Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 12:24 am

 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 12:42 am

Aż się wypowiem, bo padłem jak to zobaczyłem.

Po pierwsze, to bodajże Seifer podsunął pomysł z wykorzystaniem tej jakże genialnej karty.

Po drugie, chcesz odpowiedzi, co ja na to? Beznadzieja.

Nie umiesz składać talii, pogódź się z tym i nie rób z tego podforum miejsca, w którym będziemy oceniać nieistniejące rozpiski tylko po to, żeby coś robić - niektórzy ludzie rzeczywiście potrzebują pomocy, bo składają talię i zamierzają wydać kasę, a ty wrzucasz kolejne talie, których złożyć nie zamierzasz, testować nie testowałeś, a my mamy ci powiedzieć, co nie gra.

Błędy? Już na pierwszy rzut oka nie podobał mi się Blade of Sixth Pride, 4 sztuki Legendarnego Isamaru to też przejaw niebywałego ogrania decka jak widać, bardzo, bardzo słaby manabase, widać, że NIE TESTOWANY, a planeswalkerzy jak planeswalkerzy, ale większej synergii między nimi też nie widzę oprócz dodania flyinga tokenowi bestii. A synergia z resztą talii? Jak enchantment przeżyje, to jest fajnie, a jak go nie ma, to masz wtopę ze wszystkim.

Serio, jak masz takie inspiracje, to czasami zachowaj je dla siebie. Bo później wejdą tacy początkujący w klinikę talii, zobaczą taki deck, kupią jeszcze przez przypadek, bo pomyślą, że dobry (szef działu go dał) i będą mieli 300zł w błoto.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 1:01 am

Filciu702 pisze:
Nie umiesz składać talii, pogódź się z tym


Wytykasz błędy innym że nie umieją składać talii a sam potrafisz? Deckbuilding jest najtrudniejszą sztuką w MTG, i w 99% przypadków pierwsze (prototypowe) rozpiski się nie sprawdzają bo coś...

Daruj sobie proszę tego typu wypowiedzi, bądź licz się z tym że będą przeze mnie moderowane. Ale skoro chcesz ironii proszę bardzo:

Filciu702 pisze:
4 sztuki Legendarnego Isamaru to też przejaw niebywałego ogrania decka jak widać,


Widać żeś niedoświadczony i w dodatku młody gracz. Isamaru za czasów standardu grywało prawie zawsze w komplecie. Ba, nawet ówczesne extendowe decki mające je w rozpisce grywały na 3-4 sztukach.

Filciu702 pisze:
ale większej synergii między nimi też nie widzę oprócz dodania flyinga tokenowi bestii


Hmmm, a zawsze myślałem że dodawanie evasion i plusów kreaturom jest dobrym pomysłem, zwłascza jeśli możesz to robić cyklicznie.

Filciu702 pisze:
A synergia z resztą talii? Jak enchantment przeżyje, to jest fajnie, a jak go nie ma, to masz wtopę ze wszystkim.


Doprawdy? A ja widzę parę kreaturek za 1 mana z 2 na przodzie, do tego bucek w komplecie i trochę dobrych spaleń. Co uzyskujemy? Siłą do staroextendowego Zoo jeszcze trochę brakuje, ale nie można powiedzieć że jest słabo.

Filciu... Nie wiem co się wydarzyło, ale od jakiegoś roku czasu nie jesteś w stanie napisać nic konstruktywnego. Jak nie czepianie się w tłumaczeniu zasad, to jakieś antagonizmy względem użytkowników forum. Powiem tak - nie myli się ten co nic nie robi, a Ty nawet będąc w redakcji nie robiłeś prawie nic, więc powinieneś być ostatnią osobą której wypadałoby wytykać błędy (zwłaszcza że nie przypominam sobie żebyś błysną choćby raz czy dwa naprawdę celną uwagą, bądź staż w graniu powalał na tak ostre ciachanie). Skoro jest takie Twoje stanowisko - powstrzymaj się od wypowiedzi na forum. Jeśli Ci to przeszkadza, że ktoś zamieszcza talie poprzedzone [CAS] w tytule - nie wchodź, nie czytaj i nie wypowiadaj się. Nawet możesz napisać zo Zsu żeby ci konto usunął, ale uwierz mi - postami takimi jak wyżej nie ośmieszasz nikogo poza sobą, bo krytyka powinna być przede wszystkim konstruktywna. Pochwal się swoimi taliami, to zobaczysz ilu chętnych będzie aby je ocenić w sposób przez Ciebie serwowany.
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2010 1:07 am przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: [CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 1:28 am

Chcesz go bronić, proszę bardzo.

W ogóle testowałeś jakkolwiek tę talię, wiesz, jak gra? Nie, więc po co dawać rozpiskę do oceniania? To primo.

Secundo. Niektórzy grają na 7 Jace'ach i im to nie przeszkadza. Mnie też by pewnie nie przeszkadzało. Jednak tutaj, jeśli już mamy sypać się szybko, to Isamaru będzie martwy na ręku. O ile w kontroli Walker może poczekać, o tyle w aggro krita już nie bardzo, bo przeciwnik przez ten czas zbiera odpowiedzi.

Mamy 20 krit, więc Overrun może być średnio przydatny przy odpowiednim 'natężeniu' removalu i odpadkach. Untap landów to zwykła umiejętność. Ciągłe robienie bestii może skończyć się boltem itp. wymierzonym w Garruka, BO PRZECIEŻ TO CASUAL :o

Jedyną kartą, która coś ratuje, jest chyba Elżbietka, która, jak na nią przystało, coś ciekawego robi.

I ja powiem, że jest słabo. I nie chcę się zakładać, bo jest to głupie w Magicu, ale wg mnie mój 'casualowy' Mono B midrange spokojnie by sobie z tym poradził. A dla kontroli byłby to chyba wymarzony matchup, 0 przyspieszenia, 0 krycia.

Mam napisać coś jeszcze mniej konstruktywnego? To już nawet nie jest zabawne, tylko żałosne. Czuję, że nie powinienem tego mówić, ale mam wrażenie, że wam wszystkim coś odbija, skoro krytyką konstruktywną nie jest napisanie, co nie gra, dość dokładnie i po kolei jak na tak późną godzinę. Żeby krytykować mam sam podawać swoje rozpiski? Śmiem się nie zgodzić, wybacz, strasznie dziwne podajecie warunki, panie.
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2010 1:35 am przez Filciu702, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 1:32 am

Deck fajny, ale potrzebujesz jednej karty, by był grywalny...

Enlightened Tutor

Musisz mieć pewność, że rzucisz Petroglyphsy najpóźniej w czwartej turze. Osobiście zmniejszył bym ilość Isamaru do dwóch sztuk (w końcu to legenda) i dorzucił komplet Noble Hierarch - które przyspieszą i sfiksują w razie czego mana.

Nie wiem też, czy nie ma lepszych kreaturek bez abilitek, ale te przynajmniej mają bardzo dużą moc naporową! :spoko:

EDYTA: I czerwony kolor raczej bym usunął. Sprawi ci wyłącznie problemy z colorscrew. Lepiej zamiast boltów wrzucić jakąś siłę naporową, a zamiast Heliksów Pathy, bądź STP.

EDYTA 2: Jeszcze żeby nie było wątpliwości - Osobiście uważam, że Muraganda Petroglyphs to miękka karta, Wolałbym włożyć np. Anteny i mieć kreaturki z super abilitkami, ale rozumiem doskonale potrzebę stworzenia theme Decku z taką kartą i nie mam nic przeciwko. :wink:
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2010 2:42 am przez Gizmoo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 9:02 am

Są Planeswalkerzy to czemu nie ma fetchy? I swoją drogą grałbym zamiast jednego Isamaru, jednego Garruka i dwóch lądów na komplecie Path to Exile. Fetche są w takiej konstrukcji fajniejsze, bo porządnie odsycają.

Mamy 20 krit, więc Overrun może być średnio przydatny przy odpowiednim 'natężeniu' removalu i odpadkach. Untap landów to zwykła umiejętność. Ciągłe robienie bestii może skończyć się boltem itp. wymierzonym w Garruka, BO PRZECIEŻ TO CASUAL :o

Tutaj chodzi o robienie bestii. Zrobisz trzy bestie - świetnie! Zrobisz jedną bestię i oberwie Garruk Boltem? Też fajnie, przeciwnik stracił kartę, my też straciliśmy, ale za to dostaliśmy stwora 3/3, a w przyszłości ewentualne 5/5. Planeswalkery są fajne, bo robią ci CA, tak jak w wymienionym wyżej przypadku - wymiana 3 za 1 lub 2 za 1 jest prawie zawsze dobra.

Już na pierwszy rzut oka nie podobał mi się Blade of Sixth Pride

Aaargument!


Swoją drogą lepsza wydaje się wersja BGR - przy odpowiedniej konstrukcji spokojnie wyrabiamy z maną i mamy więcej fajnych opcji. Jak mogłoby to wyglądać?
4x Birds of Paradise
4x Lotus Cobra
4x Sprouting Thrinax
4x Siege-Gang Commander
3x Grave Titan
3x Garruk Wildspeaker
2x Sarkhan Vol
2x Sarkhan the Mad
4x Bitterblossom
4x Muraganda Petroglyphs
2x Eldrazi Monument
4x Verdant Catacoms
3x inne fetche
duale/trilandy/filtry co kto lubi

Wydaje mi się fajniejsze i dające większy Card Advantage :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 9:29 am

Filciu702 pisze:
W ogóle testowałeś jakkolwiek tę talię, wiesz, jak gra?


Przeciwko podobnej grywałem. Nazywała się Walkers Naya i jakoś dawała radę.

Filciu702 pisze:
Jednak tutaj, jeśli już mamy sypać się szybko, to Isamaru będzie martwy na ręku.


No popatrz. A mi doświadczenie mówi, iż Isamaru w pierwszej kolejności dostaje removalem. Dlaczego? proste - jest w pierwszej piątce najlepszych 1st turn dropów w historii MTG.

Filciu702 pisze:
Mamy 20 krit, więc Overrun może być średnio przydatny przy odpowiednim 'natężeniu' removalu i odpadkach.


20 kreatur + tokeny od obydwu Walkerów to dość sporo.

Filciu702 pisze:
ale wg mnie mój 'casualowy' Mono B midrange spokojnie by sobie z tym poradził.


Ta... kolejne gołosłowie. Ile to ju razy slyszałem od graczy "Ja mam talię, wktórej mam odpowiedź na wszystko i 100% winów z każdą inna talią". Zakładać nie możesz nic. Chyba empiryczne doświadczenie podpowiada ci że każdy deck może mieć wtopę, nawet ten netdeckowany. Jeśli więc sam robiłeś tego mono B i nie posługiwałeś się netdeckingiem to mogę ci zagwarantować, że ulepszone wersje tego Naya będą miały w conajmniej wyrównany MU.

Filciu702 pisze:
Mam napisać coś jeszcze mniej konstruktywnego? To już nawet nie jest zabawne, tylko żałosne.


Tak to jest żałosne - masz rację. Pierwszy post w temacie pokazuje że po prostu chciałeś się przejechać po starym koledze, ale ci to nie wyszło i dopiero teraz używasz rozumu a nie "mięśnia sarkazmu" (House MD przy. tłum.)

Filciu702 pisze:
Czuję, że nie powinienem tego mówić, ale mam wrażenie, że wam wszystkim coś odbija


No, masz rację - nie powinieneś tego mówić, bo jak dotąd to tylko twoje zachowanie świadczy o tym że komuś odbija.

Filciu702 pisze:
co nie gra, dość dokładnie i po kolei jak na tak późną godzinę.


Godzina nie usprawiedliwia od pisania głupot.

Filciu702 pisze:
Żeby krytykować mam sam podawać swoje rozpiski? Śmiem się nie zgodzić, wybacz, strasznie dziwne podajecie warunki, panie.


No sorry. Taki z ciebie Pros że tylko cię słuchać boś wyrocznia? Udowodnij że twoja konstruktywna krytyka jest rzeczywiście poprawnym logicznym daniem. Pokaż że jesteś dobry. Jakby to napisał Thoctar - ok. Jemu jestem w stanie uwierzyć, bo ma ranking 1700 z groszem (nie pamiętam dokładnie), ale też jeśli powie coś więcej "talia jest do kitu bo: ...." - i tu wymienianie bez podawania rozwiązań, czy słabych mechanik, czytaj konstruktywnej krytyki. Za takimi słowami idzie doświadczenie turniejowe oraz ogranie (mimo że staż odlorwynowy nie jest powalający na kolana). Posiadasz staż w graniu? wysoki ranking? doświadczenie w constructed? nie? no to sorry udowodnij że masz umiejętności pozwalające na prawidłową ocenę decku (a jednym z nich jest pokazywanie własnych rozpisek nie netdeckowanych).

Powtórzę to jeszcze raz - dla mnie są to wynurzenia, napisane tylko po to żeby się przejechać po starym znajomym.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 9:57 am

No sorry. Taki z ciebie Pros że tylko cię słuchać boś wyrocznia? Udowodnij że twoja konstruktywna krytyka jest rzeczywiście poprawnym logicznym daniem. Pokaż że jesteś dobry. Jakby to napisał Thoctar - ok. Jemu jestem w stanie uwierzyć, bo ma ranking 1700 z groszem (nie pamiętam dokładnie), ale też jeśli powie coś więcej "talia jest do kitu bo: ...." - i tu wymienianie bez podawania rozwiązań, czy słabych mechanik, czytaj konstruktywnej krytyki. Za takimi słowami idzie doświadczenie turniejowe oraz ogranie (mimo że staż odlorwynowy nie jest powalający na kolana). Posiadasz staż w graniu? wysoki ranking? doświadczenie w constructed? nie? no to sorry udowodnij że masz umiejętności pozwalające na prawidłową ocenę decku (a jednym z nich jest pokazywanie własnych rozpisek nie netdeckowanych).

Ranking nie ma nic do rzeczy, bardziej chodzi o dziesiątki a nawet setki godzin testowania dziwnych spisów ze wszystkim, z czym się da. Luz, nie jest Filciu no-lifem to nie będzie mu się chciało tyle poświęcać, ale wtedy już trzeba jakieś rzeczowe argumenty. Mi tam granie dziwnymi konstrukcjami sprawia przyjemność i potrafię na to wyskrobać wolny czas, więc na pierwszy rzut oka wiem, co jest nie halo, poza tym przeglądam regularnie setki rozpisek z większości formatów poza Vintage i nabieram dzięki temu jakiejśtam wiedzy i umiejętności oceny kart, wiem czemu granie na 3-4 Isamaru lub 6-7 Jace'ach jest syte. A nawet mimo tej oceny na pierwszy rzut oka staram się dawać rzeczowe argumenty, bo wiem, że forum czyta mnóstwo użytkowników, którzy nie mają wiedzy lub doświadczenia i chcieliby wiedziec, co i dlaczego, a mało konstruktywne dyskusje i kłótnie, oparte na modelu "ty masz coś z głową", raczej tego nie dają.

Mam nadzieję, że to ostatni post w tym temacie nie związany z meritum wątku, którym jest ulepszenie talii. Kolejne będą zgłaszane do moderacji i skutkowały warningiem lub ewentualnym banem.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 10:33 am

Thoctar pisze:
Ranking nie ma nic do rzeczy, bardziej chodzi o dziesiątki a nawet setki godzin testowania dziwnych spisów ze wszystkim, z czym się da.


Dlatego wspomniałem o ograniu.

Zephyel pisze:
4x Blade of the Sixth Pride


A nie lepiej na Nacaltu? W tych kolorach, za manę mniej może być bez problemu 3/3. Masz niemal to samo, taniej, i tak od bolca zejdzie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 11:04 am

@Filciu:
Nawet się nie wypowiem.

Specu pisze:
A nie lepiej na Nacaltu? W tych kolorach, za manę mniej może być bez problemu 3/3. Masz niemal to samo, taniej, i tak od bolca zejdzie.

Nad tym właśnie trochę myślałem i nie wiedziałem, co lepsze - 3/3 za 1 many, czy 5/3 za dwa many. Trochę testowałem (A jednak, no kto by się spodziewał!) i Blade wypadał minimalnie lepiej, ale też nie wszędzie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: [CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 11:26 am

No spoko, ale te 5/3 uzależnione jest od obecności innej karty na stole. Jeśli już patrzeć pod tym względem to Nacatl też może być 5/5 :) Przy ewentualnym bloku (to te musisz brać pod uwagę) Nacatl wypada lepej. Ponadto maszjak by nie było lepsze wydatkowanie mana (kreatura + np. bolt)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[CAS] Noskill Naya

ndz paź 17, 2010 11:31 am

Specu pisze:
Nacatl też może być 5/5

Albo mi się zdaje, albo Nacatl ma abilitki :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości