Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

[CAS] Budget Boros Bushwhacker

wt gru 08, 2009 2:02 am

Zacznę od spisu:

Landy:
4xKabira Crossroads
4xTerramorphic Expanse
6xPlains
9xMountain

Krity:
4xSteppe Lynx
4xPlated Geopede
4xKor Skyfisher
4xCerodon Yearling
4xGoblin Bushwhacker

Inne:
4xLightning Helix
4xLightning Bolt
4xJourney to Nowhere
2xHoly Day
3xMoonhold

Teraz moje pytanie. Jak bardzo tanio podniesć skuteczność tej talii? Wiem, że przydałoby się Path to Exile, itd., ale chcę, żeby to była jak najtańsza talia, stąd Journey to Nowhere(choć nie wiem czy Temporal Isolation nie byłoby lepsze. A co sądzicie o Steppe Lynx i Plated Geopede? Trzymać się tych krit, czy wymienić? Jesli tak, to na co? Landfall to bardzo niepewna mechanika i o ile Steppe Lynx jest bardzo dobry w pierwszych turach, o tyle w late game jest bezużyteczny. Może dorzucić jakiegoś gamebreakera, coś droższego, mocniejszego? Może Brion Stoutarm? A co z Monnholdem? Zostawić? Przydaje się do stopowania przeciwnika, ale czy nie opóźnia zbytnio naporu? Liczę na kreatywne i budżetowe pomysły:)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS] Budget Boros Bushwhacker

wt gru 08, 2009 3:02 am

Problem z tym deckiem jest jeden - acz PODSTAWOWY!

Nie da się złożyć tej talii bez solidnych inwestycji. I nie ma mowy o BUDŻETOWOŚCI.

Rzuć okiem na tą turniejową (i świetną IMO) rozpiskę:

http://www.deckcheck.net/deck.php?id=30032

Deck wymiata, ale jego konstrukcja oparta jest o bardzo przemyślane wybory i bardzo dobry balans kart.

Ale - ponieważ zakładamy czarny scenariusz (brak kasy) - kilka porad do twojej rozpiski.

1. Bardzo dobry dobór kritów. Wywal tylko jednego bushwackera. Trzy sztuki - wystarczy. Aczkolwiek... Jeżeli chcesz z nich efektywnie korzystać - fetche, fetche i jeszcze raz FETCHE!!!
2. Path to Exile - jest praktycznie nieodzowny. Musisz na instancie usuwać blockerów. Journey jest po prostu - za wolny.
3. Holy day i Moonhold - do wywalenia. W to miejsce 100 razy lepsze Harm's Way.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: [CAS] Budget Boros Bushwhacker

wt gru 08, 2009 7:07 am

1. Bardzo dobry dobór kritów. Wywal tylko jednego bushwackera. Trzy sztuki - wystarczy. Aczkolwiek... Jeżeli chcesz z nich efektywnie korzystać - fetche, fetche i jeszcze raz FETCHE!!!
2. Path to Exile - jest praktycznie nieodzowny. Musisz na instancie usuwać blockerów. Journey jest po prostu - za wolny.
3. Holy day i Moonhold - do wywalenia. W to miejsce 100 razy lepsze Harm's Way.

Gizmoo, ja znam te rozpiskę bardzo dobrze i wiem, co powinno być w tej talii:) Jeśli chodzi o removall, to nie mam kompletu Path to Exile, ale co mam pewnie wrzucę. Ale na razie omawiam jak najbardziej lajtową wersję decku. IMO Moonhold świetnie zgrywa się z landfallem, bo masz podpak krit za darmo i zostaje Ci mana na kontrolę oppa. Holy Day wyrzuce. Tego jednego Bushwhackera też, albo dwóch. A Harm's Way to karta warta kilka złotych. Powiem tak, wyobraź sobie, że masz 10 zł żeby jak najbardziej ulepszyć tę talię. I poradź sobie:P
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[CAS] Budget Boros Bushwhacker

wt gru 08, 2009 4:37 pm

Tylko cztery fetche to troszki za mało. Siła tego decku polega na wyłożeniu fetcha, wwjazdem kritami z +2/+2 i zostawieniu sobie fetchy na turę przeciwnika i na odpowiedź na removal/mass removal.

Widzę, że format cię nie ogranicza więc zastanów się nad kartami takimi jak: Boros Garrison, Elite Vanguard, Keldon Marauders, Honorable Passage, Agrus Kos, Wojek Veteran, Balefire Liege, Boros Recruit, Glory of Warfare, Intimidation Bolt, Razia, Boros Archangel, Skyknight Legionnaire, Spitemare.
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: [CAS] Budget Boros Bushwhacker

wt gru 08, 2009 5:03 pm

Mam dostęp do większości kart które wymieniłeś(oprócz Liege'a, który jest za drogi i napwno nie kupię, Elite Vanguard, który jest świetny, ale też odpada ze względu na cenę kompletu, Glory of Warfare i Razii). Tylko co z tymi kartami zrobić? Agrus Kos napewno odpada, to zbyt wolna i droga krita, a grając tym deckiem do tej pory nie miewałem dużo landów na stole, nawet w późniejszych turach. Maraudersi to chyba zły pomysł, bo w końcu schodzą, mi są potrzebni stali napieracze, choć mogę z nimi popróbować. Skyknight dobra opcja w sumie, mam komplet, mogę spróbować. A spitemare to krita dobra jak ją coś podpakuje. Ale z Glory of Warfare mogłoby się zgrywać w sumie, tylko czy to nie za wolno by było? Może zrobiłbyś Thoctarze rozpiskę jak Ty byś to widział? :) Z użyciem ww kart.

PS. W końcu porządna odpowiedź:)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[CAS] Budget Boros Bushwhacker

wt gru 08, 2009 6:18 pm

Liege kosztuje teraz maksymalnie 4 zł za sztukę. Cena za komplet Vanguardów to 10 zł, a przecież wszystkiego kupować nie musisz ;)

A co do rozpiski - może później. Teraz wrzucam nową Architekture Decku i ogólnie jestem zajęty ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości