Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Jakim Madnessem lepiej grac ?

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
ThaoQuest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: pt lip 05, 2002 6:43 pm

Standardowe UG

pn lis 24, 2003 8:15 pm

Dawno juz nie gralem moim UG i chcialbym wiedziec jakie jest wasze zdanie na temat tejtali. Czy obecnie oplaca sie jeszcze nia grac ?? Czy jest jeszcze sycaca jak kiedys ?? Podam spis jaki mam jeszcze z zamierzchlych czasow :P

3 Aquamoeba
4 Waterfront Bouncer
4 Wild Mongrel
4 Basking Rootwalla
4 Arrogant Wurm
1 Wonder
4 Careful Study
2 Deep Analysis
2 Intuition
2 Roar of the Wurm
4 Daze
4 Circular Logic

4 Yavimaya Coast
10 Island
7 Forest
1 City of Brass


I teraz pytanie :
Jakim grac sidem ( o ile stwierdzicie ze oplaca sie grac ta talia )
Czy grac Chrome Mox ? Moze jakies inne karty z Mirrodin'a ?
I czy ogolnie budowa tali jest OK
Za wszystkie odpowiedzi z gory THX
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2004 12:56 pm przez ThaoQuest, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Morph
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 220
Rejestracja: sob sie 09, 2003 10:36 pm

pn lis 24, 2003 10:36 pm

Gralbym na moxy sa naprawde sycace i przyspieszaja i tak juz szybkiego decka. Granie obecnie na stifle mainowe nie jest zlym pomyslem wsadzilbym 2. Innych kart z miro nie widac aby sie przydawaly :wink: .
 
Awatar użytkownika
kondzio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: wt cze 10, 2003 8:53 pm

wt lis 25, 2003 2:16 pm

Ja bym radzli grac na 2 wondery i na 1 intuicje. Intuicja troche moze spowolnic, mozna ja skontrowac i spada od byle durexa. Chromy to swietna rzecz. Daja niezlego kopa co w dzisiejszym srodowlsku jest bardzo wazne.
Side w zaleznosci od meta ale obowiazkowo: chille, naturalizy,jakies stifle, draki.

Nie zgdze sie z morphem. Z miro bardzo dobra karciocha jest matrix. Swietna rzecz na tinkery, psychole i manabelchery
 
Awatar użytkownika
Czajfoos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: ndz maja 04, 2003 8:35 pm

wt lis 25, 2003 4:10 pm

IMO jezeli juz postanowiles miec stifle mainowe to optymalna liczba jest 3 tak w sam raz pod intuicje :P
 
Awatar użytkownika
ThaoQuest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: pt lip 05, 2002 6:43 pm

wt lis 25, 2003 6:20 pm

No dobra tylko za co wszadzic te Chrome Mox'y i Stifle ? Moze za Daze i cos jeszcze ?? tylko co ??
 
Awatar użytkownika
Bazil, BrokenTail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 436
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:38 pm

śr lis 26, 2003 9:56 pm

jak juz to moxy za landy. tak za 3 foresty i 1 islanda nie powinno za bardzo zaburzyc ci mana base. mozesz spokojnie ograniczyc liczbe daze'ow i bouncerow tak do 3 i dac ze 2 stifle. do sb na pewno 3-4 energy flux.
 
Awatar użytkownika
ThaoQuest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: pt lip 05, 2002 6:43 pm

śr lis 26, 2003 10:02 pm

Wiec teraz tak to wyglada:


3 Aquamoeba
3 Waterfront Bouncer
4 Wild Mongrel
4 Basking Rootwalla
4 Arrogant Wurm
2 Wonder
4 Careful Study
2 Deep Analysis
1 Intuition
2 Roar of the Wurm
3 Daze
4 Circular Logic
2 Stifle

4 Chrome Mox
4 Yavimaya Coast
9 Island
4 Forest
1 City of Brass

SB
4 Energy Flux
I co dalej ??
 
Awatar użytkownika
Bazil, BrokenTail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 436
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:38 pm

śr lis 26, 2003 10:18 pm

tak jeszcze -1rurka +1stifle/analiza/genesis. roar to stwor grobo okazyjny na late-game pod intuicje bo kosztuje az 4 mana i mozesz go zagrac tylko w swoim mainie. jak wyskoczy w 3 turze to nie bedziesz mial na kontre (chyba ze na daze'a).. pozatym dosyc latwo ja zabic i tylko rdw, tog bez kontry i rock po 2-3 deedach i 2-3smotherach ma z nia grobsze problemy natomiast geneza jest badzo fajnym stworem na oath sceptera i tog. z geneza -1wonder +1intui i ew mozesz upchnac smoczka (gilded drake) ktory teraz bardzo syci.

EDIT: a do sb jeszcze laboratoria i dodatkowe stifle. ja jak nie mialem stifli w sb gralem tak:

4naturalize //WoW, tinker
3arcane laboratory //WoW, aluren
3energy flux //tinker
3stifle //rock, bg oath
2spellbane centaur //mirror, turboland od biedy.. ladnie dziala jak na stole mamy oprocz niego roara lub stwory zdolne zabic scroungera 6/6 bo capa nie dziala za dobrze.. sam nie wiem. nie testowalem jeszcze tego szalonego pomyslu :)
 
Awatar użytkownika
dasz3k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 9:49 pm

śr lis 26, 2003 10:52 pm

Bazil, BrokenTail pisze:
3stifle //rock, bg oath

mysle ze stifle jest tez bardzo przydatny na staxa (busha mozna ladnie ukrocic..), albo na mirrora..(nie sadzisz?:P), a i gobosek nei pogardzi stiflowanym rekrutem:P
 
Awatar użytkownika
ThaoQuest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: pt lip 05, 2002 6:43 pm

czw lis 27, 2003 11:06 am

Wiec grac Stifle w main czy na side ??
 
Awatar użytkownika
dragonian
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 803
Rejestracja: wt wrz 24, 2002 9:46 pm

czw lis 27, 2003 3:53 pm

Imho zdecydowanie w mainie poniewaz jest dobra na bardzo wiele deckow.
 
Awatar użytkownika
ThaoQuest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: pt lip 05, 2002 6:43 pm

wt gru 02, 2003 4:59 pm

W zwiazku z ogloszonymi banami mam do was pytanie: jakim Madnessem grac ?? Czy zmienic cos w main ? Nad side jeszcze nie ma co myslec gdyz mozna tylko spekulowac jakie bedzie meta :P
 
RagingGarth

wt gru 02, 2003 5:42 pm

Hmmm

No Stifle raczej zostaje ;) Przydaje się na Siege-Gang'a, Deed'a, Scepter'a, Mind's Desire czy chociażby wrogiego Arrogant Wurm'a z Madness'u. Także na wszystkie talie jakie sa wymieniane na głównych kandydatów do panowania w nowym środowisku. No oczywiście jeszcze na Deranged Hermit'a :P

Mox'y też bym zostawił póki co. Daja niezłego kopa a trzeba pamiętać że Atog i Goblin również przy nich zostają.

Waterfront Bouncer spowrotem do czterech. Jakaś Genesis w razie Rock'ów, ale to raczej nie pewne.

Chyba nie ma co zmieniać za bardzo ;)
 
Awatar użytkownika
dasz3k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 9:49 pm

wt gru 02, 2003 8:11 pm

RagingGarth pisze:
Waterfront Bouncer spowrotem do czterech

nie sadze... mysle, ze sporo osob ma jednak gobliny, na ktore ta karta nie jest najbardziej sycaca... 3 wystarcza...
 
Awatar użytkownika
kondzio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: wt cze 10, 2003 8:53 pm

wt gru 02, 2003 8:15 pm

A moze grac na mainowych drakach-jesli w meta bedzie dominowac rock i atog. No i dazy to raczej 4. Jest to bardzo wazna karta i powinna dojsc w pierwszych turach.
 
RagingGarth

wt gru 02, 2003 10:46 pm

Hmmm

dasz3k: No więc właśnie tak sobie tylko gdybam, przecież to jest nie do przewidzenia. Właściwie takie szcegóły jak trzy czy cztery kopie Bouncer'a to jest sprawa scounting'u przed turniejem a nie szablon najlepszego Madness'a ;) Choć przyjmuję że i tak wiesz o tym doskonale.

Ja nie przepadam za main'owy Drake'ami. Nie jest to karta która ma podchodzić losowo a średnio mi się podoba ten tech z dwoma Intuicjami plus zestawem pod Genesis - tak zwana przeze mnie "zabawa w Buried Alive".
No choć prawda że jak zupełnie nie spodziewasz się Goblin'ów i do tego wiesz że jest sporo Mirror'ów to można tak grać.
 
Awatar użytkownika
dasz3k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 9:49 pm

wt gru 02, 2003 10:58 pm

RagingGarth pisze:
Hmmm

dasz3k: Choć przyjmuję że i tak wiesz o tym doskonale.

naturalnie:)


drake: takze nie wydaje mi sie aby byl sycacy... zabicie jednego balona nie zapewnia ci wygranej.. na sligha baardzo slabe.. na mirrora nieco lepsze, ale sidowe wystarcza, bo spodziewalbym sie zbyt wielu deckow na ktore raczej nei beda sycic (ww (chyba ze aniol:P - stifle;p), controlburn itp) a atog najwyzej poswieci tego smothera na toga.. mysle ze sidowy na mirrora i ew rocka wystarczy, bo jednak na gobosa (ktory bedzie zapewne czestym matchupem) ta karta poprostu ssie...[/quote]
 
Awatar użytkownika
ThaoQuest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: pt lip 05, 2002 6:43 pm

pt sty 02, 2004 1:02 pm

Zwracam sie do was z pytaniem jaka wersja madnessa najbardziej sie op;laca grac ?? Glosujcie w ankiecie i mozecie uzasadniac swoje wypowiedzi. Z gory THX
 
Awatar użytkownika
kondzio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: wt cze 10, 2003 8:53 pm

pt sty 02, 2004 10:07 pm

dasz3k pisze:

drake: takze nie wydaje mi sie aby byl sycacy... zabicie jednego balona nie zapewnia ci wygranej..


IMO Drake jest bardzo dobry. Z Bouncerami swietnie dziala, choc krotko(przynajmiej mi zbyt dlugo nigdy nie zyje). Pozatym draki nie sluza tylko do "zabijania" balonow, czy jumania jakis kafarkow. Czesto wykorzystuje je w pierwszych turach do zabierania BoP'ow, czy dziadow. Czesto moze to dobrowadzic do screw co dziala bardzo na korzysc UG.

Co do toga, takze nie lekcewazylbym draka. Niech i sobie traci tego smoothera na toga. Dobry atog to martwy atog :evil: . Ten smoother tez musi pierw dojsc. Do tego czasu mozna zadac nim pare obrazen. Zreszta zawsze mozna sobie bouncnac drake i czekac na nastepna okazje.
Gorzej jak zagra smothera w odpowiedzi na zagranie naszego smoczka i go zabije nim rozpatrzy sie jego ability. Ale nie zdaza sie to jakos strasznie czesto
 
Awatar użytkownika
qbalonek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 578
Rejestracja: czw gru 19, 2002 5:09 pm

pt sty 02, 2004 11:01 pm

UG jest teraz jeszcze szybsze...moxy masakrują...teraz można spokojnie wrócić do tego decku ponieważ nie ma już szybkich kombodecków oraz tinkerów..madness znowu jest zabójczo szybki
 
IRON
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:02 pm

sob sty 03, 2004 8:26 pm

ja zabardzo moxów w ug nie widze :D

Ug,Ugr,Ugw - zależy od meta jakie mamy... każde jest dobre na swój sposóby ale ja zabardzo nie przepadam za tym dekiem bo jest średni(w.d mnie...nie mam na myśli że jest do d*** tylko jest taki sobie na meta TOG,ROCK,SLIGH,Ponza itp.)
 
Awatar użytkownika
qbalonek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 578
Rejestracja: czw gru 19, 2002 5:09 pm

sob sty 03, 2004 8:41 pm

dlatego zaproponowałem wersję UGb...z kontrolę ręki i stołu ;) wątek powyżej albo poniżej....
 
Awatar użytkownika
P!nokyo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:44 pm

sob sty 03, 2004 8:42 pm

Mozesz tez ewentualnie sprobowac grac UGb. Mainowe terapie + smothery nie sa takie zle...

Intuicjami powiniennes grac 2. zawsze wyciaga zestaw geneza/wonder/anal lub w zaleznosci od sytuacji to co potrzebujesz.
 
Awatar użytkownika
qbalonek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 578
Rejestracja: czw gru 19, 2002 5:09 pm

sob sty 03, 2004 9:42 pm

to zależy...ale 2 intuicje znacznie zwalniają tempo...wole dostać tego wonder na łapsko i móc jechać niż szukać go intuicją...
 
Awatar użytkownika
kondzio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: wt cze 10, 2003 8:53 pm

sob sty 03, 2004 10:27 pm

Ja najczesciej stosuje taka zasade. Jedna intuicja w zwyklym UG, bo ja napisal qbalonek nieraz troche zwalania. Pozatym mozna ja skontrowac i wtedy moze byc kiepsko.
Natomiast na dwie gram czesto w wersjach ze splashami, gdyz sa mniej stabilne i zawsze mozna ja uzyc do wyjecia brakujacego landu czy innej karty.

Gram troche madzia i musze stwierdzic ze niestety IRON ma racje.
Tzn. deck nie jest zly, ale lata swojej swietlnosci ma juz za soba. Dalej potrafi wygrac z prawie wszystkim, niestety czesto do tego potrzeba troche szczesia. A meta moze byc teraz dosc nie sprzyjajace. Nowy psychatog UBr na berlach, rock, ponza, WoW nie sa to dobre metchupy.

Z gobo nie jest tak zle. Szanse sa wyrownane, wszystko sie wazy w pierwszych turach. a po sidzie sa jescze chille i ew. kegi

Kiedys tog byl wyrownanym metchupem(IMO nawet na korzysc UG). Teraz ma berla i fire/ice ktorymi masakruje jakze kluczowych bouncerow.
 
Awatar użytkownika
P!nokyo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:44 pm

sob sty 03, 2004 11:48 pm

w sumie macie racje. ze splashem lepsze sa 2 intuicje, w czystym ug 1 starczy.

chrome moxy - jak najbardziej. daja DUZEGO kopa. pies lub bouncer w 1 turze nie jest taki zly :)

co do matchupow - faktycznie, ug potrzebuje szczescia lub..... splasha??
 
RagingGarth

pn sty 05, 2004 5:43 pm

Hmmm

Trudno odpowiedzieć na takie pytanie.

W meta gdzie jest dużo Kombo Deck'ów/Rock'ów/Psychatog'ów to wersje UGb lub UGw.
Gdzie jest dużo naporów to UGr lub zwykłe UG.

Właściwie to jednoznaczna odpowiedź jest niemożliwa. Każda wersja ma swoje plusy i minusy. Nie zagłosowałem za żadną opcją.

Co do Chrome Mox'ów w Madness'ie to w wersji UG można je włożyć, ale jestem trochę sceptyczny jesli chodzi o ich wykorzystanie w wersjach trójkolorowych.
 
Awatar użytkownika
wojtek____
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 566
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 10:25 am

ndz sty 11, 2004 5:29 pm

UG !!! Ja jestem pewien co do tego, że właśnie tym chcę grać, ale ie mówię, że jest najlepsze. Poprostu wolę UG, bo nawet w nim CZASAMI jest problem z maną. A poza tym do UGx nie wstawisz moxów, bo będą beznadziejne. A moxy są naprawdę świetne, ostatnio tak wyglądały moje 2 tury:

1t: Island, Chrome Mox (imprint Daze) -> Aqua
2t: Forest, Aqua-atak! Discard Arrogant i wjadz moebą za 3

Czyli w 2t mam U-moxa, Island, Forest, Moebę (wjeżdżającę za 3) i Arroganta.
 
Bartek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 851
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:46 pm

ndz sty 11, 2004 9:26 pm

To w finale polturow w Katowicach Damian Grabeus dzieki moxom zagrał w pierwszej turze chilla a w trzeciej arrogant wurma z many.


P.S. Przegrał d=
 
Awatar użytkownika
wojtek____
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 566
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 10:25 am

ndz sty 11, 2004 9:46 pm

Ale to, że przegrał, nie zmienia faktu, że mox jest w tej talii bardzo dobry :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości