Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Rise of the Eldrazi

śr sty 27, 2010 12:38 pm

Na dniach wyjdzie dodatek Worldwake, jednak tak naprawdę wszyscy oczekują na Rise of the Eldrazi. Premiera tego dodatku zapowiadana jest na kwiecień 2010 roku. Jego przewodnim motywem będzie rasa Eldrazich. Kim oni są? Była to niezwykle ambitna rasa, chcąca podbić całe Multiwersum. Wieki temu zostali uwięzeni przez trójkę Planeswalkerów. Jednym z nich był Sorin Markov, który powrócił na Zendikar z chęcią uwolnienia ich.

W Rise of the Eldrazi bedziemy mieli zapewne do czynienia z "eldrazi spells", bo o takich czarach mówi jeden z artefaktów z WWK. Zapraszam do komentarzy, pisania waszych nadziei związanych z tym dodatkiem i przewidywań :)
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Rise of the Eldrazi

śr sty 27, 2010 1:34 pm

Jeśli pojawi się coś takiego jak "eldrazi spell" jako nowy rodzaj spella, to goyf urośnie do 9/10 ;P

Ja mam nadzieję, że będzie można złożyć jakiś grywalny deck na eldrazich. Z tego co można zauważyć, to pewnie będą artefaktyczne, więc będzie to fajny wstęp do nowego mirrodina ;)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Rise of the Eldrazi

śr sty 27, 2010 1:57 pm

Podejrzewam, żę będzie 'instant - Eldrazi' lub 'Creature - Eldrazi' ;]
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Rise of the Eldrazi

śr sty 27, 2010 2:21 pm

StaryHawaj pisze:
Z tego co można zauważyć, to pewnie będą artefaktyczne,

Mogą to też być colorless creatures, w WWK mamy do czynienia z takim gatunkiem w postaci Construct.
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 2:21 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Rise of the Eldrazi

śr mar 24, 2010 8:35 am

Co sądzicie o nowych mechanikach (Level up, Totem Armor, Rebound) oraz Eldrazich?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Rise of the Eldrazi

śr mar 24, 2010 2:47 pm

Level up taki średni pomysł, trochę przekombinowane. Totem Armor ciekawe, bardzo ciekawe natomiast rebound moze sycic w nieznanych jeszcze kartach.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Rise of the Eldrazi

śr mar 24, 2010 3:33 pm

Nie podobają mi się zupełnie takie karty, dziwny wymysł. Tak samo dwustronne karty z Kamigawy były dziwne.
 
treefolk300
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 1:49 pm

Re: Rise of the Eldrazi

śr mar 24, 2010 4:04 pm

Dwustronne karty z Kamigawy były dziwne,ale to był fajny pomysł. Zdolność Level up mi się podoba :razz:
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Rise of the Eldrazi

śr mar 24, 2010 6:47 pm

Eldrazi - spoko są, mimo że do tej pory nie zgłębiałem fabuły magica zbyt bardzo, coś czuję że o nich trochę jeszcze poczytam, wyglądają klimatycznie
Rebound - bardzo fajna mechanika, liczę na dobre (czyt. do Legacy) spalanie z niej korzystającej
Totem Armor - kolejna fajna mechanika, wydająca się być uzasadniona falourowo, klimatyczna
Level Up - moim zdaniem beznadziejne, brzydko wygląda, karta kojarzy mi się z jakimiś pokemonami, mam nadzieję że to jedyny dodatek w jakim ją zobaczymy (chociaż w nowym mirrodinie też ją pewnie ją zobaczymy na rozbudowujących się artefaktach), psuje klimat

Na razie ciężko ocenić mi ten dodatek, Eldrazi, Rebound i Totem Armor bardzo mi się spodobały, ale niestety Level Up odpycha mnie od niego
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Rise of the Eldrazi

śr mar 24, 2010 6:49 pm

 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Rise of the Eldrazi

śr mar 24, 2010 11:40 pm

Level Up to praktycznie ubrana w keywordy Figure of Destiny, ale rzeczywiście wygląda niezgrabnie.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Rise of the Eldrazi

śr mar 31, 2010 2:38 pm

Mamy już 61 kart w spoilerze. Część pomysłów jest wręcz FANTASTYCZNA! Najbardziej syte obecnie kartoniki IMO:

SARKHAN THE MAD 3BR
Planeswalker - Sarkhan Mythic Rare
[0]: Reveal the top card of your library and put it into your hand. Sarkhan the Mad deals damage to himself equal to that card's converted mana cost.
[-2]: Target creature's controller sacrifices it, then that player puts a 5/5 red Dragon creature token with flying onto the battlefield.
[-4]: Each Dragon creature you control deals damage equal to its power to target player.

7 Loyality (!)

Ten planeswalker w dragon decku to po prostu doskonały finisher. Myślę, że zacznie się moda na ten creature type. :wink: Szkoda tylko, że wachlarz jego możliwości jest dość ograniczony...


REALMS UNCHARTED 2G
Instant Rare
Search your library for four land cards with different names and reveal them. An opponent chooses two of those cards. Put the chosen cards into the graveyard and the rest into your hand. Then shuffle your library.

W legacy będzie grało w większości combo decków i mechanikach opartych na landach.


KHALNI HYDRA GGGGGGGG
Creature - Hydra Mythic Rare
Khalni Hydra costs {G} less for each green creature you control.
Trample
8/8

8/8 Trample, którego w elf decku (grając na Heritage Druidach OFC) można wystawić za darmo w 3 turze? :shock:

Same Eldrazi jakoś mnie nie pociągają. Może ze względu na wysoki CMC. Jak nie pojawi się akceleracje pokroju TRONU, to jakoś nie bardzo widzę ich w grze (ale mogę się mylić). Z niecierpliwością czekam na odsłonięcie kolejnych kartoników, a przede wszystkim - na mocny kolor niebieski, bo Wizardzi ostatnio nie mają na niego pomysłu!
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Rise of the Eldrazi

śr mar 31, 2010 3:11 pm

W legacy będzie grało w większości combo decków i mechanikach opartych na landach.

Jakieś przykłady?

A swoją drogą to mi także bardzo podobają się Planeswalkerzy - zarówno Sarkhan, jak i Gideon to nowe, bardzo miłe spojrzenie na Wędrowców.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Rise of the Eldrazi

śr mar 31, 2010 3:24 pm

Thoctar pisze:
Jakieś przykłady?


Myślę, że zawita w różnego rodzaju Loamach, na perno Eternal Gardenach, Swans/Treshohld, Lands.Deck'ach. Jest to całkiem przyzwoity zamiennik Intuition, w taliach gdzie do szczęścia potrzebujemy konkretnego układu lądów (na stole i w grave).
 
HumaN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 18, 2009 6:31 pm

Rise of the Eldrazi

śr mar 31, 2010 8:47 pm

No to już wiem co będę składał ;p Nawet jeśli te eldrazi staną się casualową konstrukcją myślę, że fajnie się będzie nią grało.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Rise of the Eldrazi

pt kwie 09, 2010 3:37 pm

Ten Emrakul, 15/15 z Annihilator 6 będzie grał w Hipergenezie, bo ma protke przez pokolorowanymi spellami, co jest poprostu zabójstwem w każdym formacie (Tylko O-Ring go zdejmuje). Praktycznie każdy deck poza Thopter Combo ma z takim typem w plecy, bo święcenie aż 6 permanentów w 3 turze praktycznie kończy grę.
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 3:37 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Rise of the Eldrazi

pt kwie 09, 2010 6:32 pm

Hipergeneza - deck, który gra do ściany... :( Kontra w hipergenesis - poddaję grę. :hahaha:

Co do samych Eldrazi - wciąż czekam na jakąś super akcelerację, lub karty wrzucające Eldrazzich do gry. Bo na razie tribal deck na tych kritach to czyste science fiction (mowa o T2 oczywiście).
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Rise of the Eldrazi

pt kwie 09, 2010 10:30 pm

Gizmoo pisze:
Hipergeneza - deck, który gra do ściany... :( Kontra w hipergenesis - poddaję grę. :hahaha:


702.82a Cascade is a triggered ability that functions only while the spell with cascade is on the stack. “Cascade” means “When you cast this spell, exile cards from the top of your library until you exile a nonland card whose converted mana cost is less than this spell’s converted mana cost. You may cast that card without paying its mana cost. Then put all cards exiled from the game this way that weren’t cast on the bottom of your library in a random order.”


Z rozsądnych kontr w formacie masz tylko Trickbind, więc Hipergenezy nie powstrzymasz tak łatwo. Co najwyżej możesz skontrować pierwotny spell, ale kaskada i tak sie striggeruje, bo spell wszedł na stos, tyle, że został poprzez kontrę z niego zdjęty. Trigger zdąży więc wejść na stos i wymaga odpowiedniej kontry.
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 10:32 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Rise of the Eldrazi

pt kwie 09, 2010 11:03 pm

Jakim więc cudem, Specu, Double Negative kontrował kaskadę? :)

Hypergenesis da się skontrować zwyczajną kontrą. Zauważ, że jest tam napisane "you may cast that card", a nie od razu resolve czy cokolwiek w tym stylu.

@Down:
Czytanie ze zrozumieniem = tech
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 10:46 am przez Filciu702, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

Rise of the Eldrazi

pt kwie 09, 2010 11:18 pm

Bo kontrował rzuconą kartę z mocą Cascade oraz kartę, którą gracz dobrał dzięki Cascade. Innymi słowy, jeśli masz na ręku dwa Cancele i wystarczająco dużo many, możesz skontrować Cascade całkowicie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Rise of the Eldrazi

sob kwie 10, 2010 11:00 am

Filciu702 pisze:
Hypergenesis da się skontrować zwyczajną kontrą. Zauważ, że jest tam napisane "you may cast that card", a nie od razu resolve czy cokolwiek w tym stylu.


Zgadza się, ale zauważ również, że w extended nie masz za wiele dobrych kontr. Bo co możesz? Kazać dopłaćić z Mana Leak? Jedynie dzięki Dark Depths mamy Muddle the Mixture, który skontruje Genezę. Najskuteczniejszą formą jest właśnie kontrowanie triggera, czyli wspomniany już Trickbind.

Ponadto Cancelem się w Ext raczej nie gra, a na "dopłać" mamy zawsze storage landy i zmiana strategii (nawet kombienie się w 3-4 turze)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Rise of the Eldrazi

sob kwie 10, 2010 11:23 am

No tak, z tym jednak trzeba się zgodzić... I pewnie dlatego jakoś niezbyt lubię Extended ;)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Rise of the Eldrazi

pn kwie 12, 2010 3:18 pm

Nie wiem, czy śledzicie na bieżąco pojawiające się nowe karty w spoilerze ROTE.

http://mtgsalvation.com/rise-of-the-eldrazi-spoiler.html


Pojawiło się kilka ultra sytych kartoników. Mnie przede wszystkim bardzo cieszą nowe kontry, które można porównać (przynajmniej ze względu na CMC) do legendarnego counterspella:

Deprive uu
Instant Uncommon
As an additional cost to cast Deprive, return a land you control to its owner's hand.
Counter target spell.

Ma wprawdzie drawback, ale czasami ten drawback może działać na naszą korzyść. :spoko:

Pojawiła się też świetna, twarda kontra do decku na kreaturkach:

Unified Will 1u
Instant Uncommon
Counter target spell if you control more creatures than that spell's controller.

Mamy też znakomity mass removal (NA INSTANCIE!), który pogra sobie pewnie w MBC:

Consume the Meek 3BB
Instant Rare
Destroy all creatures with converted mana cost 3 or less. They can't be regenerated.

Ciekawy discard:

Inquisition of Kozilek B
Sorcery Uncommon
Target player reveals his or her hand. You choose a nonland card from it with converted mana cost 3 or less. That player discards that card.

Bardzo fajna karta do MBC (jako zastępstwo np. dla Drain Life), lub PRZEWIJARKI! :shock:

Suffer the Past* xb
Instant Uncommon
Exile X target cards from target player’s graveyard. For each card exiled this way, that player loses 1 life and you gain 1 life.

W czarnym pojawiło się bardzo dużo solidnych wampirów, które dzięki kilku kartom mogą gromić, ale nie będę ich tu wymieniał - sprawdźcie sami.

Nowa, ciekawa bestyjka do mojego decku: :wink:

Aura Gnarlid 2g
Creature - Beast Common
Creatures with power less than Aura Gnarlid's can't block it.
Aura Gnarlid gets +1/+1 for each aura on the battlefield.
2/2

Dwa Rancory na Miśka i przeciwnik zaczyna się bać... :D

+ Bardzo fajna Aura:

Bear Umbra 2gg
Enchantment - Aura Rare
Enchant creature
Enchanted creature gets +2/+2 and has "Whenever this creature attacks, untap all lands you control."
Totem armor

Pan, który w (np. rampie) może być ciekawym finisherem:

Gigantomancer 7G
Creature - Human Shaman Rare
1: Target creature you control becomes 7/7 until end of turn.
1/1

Przerewelacyjny instant: :shock:

Momentous Fall 2gg
Instant Rare
As an additional cost to cast Momentous Fall, sacrifice a creature.
You draw cards equal to the sacrificed creature's power, then you gain life equal to the its toughness.

I finisher do przewijarki:

Keening Stone 6
Artifact Rare
5, {T}: Target player puts the top X cards of his or her library into his or her graveyard where X is the number of cards in that player's graveyard.

Ogólnie dobrych kart jest zatrzęsienie. Każdy na pewno coś dla siebie znajdzie. Mam jednak nieodparte wrażenie, że power level kart drastycznie wzrasta z każdym kolejnym setem. Trochę to przykre - szczególnie dla ludzi pamiętających MTG sprzed 10 lat.

Ujrzawszy to Venerable Monk zapłakał i zaklął siarczyście:

Venerable Kor 1w
Creature - Kor Cleric Common
When Venerable Kor enters the battlefield, you gain 4 life.
2/1

EDYTA: Zapomniałem o bardzo fajnym elfie:

Mul Daya Channelers 1gg
Creature - Elf Druid Shaman Rare
Play with the top card of your library revealed.
As long as the top card of your library is a creature card, Mul Daya Channelers gets +3/+3.
As long as the top card of your library is a land card, Mul Daya Channelers has "{T}: Add two mana of any one color to your mana pool."
2/2
Ostatnio zmieniony pn kwie 12, 2010 3:32 pm przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Rise of the Eldrazi

pn kwie 12, 2010 3:22 pm

Power lvl wzrasta, ale mythiców. Natomiast większość eRek wygląda teraz lipnie.
Why? For money!
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Rise of the Eldrazi

pn kwie 12, 2010 3:49 pm

Mam jednak nieodparte wrażenie, że power level kart drastycznie wzrasta z każdym kolejnym setem.

Jakiś przykład? :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Rise of the Eldrazi

pn kwie 12, 2010 3:55 pm

Thoctar pisze:
Jakiś przykład? :)


Przykład m.in. był z tym monkiem. Ale nawet gołym okiem widać, że część kart da potężnego boosta niektórym archetypom. Np. Przewijarki dzięki Keening Stone i Suffer the Past staną się groźne. Ja już zastanawiam się, czy nie złożyć sobie takiej talii.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Rise of the Eldrazi

pn kwie 12, 2010 4:06 pm

Przykład m.in. był z tym monkiem.

Nie jest jakiś szczególnie przesadzony - w limited owszem, spoko karta, ale w constructed miejsca nie zagrzeje, bo Firewalker jest po prostu lepszy.

Ale nawet gołym okiem widać, że część kart da potężnego boosta niektórym archetypom.

A to już co innego. I widać, że sporo archetypów może się także narodzic :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości