Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

Solomon Kane

pn lut 22, 2010 10:51 pm

Hej wlasnie wrocilem z kina.

Na poczatek musze powiedziec, ze do przedwczoraj o filmie nic nie wiedzialem, a wiec nie bylem nastawiony ani za ani tez przeciw.

Nie bede was zanudzal streszczeniem fabuly, ale napisze o wrazeniach.

Przede wszystkim choc w filmie zbyt wielu typowych elementow dla RPG nie ma to w jakis sposob nie mozna oprzec sie wrazeniu, obcowania z filmem, ktorego tworcy sa zagorzalymi fanami Warhammera.
Po pierwsze na kazdym kroku czuc znane wszyskim graczom WFRPG wrazenie nieuchronnego widma zaglady swiata.
Klimat jest niezwykle ciezki i gaszacy wszelkie nadzieje postaci na szczesliwe zakonczenie.
Polaczywszy to ze strojami i scenografia (pomijajac wiele bledow merytorycznych, jak chocby union jack powiewajacy na maszcie okretu 3 lata przed tym nim znana nam flaga powstala) latwo zapomniec, iz miast w jakims zapomnianym zakatku Starego Swiata, akcja toczy sie w ziemskiej Anglii.

Film moze nie zmusza do refleksji, a niektore watki mesjanskie wydaja sie dodane na sile, jednak jako calosc nie sprawil na mnie wrazenia straty czasu.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 2:44 pm przez ZlyPorucznik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

Re: Solomon Kane

pn lut 22, 2010 11:05 pm

Bleh, Warhammer...

Wpierw Howard stworzył Solomona Kane, a dopiero sporo później powstał rpg Warhammer. Nie widziałem filmu, ale Kane był nawiedzony w końcu jest samotnym mścicielem.

Aha... Polecam Savage World of Solomon Kane. Okładka mówi wiele.:)
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Solomon Kane

pn lut 22, 2010 11:27 pm

Hej, a wie ktoś, kiedy Solomon Kane będzie w polskich kinach? Bo jak dotąd, nie dokopałem się do żadnej wzmianki o premierze.
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Solomon Kane

wt lut 23, 2010 10:16 am

Zdaje się, że data premiery wciąż jeszcze nie została ustalona; pozostaje czekać na informacje.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

Re: Solomon Kane

wt lut 23, 2010 2:41 pm

Bleddyn pisze:
Bleh, Warhammer...

Wpierw Howard stworzył Solomona Kane, a dopiero sporo później powstał rpg Warhammer.


No temu nikt nie zaprzecza, a ja jako wirny fan Roberta E. juz na pewno nie. Jednak chodzilo mi to z jakim systemem klasycznego RPG mialem skojarzenia przez caly film.

A jako ciekawostke podam, ze w Creditsach filmu z jakiegos powodu jest napisane "based on novel by Robert D Howard" (sic)
 
Awatar użytkownika
JUNONIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 10, 2010 2:01 pm

Solomon Kane

pt lut 26, 2010 8:36 pm

Wiem, że czekam na ten film, mam tylko nadzieję, że nie będzie to kopia Van Helsinga...
 
Awatar użytkownika
ThimGrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob cze 18, 2005 10:06 pm

Solomon Kane

wt wrz 07, 2010 12:55 pm

Też mi się film podobał. Nie znałem Solomona Kane (shame on me...) a teraz mam ochotę poznać- więc film chyba spełnia swoją rolę.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Solomon Kane

śr wrz 08, 2010 10:34 am

Hmm premiera światowa podana jest na 16 września, zaś tej u nas rzeczywiście jeszcze nie znalazłem. To jakim cudem byłeś w kinie? Chyba, że info o światowej premierze jest nieprawdziwe.
 
Awatar użytkownika
ThimGrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob cze 18, 2005 10:06 pm

Re: Solomon Kane

śr wrz 08, 2010 4:34 pm

Umbra pisze:
Hmm premiera światowa podana jest na 16 września, zaś tej u nas rzeczywiście jeszcze nie znalazłem. To jakim cudem byłeś w kinie? Chyba, że info o światowej premierze jest nieprawdziwe.



Tak. Jestem znajomym reżysera. Zaprosił mnie żebym jeszcze zerknął czy film jest w porządku.
 
koki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2005 5:20 pm

Solomon Kane

pn wrz 13, 2010 4:28 am

Film miły , mroczny , przyjemny fabuła na pewno nie powala na kolana :) ale za to klimat :mrgreen: jest taki jakiego człowiek by oczekiwał prawdziwe darth fantasy , ja osobiście nastawiałem się na straszną kiszkę , a gdy zobaczyłem poważnie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony , polecam każdemu kto nie widział :)
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

Solomon Kane

pn wrz 13, 2010 7:00 am

Jak dla mnie ten film to totalne dno, przebił w tym nawet Czerwoną Sonię :razz: .
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Solomon Kane

pt paź 08, 2010 8:17 pm

ThimGrim pisze:
Tak. Jestem znajomym reżysera. Zaprosił mnie żebym jeszcze zerknął czy film jest w porządku.


I jak wypadła ocena? W porządku? :razz:
 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

Re: Solomon Kane

pn paź 18, 2010 4:08 pm

Widziałem film i muszę powiedzieć że jest Super. Bardziej Monastyrowego filmu nie widziałem, ale jeśli ktoś czytał bodajże "Graj z Głową" gdzie Trzewik opisuje swoje prowadzenie Monastyru do filmu "13 wojownik" to już w ogóle. Tu też mamy podobne akcje pod koniec. Naprawdę mroczny film, ze świetną scenografią, muzyką. Walka pod koniec trochę mnie zawiodła, bo Solomon zgarniał ciosy i zgarniał a walczył dalej. Ale to można uznać za taką RPGową wstawkę ;)

Film Polecam całym sercem każdemu fanowi Dark Fantasy. Warhammer też pasuje, ale mi najbardziej to przypominało Monastyr.


btw. W jakich książkach itd. można bliżej poznać tą postać?
Ostatnio zmieniony pn paź 18, 2010 4:08 pm przez Got, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

Re: Solomon Kane

wt paź 19, 2010 12:32 pm

Got pisze:
btw. W jakich książkach itd. można bliżej poznać tą postać?


Sięgnij po zbiory opowiadań "Czerwone cienie" oraz "Księżyc czaszek" - niestety, dostępne w tej chwili tylko na Allegro :)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Solomon Kane

pt paź 22, 2010 10:33 pm

ThimGrim: nie wiem o co Ci chodzi z tym sarkazmem.
Mroczny Pomiot: ech, i po co na forum takie posty, kiedyś o tym pisałem w przyklejonym temacie. Wypdałoby uzasadnić swoje opinie, inaczej po co w ogóle forum? Ja jestem ciekaw filmu ale z takich wypowiedzi jak Twoja nic, chociaż bym się bardzo starał, nie mogę się dowiedzieć.
Pozdro.
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

Solomon Kane

pt paź 29, 2010 10:42 pm

Spoko filmik. Skojarzenia z Warhammerem jakie miałem po zwiastunach okazały sie bardzo trafne, film jest w bardzo bliskim mu klimacie, co dla mnie oczywiście jest sporym plusem. W zasadzie nie mam większych zastrzeżeń poza
dośc lipnym demonem na końcu
. Fajną rolę miał Mackenzie Crook, a jeśli chodzi o samego odtwórcę tytułowej roli powiem jedno - Purefoy na Wiedźmina !

7/10
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Solomon Kane

ndz lut 13, 2011 2:00 pm

Mam ten film od 2 miesięcy, ale jeszcze go nie obejrzałem. Z tego co jednak tutaj czytam warto poświęcić 2 godziny czasu. Mam tylko nadzieję, że wasze gusta nie są odmienne od mojego.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Solomon Kane

pt mar 04, 2011 10:07 pm

No i obejrzałem wczoraj. No i mnie nie zachwycił. Fabuła drętwa, beznadziejna i płytka, bez jakiejś myśli przewodniej, aż żal było stracić 1,5 godziny czasu. Jedyne co warte było obejrzenia to pojedynki Kane'a na miecze i rapiery. I tyle, ale trochę to za mało jak dla mnie, bym poczuł, że było warto obejrzeć ten film.
 
Awatar użytkownika
YuriPRIME
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:55 pm

Solomon Kane

pn kwie 11, 2011 10:26 pm

Hmmm, film był taki sobie niestety, oczekiwałem więcej akcji... i powiem, że dobrze by było, bo był reklamowany jako film akcji, gdzie człek idzie odprężyć się patrząc na walkę samotnego mściciela z demonami i diabołami, pod tym względem ok... Choć mało scen żeby podtrzymać mnie na krawędzi zainteresowania. Skoncentrowali się niepotrzebnie na tym jak Solomon włóczy się za jakąś dzierlatką, którą chce pomścić/ocalić... whatever.
Koniec końców, ten film jest genialną bazą na awatary, dla osób chcących grać Łowcami Czarownic w Warhamerze i to tyle :P
Rapiery, pistolety, płaszcze i mega ubber przaśne Kapelusze! - I'm sold...

PS. Przynajmniej twórcy nie pitolili, że to będzie film ambitny. Obiecali prostą siekę, dostałem prostą siekę, choć mało... jak te paczki czipsów co wyglądają na pyszne wypchane po brzegi, a w środku 50% to powietrze :(
Ale seryjnie, brać ten film na poważnie to małe nieporozumienie. Lol i tak oceniam go lepiej niż Katyń!
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2011 10:30 pm przez YuriPRIME, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Solomon Kane

wt kwie 12, 2011 9:28 am

Mi się akurat podobał nawet.
Szczególnie fajne były zdjęcia i kolory tego świata. Same pojedynki też nie były, złe. Mogli dać więcej faktycznie.

A co do fabuły to nie tego oczekiwałem po takim filmie. Samego Solomona oceniam i tak lepiej niż takiego Czarnego Łabedzia którym ostatnio ponoć jest modnie się zachwycać. :-)

Ot takie tam do obejrzenia filmidło dla fanów Warhammerowych klimatów.
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Solomon Kane

wt kwie 12, 2011 6:08 pm

Dabi pisze:
Samego Solomona oceniam i tak lepiej niż takiego Czarnego Łabedzia którym ostatnio ponoć jest modnie się zachwycać.


"Już" nie, poza tym wielce się nie zachwycano. No i to zupełnie inne gatunki filmowe.

Solomon czeka na mnie od dosyć dawna, dziś wieczorkiem go obejrzę ;)
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Solomon Kane

wt kwie 12, 2011 8:27 pm

"Już" nie, poza tym wielce się nie zachwycano. No i to zupełnie inne gatunki filmowe.

Solomon czeka na mnie od dosyć dawna, dziś wieczorkiem go obejrzę ;)


Nie wiem ;-) Ja jestem raczej oglądaczem z przypadku i niezbyt lubię filmy.

Ale po wysłuchaniu tyrad pewnego znajomego i znajomej jak to opisał wyprawę do kina na Czarnego Łabędzia "wyszedłem z kina i zdziwiłem się, że świat wokół mnie istnieje" miałem złe przeczucia.

No i obejrzałem i jakoś nie zwaliło mnie to z nóg a sama akcja raczej mnie nużyła.

Może ja się za trudno egzaltuję ^^ Albo jestem jakimś chamem... :huh:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Solomon Kane

śr kwie 13, 2011 1:00 pm

YouriPRIME pisze:
Obiecali prostą siekę, dostałem prostą siekę, choć mało


Zgadzam się. Chociaż początek zapowiadał się znakomicie, kiedy szturmowali twierdzę w Afryce. Myślałem, że schemat wojen i bijatyk będzie dominował w całym filmie a Kane stanie się kimś w rodzaju późnośredniowiecznego Stevena Seagala czy Chucka Norrisa, który wszystkich załatwia jednym ciosem. Tymczasem przez połowę filmu mamy jego dywagacje egzystencjalne oraz próby zmiany na tego, kim nigdy nie był.
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Solomon Kane

wt cze 28, 2011 2:51 pm

Ostatnio oglądnąłem sobie film w domu. Nie spodziewałem się niczego wybitnego i dostałem to co chciałem.
Ot, banalne kino w sam raz do oglądnięcia w poniedziałkowe popołudnie.
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

Solomon Kane

ndz lip 03, 2011 9:11 pm

Mnie najbardziej irytuje całkowite odejście od prozy REHa. Nie mogli nazwać głównego bohatera jakoś inaczej?
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Solomon Kane

ndz lip 03, 2011 10:39 pm

Mi to nazwisko zawsze będzie się kojarzyć z bohaterem filmu Orsona Wellesa.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

Re: Solomon Kane

ndz lip 03, 2011 11:56 pm

A mnie tam się film podobał. :D

Za każdym razem jest wymyślanie od początku jakby widz za wszelką cenę musiał poznać przyczynę wyruszenia bohatera na szlak. Z Conana robią niewolnika, a z Solomona potępionego pirata. Trochę to przypomina historyjki wymyślane przez erpegowców - same sieroty, których rodziny zabili orkowie, źli nekromanci i inne tałatajstwo. Widocznie trudno uwierzyć, że bohaterowie wykreowani przez Howarda robią to z nudów. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz lip 03, 2011 11:58 pm przez Bleddyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ifryt
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 912
Rejestracja: śr mar 03, 2004 5:07 pm

Solomon Kane

pn lip 04, 2011 4:04 pm

Tak, to dobudowywanie motywacji na siłę faktycznie było lekko irytujące. Ogólnie za mało akcji, a za dużo smętnego włóczenia się. No i fatalny demon na końcu.

Fajny klimat - Anglia jako kraina zła. No i motyw z księżulkiem, całkiem ciekawy.

"Van Helsing" jednak bardziej mi się podobał. Żałuję że "Solomon Kane" nie poszedł bardziej w taka stronę.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Solomon Kane

pn lip 04, 2011 4:15 pm

Bleddyn pisze:
Z Conana robią niewolnika


Ale to chyba w adaptacji filmowej, bo w książce nie spotkałem się z tym faktem.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

Re: Solomon Kane

pn lip 04, 2011 7:40 pm

@earl
To chyba jasne, że piszę o adaptacjach filmowych. :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości