Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[CAS]Mono B

sob kwie 17, 2010 5:48 pm

Przejrzałem kilkanaście talii z legacy, ale tylko jedna urzekła mnie na tyle, żeby spróbować ją złożyć. Działanie decku jest proste, ale niestety często nie mam sposobu na wykończenie przeciwnika. Problem może tkwić w kreaturach lub po prostu w złym złożonym decku.

Creatures
3 Gatekeeper of Malakir
2 Tombstalker
2 Korlash, Heir to Blackblade

Spells
4 Diabolic Edict
4 Duress
4 Hymn to Tourach
4 Dark Ritual
3 Sign in Blood preferuję tę kartę bardziej niż Phyrexian, który ciągle mnie painuje.
2 Sadistic Sacrament

Atifacts
2 Nevinyrral's Disk
2 Sensei's Diving Top

Lands
13 Swamp
4 Marsh Flats
3 Bojuka Bog
2 Petrified Field
2 Tectonic Edge

I dwa sloty wolne, których zawartość ciągle testuję.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 9:25 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 6:36 pm

Spróbuj wcisnąć Nantuko Shade'y. W mono blackach robią straszną rzeźnię.
Poza tym może przydałoby się trochę więcej removalu w postaci Smotherów.
Myślę również, że może masz trochę za mało kreaturek, ale to tylko moje zdanie.
Ewentualnie może to być jeden więcej tombstalker, wyżej wymienione Nantuko Shade'y, czy może któryś z: Hypnotic Specter, Vampire Nighthawk.
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 6:36 pm przez Raf18, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 6:48 pm

p4v pisze:
2 Tombstalker
2 Korlash, Heir to Blackblade

Jeśli już na inch grać to na kompletach. Jesli nie wiesz dlaczego to moge oświecić.

p4v pisze:
3 Sign in Blood preferuję tę kartę bardziej niż Phyrexian, który ciągle mnie painuje.

Pain? Jaki pain? Dark Confidant potrafi spainować. W Legacy ilość zycia jest nieistotna. -1hp na ture za ogromny advantage to zdecydowanie lepszy pomysł (Necropotence została zbanowana przez to że tracisz tylko jeden hp za każda kartę, ale zyskujesz za to wygrana partię.

p4v pisze:
2 Sadistic Sacrament

?? nie rozumiem tego. Tutaj powinien być klasyczny Snuff Out
p4v pisze:
3 Bojuka Bog
2 Petrified Field
2 Tectonic Edge

TRAGEDIA.... Taplandy to najgorsze co może byc, bez znaczenia jest juz efekt. Crapowany tectonic Edge zastąpić nawet Ghost Quaters

Raf18 pisze:
Spróbuj wcisnąć Nantuko Shade'y. W mono blackach robią straszną rzeźnię.

Wymagaja Cabal Cofers do prawidłowego dziąłania, gdzie zabijają jednym atakiem.

Raf18 pisze:
Myślę również, że może masz trochę za mało kreaturek, ale to tylko moje zdanie.

Głownem naporem jest Tombstalker, który ma bardzo dobry w formacie CMC. Ich komplet ze wsparciem Korlasha wystarczy.

Raf18 pisze:
czy może któryś z: Hypnotic Specter, Vampire Nighthawk.

Niestety... przy dużej ilości removallu są to obecnie kiepskie karty. Jedynie 1th round drop daje szanse, ale i tak lepsze jest dark ritual, duress, hymn.

JEst to przykład po prostu aggro-kontroli. Chcesz wersję bardziej naporową - Team america, Chcesz wersję jeszcze bardziej kontrolną - Eva Green.

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 7:33 pm

Do kompletu Korlasha mogę zgodzić się, ale Tombstalker w takiej liczbie będzie mi przeszkadzał. Jeśli chciałbym grać na 4x Nantuko Shade, to ile włożyć Cabal Coffers, cztery?

Czy can't be regenerated w Snuff Out robi aż taką różnicę od zwykłego Doom Blade?

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 8:06 pm

p4v pisze:
Czy can't be regenerated w Snuff Out robi aż taką różnicę od zwykłego Doom Blade?
Nie, różnicę robi połączenie tego, że zagrywasz go za 0 mana i CMC=4, które zwykle omija counterbalance i CotV.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 8:15 pm

p4v pisze:
Do kompletu Korlasha mogę zgodzić się, ale Tombstalker w takiej liczbie będzie mi przeszkadzał.

Pograj w Legacy to zobaczysz że jest zupełnie inaczej, a każdy niemal gracz wybrałby prędzej 4 tombstalkery + 2 Korlashe niż na odwrót, z conajniej 2 różnych powodów, z którego każdy jest dobry.

p4v pisze:
Jeśli chciałbym grać na 4x Nantuko Shade, to ile włożyć Cabal Coffers, cztery?

Nantuko Shade ssie i to mocno. Jest to kreatura dobra jako finisher, ale jej koszt ana jest zdecydowanie nieodpowiedni, ergo: za dobrze siada nań Spell Snare, oraz Counter-Top. Kufrów nigdy nie używa się więcej niż 3 sztuki. Do ich wykorzystania potrzebujesz minimum 3 landów.

p4v pisze:

:shock:

Naprawdę nie widzisz, że tu chodzi o alternatywny koszt rzucenia? Przeciwnik się wysypał z mana, więc albo skontruje FoW'em, albo każe dopłacić z Daze. Z counter-topa nie skontruje bo za wysoki cmc, a trzeba trafić dokładnie ten sam koszt.

Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 8:38 pm

2 Urborg, Tomb of Yawgmoth 4 Wasteland Wciąż nie rozumiem dlaczego to się tu nie znalazło. Co do Snuff Out to chyba każdy kto trochę w Legacy pograł przyzna Specowi rację. Zastanawiałem się czy nie lepiej w miejsce sign in blood Dark Confidanta? W mono blacku bez dobrego dociągu ciężko wygrać

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 9:29 pm

Spas pisze:
Zastanawiałem się czy nie lepiej w miejsce sign in blood Dark Confidanta? W mono blacku bez dobrego dociągu ciężko wygrać

Konfidant jest rzeczywiście bardzo mocny, ale niestety - drogi. Tu dobrym zamiennikiem jest Phyrexian Arena, która robi niemal to samo, a przy wysokim CMC tego deku, BOB może być bardzo karcący dla prowadzącego.

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 10:10 pm

Jak już jedziemy po kartach sprawiających, że mój portfel znika, to czy Abyssal Persecutor obok drugiego demona byłby lepszą opcją zamiast Nantuko?
Konstrukcja stworków przedstawiałaby się w następujący sposób:
4x Tombstalker
4x Abyssal Persecutor
2x Korlash, Heir to Blackblade

W miejsce Gatekeeperów w takim wypadku wstawiłbym Innocent Blood albo Cabal Therapy.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 11:06 pm

p4v pisze:
Jak już jedziemy po kartach sprawiających, że mój portfel znika, to czy Abyssal Persecutor obok drugiego demona byłby lepszą opcją zamiast Nantuko?

Eee... nie. Abyssal Persecutor jest poprostu crapem. Nie możesz go szybko i skutecznie wystawić, a to jest najważniejsze. Jest efektywnie całe 2 mana droższy od Tomstalkera, więc jest gorszy. Idąc dalej tym tropem, mamy konkluzję - Nantuko Shade, cały czas nie jest karta sytą. Wydając na nią średnio 15-18zł robisz krok w tył. W to miejsce juz lepiej kupić Thoughtseize. które jest bardziej karcące dla przeciwnika.

p4v pisze:
W miejsce Gatekeeperów w takim wypadku wstawiłbym Innocent Blood albo Cabal Therapy.

No nie wiem jak u Ciebie, ale w Wawie Innocent Blood kosztuje 2-3zł, a Terapia 8-10, więc źle nie jest.

Jeśli chcesz wiedzieć czego tu brakuje to moge powiedzieć: Sinkhole, Wasteland.

Drogi rozwoju przy zastrzyku gotówki? splash z G dla Pernicious Deed oraz Tarmogoyf. Splash UG dla Brainstorm, Trygon Predator, Daze, Force of Will i wspomnianego już Tarmogoyf (pierwsza wersja - Eva Green, druga wersja Team America)
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 11:11 pm przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 11:09 pm

Specu pisze:
No nie wiem jak u Ciebie, ale w Wawie Innocent Blood kosztuje 2-3zł, a Terapia 8-10, więc źle nie jest.

Odnosiłem się do Persecutora i propozycji Wastelandów oraz Urborga.

W takim razie, czym mam zabić przeciwnika? Samym Gatekeeperem i Tombstalkerem, które dostaną z removala/zostaną skontrowane. Ewentualnie ten ostatni przeżyje przy Burnie. Kiepsko to widzę, zawsze istnieje możliwość, że wszystko przeciwnikowi zdiscarduje, ale czy aby napewno? No właśnie, mi nie zawsze podejdzie, a mu tak i mamy klapę.
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 11:12 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

sob kwie 17, 2010 11:33 pm

Ponieważ nie masz dobrej konstrukcji decka, możesz mieć wtopę z częścią talii. Sypiąc destroy landem spowalniasz przeciwnika. Odcinając do od konkretnego koloru mana sprawiasz, że musi kontrować. Jeśli zacznie kontrować, to masz większą szansę na to że zagrasz swoje kritki. Removal masz po to zeby niwelować zagrożenia przeciwnika. Niestety, dobry destroy land kosztuje trochę złotówek, a inwestując w rozwiązania gorsze może być problem z szybkością. Tutaj jako dobre rozwiązanie mogę podpowiedzieć Smallpox. Discard w tym przypadku nie jest tak bolesny, poświęcenie landów przy braku fetchy tez tak bardzo nie boli, a poświęcenie kreatury - Ciebie nie dotyczy.

Talie takie jak ta nie polegają na tym żeby jak najszybciej wstawić Tombstalkera i liczyć że nie pójdzie konta/removal. Najpierw masz element kontrolny stołu - destroyland + removal. Do tego czasem dochodzi zbudowanie card advantage. Dopiero w mid-game (kiedy już część z puli kart zeszła i policzyło się jakie jest prawdopodobieństwo oberwania removalem/kontrą wystawiamy pakera - Tombstalkera. Sprawa jest o tyle ciekawa, że usuwasz te karty które się nie powtarzają na obu grae. Osłabiasz tym samym potencjalnego Goyfa.

Czesto zdarzało sie że pierwszy Stalker szedł dopiero w 5-6 turze na stół, mimo że był już na open hand.

Pamiętaj poza tym, że Legacy nie jest formatem gdzie szybkość jest najważniejsza. Jest opcja szybkości, ale w kombodeckach. Tu bez planu na grę nie ugrasz nic, mimo topowego decku. Najważniejsza jest strategia i odpowiednie czytanie gry. Są kontry nie wymagające dostępu do mana, jest mnóstwo alternatywnych kosztów. Trzeba brać pod uwagę o wiele więcej efektów i forteli niż w innych foratach, więc należy grać równo oraz nie szarżować.

onspl
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Re: [Legacy]Mono B

ndz kwie 18, 2010 1:25 pm

najlepsze Mono B z jakim grałem (MBC) nie posiadał wogóle kreatur
tylko karty z kątrolą gry, a zabijał takimi kratami jak corrupt czy consume spirit

zro sobie czarną kontrolke może

w wolnej chwili postaram się przypomnieć tamten build..napewno miał komplet phyrexian arena...doskonały dociąg w Legacy

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

ndz kwie 18, 2010 2:16 pm

onspl pisze:
najlepsze Mono B z jakim grałem (MBC) nie posiadał wogóle kreatur
tylko karty z kątrolą gry, a zabijał takimi kratami jak corrupt czy consume spirit

MBC ma trochę inną konstrukcję talii, gdzie strategia polega na generowaniu dużej ilości mana. Wadą takiej konstrukcji jest jednak duża podatność na talie opozycyjne - kontrole z U. W takich matchupach jest niesamowicie ciężko wygrać, gdyż 90% kart jest martwa, a kolejne 10% zostanie skontrowana. O ile sama kontrola stołu jest dość skuteczna, to trzeba zainwestować w kilka rodzajów kart - np. Mutilate, Damnation oraz Lake of the Dead.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 2:17 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

sob cze 19, 2010 11:26 pm

Aktualnie mam ciężką rozkminę, bo praktycznie nie do zdobycia jest Tombstalker. Ludzie proponują zawyżone ceny, a nie chcę przepłacać.
Z naszych wcześniejszych rozmyśleń pozostaje Persekutor, który jednak jest poza moim zasięgiem pieniężnym ( i crapem wg Speca :wink: ) oraz Korlash nie przekonujący mnie do grania nim.

Czy w takim wypadku Demigod of Revenge, może w jakiś sposób zastąpić Tombstalkera? Oczywiście jest droższy od demona, ale posiada haste i powracanie z grobu (chociaż przy PtE czy StP, to nie jest żadna zaleta).
Ostatnio zmieniony ndz cze 20, 2010 11:49 am przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

ndz cze 20, 2010 8:02 pm

p4v pisze:
oraz Korlash nie przekonujący mnie do grania nim.

No ja teraz mam złożonego mono B opartego na discardzie, komplecie Korlasha oraz paru kreatur pod rituala i powiem że gra się bardzo przyjemnie.

Szczerze powiem, deck ten rozkminiałem ponad rok w różnych wariantach i w żadnej wersji nie był tak stabilny. Gralem dzisiaj przeciw różnym deckom z Legacy i nawet nieźle szło. W grze casualowej z różnymi deckami miałem do przodu w przeszło 70% partii.

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

ndz cze 20, 2010 9:52 pm

Czy mogę poprosić Cię o rozpiskę?

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

ndz cze 20, 2010 10:13 pm

Ostatnio zmieniony ndz cze 20, 2010 10:17 pm przez Specu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

ndz cze 20, 2010 10:49 pm

Sporo różni się od mojej rozpiski i jestem zaskoczony niektórymi pozycjami. Dusk Urchins to jakiś super tech, nie jest ona za słaba?
Ostatecznie uważasz, że Korlash z regeneracją oraz grandeur jest lepszy od latającego Demigoda?
Czy Extirpate w mainie, tak do trzech sztuk, to dobry pomysł?

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

[Legacy]Mono B

pn cze 21, 2010 6:38 am

Dusk Urchins to jakiś super tech, nie jest ona za słaba?

W T2 fajnie grał jako techowy draw w B/R i się sprawdzał nawet, nawet :)

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

pn cze 21, 2010 8:52 am

p4v pisze:
Dusk Urchins to jakiś super tech, nie jest ona za słaba?

Jest to bardzo dobra karta do pierwrzoturowego dropu z Rituala, ponadto zazwyczaj staje sie pierwszym celem dla LBolta, bo przeciwnik nie chce żebyśmy mieli draw. Ponadto można nawet nieźle potyrać.

p4v pisze:
Ostatecznie uważasz, że Korlash z regeneracją oraz grandeur jest lepszy od latającego Demigoda?

Zdecydowanie. Moja rozpiska nie jest jeszcze skończona, ale Korlash jest po pierwsze tańszy w manie, po drugie ma bardzo cenną regenerację, po trzecie ma swoją umiejętność, która sprawia że jest po prostu bardzo dobrą kreaturą. Gdyby nie Grandeur nawet nie spojrzałbym na niego.

p4v pisze:
Czy Extirpate w mainie, tak do trzech sztuk, to dobry pomysł?

W mainie nie. Jest to karta sideboardowa na kombodecki. W innych taliach lepiej mieć ten jednomanowy discard.

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

pt lip 09, 2010 11:56 am

Ostatecznie, z twojego decku wziąłem jedynie Kozilka w miejsce Duressa i dodatkowo używam Wrench Mind, bo zazwyczaj daje wymianę 2 za 1.
Zastanawiam się nad splashem zielonego, po hate na artefakty i enchantmenty. Karty takie jak: Putrefy, Maelstrom Pulse i side'owo Krosan Grip, są bardzo przydatne. Jednak na razie nie chcę robić jakiegoś dziwnego MBC, bo całe życie musiałbym grać na proxach Bayou.

Zrezgynowałem również z bączków na rzecz Aren. Bardziej przydatny jest dodatkowy draw niż ustawianie sobie trzech kart w bibliotece.

W grach, które przeprowadziłem, Demigod okazał się dobrym rozwiązaniem.

Creatures
4 Vampire Nighthawk
4 Hypnotic Specter
3 Gatekeeper of Malakir
3 Demigod of Revenge/ lub Korlash w 4 sztukach

Spells
4 Wrench Mind
4 Inquisition of Kozilek
4 Hymn to Tourach
4 Dark Ritual
2 Profane Command
1 Consume Spirit
1 Sign in Blood

Enchantments
3 Phyrexian Arena

Lands
21 Swamp
2 Cabal Coffers

Wygląda mocarsko 8)

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

[Legacy]Mono B

pt lip 09, 2010 12:42 pm

W sumie to Inkwizycja nie wywali FoWa.

A Demigod nie powinien być w czterech sztukach, czy wtedy zbyt często dochodzi?

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

pt lip 09, 2010 5:05 pm

Thoctar pisze:
czy wtedy zbyt często dochodzi

Za często dochodził w early game.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

pt lip 09, 2010 6:13 pm

p4v pisze:
dodatkowo używam Wrench Mind, bo zazwyczaj daje wymianę 2 za 1.

Ale dajesz przeciwnikowi wybór co wywalić. Osobiście używał bym Distress, bo wywalasz co chcesz.

p4v pisze:
Zastanawiam się nad splashem zielonego, po hate na artefakty i enchantmenty. Karty takie jak: Putrefy, Maelstrom Pulse i side'owo Krosan Grip, są bardzo przydatne.

Osobiście splashowałbym :w: na większy artefakt/enchantment hate oraz Vindicate, który jest lepszy, bo psujesz manabase, a ponadto nie ma efektu mirrora, który czasem może zaboleć jak przeciwnik zmieni cel albo wykona inne tricki, bardzo częste w casulau.

Jedyna przewaga :g: to obecność Pernicious deed który jest bardzo dobrym removalem.

W moich testingach wyszło, że Nighthawk jest bardzo cieniutką kreaturką. Zazwyczaj dostaje z removala, albo z kontry.

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

[Legacy]Mono B

pt lip 09, 2010 6:30 pm

bardzo częste w casulau.

Casual casualem, z tego co widzę, to ma być deck na turnieje.

Ja Wrench Mind zamieniłbym na kolejny discard za 1 mana - Duressa.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

pt lip 09, 2010 6:42 pm

Thoctar pisze:
Casual casualem, z tego co widzę, to ma być deck na turnieje.

No to trzeba powiedzieć otwarcie i szczerze - mono black nie daje rady w grze turniejowej. Nawet rozpiski o wdzięcznej nazwie Eva Green są po prostu za słabe, mimo że są wsparte na Goyfach, sinkholach i innych topach. Takie talie po prostu turniejowo nie grają i są najwyżej Tier2 formatu.

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Legacy]Mono B

pt lip 09, 2010 8:13 pm

Specu pisze:
W moich testingach wyszło, że Nighthawk jest bardzo cieniutką kreaturką. Zazwyczaj dostaje z removala, albo z kontry

Nie zgodzę się, bo nawet jeśli dostanie z removalu/kontry, to przeciwnik ma mniej removali/kontr na przyszłe, bardziej znaczące kreatury.
Jeśli przeżyje, to nadrabia mi życie utracone przez arenę. Zawsze ściągnie większego kabana i kąsa za 2.
Specu pisze:
No to trzeba powiedzieć otwarcie i szczerze - mono black nie daje rady w grze turniejowej.

Wiem i? Nie mam ciśnienia do grania samych topów.

Specu pisze:
Takie talie po prostu turniejowo nie grają i są najwyżej Tier2 formatu.

Czyli na FNMy i inne turnieje t2, też powinno się przychodzić tylko z Jundem, lub UW Control lub Nayą Boss. Po co grać elfami, wampirami czy allajami.
Po prostu są ludzie, którym nie przeszkadza gra deckiem Tier2 i 3. Mają dużo funu z samego uczestniczenia w turnieju i liczą na szczęście oraz dobry match up, żeby być w top4.

Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lip 09, 2010 8:33 pm

Ja tylko dodam, że MBC-discard jest fajny w casualu - nie ma to jak napsuć krwi przeciwnikowi, wyrzucając mu z łapki co fajniejsze syty. Jednak turniejowo ta rozpiska jest niestety za słaba na podjęcie równej gry z topowymi dekami. Bardzo łatwo dostać z kontry w kluczowe karty, mana denial też wbrew pozorom karci mocno, dredge i reanimatory cieszą się z discardu, Ant zwykle jest zbyt szybki (pierwszoturowy LED na dzień dobry może skończyć grę), nawet burn - choć ma pod górkę przez discard - może okazać się za szybki.

Ja kombinowałem na różne sposoby zrobienie z MBC skutecznej rozpiski i jakoś nigdy nie wychodziło mi to najlepiej. Jedyna talia, która przypadła mi do gustu to wersja Demigod/Intuition, który w nieprzygotowanym meta może siadać i jest całkiem śmiesznym combo-deckiem. Sęk w tym, że sama talia jest dosyć droga w złożeniu i tak po prawdzie - również jest for fun. Kontra i gravehate karci tą talie niemiłosiernie.

Poniżej link dla ciekawskich:

http://www.deckcheck.net/deck.php?id=32169

i lepsza IMO wersja BUGR na Burning Wishach, która jest niestety jeszcze droższa:

http://www.deckcheck.net/deck.php?id=23260

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[Legacy]Mono B

sob lip 10, 2010 12:25 am

p4v pisze:
Po prostu są ludzie, którym nie przeszkadza gra deckiem Tier2 i 3. Mają dużo funu z samego uczestniczenia w turnieju i liczą na szczęście oraz dobry match up, żeby być w top4.

Wiem, bo sam się do nich zaliczam. Mono B i innymi taliami rozegrałem naprawdę dużo partii, ale jedyne co mogę powiedzieć: nawet z Sinkholami i Wastelandami talia ta nie ma szans z nawet średnimi rozpiskami składanymi na pałę. Po prostu - monokolorowych talii nie ma w legacy za dużo. Uwierz mi na słowo - jest równica między zdobyciem na turnieju 3 punktóe a zdobyciem 0 punktów. grywałem w różnym meta i ta talia do niczego innego niż casual się nie nadaje. Bez mocnego splashu :g: bądź :w: nic nie ugrasz.

p4v pisze:
Nie zgodzę się, bo nawet jeśli dostanie z removalu/kontry, to przeciwnik ma mniej removali/kontr na przyszłe, bardziej znaczące kreatury.

Pierwsze - musisz sie liczyć z tym że przeciwnik ma lepiej złozoną talię, więc granie wet za wet prowadzi tylko do Twojej przegranej. Drugie - deathtouch? Może i jest to dobre w T2, ale w legacy taka umiejka nic ci nie pomoże, bo znów musisz liczyć się z tym że jeden nighthawk nie pomoże ci przeciw mocniejszym kreaturom przeciwnika. Dodawanie hp też jest nieistotne. Większość decków gra na BoBach, którzy jumają za nieco więcej niż 1hp, mimo to nikt się nie przejmuje utratą hp, bo przy poprawnie zrobionym decku zabjasz przecwnika przewagą wynkającą z większej ilości dociągniętych/zagranych kart. Ponadto ostatno są bardzo mocno grane konstukcje typu 43landowe talie. więc możesz mieć nighthawka na stole, a i tak nie poataujesz sobie, bo na deklaracji ataku się skończy :) Kompetentywnie złożony deck elminuje wkładane takich kreatur. Dlaczego? Ile razy musisz zaatakować, zeby zabić przeciwnika. Dajmy na to że przeciwnik nie ma ręki, a ty przeforsowałeś wampira na stół. Ok. Nie masz fetchy, więc dociągasz landy, niepotrzebne już discardy itp. Do kreatur się nie dokopujesz. Ile potrzebujesz tur na to żeby zabić przeciwnika? Ile tur dajesz przeciwnikowi na to żeby się odbudował i w rezultacie wygrał? Wdziałem to w niemal każdej swojej grze, więc Nighthawkowi podziękowałem, bo jest to zwyczajnie crap. Demigod jest lepszy, bo wyciąga potencjalne demigody na stół, nie zchodzi od Bolca oraz ma 5 z przodu fly i haste.

Gizmoo pisze:
i lepsza IMO wersja BUGR na Burning Wishach, która jest niestety jeszcze droższa:

http://www.deckcheck.net/deck.php?id=23260

Ta... Intuicje, duale, fetche :)