Zrodzony z fantastyki

 
Aureus

Karty przedmiotów

ndz wrz 12, 2010 9:26 am

Pomysł na karty z ilustracjami i opisami specjalnego ekwipunku, dołączony do Evernighta, jest zajebisty, krótko mówiąc.

Nie macie w planach stworzenia minidodatku za np. 10 pln, gdzie takich kart byłoby, powiedzmy, 50-100?
 
Ramel

Karty przedmiotów

ndz wrz 12, 2010 4:48 pm

Ale do Evernight, czy ogolnie do SW? Do EN - myslelismy, nie wiem tylko czy przy pdfie do kupienia i druku, czy normalnie wydrukowany.
 
Awatar użytkownika
KarolM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 11, 2009 12:59 pm

Karty przedmiotów

ndz wrz 12, 2010 9:59 pm

Ja bym chętnie zakupił w wersji wydrukowanej, z tym że ogólnie były by fajne, a nie tylko do EN.
 
Ramel

Karty przedmiotów

ndz wrz 12, 2010 10:42 pm

Z ogolnymi to trudno mi powiedziec, co by tam moglo byc. Jakies propozycje, to chetnie pokombinujemy!
 
Awatar użytkownika
KarolM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 11, 2009 12:59 pm

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 12:11 pm

Najbardziej mi by pasowały karty z wolnym miejsce na nazwę/cechy tylko z grafiką. Przy grze w EN na moich graczach właśnie grafiki wpłynęły najbardziej, jeden z graczy po otrzymaniu młot Ragulana z miejsca zastąpił swoją broń, mimo że była lepsza.
Ale nadal wolałbym zestaw do kupienia niż wersje do druku. Druk takich kart w wersji kolorowej na zwyczajnym papierze nawet, jest dla mnie dość drogi, a wolałbym żeby były na takim jak właśnie te karty z EN.
 
Ramel

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 1:20 pm

OK, myslimy nad tym.

Na szybko - 50 - 100 kolorowych czy cz-b? Do wyciecia, czy wycietych? Czy np w formacie takim, jak nasze karty do Savage Worlds, tylko np cz-b? Bo nie ukrywam, ze testuje mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony pn wrz 13, 2010 2:31 pm przez Ramel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Yossarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:04 pm

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 3:51 pm

Ja bym powiedział 100, kolor, może być do wycięcia, format może być jak karty do Savage Worlds.
Ale czarno-białe to też interesująca propozycja. :)
 
Ramel

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 3:54 pm

Ja na razie wiem, ile kosztowalyby kolor i obawiam sie, ze 50-100 za 10 pln byloby trudno. Powiem tak - nakreciliscie mnie pozytywnie na taki dodatek do EN i moze do SW. Mamy problem z ogolnymi kartami do Savage Worlds, ale juz mysle nad takimi do Nemezis :)
 
Yossarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:04 pm

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 5:14 pm

Ogólnie karty to dobry pomysł.
- ułatwiają rozgrywkę i śledzenie tego co się ma w ekwipunku
- umożliwiają losowanie
- nie są obowiązkowe, więc nikt nie musi za nie płacić ani z nimi grać
- ale każdy kto chce, może sobie dokupić talię lub więcej

Myślę, że poszedł bym w kierunku niższej ceny, więc czarno-białe będą ok, jeśli same grafiki będą trzymały poziom. Wycinane też być nie muszą. Ale np. lepiej, żeby było ich 100 labo więcej, niż 50.

Innymi słowy liczy się mięcho (same ilustracje, opisy, bonusy, ilustracje, nawet proste i czarno białe), oraz to, że będą na sztywnym papierze czy tekturze.

Pdf do samodzielnego wydruku też nie jest złą opcją.
 
Ramel

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 5:24 pm

Innymi słowy liczy się mięcho (same ilustracje, opisy, bonusy, ilustracje, nawet proste i czarno białe), oraz to, że będą na sztywnym papierze czy tekturze.


Widzisz, czyli tez inne spojrzenie - tu miecho, a KarolM - do wypelnienia. Czyli cos po srodku by bylo najlepsze. Dobra.
 
Awatar użytkownika
KarolM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 11, 2009 12:59 pm

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 5:37 pm

Żeby nie było :) to mięcho też jest ok, tylko ja np często daje w kampaniach specjalnie wymyślone przedmioty z ważnymi dla fabuły zasadami i wtedy tez fajnie było by dać graczowi kartę z takim przedmiotem. Dlatego może trochę mieszane.
 
Yossarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:04 pm

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 6:29 pm

Mieszane, o to, to. Właśnie, mogą być karty z bardziej prozaicznymi przedmiotami, a mogą być i takie, gdzie jest więcej zasad do użycia przedmiotu czy coś.
 
Ramel

Karty przedmiotów

pn wrz 13, 2010 6:40 pm

Na przyklad miecz +1 nie ma sensu robic, ale pare dodatkowych artefaktow mozna.
 
Aureus

Karty przedmiotów

wt wrz 14, 2010 6:30 am

Jeżeli czarno-biel miałaby zmniejszyć cenę dwukrotnie, to lepiej czarno-biel.

Jeżeli różnica nie byłaby zbyt wielka, to najlepiej w formacie podobnym do dołączanych do EN. Kolor, dobry papier, do wycięcia (by chociaż tu zaoszczędzić).

A przedmiotów może być cała masa, choćby rozciągające się liny czy samonapełniające się kufle. : )
 
Ramel

Re: Karty przedmiotów

wt wrz 14, 2010 8:54 am

Roznica jest nie tylko w druku (ale widze, ze i tak jest dosc duza). Zamowienie grafik cz-b to mniej wiecej polowa ceny z kolorowych. To jest roznica.
 
Awatar użytkownika
KarolM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 11, 2009 12:59 pm

Karty przedmiotów

wt wrz 14, 2010 12:09 pm

Czarno-białe też są ok, byle były dość szczegółowe (na poziomie tych z EN) i w jakiś sposób nietypowe(nie tylko same bronie,zbroje).
 
Ramel

Karty przedmiotów

wt wrz 14, 2010 12:32 pm

Zbroje, przedmioty, pierscienie i inne, cos mam na oku, do tego jeszcze pare innych rzeczy
 
Aureus

Karty przedmiotów

wt wrz 14, 2010 2:35 pm

Jakby był niedobór pomysłów, wystarczy skrzyknąć fanów, a na pewno wesprą.
 
Awatar użytkownika
KarolM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 11, 2009 12:59 pm

Karty przedmiotów

czw wrz 16, 2010 12:31 am

Tak jeszcze w temacie czy dawać samą ilustracje czy też zostawić wolne pole. Najprostsze pomysły przychodzą najtrudniej :) Jeden z graczy podwędził mi kartę przedmiotu który nie znalazł miejsca w drużynie ( Przyjaciel Tchórza) obrócił go i napisał perfidnie ołówkiem "Krwawy szpon - jeśli zadasz ranę tą bronią możesz zmniejszyć jedną cechę przeciwnika o kostkę", po czym zapytał co musi zrobić zęby wymienić Tchórza na to cudo:).

Więc może karty niech mają tak jak te z EN nazwę i cechę z przodu, a z tyłu tylko prostą tabelkę (nazwa, działanie).

Edit: Oczywiście obrazek wystarcza na jednej stronie:).
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2010 12:31 am przez KarolM, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Ramel

Karty przedmiotów

czw wrz 16, 2010 4:57 pm

Przydatnik (na razie wersja z tytulem zakoszonym Kuzni Gier, moze sie zmienic, bo nie wiem, czy Garnek mi pozwoli) Evernighta albo bardzo specjalna edycja limitowana:

Okolo 200 kart (2xokolo 100) - majace miejsce na nazwe i dzialanie z przodu, a takze grafika. Tyl bedzie pusty, bo bedzie to o wiele korzystniejsze cenowo dla was. Wtedy sie z tylu dopisze samemu, jakby notatki.

8-16 kart - grafika + opis, karty beda przedstawialy dodatkowe przedmioty z Evernight`a, ktore nie weszly - np Tiare czy Latarenke Tesslea`i.

Okolo 30 kart misji, dodatkowej mechaniki, majacej jeszcze rozbudowac czesc dla Podziemia. Dodatkowa (alternatywna) mechanika dla druzyn i punktow slawy/nieslawy.

2 nowe potwory, ktorych nie ma w podreczniku glownym.

Karty Druzyny i postaci (okolo 30 kart).

Mozliwe, ze beda tez dodatkowe materialy jeszcze. Jak na razie pracujemy nad tym.

Byloby to dostepne w sklepie albo razem z ostatnimi egz edycji limitowanej, albo jako dodatek do zamowienia, zeby rozlozyc koszty. Chcemy, zeby bylo to razem ze Swiatotworzeniem. Kosztowaloby okolo 20pln, chyba ze bedzie mniej kart (jak powiecie, ze chcecie mniej kart) i okolo 12 pln.
 
Awatar użytkownika
KarolM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 11, 2009 12:59 pm

Karty przedmiotów

czw wrz 16, 2010 6:13 pm

Ja jestem za większą ilością kart :) 8 zł to cena 2 piw więc różnica niewielka.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Re: Karty przedmiotów

czw wrz 16, 2010 10:35 pm

Ramel pisze:
Okolo 30 kart misji, dodatkowej mechaniki, majacej jeszcze rozbudowac czesc dla Podziemia. Dodatkowa (alternatywna) mechanika dla druzyn i punktow slawy/nieslawy.
Ramel pisze:
Karty Druzyny i postaci (okolo 30 kart).
Karty misji i drużyny?
Zainteresowało mnie to bo coś podobnego chodzi mi ostatnio po głowie, czym to się je?
Nie jestem na razie na bieżąco z Evernightem.
 
Ramel

Karty przedmiotów

czw wrz 16, 2010 10:46 pm

Evernight ma mechanike druzyn. Specjalne przewagi i zawady, system awansu w hierarchi bohaterow.
Karty Misji to specjalne zasady do EN, ktore troszke przerabiaja EN. Pozwalaja jeszcze dluzej sie bawic :)
 
Ramel

Re: Karty przedmiotów

pt paź 15, 2010 9:01 pm

Na stronie GRAmela można zobaczyć przykładowe strony z Przydanika. Jak wam się podobają? Poprawilem przedmioty, przepraszam za poprzednia wersje. Teraz mozna zobaczyc, co tam jest.

http://wydawnictwogramel.pl/2010/10/pro ... tworzenie/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości