Zrodzony z fantastyki

fugazi84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Pytanie o czarny deck lub black-red black-blue

śr gru 02, 2009 2:17 pm

Witam,

Wracam do gry w MTG po dosc dlugiej przerwie, mam pytania na temat nowych bloczkow. Generalnie swoja gre zakonczylem grajac kartami z seri Invasion, Prophecy, Plainshift, Apocalypse

Gralem przewaznie taliami Czarno-Czerwona , Czarno-Niebieska szczegolnie lubilem zagrywac taliami zlozonymi do niszczenia ladow i discardowania kart z reki przeciwnika a najbardziej upodobalem sobie czarna talie i laczylem ja z innymi mozliwymi kolorkami.

Powiedzcie mi teraz ktory zestaw oplaca sie teraz zakupic ZEN,M10 czy moze starsze dodatki tak by cieszyc sie czarnymi kartami, nie przypadaja mi do gustu silne stworki do aggro z czarnej tali wole zagrywac raczej czarami + rozne enchanty np. phyrexian arena i dostawiajac jedynie slabsze stworki do kontroli. Zaowazylem ze w nowych deckach czesto widuje taile ulozone z Vampirow i roznego typu critow z tego samego gatunku. Czy istnieja dalej talie zlozone raczej z spellow discardowania , dobierania, drain life, spalania, niszczenia ladow ( z czarno-czerwonym deckiem ) countrowaniem ( black-blue )itd. Co mozecie polecic na dobry poczatek, do dyspozycji bede miec okolo 300-400zl nie zalezy mi na zlozenie decku z 'top deckow' czy czegos takiego wole sam pomieszac karty i wybrac dla siebie odpowiedni build. Na poczatek wole zlozyc cos z T2 potem moze T1. Ale jestem juz tak zamieszany dodatkami z powodu powychodzenia np "questow' 'planeswalker' plus roznych nowych atrybutow na critach ze juz sam nic nie wiem. Ciesza mnie przewaznie karty ktorymi moge dreczyc przeciwnika na poczatku gry np. discard ale nie taki ktory wejdzie dopiero do gry po paru turach a stan gry moze byc juz przesadzony a tym bardziej jak przeciwnik wywali juz prawie caly deck do gry. Moge rowniez zastanowic sie nad zlozeniem decku vampirow czy zombie ale czy to bedzie czegos warte?

Poleccie jakis zestaw ktory warto teraz zakupic dla czarnych tali np Podstawke Zendikar + boostery lub pomieszac pare zestawow takich gdzie czarne karty sa naprawde warte uwagi. Nie dawajcie linkow do przykladowych deckow tylko np napiszcie ktory dodatek mozna sobie zakupic by znalezc jakies ciekawy karty ktore beda odpowiadac mojemu stylowi gry ktory opisalem wyzej :razz:

Mysle ze nie namieszalem ;-)

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

śr gru 02, 2009 2:58 pm

fugazi84 pisze:
Czy istnieja dalej talie zlozone raczej z spellow discardowania , dobierania, drain life, spalania, niszczenia ladow

Oczywiście że tak, ale nie posiadają one tak złowieszczej siły jak za czasów Apokalipsy, Masek itp.

fugazi84 pisze:
do dyspozycji bede miec okolo 300-400zl nie zalezy mi na zlozenie decku z 'top deckow'

Kasa wystarczająca do zbudowania solidnego decku nie-turniejowego do pogrania.

fugazi84 pisze:
Na poczatek wole zlozyc cos z T2 potem moze T1.

Obecnie w T2 czarny kolor jest całkiem niezły, ale ciężko będzie grać mono black. Co do T1 to w Polsce ten forma praktyczni nie istnieje, więc odpuściłbym sobie. Nawet finansowo Legacy wygląda o wiele lepiej.

fugazi84 pisze:
Moge rowniez zastanowic sie nad zlozeniem decku vampirow czy zombie ale czy to bedzie czegos warte?

W ostatnich dodatkach, mimo że wyszło parę fajnych zombiaków czywampirów to jest ich zdecydowanie za mało zeby robić na nich deck. Kilka kart nie rozwiązuje sprawy, zwłaszcza że w obecnym T2 nie ma kart z Lorwyna, które mogły by bardzo wspomóc taki deck. Oczywiście... rozpiski są, ale ja omijam je szerokim łukiem.

Bardzo orzsądnie jednak wygląda sprawa mono red. Bardzo dobre kreatury, rewelacyjne spalenia. Wyśmienita kontrola stołu oraz karty typu Obsidian Fireheart, Magma Phoenix oraz rewelacyjnie kombiący sie z nim Inferno Trap pozwala na szybkie uporanie się z naporem, a dodatek Valakut, the Molten Pinnacle sprawia że nawet dobieranie landów boli przeciwnika.

fugazi84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Pytanie o czarny deck lub black-red black-blue

śr gru 02, 2009 3:38 pm

Witam,

Dzieki wielkie za odp. widze ze bede musial zaczac myslec nad czyms innym, skoro karty typu discard itd stracily juz na swojej sile postaram sie troche wymieszac odpowiednie karty i zobaczymy. Czy sa moze jakies dobre alternatywy dla ludzi ktorzy graja szczegolnie czarami i mecza przeciwnika? . Nastepne pytanie to ktory dodatek zakupic tak by dostac stos kart roznego typu i samemu ocenic ktore karty wlaczyc do decka. Zastanawiam sie nad zainwestowaniem w karty z ZEN i M10 czy w starsze dodatki warto dalej inwestowac jesli chodzi o czarna talie? Wole przeznaczyc ta kase na zakup paru zestawow + boostery i ocenic karty , po zakupie powiedzmy odpowiedniego decku troche slabo bedzie z inwencja i wkladem wlasnym.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr gru 02, 2009 3:53 pm

Ale w ten sposób mozesz stracić sporo pieniędzy na karty które nigdy Ci się nie przydadzą...

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

czw gru 03, 2009 12:39 am

fugazi84 pisze:
skoro karty typu discard itd stracily juz na swojej sile

Nie straciły swojej siły, ale w mono B nie masz za bardzo czym zabić, dlatego bardzo często splashuje sie :g: oraz :r: dla kreatur. Ponadto dochodzi całkiem niezły discard Blightning

fugazi84 pisze:
Nastepne pytanie to ktory dodatek zakupic tak by dostac stos kart roznego typu i samemu ocenic ktore karty wlaczyc do decka. Zastanawiam sie nad zainwestowaniem w karty z ZEN i M10 czy w starsze dodatki warto dalej inwestowac jesli chodzi o czarna talie?

Polecam kupno fatpacka z zendikaru (ze wzgledu na możliwość dostania fetcha), a resztę trzeba zainwestować w single. kupowanie boosterów nie opłaca sie zupełnie, bo średnio 1 booster na 3 się spłaca, a 1 na 5 ma sytą kartę.

Żeby wiedzieć co i jak gra zaglądaj na strony typu www.deckcheck.net gdzie są wypisane turniejowe rozpiski. Ponadto wiedząc co gra, masz rozeznanie jakie karty są dobre.

Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 03, 2009 1:15 am

Specu pisze:
Polecam kupno fatpacka z zendikaru (ze wzgledu na możliwość dostania fetcha),

Sam od dłuższego czasu poluję i zmartwię zainteresowanych... Zendikarowe fatpacki sprzedały się do ostatniej sztuki. Nigdzie nie można już ich dostać w normalnym obiegu. Ostatni bastion - Allegro... Ale cena tych firmowo zapieczętowanych poszła mocno w górę.

Jeśli chcesz duuużo kart - to kup repacki. Wyjdzie taniej. Jak chcesz złożyć jakikolwiek sensowny deck - to nie masz innego wyjścia - pozostaje zakup singli!.

I tu nie ma co dyskutować o kwestii ekonomicznej i opłacalności. Upolowanie kompletu commonów nie jest łatwym zadaniem, a co dopiero komplet "erek".

A jak chcesz utopić trochę kasy w boosterki - to polecam drafty - nauczysz się grać i być może zdobędziesz parę wypasionych karcioszek. Najważniejsze jednak - że oprócz kartoników, zdobędziesz DOŚWIADCZENIE.

fugazi84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Pytanie o czarny deck lub black-red black-blue

czw gru 03, 2009 9:48 am

Witam,

Bardzo dziekuje za odp. Specu dzieki za stronke naprawde sie przydala do przejrzenia kart i deckow. Gizmoo zgadzam sie z Toba na temat fat packow nie mozna ich juz znalezc w zadnym Polskim sklepie z kartami, pozostaje allegro ale jak zobaczylem kwoty jakie tam sa za jeden fatpack odrazu podziekowalem. Napewno zloze talie w kolorach black-red do discardowania i palenia z takim zestawem napewno juz sobie zagram. Mysle jeszcze nad deckiem black-blue ale to moze pozniej na razie moj wzrok bedzie skierowany na allegro i poszukania kart do tali black-red. Boostery sobie napewno daruje watpie ze w boosterach zbiore komplet commonow. Dzieki wielkie za podpowiedzi napewno sie przydadza. Zaloze potem kolejny topic ale w innym dziale na temat deckow i zapytam sie forumowiczow co o nim sadza.

Dodatkowo zakupie jeszcze jeden deck dla Zony ;-) co bym mial z kim trenowac =D .

Dzieki wielkie :spoko:

Pozdrawiam,