Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

śr wrz 01, 2010 9:42 pm

Współczesny świat strawiła krwawa wojna domowa. Ci, których nie pochłonęła, przeszli przez jej stalowe trzewia, tylko po to by zostać wyplutym. Z wielu pozostał tylko szkielet człowieczeństwa. Inni nie byli już ludźmi od dawna. Uchodźcy rozpierzchli się po całym wolnym świecie, zasiedlając Dolinę Nentir na nowo.

Jest rok 1496, rok wielkich przemian i nowej nadziei. Nowy król, Ulundiel Sprawiedliwy, obalił swojego krwawego brata Ulryka i zjednoczył wszystkie prowincje w jednolite państwo. Czas dobrobytu nie zdążył jednak powrócić. Na granicach państwa czai się kolejne zagrożenie. Imperium Assaman, kraj pustyń i nomadów, spiskuje i pragnie przejąć północą forpocztę Królestwa Hydry, Dolinę Nentir.

Tymczasem prości ludzie borykają się z własnymi problemami. Utraciwszy dorobki swych żywotów, starają się mozolnie odbudować, to co zabrała im wojenna zawierucha. Inni wybrali prostszą drogę. Trakty stały się niebezpiecznym miejscem, równie śmiercionośnym, co dzikie ostoje. Bandyci czają się za każdym wzniesieniem, leśną gęstwiną czy kamieniskiem.

Rozszalała przyroda także powoli leczy swe rany. Chaos wymusza na niej ekspansję. Wąż zjada swój ogon i wszystko, co napotka na swej drodze. Walka o przetrwanie nie ma końca. Górskie plemiona koczowniczych gigantów szykują się do kolejnej wielkiej wojny. Kiedy w serii krwawych starć zostanie wyłoniony nowy ataman, krwawa furia rozprzestrzeni się na doliny i zaleje świat potokiem posoki.

Krasnoludy popadły w stagnację. Czekają. Starają się przetrwać. W poprzedniej wojnie zachowały bezstronność, podobnie jak elfy. Zwlekają z odpowiedzią dla króla Uludniela. Ich świat powoli się kurczy, nie stać ich na kolejne bezsensowne wojny. Jednak bez ich pomocy, świat który znamy pogrąży się w ciemności. Ciemności, która już rozprzestrzenia swoje czarne macki...

DOLINA NENTIR
Obrazek
Dolina Nentir to ląd północy, jednak niezbyt obfitująca w opady śniegu. Tutejsze zimy są wietrzne i mroźne. Rzeka Nentir jest zbyt wielka, by mogła zamarznąć, poza kilkoma najzimniejszymi tygodniami w roku. Lata są natomiast dość chłodne i przyjemne.





ZADANIA I MISJE
Obrazek
Nieskończone koło myśli i czynu,
Nieskończona odkrywczość i eksperyment bez końca
Przynoszą wiedzę ruchu, lecz nie spokój…
Gdzie jest mądrość utracona w wiedzy?
Gdzie wiedza utracona wśród informacji?





POSTACIE
Obrazek
Człowiek jest miarą wszystkich rzeczy, istniejących, że istnieją, i nieistniejących, że nie istnieją.







ROZSTRZYGNIĘCIA ZASAD
Obrazek
Nie szukaj sprawiedliwości... Można być wolnym, nosząc kajdany.





Ostatnio zmieniony wt wrz 07, 2010 11:23 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 20 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

śr wrz 01, 2010 10:08 pm

Jedna ważna rzecz, o którą nie zapytałem do tej pory. Gramy na polskiej terminologii czy angielskiej? Mi kompletnie bez różnicy, pytanie co Wy wolicie? Oczywiście nie chodzi tutaj o kompletne tłumaczenie wszystkiego ale główną terminologię oraz podstawowe przedmioty itp.

Druga ważna sprawa, na karcie dodałem wszystkim +2 do obron (prócz AC), ale nie udało mi się dodać premii +1 do ataku. W związku z tym musicie sami o niej pamiętać przy testach itp.

Wklejam też tutaj statystyki postaci, żeby był do nich łatwiejszy dostęp.

INICJATYWA I STATYSTKI
Obrazek
72/72 HP; Surge Value: 19; Surges: 10/10


Obrazek
79/79 HP; Surge Value: 19; Surges: 9/9


Obrazek
81/81 HP; Surge Value: 20; Surges: 8/8


Obrazek
80/80 HP; Surge Value: 20; Surges: 8/8


Obrazek
95/95 HP; Surge Value: 27; Surges: 10/10


Obrazek
92/92 HP; Surge Value: 23; Surges: 9/9
Ostatnio zmieniony śr wrz 01, 2010 10:13 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Erlebrion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 357
Rejestracja: ndz gru 21, 2003 6:29 pm

Re: [D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

śr wrz 01, 2010 10:52 pm

Gramy na polskiej terminologii czy angielskiej?
Ja osobiście wolę po angielskiemu. Będzie mniej nieporozumień.
 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

śr wrz 01, 2010 11:07 pm

Angielska, angielska, zdecydowanie.
 
Awatar użytkownika
grixis9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:18 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 02, 2010 6:59 am

Oczywiście że po angielsku.
 
Awatar użytkownika
Erlebrion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 357
Rejestracja: ndz gru 21, 2003 6:29 pm

Re: [D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 02, 2010 1:41 pm

Bajer pisze:
W większości sytuacji stosował będę predefiniowany i ustalony przez drużynę szyk bojowy, zależny od warunków środowiskowych. W przypadku wąskich tuneli lub małych pomieszczeń będzie to (DO USTALENIA!). Natomiast na otwartej przestrzeni lub ogromnych pomieszczeniach będzie to formacja rozproszona (DO USTALENIA!).
W międzyczasie kiedy tworzy się temat, my moglibyśmy ustalić standardowe szyki bojowe.

Proponuję następujący szyk w tunelach:
XKX
RXN
XBX
FXA

I następujący na otwartej przestrzeni:
XXKXX
RXXXN
XBXAX
XXFXX

K - Krishkur
A - Alain
R - Karrvesh
F - Falador
B - Bron
N - Anjin-san
X -Puste
 
Awatar użytkownika
grixis9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:18 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 02, 2010 2:48 pm

Może być.
 
Awatar użytkownika
Boogaloo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pn gru 29, 2008 10:41 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 02, 2010 8:35 pm

OK, wróciłem dziś w końcu na dobre z wakacyjnego wyjazdu. Także jestem już zwarty i gotowy do sesji,

Odnośnie szyku - to proponowałbym trochę go rozciągnąć aby w razie czego cała drużyna nie obrywała z burstów 2/blastów 5, a tych pewnie na paragonie znajdzie się sporo.

Terminologia - jestem jak najbardziej za angielską.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

pt wrz 03, 2010 7:42 pm

Widzę, że większość jest za angielskim, co mnie w sumie aż tak nie dziwi. Właśnie tworzę wpis. Przy okazji, czy jesteście przeciwni gdy MG czasem pokieruje losami postaci czy też Wam to nie przeszkadza? Chodzi rzecz jasna o mniej istotne elementy itp. Nic wielkiego, ale przyspiesza to trochę rozgrywkę, pozwala także nieco zarysować postać. Wasz wybór.
 
Awatar użytkownika
grixis9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:18 pm

Re: [D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

pt wrz 03, 2010 7:47 pm

Nie mam nic przeciwko.
 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

pt wrz 03, 2010 7:55 pm

Dopóki wpasowuje się w charakter i postępowanie postaci, nie ma problemu a nawet dobrze by było, szybciej by nam szło ^^
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

sob wrz 04, 2010 4:14 pm

Ferr-kon pisze:
Dopóki wpasowuje się w charakter i postępowanie postaci, nie ma problemu a nawet dobrze by było, szybciej by nam szło ^^
To raczej błahe scenki będą, a nie odgrywanie za was.

Uprzedzam, bo kiedyś jeden z graczy miał do mnie pretensję, że jego postacią rzuciłem patyk w krzaki :)

---edit---
Jeszcze jedna sprawa. Podczas pisania proszę Was o oddzielanie poszczególnych akapitów podwójnym enterem (tak jak to robię ja). Powód? Lepiej się to czyta niż jeden zlepek tekstu.

PS. Jak niektórzy mogli już zauważyć, pierwszy post już jest.

Powodzenia!

---edit 2----
W tej grze wprowadzam nowy system hierarchii społecznej. Oznaczana ona będzie za pomocą zwykłych kart do gry. Król będzie reprezentowany przez kartę króla, podczas gdy zwykły żebrak to dwójka. Pomysł ten podsunął mi kaduceusz swego czasu i chętnie z niego skorzystam.

Teraz tak. Pan w dybach w waszych oczach prezentuję się na solidną dwójkę :) Wy macie status "siódemek", choć nie jesteście szlachcicami, a tu już te poziomy. Swoje już w życiu wywalczyliście, więc jesteście w miarę znani. Powinno to chyba wszystkim ułatwić orientację, kto ma jakie plecy w świecie gry itp.

---edit 3 ---
Wrzucam wam obrazki siatki bitewnej. Możecie wybrać sobie szyk bojowy. Może się kiedyś to przyda.

Otwarty teren:
Obrazek

Ciasny tunel:
Obrazek

Zastanawiam się także czy nie będziecie rzucać na inicjatywę z wyprzedzeniem. Będzie znali wyniki wcześniej, ale przyspieszy to walkę i da Wam trochę pomysłu na odgrywanie. Nie wiem sam. Co myślicie?
Ostatnio zmieniony sob wrz 04, 2010 4:18 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Boogaloo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pn gru 29, 2008 10:41 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

sob wrz 04, 2010 6:31 pm

Odnośnie szyków, moja propozycja:



Odnośnie inicjatywy - jestem za tym, byś rzucał inicjatywę za wszystkich. Może nawet przy okazji testy wiedzy.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

ndz wrz 05, 2010 12:40 am

Boogaloo pisze:
Odnośnie inicjatywy - jestem za tym, byś rzucał inicjatywę za wszystkich.
Chyba to będzie najlepsze wyjście. Z doświadczenia wiem, że czekanie na wszystkie rzuty trochę trwa. Będzie szybciej.

Boogaloo pisze:
Może nawet przy okazji testy wiedzy.
Tu się jeszcze zastanowię. Trochę zbyt dużo rzucania. Zrobimy może House Rula, że na testy wiedzy będę rzucał podczas rozpoczęcia starcia tylko wyszkolonym, pozostali, jeśli chcą, rzucą sobie na wiedzę w trakcie walki.

Odnośnie testów wiedzy. Nie spodziewajcie się kompletnie żadnych informacji odnośnie mocy postaci. Jedyne co dostaniecie to fluff, który może przybliżyć charakterystyczne dla danego rywala moce, ale na pewno nie będzie rozpisek typu +4 vs REF, close burst 2, 4k10+666 dmg i target prone.

---edit---
Tak dla formalności. Kotula nie ma do wtorku, więc na razie jego postać będzie npcowana przeze mnie.

--edit 2 --
Wrzucam Wam poniżej tłumaczenie charakterów postaci. Znajdziecie go także w pierwszym poście tego wątku w zakładce POSTACI. Jak znajdę chwilę, dodam także opis złych charakterów.

Ostatnio zmieniony ndz wrz 05, 2010 12:41 am przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

ndz wrz 05, 2010 4:51 pm

Narazie wpadlem tylko na chwile. Jak Bajer mowil bede we wtorek.

Na inicjatywe i podane szyki sie zgadzam.
 
Awatar użytkownika
Boogaloo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pn gru 29, 2008 10:41 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

wt wrz 07, 2010 9:31 am

Na chwilę obecną Krishkur nic więcej nie robi, więc nie widzę sensu pisania posta w temacie sesji.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

wt wrz 07, 2010 12:55 pm

Boogaloo pisze:
Na chwilę obecną Krishkur nic więcej nie robi, więc nie widzę sensu pisania posta w temacie sesji.
Nie widzę problemu. Za wcześniejsze wpisy otrzymujesz ode mnie premię +1 do najbliższego testu umiejętności, jaki będziesz wykonywał postacią. W moim prywatnym odczuciu, ciekawie napisane były.

Standardowo już do wszystkich, nie bójcie się własnej pomysłowości. Nie musicie czekać, aż podam Wam wszystko na tacy, chyba że lubicie lub jesteście przyzwyczajeni do takiego stylu rozgrywki. Zapoznanie się ze wszystkim co znajduje się w pierwszym poście komentarzy, także mile widziane. Od teraz będę Was informował o ewentualnych zmianach w tym miejscu, uznając że zapoznaliście się ze wszystkim co tam zamieściłem.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

pt wrz 10, 2010 6:35 pm

Dwie sprawy na szybko, bo mam mało czasu aktualnie.

1) Ponieważ niedługo ukaże się errata z powodu wprowadzenia Essentials, nie będziemy z niej korzystać w tym szybkostrzale. Jeśli kiedyś sesja przerodzi się w kampanię, wówczas skorzystamy z nowych zasad.

2) Nie wiem czy dam radę posta napisać w najbliższym czasie. Być może jak znajdę wolną chwilę, zrobię to dzisiaj lub jutro. W przeciwnym razie pewnie dopiero w niedzielę popołudniu.
 
Awatar użytkownika
Trullumpum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 384
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:51 pm

Re: [D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

sob wrz 11, 2010 7:29 pm

Przez ten tydzień najprawdopodobniej nie będę miał możliwości odpisywania na polterze. Za utrudnienia przepraszam.

Jakby była taka potrzeba, to niech ktoś pokieruje moją postacią podczas walki. Zaś pewnie przez większość pozostałego czasu pozostaje ona "Wielkim Milczącym" drużyny :P .
 
Awatar użytkownika
Boogaloo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pn gru 29, 2008 10:41 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

wt wrz 14, 2010 12:42 pm

Małe pytankko do Bajera: i co z tym postem? ^^ wspominałeś, że miał być w ostateczności w niedzielę ^^ tak, wiem, nie powiedziałeś w którą :P
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

wt wrz 14, 2010 2:55 pm

Boogaloo, wiem, wiem. Będzie dzisiaj, nawałnica zdarzeń mnie dopadła. Nadal w sumie trwa, ale można mówić o pewnym wyluzowaniu. Sorki za zwłokę.
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 16, 2010 11:16 am

Niestety, padła mi karta graficzna. Więc nawczesniej jutro dam wpis :(
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 16, 2010 2:47 pm

kotul pisze:
Niestety, padła mi karta graficzna. Więc nawczesniej jutro dam wpis :(
W konkursie będziesz chciał wziąć udział? Jeśli nie to pchnę wpis dalej.

Do reszty. Bohaterowie, nawet drobnych nie macie:) Powodzenia w konkursie, może być ciekawie :)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

pn wrz 20, 2010 7:52 pm

Ok, znowu miałem nieplanowane czaso-zżeracze. Już jestem. Niedługo rozstrzygnięcie konkursu na stopy giganta... Nazwa może niezbyt porywająca, ale konkurs może okazać się ciekawy. W razie czego chętni mają jeszcze czas na zapisy lub wycofanie się z zawodów ;)
 
Awatar użytkownika
Boogaloo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pn gru 29, 2008 10:41 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 23, 2010 6:32 pm

Widzę dużo tych czasozżeraczy masz ostatnio :) Tylko zazdrościć. Czas leci a stopy giganta nabierają coraz bardziej... hm... soczystej woni xD
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

czw wrz 23, 2010 9:03 pm

Boogaloo, :) Grypa mnie rozłożyła. Wiesz jak to jest się przebić przez wieczny szum w głowie i napisać coś z sensem. Obiecuję, że Wam wynagrodzę te przerwy, o ile się nie zniechęcicie wcześniej :) Na razie się rozkręcamy, ale sielanka nie potrwa długo :) Przy pomyślnych wiatrach, jutro coś będzie i o ile mnie nie rozłoży, następne posty będą regularnie.
 
Awatar użytkownika
Boogaloo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pn gru 29, 2008 10:41 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

pt wrz 24, 2010 12:10 pm

Ok, nie wiedziałem, że cię choroba rozłożyła, w takim przypadku należy się pełna wyrozumiałość.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

ndz wrz 26, 2010 4:43 pm

No dobra. To zaczynajmy. Oto lista uczestników konkursu:

Obrazek
1) Krishkur

Obrazek
2) Karrvesh

Obrazek
3) Falador

Obrazek
4) Grond

Obrazek
5) Ottis

Obrazek
6) Thorn

Obrazek
7) Leokas

Wyniki losowania:
Kriskhur kontra [Rzut w Kostnicy: 4] --> Grond
Karrvesh kontra [Rzut w Kostnicy: 8] --> wolny los (automatycznie przechodzi do kolejnej rundy)
Falador kontra [Rzut w Kostnicy: 6] --> Thorn
Ottice kontra Leokas

Turniej rozgrywa się w systemie pucharowym. Jednak walka decyduje o wszystkim, zwycięstwa przechodzi dalej, dopóki nie ostanie się tylko jeden.

Zwycięzca walki Kriskhur/Grond zmierzy się z Karrveshem.
Zwycięzca walki Falador/Thorn zmierzy się ze zwycięzcą walki Ottice/Leokas itd.

Zasady walki:
Uczestnicy walczą z rękoma zawiązanymi za plecami. Nie można używać żadnej broni. Rywale stają na przeciw siebie na "klepsydrze" i muszą się zrzucić z dechy do jamy z cuchnącymi odpadami. W grę zatem wchodzi skakanie pod desce, bodnięcie itp. Mechanicznie: każdej tury uczestnicy walki rzucają wykonują dwa przeciwstawne testy: test Siły oraz Zręczności (atrybutów!). I to chyba tyle.

Z początku chciałem Wam zdradzić dokładnie wszystkie szczegóły mechaniczne, ale wydaje mi się, że wyjdzie ciekawiej jeżeli nie będziecie znali wszystkich kruczków i przypadków. Cóż. Jedno jest pewne. Rzucajcie jak najwyżej! :)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 26, 2010 8:52 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

ndz wrz 26, 2010 7:23 pm

Ach, szkoda, Karrvesh lubi współzawodnictwo :D

Edit: A nie lepiej, gdyby trenować athletics i acrobatics?
Ostatnio zmieniony ndz wrz 26, 2010 7:25 pm przez Ferr-kon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[D&D 4E][Points of Light] Inwazja - komentarze

ndz wrz 26, 2010 8:19 pm

Ferr-kon pisze:
Ach, szkoda, Karrvesh lubi współzawodnictwo :D
Kości tak już chciały, nic na to nie poradzimy :)

Ferr-kon pisze:
A nie lepiej, gdyby trenować athletics i acrobatics?
Odpowiem krótko, nie. Bodnięcia to czysta siła, a utrzymanie po nich równowagi to już czysta zręczność :) Testujemy wrodzone predyspozycje, a nie wyszkolenie.

---edit---
PS. Nie używajcie polskich znaków w kostnicy! Ścina tekst.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości