Zrodzony z fantastyki

 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

Badanie dotyczące stylu gry w RPG

ndz paź 31, 2010 9:56 am

Po lekturze wielu wątków opisujących czy krytykujących rozmaite sposoby klasyfikacji graczy i stylów gry, postanowiłem spróbować innego podejścia do tego tematu. Zamiast postulować abstrakcyjny model, oparty jedynie na swojej intuicji, chciałbym skonstruować teorię w oparciu o konkretne doświadczenia graczy. Takie przedsięwzięcie wymaga odpowiednio licznej próbki, by jego wyniki były statystycznie wiarygodne. Dlatego też przygotowałem kwestionariusz, o którego wypełnienie chciałbym prosić wszystkich forumowiczów skłonnych poświęcić około pół godziny swojego czasu.

Kwestionariusz znajduje się tutaj.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się mi pomóc.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

Badanie dotyczące stylu gry w RPG

ndz paź 31, 2010 10:15 am

Steenan, weź lepiej zorganizuj sondy internetowe, niż takiego ankietowego potworka, który da ci jedynie błędne dane z czapy. Błędów w konstrukcji ankiety jest taka masa, że ręce opadają: wykluczające się odpowiedzi, brak czytelnej skali, dwuznaczne odpowiedzi niezgodne ze skalą, pytania zakładające tezę itd. itp.

Potem ludzie na podstawie wyników podobnych fuszerek do swoich magisterek, czy na potrzeby "badania rynku i graczy" próbują wyciągać wnioski, jakie niestety można od razu wywalić do kosza. Sorry, ale aby zrobić dobrą ankietę z wiarygodnymi wynikami, trzeba po prostu się na tym znać.
Ostatnio zmieniony ndz paź 31, 2010 10:20 am przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Badanie dotyczące stylu gry w RPG

ndz paź 31, 2010 11:42 am

Dosyć ciężko było odpowiedzieć na niektóre pytania, które wymagały jednoznacznej odpowiedzi, a takiej dać nie można. Ale wypełniłem, wysłałem, zobaczy się co z tego będzie ;)
 
Awatar użytkownika
rdo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: sob gru 26, 2009 8:29 pm

Badanie dotyczące stylu gry w RPG

ndz paź 31, 2010 8:23 pm

strasznie to zawiłe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości