyka"


Nie wiem czemu na myśl przyszedł mi Palikot.
 
Craven

Polska edycja Savage Worlds

czw lis 12, 2009 1:06 pm

Liczę, że to nie będzie stańczyk ani żaden clown tylko coś fajnego.
i hate fuckin clowns
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lis 12, 2009 1:45 pm

W kwestii maskotki istnieje pewien szokujący pomysł, o którym nic wprawdzie nie powiem, bo nie wiem czy wejdzie w życie. Ale jestem pewien, że czegoś takiego (o ile uda się przeprowadzić) jeszcze nie widzieliście.

pozdrowienia!
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

czw lis 12, 2009 1:45 pm

A tam, clowny sa fajne :) Za ponad 460 placimy co miesiac, musza byc fajne :)
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lis 12, 2009 3:51 pm

Chochoł będzie maskotką ! Savage Worlds po polsku wygląda ciekawie, trzeba będzie wrócić do prowadzenia RPG.
 
wszyscylubiamoderacye

Polska edycja Savage Worlds

śr sty 20, 2010 9:35 am

Szkoda, że do castingu nie wszedł chochoł.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Polska edycja Savage Worlds

sob sty 30, 2010 1:32 am

Ja trzymałem kciuki za Licho. :razz:

Nadal jednak, radziłbym wydawnictwu poprawić grafikę Stasia, bo włąsnie wykonanie mnie w niej najnardziej odrzucało - pozostałe projekty raficzne wyglądały DUŻO lepiej od niego ( nie mówię o poziomie koncepcyjnym, ale wykonaniu). Czekam z niecierpliwością na informacje o wydaniu podręcznika. :wink:
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

sob sty 30, 2010 12:48 pm

Wild Beast - a co dokladnie Ci sie nie podobalo? Bo mowisz strasznie ogolnikowo - a dla grafika powiedzenie "popraw" nic nie da, bo nie wie co ma poprawic.
 
Awatar użytkownika
Baltram
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 04, 2010 8:23 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lut 04, 2010 8:58 pm

Siema Polterowicze,
siema Wydawnictwo Gramel,
siema Ramel,
Savage Worlds PL ostatecznie skusiło mnie bym założył konto na forum poltera, no i macie, jestem. Mój pierwszy na forum przypada właśnie na ten dział. Trzeba go jakoś wyróżnić.

Przechodząc do tematu - bardzo ucieszyła mnie wiadomość o wydaniu polskiego Savage Worlds, pewnikiem jest, że je zakupię, właściwie na jedno oko (prawie na ślepo, hmm, wyjaśnię o co mi chodzi za chwilę :P).
Ogółem przygodę z RPG zacząłem na poważnie niedawno, zabrałem się za czytanie recenzji i blablabla...
Ostatecznie dotarłem tutaj bardzo zainteresowany i zaintrygowany SW. Przywiodła mnie tu głównie pozytywna otoczka obejmująca SW i właściwie kupiłbym na ślepo polskie wydanie, ze względu na samą ideę tego "systemu/mechaniki".
A kupię na jedno oko, bo udostępniliście jazdę próbną i kilka ciekawych materiałów, dobra strategia, bardzo zachęcająca :P

No i przejdę właściwie do tego, co zmusiło mnie do założenia konta i napisania posta - "Drugie oko"
No więc, żebym nie kupił na jedno oko, a na oboje oczu, brakuje mi kilku informacji. Tu i ówdzie można wyczytać jakieś szczątkowe, ale pogubiłem się w nich i na obecną chwilę chciałbym się dowiedzieć:
- Jak będzie wydany SW PL? (info o ilości stron, okładka miękka, klejone, szyte?)
- Czy zawiera jakiś opis świata?
- Czy i kiedy zostaną wydane jakieś "settingi" po polsku? Będą tłumaczone już istniejące, czy może jakaś rodzima produkcja się szykuje?
- Przedstawiona okładka jest finalną wersją?
- Może jakaś bomba, info o edycji limitowanej?

Nie zmuszam do odpowiedzi na pytania.
Pozdrawiam.
 
Ramel

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lut 04, 2010 10:29 pm

Baltram pisze:
Siema Polterowicze,
siema Wydawnictwo Gramel,
siema Ramel,
Savage Worlds PL ostatecznie skusiło mnie bym założył konto na forum poltera, no i macie, jestem. Mój pierwszy na forum przypada właśnie na ten dział. Trzeba go jakoś wyróżnić.


Wyjatkowo sie ciesze, czytajac te slowa :) I wielkie dzieki za Twoje mile slowa z dalszej czesci wpisu!

Baltram pisze:
No i przejdę właściwie do tego, co zmusiło mnie do założenia konta i napisania posta - "Drugie oko"
No więc, żebym nie kupił na jedno oko, a na oboje oczu, brakuje mi kilku informacji. Tu i ówdzie można wyczytać jakieś szczątkowe, ale pogubiłem się w nich i na obecną chwilę chciałbym się dowiedzieć:
- Jak będzie wydany SW PL? (info o ilości stron, okładka miękka, klejone, szyte?)


Oprawa na pewno bedzie miekka, jak SWEX. Format b5. Mala, podreczna i poreczna ksiazka. Klejona, mozliwe, ze szyto-klejona. Full color. Ilosc stron - jako ze dopiero skladamy, to trudno powiedziec.

- Czy zawiera jakiś opis świata?


Nie, ale bedzie zawierac przygode oraz pare informacji jak tworzyc swoje swiaty.

- Czy i kiedy zostaną wydane jakieś "settingi" po polsku? Będą tłumaczone już istniejące, czy może jakaś rodzima produkcja się szykuje?


Beda tlumaczone istniejace, pisany jest Nemezis, czyli setting Enca z Megakonkursu. Do tego mam pare innych niespodzianek.

- Przedstawiona okładka jest finalną wersją?


Nie, bedzie pare zmian, ale ogolny zarys jest ten.
- Może jakaś bomba, info o edycji limitowanej?


Bedzie, bedzie :) Jeszcze chwila :)

Nie zmuszam do odpowiedzi na pytania.
Pozdrawiam.


Alez czemu? Bardzo dobre i bardzo przyjemne pytania - odpowiedz na nie to czysta przyjemnosc!

Rowniez pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Polska edycja Savage Worlds

czw lut 04, 2010 10:46 pm

Oprawa na pewno bedzie miekka, jak SWEX. Format b5. Mala, podreczna i poreczna ksiazka. Klejona, mozliwe, ze szyto-klejona. Full color. Ilosc stron - jako ze dopiero skladamy, to trudno powiedziec.
A szykuje się też wersja w twardej?
Bo miękka okładka + klejenie słabo wróży trwałości niestety.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lut 04, 2010 10:54 pm

Mój SWEX jak na razie wytrzymał wszelkie taszczenie w torbie, kartkowanie, czy rzucanie. Klejenie jest bardzo dobre.
Może wersja limitowana będzie w twardej i szyta jak np. Kane.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lut 04, 2010 11:07 pm

Hej!

Wiecie, przy tym formacie i objętości klejenie to jest bardzo dobre rozwiązanie. To a4 ma nieprzyjemny zwyczaj się rozpadać, kartka za dużo waży. :)

Zrobimy SWEPla tak, żeby był 1) trwały, 2) tani.

pozdrowienia!
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

czw lut 04, 2010 11:16 pm

Malaggar - to zalezy od kleju i drukarni. Bo np 1sza edycja SWEX jest tylko klejona i trzyma sie do dzis. Tak jak i np NE czy Companiony. Z tego co widzialem w mojej drukarni, to ichnie nie wyglada az tak zle. A twarda oprawa zwiekszy koszty podrecznika dla odbiorcy koncowego, co osobiscie uwazam, za zly pomysl. Dlatego tez mysle o szycioklejeniu.

Twarda oprawa jest imo zbyt dziwna na SWEX (SWEPL) - z przyczyn podanych powyzej.

Bleddyn, Majkosz - swiete slowa :)
 
Awatar użytkownika
Baltram
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 04, 2010 8:23 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

czw lut 04, 2010 11:58 pm

Ja uważam, że miękka okładka (taniej) + szytoklej byłoby idealnym rozwiązaniem przy tym formacie. Poza tym, o miękką okładkę idzie zadbać, nawet przy częstym użytkowaniu.
Za to jak wyjmiesz kartkę z podręcznika to się zaczyna albo łza kręcić, albo szukasz czegoś co możesz rozwalić i zagryźć :P

W zasadzie takie szycie i klejenie naraz chyba nie podniesie ceny tak jak twarda okładka nie? Poza tym, co jak co, ale klej, dobry czy zły, zawsze ma swoją granicę czasu, a szycie to szycie :P Kartka może się poluzować, ale będzie na swoim miejscu.

Mam prośbę, żebyście sprecyzowali info o polskich settingach. Np:
- po jakim czasie spodziewać się, jakiegokolwiek settingu, po premierze SW PL?
- jaki gotowy już obcojęzyczny setting ma największe szanse na tłumaczenie w pierwszej kolejności? Może warto przedyskutować to ze społecznością, fanami?
- z tego co zauważyłem, na rebelu, ceny settingów w stosunku do swex są kosmiczne, a to zwykle niegrube książki (150 stron średnio?)

Poza tym: duży plus za format b5
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

pt lut 05, 2010 8:19 am

Bleddyn pisze:
Mój SWEX jak na razie wytrzymał wszelkie taszczenie w torbie, kartkowanie, czy rzucanie. Klejenie jest bardzo dobre.
Może wersja limitowana będzie w twardej i szyta jak np. Kane.


A to ciekawe, bo mój SWEX rozleciał się praktycznie po pierwszym przeczytaniu. Obecnie trzymam go spiętego taką długą klamrą. Daje rade.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Polska edycja Savage Worlds

pt lut 05, 2010 8:26 am

Ramel pisze:
Wild Beast - a co dokladnie Ci sie nie podobalo?


Styl grafiki a'la Licha jest idalny według mnie - Staś wygląda obecnie za bardzo na niedbały szkic, kiedy Smiling Jakc z orgninały prezentuje się jak rysunek z krwii i kości. Nie znam się na tym, ale może trzeba by większą paleta odcieni go maznąć i zróżnicować grubość kresek na konturach? Albo odrazu niech wykona swoją wersję grafik od Licha. :wink:

Baltram pisze:
W zasadzie takie szycie i klejenie naraz chyba nie podniesie ceny tak jak twarda okładka nie? Poza tym, co jak co, ale klej, dobry czy zły, zawsze ma swoją granicę czasu, a szycie to szycie Kartka może się poluzować, ale będzie na swoim miejscu.


Popieram. Zwłaszcza że mówimy o SWEX'ie, podręczniku z którego będziemy najczęściej korzystać - setting to się czyta raz czy dwa przed sesją, natomiast to właśnie mechanikę najpilniej potrzeba na spotkaniu.
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 8:29 am przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Ramel

Re: Polska edycja Savage Worlds

pt lut 05, 2010 10:06 am

Baltram pisze:
Ja uważam, że miękka okładka (taniej) + szytoklej byłoby idealnym rozwiązaniem przy tym formacie. Poza tym, o miękką okładkę idzie zadbać, nawet przy częstym użytkowaniu.
Za to jak wyjmiesz kartkę z podręcznika to się zaczyna albo łza kręcić, albo szukasz czegoś co możesz rozwalić i zagryźć :P

Poza tym: duży plus za format b5


Dzieki.

A co do rozwalania i gryzienia - dlatego w takich okazjach najlepiej mi sie rabie drewno :) Wszysto zdemoluje.



Mam prośbę, żebyście sprecyzowali info o polskich settingach. Np:
- po jakim czasie spodziewać się, jakiegokolwiek settingu, po premierze SW PL?


W moim wlasnym interesie jest, zeby czas byl jak najkrotszy.

- jaki gotowy już obcojęzyczny setting ma największe szanse na tłumaczenie w pierwszej kolejności? Może warto przedyskutować to ze społecznością, fanami?


Jako ze 1szy polski setting bedzie Sci-Fi, chcialbym zeby tlumaczony byl jakis swiat fantasy.

- z tego co zauważyłem, na rebelu, ceny settingów w stosunku do swex są kosmiczne, a to zwykle niegrube książki (150 stron średnio?)


Dlatego, ze wiekszosc tychze jest szyta i w twardej oprawie. Ja chce robic w formacie SWEX, zeby te swiaty byly bardziej przystepne. Cos jak np NEEX czy Fantasy Companion.

Balgator pisze:
Bleddyn pisze:
Mój SWEX jak na razie wytrzymał wszelkie taszczenie w torbie, kartkowanie, czy rzucanie. Klejenie jest bardzo dobre.
Może wersja limitowana będzie w twardej i szyta jak np. Kane.


A to ciekawe, bo mój SWEX rozleciał się praktycznie po pierwszym przeczytaniu. Obecnie trzymam go spiętego taką długą klamrą. Daje rade.


Balgator - w drugim dodruku PEG zmienil drukarnie. Na taka, ktora po SWEXie zmienil bardzo szybko - bo jak przewaznie 2% ma problemy z klejem wczesniej, w tym dodruku ten procent byl o wiele wiekszy. W Supers Companion i w SWEX 3 juz tego problemu nie ma. Ja mam SWEX z kazdego druku i 1szy trzyma sie bardzo dobrze, mimo ze wiele przezyl - a 2 byl otwierany ze 3 razy i sie rozkleja.
Dlatego sprawdzalem, jakie ma inne materialy drukarnia, pomeczylismy z drukarzami ich ksiazki i nie wyglada to tak zle, w porownaniu do innych rzeczy. A co do szycia - to nie do konca, cena finalna jednak byla by znaczaco rozna od tej, ktora planuje. Ale jeszcze posprawdzam czy da sie tego jakos uniknac.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

pt lut 05, 2010 4:14 pm

Balgator, mój SWEX to pierwszy druk i jak na razie żyje sobie w całości. Jest tak jak napisał Ramel.
Fantasy Companion mimo, że też miękki i klej to trzyma poziom. I też na klejenie nie mam prawa narzekać. Zresztą takie mniejsze książeczki są fajne, PG do Monastyru też daje radę.:)
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

pt lut 05, 2010 4:34 pm

Bo fantasy companion i NEEX sa juz znowu w innym miejscu drukowane. Niestety, byl moment, ze studio 2 wszystko drukowalo u kogos, kto oszczedzal na kleju. My dowiedzielismy sie jednak o tym za pozno - a to niestety skonczylo sie pewnymi negatywnymi skutkami.
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

pt lut 05, 2010 5:44 pm

Bleddyn pisze:
Balgator, mój SWEX to pierwszy druk i jak na razie żyje sobie w całości. Jest tak jak napisał Ramel.
Fantasy Companion mimo, że też miękki i klej to trzyma poziom. I też na klejenie nie mam prawa narzekać. Zresztą takie mniejsze książeczki są fajne, PG do Monastyru też daje radę.:)


Aż sobie sprawdziłem, mój jest z 2nd printu. No cóż. Bywa :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość