Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Ankieta dotycząca fandomu

czw mar 25, 2010 8:07 am

Kochani!

Piszę pracę poświęconą społeczności fantastów w Polsce. W tym celu przygotowałam ankietę, o której wypełnienie ładnie Was proszę :)

ANKIETA

Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 25, 2010 12:28 pm

Wypełniłem. Acz taki ze mnie fandomczyk, że niemal wcale ;)

Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw mar 25, 2010 3:23 pm

Pytanie nr 14 sprawiło mi pewien problem. "Czy na co dzień manifestujesz w jakiś sposób (na przykład poprzez nadruk na koszulce, charakterystyczne zwroty w wypowiedziach) przynależność do fandomu?".

Szczerze mówiąc, nie czuję się częścią fandomu. Prawdopodobnie fandom także nie czuje, abym była jego częścią ;) Chyba że uważasz, że sam fakt grania w RPG czyni mnie jego częścią - to zależy od tego, jak postrzegasz sam fandom. Jeśli jako wszystkich ludzi połączonych wspólnymi zainteresowaniami, to owszem, manifestuję swoją przynależność - rozmawiając o RPG i fantastyce, żartując na ich temat, używając różnych zwrotów zaczerpniętych z RPG. Aczkolwiek tylko z osobami, które mają szansę zrozumieć o co mi chodzi - czyli właściwie z większością moich znajomych.

I inne pytanie: "7. W jaki sposób udzielasz się w fandomie? Zaznacz aktywności, w których bierzesz udział.", a konkretnie jego podpunkt: "sesje RPG i LARPy (podaj systemy i konwencje, w jakich grasz)".

To bardzo obszerny temat... Mam wymienić wszystkie systemy, w jakie zdarzyło mi się grać? Będzie tego trochę. Czy tylko te, w które gram najczęściej? Poza tym - co z autorkami? Mogę napisać zbiorczo "systemy autorskie", ale na ile informatywna będzie to odpowiedź? Spora część rzeczy, w które gram, to właśnie systemy autorskie stworzone przez moich znajomych.

Poza tym, hmm, jaki wyciągniesz wniosek z mojej odpowiedzi "głównie fantasy"? Że to jest moja ulubiona konwencja czy że głównie w taką gram? Wbrew pozorom, czasami bywa spora różnica między w tym, co się lubi a tym, co się gra. Marzy mi się wiele sesji i rpgowych eksperymentów, ale nie zawsze mam z kim je testować... Hmm, choć może to jest temat na odrębną ankietę ;)

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 29, 2010 11:36 am

Proszę bardzo.

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 29, 2010 1:27 pm

Po wypełnieniu tej ankiety poczułem się jakimś starym erpegowo-konwentowym wyjadaczem, którym nie jestem -_-
Kto to wypełniał? :)

A opcja "Bo prowadzę swój punkt programu" przydałaby się w pytaniu 9

Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Re: Ankieta dotycząca fandomu

pt kwie 16, 2010 10:02 pm

I`ve done this

Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator

pt kwie 16, 2010 10:47 pm

Ja także wypełniłem tę ankietę. Życzę powodzenia przy pisaniu pracy, na pewno dobrze pójdzie.