Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
waca13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:50 pm

RPG a Dieselpunk??

ndz lis 21, 2010 7:15 pm

Nie wiem czy akurat w tym dziale ale trudno. Czy znacie moze jakis system RPG ale w klimacie dieselpunka (czyli lata 20, 30 i 40 XX wieku mniej wiecej + plus zaawansowana technologia)???? Cos w stylu "Sky Kapitana i świata jutra"?
Czy taki rpg moze powstal, powstaje lub znacie kogos kto ma bylby zainteresowany stworzeniem rpg-a w dieselpunku??
 
Awatar użytkownika
Coyotl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 02, 2010 10:42 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

ndz lis 21, 2010 9:04 pm

Weird War na Savage Worlds, jeśli by ci odpowiadały same lata klimatem to Zew Cthulhu. Na szybko szperając to natrafiłem jeszcze na kilka gier bitewnych (Gear Krieg, Dust Tactics) z mechami i WWII oraz jakiś niemiecki produkt rpgowy pt. Lemuria, ale bariera językowa powstrzymuje mnie przed zgłębieniem (http://www.rollspel.com/ravspel/r6.htm)
Zasłyszałem też, że Wolsung ma jakieś dieselowe elementy. Ale czego on to nie ma.

Prywatnie bardzo mi klimat dieselowy odpowiada, mam ochotę kiedyś poprowadzić w tym stylu coś na nWoDzie, ale nie produkuje sam ani nie znam nikogo kto by bawił się w tworzenie własnej, odrębnej gry w dieselpunku.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

RPG a Dieselpunk??

ndz lis 21, 2010 9:10 pm

Wolsung posiada pewne elementy dieselpunk (np.: luźne nawiązanie do atmosfery po I WŚ - ale także jakby pod II WŚ, obecne wieżowce w największych miastach, bronie automatyczne), ale w zasadzie to świat pełen pary i silników maszynowych połączonych z magią. Niemniej to wciąż akcja filmowa i nieco przypominająca lata 20-30. XX wieku.
 
Awatar użytkownika
waca13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:50 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

pn lis 22, 2010 6:26 pm

W tym problem, ze Weird War to chyba czysta II WŚ o ile sie orientuję (alternatywa). A ZEW Cthulhu troche za mroczny do diesla (znaczy wiesz stwory itd.). Gear Krieg znam, ale to bitewniak. Cóż skrzyknijmy sie i stworzmy własny polski system dieselpunk pod Savage Worlds (ta mechanika wydaje mi sie najbardziej mobilna i plastyczna) :). Coz takie marzenie. Poki co, chyba bedzie trzeba grac na SW z jakimis modyfikacjami.
Ostatnio zmieniony pn lis 22, 2010 6:28 pm przez waca13, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Coyotl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 02, 2010 10:42 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

pn lis 22, 2010 8:34 pm

waca13 pisze:
W tym problem, ze Weird War to chyba czysta II WŚ o ile sie orientuję (alternatywa). A ZEW Cthulhu troche za mroczny do diesla (znaczy wiesz stwory itd.). Gear Krieg znam, ale to bitewniak. .

Sprawdziłem. I faktycznie, Weird War skupia się dużo na elementach nadnaturalnych. Mam wrażenie, że jak kiedyś czytałem jakiś artykuł o tym to dało się znaleźć w podręczniku elementy dieselpunkowe, ale bez posiadania go samemu nie potwierdzę informacji. Szperając dalej w książkach Savage Worlds natrafiłem jeszcze na "Ravaged Earth" i "Hollow Earth Expedition". Oba w latach 30, oba pulpowe.
Znalazłem jeszcze informację, że istnieje rpgowa wersja gry "Crimson Skies".

waca13 pisze:
Cóż skrzyknijmy sie i stworzmy własny polski system dieselpunk pod Savage Worlds (ta mechanika wydaje mi sie najbardziej mobilna i plastyczna) :). Coz takie marzenie. Poki co, chyba bedzie trzeba grac na SW z jakimis modyfikacjami

W tej chwili startuje konkurs na własny setting do Savage Worlds więc kto wie, może się uda ;)
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

RPG a Dieselpunk??

pn lis 22, 2010 8:40 pm

Można grać Champions w klimatach drugowojennych, genialna opcja ;)
 
Awatar użytkownika
waca13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:50 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 1:20 pm

Pulp. Coz...pulp jest zbyt radosny do diesla, aczkolwiek klimat i lata odpowiadaja jak najbardziej. Ale mi pulp zawsze kojarzy sie z Indiana, ktory leje zlych nazistow i wychodzi z tego bez szwannku :) . Ravaged Earth mnie zaciekawil tylko trzeba by dorwac podrecznik. A Hollow Earth Expedition wydaje sie naprawde cool, mimo iz diesel klasyczny to to nie jest. Fajnie by bylo, gdyby skrzyknac pare osob, ktore czuja diesla i zaczac cos majstrowac wlasnego. Nie mowie tu od razu o jakims wlasnym systemie, ale raczej o settingu (chocby do wspomnianego konkursu SW).
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 1:21 pm przez waca13, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 3:26 pm

jakiś niemiecki produkt rpgowy pt. Lemuria, ale bariera językowa powstrzymuje mnie przed zgłębieniem (http://www.rollspel.com/ravspel/r6.htm)


Szwedzki.
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 4:39 pm

Wikipedii wystarczy spytać: http://en.wikipedia.org/wiki/Dieselpunk#Dieselpunk
Dieselpunk

Dieselpunk is based on the aesthetics of the interbellum period through World War II (c. 1920-1945). The genre combines pop surrealist art with postmodern technology and sensibilities. First coined in 2001 as a marketing term by game designer Lewis Pollak to describe his role-playing game Children of the Sun,[11] dieselpunk has grown to describe a distinct style of visual art, music, motion pictures, fiction, and engineering. Other examples include Sky Captain and the World of Tomorrow and the Bioshock series.[12]
Pogrubienia moje.

Również na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Children_o ... ng_game%29
Children of the Sun is a role-playing game created by the now defunct Misguided Games, Inc. in 2002. Built using the original setting of Krace, an island of giant, supernaturally tough trees, it was part of a generation of steampunk settings that appeared beginning in the late nineties (although the creator characterized the game as "Dieselpunk"). Most notable about the game was its original system, the Token System, which allowed the player to use a token to determine initiative and to interrupt other character's turns.


Więc jak widać Dieselpunk zaczął się od RPGa.
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 4:41 pm przez kaellion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
waca13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:50 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 4:59 pm

Kurde rzeczywiscie! A mozna to dostac gdzies w PL czy powinienem szukac na Ebayu?
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 5:29 pm

O wersji PL nic nie jest wspominane. Tak czy inaczej tu jest oficjalna strona, na której jest demo/quickstart i i znalazłem też recenzję.
Recenzent pisze:
So, for example, I wanted to like Children of the Sun a lot more than I actually did – the cover illustration alone, for example, a computer-rendered depiction of a weird machine, gave me the impression that the game was going to grab some of the unique weirdness of, say, Tribe 8 while adding on enough steampunk elements to make it something entirely new and strange.

It isn’t like that. It’s basically D&D with a confusing, counterintuitive dice system, some furries, and a fantasy analogue to World War II welded to the side of the whole thing like a refrigerator clumsily bolted to the side of an F-15. It repeatedly mentions Jules Verne and the steampunk ethos as an inspiration, but fails to take advantage of any of those elements, instead adding on some fairly undistinguished firearms and some modern-day items without really thinking out how they fit into the world as a whole. As a matter of fact, it doesn’t do anything that I haven’t seen before, and it does them with substantially less style.

Czyli chyba nie ma co się napalać, z resztą sam sobie zobacz demo, na mnie zrobiło marne wrażenie.

Update: Poczytawszy thochę, parę spostrzeżeń:
* najwyraźniej twórcy nie bardzo mieli pomysł co to właściwie dieselpunk ani dlaczego właściwie to określenie miałoby pasować do tej gry
* jak na razie znalazłem jeden (1) fajny pomysł w tym wszystkim: niedźwiedzie-Wikingowie: totalnie METAL
* taki kwiatek z rozdziału o rasach (to w nawiasie to jak rozumiem wymowa)
Elves (ELVZ)

Humans (HYU manz)
Wersja PL: Człowieki :P
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 6:52 pm przez Schpeelah#144, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

Re: RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 7:45 pm

Widzisz ale to pierwsza publikacja w której nazwa Dieselpunk się pojawiła. Już przez to należałoby o tym systemie wspomnieć.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 7:52 pm

Nie mówię że nie, zareagowałem tylko na entuzjazm wacy13. A poza tym, ELVZ nadal mnie śmieszy :D
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

RPG a Dieselpunk??

wt lis 23, 2010 11:59 pm

Wiesz recenzja recenzji nierówna, recenzje nie są obiektywne a prezentują jedynie poglądy i preferencje recenzenta. Polecam poszukać kilka recenzji i porównać. Bo opieranie się na jednej opinii osoby której kompletnie się nie zna jest dla mnie cokolwiek dziwne. Można się naciąć.

Zresztą tematem tej akurat dyskusji było pytanie o RPGi Dieselpunkowe, a nie ich jakość. Jak już będzie kilka, kilkanaście tytułów to możemy podyskutować o ich jakości.
Ostatnio zmieniony śr lis 24, 2010 12:10 am przez kaellion, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
waca13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:50 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

śr lis 24, 2010 10:45 am

Czyli poki co, mozemy wyroznic na rynku:
- Children of the Sun
- Lemuria (sweden)
- Hollow Earth Expedition
- Ravaged Earth
- Crimson Skies (wersja rpg)
- Gear Krieg (istnieje chyba tez wersja RPG o dziwo) patrz nizej

http://en.wikipedia.org/wiki/Gear_Krieg
http://store.dp9.com/index.php?cPath=39

Gear Krieg is based on the Silhouette game engine, a streamlined set of rules that is already described in Heavy Gear, Dream Pod 9's other science fiction game. It can be played as either a role-playing game (RPG), a tactical wargame, or an hybrid integration of both.


Jestem ciekawy, czy gdybym rzucil w systemach autorskich watek o tworzeniu podstaw, swiata do dieselpunka, odzew bylby duzy i ludzie chcialiby sie tym zajac?? Moim zadaniem diesel bedzie jednak nam blizszy, niz np. Wolsung (ktoremu nic nie cche ujmowac), poniewaz ten okres oraz technika z tamtych lat interesuje wiecej ludzi i jest nam blizsza niz ten przykladowy XIX wiek.
Ostatnio zmieniony śr lis 24, 2010 10:54 am przez waca13, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

sob lip 02, 2011 10:55 pm

Powstająca autorka New Age. ^^
strona: www.ati.boo.pl/rpg/newage
demo podręcznika: www.larpbase.boo.pl/new_age_demo.pdf
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

RPG a Dieselpunk??

ndz lip 03, 2011 9:02 pm

Od biedy "Spirit of the Century".

A "CoC" stosunkowo łatwo przerobić na pulpową wersję, w której stworki to np. kosmici/mutanci/itp.
 
Awatar użytkownika
tani sms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 10:32 pm

Re: RPG a Dieselpunk??

śr lip 13, 2011 4:49 pm

Wydaje mi się, że "Hot War" może ocierać się trochę o dieselpunk. Jest to gra autora "Cold City".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości