Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Krzyś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 118
Rejestracja: sob mar 04, 2006 3:48 pm

[T2]New Age Affinity

pn wrz 27, 2010 5:46 pm

Jako żem świnia, cham i prostak, zaleję was moimi deckami :)
Oto co mi przyszło do głowy po pre SoM. Mam nadzieję na słowo rady.

4x Dread Statuary
4x Arid Mesa
7x Plains
7x Mountain

4x Prophetic Prism (jakiś inny pomysł na draw?)
4x Contagion Clasp
3x Semblance Anvil

4x Galvanic Blast
4x Tempered Steel

4x Memnite
4x Ornithopter
4x Steel Overseer
3x Lodestone Golem
4x Steel Hellkite/Darksteel Juggernaut/Wurmcoil Engine (który lepszy? Ja myślę że smok)
SB:
3x Ratchet Bomb
4x Shatter
4x Brittle Effigy
3x Turn to Slug
???
???

Sprawa jest prosta- niemal same artefakty + Semblance Anvil i robimy niemal-że-affinity. Steel Overseer wraz z Contagion Clasp'em robią nam z Memnite'a i Ornithopter'a małych morderców, Lodestone Golem, bo szkodzi wszystkim, tylko nie nam. Jakby nam było mało, zawsze możemy szczelić z Blasta, albo rzucić na stół antenkę.
Pomysł na deck wrzucony na świeżo(wybaczcie, ja jeszcze podniecam się byle czym), bez pomyślunku, prośba o sprawdzenie:
- Sideboard'u, brakuje mi pomysłów
- który finisher lepszy, smok ma ciekawe umiejki, juggernaut może być BARDZO wielki, a robal się rozpada :)
- Blast w mainie?
- Contagion Clasp? Czy może Contagion Engine?
- DRWA!!!... tfu, draw znaczy się, szybko wysypiemy się z ręki, a nie wiem czy Prophetic Prism wystarczy (jakaś spellbomba?)

Jak się podoba? Myśleć nad tym, czy może wrócić do poprzedniego pomysłu: Millomancer?
Ostatnio zmieniony pn wrz 27, 2010 6:16 pm przez Krzyś, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

[T2]New Age Affinity

pn wrz 27, 2010 6:07 pm

Wyjaśnij mi jak chcesz odpalić Emerię jak masz w decku 6 Plainsów, a emeria wymaga 7 ? XD
 
Awatar użytkownika
Krzyś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 118
Rejestracja: sob mar 04, 2006 3:48 pm

[T2]New Age Affinity

pn wrz 27, 2010 6:15 pm

Aaaa, mój błąd, Emeria wypad.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [T2]New Age Affinity

wt wrz 28, 2010 8:06 pm

Musisz potestować, ale na moje oko, to może być wbrew pozorom... Wolne.

Poza tym uzależniasz praktycznie cały proliferate na swoich kreaturkach od Steel Overseera, w którego na pewno poleci remowal. Jak ktoś skontruje Ci Tempered Steel, to... Zostajesz z maciupkimi Ornithopterkami. A jeszcze gorzej jak kontra pójdzie (a jeszcze gorzej removal - bo to już card disadvantage) w Semblance Anvil - Wtedy z wysypu nici. Poza tym niestety, ale brak porządnego drawu powoduje, że przewaga jaką zyskujesz po wystawieniu SA, wcale niekoniecznie może być taka duża.

Oczywiście mogę się mylić. Nie mam pojęcia jak będzie wyglądało T2. Sytuacja pewnie będzie ciut jaśniejsza za dwa-trzy tygodnie. Na razie to czyste spekulacje.
 
Awatar użytkownika
Krzyś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 118
Rejestracja: sob mar 04, 2006 3:48 pm

[T2]New Age Affinity

wt wrz 28, 2010 8:27 pm

Kompletnie i dokładnie się z tobą Gizmoo zgadzam. Dlatego dokonałem kilku udoskonaleń. Ale oczywiście wszystko czeka na jakiś testing.

4x Dread Statuary
4x Arid Mesa
10x Plains
2x Emeria, the Sky Ruin

3x Nim Deathmantle
4x Contagion Clasp
4x Culling Dais
2x Mox Opal
4x Everflowing Chalice

3x Tempered Steel

4x Memnite
4x Ornithopter
4x Steel Overseer
4x Chimeric Mass
2x Wurmcoil Engine
3x Lodestone Golem
SB:
3x Ratchet Bomb
4x Revoke Existence
3x Brittle Effigy
3x Indomitable Archangel
2x Darksteel Juggernaut

Nim Deathmantle i Culling Dais robią nam dociąg (choć w sumie ciekawą opcją mógłby być też Prototype Portal zamiast ekwipunku) . Chimeric Mass przeciwko ew. Day of Judgement i pod proliferate. Mox i Chalice robią za manodawców. SB jaki jest każdy widzi.
Wszystko do dyskusji i czekam na możliwość potestowania na Wizardzie (albo proxy sobie druknę)
Ostatnio zmieniony wt wrz 28, 2010 8:35 pm przez Krzyś, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[T2]New Age Affinity

pn paź 04, 2010 7:31 pm

zamien bial mane na niebieska i daj jako draw Thoughtcast lub Thirst for Knowledge. 3x Brittle Effigy to bym wywalil wogole niepotrzebne . tak patrze i patrze ..... hmmmm lubie decki na artefaktach (sam mam affinity :) )gra sie nimi latwo i przyjemnie (taka wykladanka jak gra w wojne) ale u ciebie jakis taki chaos wyczuwam. przyjze sie jutro dokladniej ale ogolnie pomysl dobry tylko wywal wszystko co biale lub biala mane zastap painlandami dajace WU
 
Awatar użytkownika
Krzyś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 118
Rejestracja: sob mar 04, 2006 3:48 pm

[T2]New Age Affinity

pn paź 04, 2010 8:49 pm

Hmmm... jakby to powiedzieć... pewni bym i dal Thoughtcasta jako draw, ale to ma być w sumie deck do Standardu :)
Jako draw mógłby tu się znaleźć Trigon of Thought, ale musiałby nieco dosplashowac niebieskiego. Tak w ogóle to jeszcze ogarniam tę listę, więc wciąż jestem za wszelkimi pomysłami.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[T2]New Age Affinity

wt lut 22, 2011 1:33 pm

Jako że temat wymarł jak dinozaury a ja aktualnie mam złożone Affinity do legacy proponuje wkładać do deczywa z T2 świetną karte Infiltration Lens jako draw.
To tyle :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości