Zrodzony z fantastyki

mikishow
Użytkownik
Użytkownik

Najszybsza talia

wt lut 16, 2010 9:29 am

Zastanawiałem się jak stworzyc talie ktora bedzie niezwykle szybka i zabojcza,lecz takze pozwoli tepic i delikatnie kontrolowac przeciwnika. Pomyślałem wpierw nad kolorami i doszedłem downiosku, ze najlepszym wyborem bedzie czarno-czerwona talia. Postanowilem tez oprzec sie na ataku spellami, i tylko delikatnie critami. Narazie znalazlem kilka kart, ktore raczej powinny byc w tym decku:
Hideous End- wybralem go do kontrolowania, niszczenia crit przeciwnika, ponadto zadaje 2 obrazenia
Doom Blade- j/w ale tansza i nie zadaje dodatkowaych obrazen
Tyrannize- osobiscie moja jedna z ulubionych kart, albo unieruchamia gracza zabierajac karty, lub 7 zyc
Lightning Bolt- Tania i 3 obrazenia
Blightning- fajna karta, obrazenia i discard
Terminate- Tani niszczyciel
Giant Scorpion- to jeden z pomysłow na crite, z deathtouchem moze dobrze bronic
Dread- Mocny stworek z bardzo przydatną umiejętnością
Dragonskull Summit- land raczej obowiazkowy

I teraz pojawia sie moje pytanie:
Co jeszcze tu mozna polowyc, by zwiększyc skutecznosc i szybkosc, nie tracąc defa...
Prosze o pomoc!

ps. Pamiętam o istnieniu czarnej karty, ktora czysci stol, bodajze przeciwienstwo Wrath of God, lecz nie pamiętam nazwy...

StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Najszybsza talia

wt lut 16, 2010 11:14 am

Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Re: Najszybsza talia

wt lut 16, 2010 12:27 pm

Ja już widze co tu Specu napisze:D Sam chciałem tylko powiedzieć, że nie pojedyńcze karty stanowią o szybkości, lecz całość talii. Szybkie talie to takie które szybko zabijają oppa. Mam nadzieję że to miałeś na myśli :wink: I w takich talach, co oczywiste, trzeba rozwalić oppa w pierwszych turach. Jak chcesz go rozwalić szybko kritami pokroju Dread?:P Spójrz na rozpiski turniejowych talii aggro i zobacz jakie są ich cechy, podaj format w jakim chcesz grać, budżet swojej talii i przede wszystkim jej spis. Wtedy ktoś będzie mógł Ci pomóc.

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Najszybsza talia

wt lut 16, 2010 12:49 pm

mikishow pisze:
Zastanawiałem się jak stworzyc talie ktora bedzie niezwykle szybka i zabojcza,lecz takze pozwoli tepic i kontrolowac przeciwnika.

Hulk Flash pierwszy mi przychodzi do głowy. Wprawdzie nie jest już legalny turniejowo, ale nie wspominałeś o żadnym formacie (ani limicie ceonowym). Masz 8 darmowych twardych kontr, duressy do kontrolowania, dzięki tutorom i zielonym paktom powinieneś zwykle być w stanie odpalić kombo w 2, max trzeciej turze, petale umożliwiają pierwszoturowe winy.

Skoro już dałem to, o co prosiłeś, ale nie to, czego chciałeś, to zacznę spokojnie krytykować resztę posta.

Piszesz, że talia ma być niezwykle szybka, ale chcesz w niej grać Dreadem kosztującym 6 mana. Chcesz być agresorem, ale sugerujesz 1/3 z 3 mana. Jeżeli twoja talia będzie bardzo szybka, to dread nigdy nie zobaczy gry, jeżeli będzie agresywna, to skorpion ograniczy się do zadawania 1 obrażenia przy ataku. Napisz w jakim formacie (i dokładnie czy +/-) chcesz mieć tę talię. Napisz ile chcesz na nią wydać (Może nie masz limitu, bo grasz na Wiz/MWS?). Chcesz faktycznie talii 'niezwykle szybkiej' czy takiej, która 'pozwoli tepic i delikatnie kontrolowac przeciwnika'? Chcesz się trzymać podanych kolorów czy nie mają wielkiego znaczenia? W jakim środowisku ma grać talia? Czy masz dostęp do starszych i gorzej dostępnych kart?

mikishow
Użytkownik
Użytkownik

wt lut 16, 2010 2:06 pm

Nie wazne ile talia kosztuje bo gram glownie na MWS, kiedys moze zaczne sklecac normalnie talie.
Co do dreada to dalem go na wszelki wypadek jak bym nie skonczyl gry w 3 turach.
Troche to głupie, ale nie mam obeznania w szybkich taliach, bowiem do tego czasu, grałem zawsze kontrolkami, ale postanowilem sprobowac czegos innego. Prosze o naprawde szybką talie, bo juz widze ze ja takiej łatwo nie strworze.

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Najszybsza talia

wt lut 16, 2010 3:20 pm

Heh. Jeżeli naprawdę szybka to jedyne kryterium, to zalinkowany hulk flash powinien jednak być tym, czego szukasz. Jeżeli chcesz jakiejś innej pomocy, to warto jednak odpowiedzieć na nasze pytania.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

wt lut 16, 2010 3:24 pm

Jaki format, bo jest trochę talii z pierwszoturowym winem.

T1:
TPS
T1,5:
Ad Nauseam Storm
Bubble Hulk - wersja ze starego etended (Inwazja-Lorwyn), ale bardzo przyjemnie się gra.
Ponadro jest fajny kontrolny casualowy deck - Balancing Things

W obecnym Ext raczej mało jest pierwszoturowych komb i talii mocno kontrolnych.

Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Najszybsza talia

wt lut 16, 2010 8:33 pm

To teraz coś ode mnie. Jeśli chcesz koniecznie czarno-czerwonego to polecam Blightning.

Kiedyś na MWSie bawiłem się takim spisem (było to T2 z Lorwynem):

4 Mogg Fanatic
4 Goblin Outlander
4 Boggart Ram-Gang
4 Hell's Thunder
4 Demigod of Revenge

4 Blightning
4 Incinerate
4 Flame Javelin
3 Volcanic Fallout

4 Auntie's Hovel
4 Graven Cairns
4 Sulfurous Springs
1 Swamp
12 Mountain

Jako, że nie ma ograniczeń formatowych to można podkręcic trochę ten deck Ball Lightningami, Hellspark Elementalami i jakimiś ciekawszymi spaleniami by był szybszy.
Deck uber szybki nie jest, lecz jest to dobry regularny napór (coś w stylu dzisiejszego junda)