Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

czw gru 02, 2010 10:48 pm

Witam wszystkich graczy :) Kilka szczegółów technicznych..

-Tak oznaczamy tekst mówiony-
~A tak nasze myśli.~
Prosiłbym o wklejanie avatara na początku posta.
Zgodnie z ustaleniami sesyjnymi, macie drodzy gracze 4 dni na odpisanie po pojawieniu się mojego posta. Wyjątkowo obecnie macie pięć dni (czyli kolejka kończy się we wtorek). Trzy opuszczone kolejki bez zapowiedzi i będziemy się musieli rozstać. Mam jednak nadzieję że do tego nie dojdzie :)

W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości etc, piszcie :) Miłego grania :)

Link do sesji -----> nie-wszystko-co-zle-vt61756.html
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 10:48 pm przez daamian87, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 12:00 am

"Kleryk nie przyzwyczaił się jeszcze w pełni do metod stosowanych przez grupę, do której został zwerbowany."

Przypomnę złośliwie prowadzącemu, że jestem złym kapłanem, oddającym cześć arcydiabłu, podpalaczem świątyń i byłym narkomanem, który zamordował swoją rodzinę dla pieniędzy. :)
 
Awatar użytkownika
Fearqin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 6:04 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 2:04 pm

Twoja postać też zamordowała swoją rodzinę?
Widać jestem wśród swoich.

Witam. Moja pierwsza sesja na polterze, ale nie pierwsza w życiu (o nie).
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 4:04 pm

Czemu musieliście wymordować swoje rodziny? :P

Moja na polterze też pierwsza, ale w życiu już co nieco pograłem w D&D :)
 
Awatar użytkownika
Draugdin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 07, 2008 2:12 pm

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 5:28 pm

Witam i pozdrawiam.

Moja trzecia sesja PBF niestety live jeszcze nigdy nie miałem okazji zagrać nad czym mocno ubolewam.
Postaram się jednak jak tylko potrafię nie obniżać poziomu sesji i na pewno nie będę jej opóźniał.

I jeszcze mała prośba czy można by tu wstawić listę kto i kim gra: login z forum - klasa i rasa postaci.
Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 5:30 pm przez Draugdin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 7:14 pm

Fearqin pisze:
Twoja postać też zamordowała swoją rodzinę?
Widać jestem wśród swoich.

Witam. Moja pierwsza sesja na polterze, ale nie pierwsza w życiu (o nie).


Dokładnie rzecz ujmując wystawiła ją mordercom, ale bardzo ochoczo.

Dalen En'Val pisze:
Czemu musieliście wymordować swoje rodziny? :P

Moja na polterze też pierwsza, ale w życiu już co nieco pograłem w D&D :)

Twoja postać nic o tym nie wie.
Czemu? Bo guru kazał.

Draugdin pisze:
Witam i pozdrawiam.

Moja trzecia sesja PBF niestety live jeszcze nigdy nie miałem okazji zagrać nad czym mocno ubolewam.
Postaram się jednak jak tylko potrafię nie obniżać poziomu sesji i na pewno nie będę jej opóźniał.

I jeszcze mała prośba czy można by tu wstawić listę kto i kim gra: login z forum - klasa i rasa postaci.
Z góry dziękuję.

Nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie. Login to Ulli.
Za poważnie podchodzisz do tej zabawy. Nie przesadzaj z tym "obniżaniem poziomu". To nie teleturniej. Ważne byśmy się dobrze bawili, czego wam i sobie życzę.

PS
Dzisiaj chyba jednak nie odpiszę. Nie mam weny za bardzo i czasu. Jutro pod wieczór spróbuje się wyrobić.
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 7:15 pm przez Ulli, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 7:17 pm

Ulli pisze:
Twoja postać nic o tym nie wie.Czemu? Bo guru kazał.


Spokojnie. Przecież to tylko komentarze, a nie sama sesja :P
Avka dokleję najprawdopodobniej jutro jak uzyskam dostęp do skanera i moja kobieta skończy samego Avka. :)
 
Awatar użytkownika
Draugdin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 07, 2008 2:12 pm

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 7:37 pm

Ja spróbuję dziś dać posta a najpóźniej jutro.
Przypomnijcie mi tylko jak wstawić plik z wizerunkiem mojej postaci w postach bo tam chce adres www a ja mam to u siebie w komputerze.
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 9:32 pm

Draugdin pisze:
Ja spróbuję dziś dać posta a najpóźniej jutro.
Przypomnijcie mi tylko jak wstawić plik z wizerunkiem mojej postaci w postach bo tam chce adres www a ja mam to u siebie w komputerze.

Wpisz w google picasa web albums i poczytaj.
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pt gru 03, 2010 9:46 pm

Rozpisaliście się widzę, i dobrze :)
Adin. Co do historii postaci. Sami decydujecie co inni o was wiedzą, od was zależy ich poziom wiedzy o waszej przeszłości :)
Dwa. Ulli ma rację, nie traktuj tego Draugdinie jak walki o przysłowiowe złote gacie. Liczy się dobra zabawa, i po to tutaj jesteśmy wszyscy :)
Tri. Co do wklejania obrazów. Ja stosuję prosty zabieg. Wrzucam obraz na jakiś serwer (osobiście polecam imageshack.us , darmowy, prosty i nie trzeba się rejestrować) a następnie pomiędzy [img]a[/img] wklejam linka.
Przykład:

[img]adres.obrazka.com[/img]

Do tego możesz wycentrować żeby ładnie wyglądało i po sprawie :)

Cztery. Następujące osoby grają następującymi postaciami:
Dalen En'Val - catfolk scout,
Draugdin - człowiek paladyn,
Fearqin - krasnolud wojownik,
Forumowicz - changeling factotum,
Nathias - człowiek bard,
Ulli - człowiek kapłan,

Drodzy gracze, do niedzielnego późnego wieczora nie będę dostępny, może i do poniedziałku. W razie wielkiej potrzeby Fearqin i Nathias dysponują numerem mojej komórki, więc kontaktujcie się z nimi, udostępnią wam do mnie kontakt :)
 
nathias
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: pn sty 11, 2010 7:25 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

sob gru 04, 2010 6:27 pm

Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję, że będzie się nam miło grało i nie wymordujemy się na samym początku :)
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

ndz gru 05, 2010 9:03 pm

Z opuszczeniem miasta nie powinno być większego kłopotu nawet jeśli zrobimy to razem. Moja postać ma do dyspozycji "zachwyt", "kształtowanie kamienia", "oddychanie pod wodą", "ciemność", "ciszę", "przejście bez śladu". Jest sporo możliwości. Na razie tylko stroi fochy :P
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

ndz gru 05, 2010 9:08 pm

Ja już powróciłem w glorii i chwale :D (nie ma to jak zaliczenie kolosa, gdzie na 45 osób zalicza 12 :D ) Oczekuję na posta od Michała, który według moich poufnych źródeł jest już na ukończeniu, i wrzucam mojego :) kombinujcie co do wyjścia, bo łatwo na pewno nie będzie :evil:
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 2:09 pm

Opiszcie co robicie przez te kilka godzin. Dialogi mile widziane :) uzupełnienia ekwipunku typu strzały/racje żywnościowe/koce bierzcie bez konsultacji. Inne rzeczy ustalcie ze mną z łaski swojej :)
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 2:24 pm

Udostępnienie google.doc bardzo by te dialogi ułatwiło. Stworzyć taki dokument czy zrobi to prowadzący?

Lista czarów i zwojów dotarła mam nadzieje i została zaakceptowana?

PS
Dwie drabinki sznurowe mam nadzieję zostaną zaakceptowane.

Nie chce mi się czekać, więc stworzyłem tego doca.
Oto link. Zaraz zacznę się udzielać.

https://docs.google.com/document/d/1pvn ... y=CKuE_LEH
Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 2:28 pm przez Ulli, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 3:53 pm

Jak się obsługiwać tym google doc? Bo nie widzę możliwości dodania swojej wypowiedzi do tego. :( Jakby ktoś mógł ją dodać byłbym wdzięczny (i wytłumaczyć mi jak w przyszłości jak robić to samemu)

(Kolor rezerwowałby sobie pomarańczowy ^^)

[EDIT]:Działą już :)
Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 4:09 pm przez Dalen En'Val, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 7:31 pm

Szkoda, że nie zajrzałeś do doca Fearqin. Trzech ludzi się trochę na darmo produkowało.

Nie można by zaczynać od nagłówka z imieniem postaci w wątku sesji? Nie pamiętam jak inni te postacie ponazywali a nie chce mi się sprawdzać każdorazowo. To chyba nie jest wielki problem przykleić imię, pogrubić i wycentrować?
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 8:18 pm

Chciałbym przypomnieć, że Luskan to nie jest miasto otoczone palisadą, z dwoma strażnikami przy bramie na którą składa się 6 patyków związanych starą liną. Mury są wysokie, bramy przygotowane do odparcia szturmu i strzeżone przez większą ilość strażników, tak więc opcja konia, który wyważy drzwi jest mało realna.
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 8:27 pm

Opcja konia który wyważy drzwi?
Jest taka opcja?
Jest opcja kapłana który przy pomocy "kształtowania kamienia" robi dziurę w murze, a także opcja kapłana który przy pomocy czaru "pajęcze nogi" wspina się na mur, umieszcza z jednej i drugiej strony drabinki sznurowe, rzuca ciemność a drużyna przechodzi sobie na drugą stronę.

Niebiański wierzchowiec paladyna może zostać odwołany i przywołany. Na 5 poziomie i tak nie będzie przez 24 h. To zresztą problem paladyna tylko i wyłącznie.

Edit:
Ta trójka szpionów w kupie stoi? To ważne. Jeśli są rozproszeni nie ma sensu wszystkich likwidować.
Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 8:47 pm przez Ulli, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draugdin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 07, 2008 2:12 pm

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 8:42 pm

Z tym wierzchowcem to moje niedopatrzenie. Zresztą pisałem w docs.
Pierwszy raz gram paladynem i jeszcze nie wszystko dokładnie doczytałem. Poza tym z tym postem ktoś się troche za bardzo pospieszył przecież można to było skorygować.

I jeszcze jedna sprawa - czy my gramy drużyną czy warczymy do siebie i patrzymy kto pierwszy kogo zabije bo jakoś nie mogę sie do końca połapać?
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 8:52 pm

Draugdin pisze:
Z tym wierzchowcem to moje niedopatrzenie. Zresztą pisałem w docs.
Pierwszy raz gram paladynem i jeszcze nie wszystko dokładnie doczytałem. Poza tym z tym postem ktoś się troche za bardzo pospieszył przecież można to było skorygować.

I jeszcze jedna sprawa - czy my gramy drużyną czy warczymy do siebie i patrzymy kto pierwszy kogo zabije bo jakoś nie mogę sie do końca połapać?


Posta wkleiłem żeby jakiś następny Fearquin nie wkleił kolejnego wyrzucając naszą pisaninę do kosza.
A co do warczenia to nie ja zacząłem warczeć. W drużynie są złe postacie i trzeba się z tym liczyć, że to nie będzie wycieczka harcerska.
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 9:06 pm

Ulli pisze:
Posta wkleiłem żeby jakiś następny Fearquin nie wkleił kolejnego wyrzucając naszą pisaninę do kosza.
A co do warczenia to nie ja zacząłem warczeć. W drużynie są złe postacie i trzeba się z tym liczyć, że to nie będzie wycieczka harcerska.


Proszę was o wyluzowanie. To jest rozrywka, nie chcę kłótni między graczami. Uznajmy iż "czystka" w doc'u będzie robiona dopiero po moim poście. Czyli:
- mój post,
- wasze ustalenia na doc'u,
- wasze posty,
- mój post,
- wyczyszczenie doc'a,

W ten sposób obejdzie się bez niepotrzebnych scysji. Ustalajcie sobie też w komentach wszystko, od tego są.

EDIT: Wasi wrogowie są rozstawieni w różnych miejscach. Tylko 3 widzicie.
Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 9:53 pm przez daamian87, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 9:41 pm

Przywykłem do złych postaci więc mi to nie przeszkadza. A wg mnie post wyszedł tak czy owak bardzo dobrze. I ja jestem za jakąś drobną potyczką na rozgrzewkę :) Chętnie pozabijam tych 3 panów pilnujących :)
 
Awatar użytkownika
Fearqin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 6:04 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 10:05 pm

"Posta wkleiłem żeby jakiś następny Fearquin nie wkleił kolejnego wyrzucając naszą pisaninę do kosza."
Hah! Tak jasne, rozumiem. Nie mogłeś poczekać z subtelną obrazą dopóki się nie wytłumaczę.

1 Za niedogodności przepraszam. Nie zauważyłem Uli, że zrobiłeś edycję posta w, którym umieściłeś link do google dokumenta.
2 Od dłuższego czasu (tydzień bodajże) mam całkowity brak możliwości do kontaktu z jakąkolwiek domeną google. Jest to zapewne spowodowane włamaniem się na moją pocztę gmail. Nie wiem, nie znam się na tym za bardzo, tyle tylko wiem. Zły pan postanowił ukraść moją pocztę tak jak inni źli ludzie kradną np. gadu gadu dla innych dobrych ludzi takich jak ja.
3 Zaś nie zdążyłem zajrzeć tutaj wcześniej i wyjaśnić błąd, gdyż każda strona poltergeista ładuje mi się miliard czasu co zniechęca mnie do bardziej regularnego sprawdzania nowinek. O całym oburzeniu wobec mojego nikczemnego występku dowiedziałem się od MG.
4 Nie wiem jak w przyszłości mogę się integrować z wami poprzez google doc. Jak coś wymyślę dam znać.
Sory. Jestem pół anglikeim jeśli powyższe wam nie starczy.
Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 10:09 pm przez Fearqin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draugdin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 07, 2008 2:12 pm

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 10:55 pm

Proponuję żeby Mistrz Gry podrzucił nam koszyk sztyletów najlepiej zatrutych to może szybko załatwimy sprawę i nie będzie się już komu z kim kłócić.
Ledwie kilka postów początkowych a my sobie juz skaczemy do gardeł
Nieźle się zaczyna.
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

pn gru 06, 2010 11:34 pm

1. Nikogo nie chciałem obrazić.
2. Nikt sie nie oburza.

Draugdin miał problem bo wkleiłem wspólny tekst, który sam współtworzył, w którym to jego wierzchowiec miał taranować bramę miasta. Zrobiłem to na prośbę Dalen En'Vala i zgodnie z tym co sam uznałem w tym momencie za najlepsze wyjście. Pretensje trzeba mieć do siebie jeśli się samemu to napisało a nie do kogoś.

Są gracze, którzy nie uznają google docs i nie wejdą na niego choćby nie wiem co. Nie było sensu czekać aż kolejne posty przywalą to co chcieliśmy omówić.

Draugdin chcesz zatruty sztylet to zgłoś się do mojej postaci. :)
Ja nikomu nie skaczę do gardła. Nie trzeba być takim cholernie przewrażliwionym na swoim punkcie i robić z igły widły. Przy takim podejściu faktycznie nie pogramy.

EDIT: Wasi wrogowie są rozstawieni w różnych miejscach. Tylko 3 widzicie.

Skoro tak to rzucam dodatkowo na siebie tarczę entropii ze zwoju i to samo na postać Fearqina.
Poprawka- tarcze wiary ze zwoju na Fearqina a na siebie tarczę entropii bo nie mam tej drugiej na zwojach.
O ile oczywiście zostanie podjęta decyzja o ataku. Skoro ta Lena twierdzi, że może nas wyprowadzić to mogłaby powiedzieć jak. Jak już wyjaśniłem w notce, z hałasem nie będzie problemu.
Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 11:56 pm przez Ulli, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Fearqin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 6:04 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

wt gru 07, 2010 11:12 am

Z powodu prośby (groźby) damiana nie będę kontynuował tego tematu.
Za tydzień powinien mieć z powrotem naprawiony problem z panem google.
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

wt gru 07, 2010 2:56 pm

Jeżeli nadal będziecie się bezsensownie kłócić, zamknę przygodę a tego na prawdę nie chcę. Jeżeli już na początku macie problemy z porozumieniem się z powodów tak błahych, strach pomyśleć co będzie dalej. Przypominam, chodzi tu o dobrą zabawę. Żeby nie było niedomówień, swoje słowa kieruję do wszystkich graczy.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

wt gru 07, 2010 3:11 pm

Ulli pisze:
Nie można by zaczynać od nagłówka z imieniem postaci w wątku sesji? Nie pamiętam jak inni te postacie ponazywali a nie chce mi się sprawdzać każdorazowo. To chyba nie jest wielki problem przykleić imię, pogrubić i wycentrować?

Moja postać nie zna swojego imienia, więc postanowiłem nic nie pisać, zamiast czegoś w stylu:
Zmiennokształtny

Bo to trochę dziwnie wygląda :? .

Co do ewentualnego konfliktu w drużynie. IMO to jest oznaka dobrego odgrywania, jeśli zła postać się z kimś kłoci. Trzeba tylko oddzielić grubym murem konflikt postaci od konfliktu graczy.
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[D&D 3.5] Nie wszystko co złe...

wt gru 07, 2010 3:14 pm

Dobrze mówisz Forumowiczu, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z kłótniami miedzy graczami, nie ich postaciami. Wierzę jednak w was i mam nadzieję że sobie wszystko wytłumaczycie i będziemy dalej grali w spokoju i harmonii :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości