Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

czw gru 02, 2010 11:31 pm

Poszukuję 3-5 graczy / graczek do nowo formowanej drużyny.

Zamierzam prowadzić systemy nowego i starego Świata Mroku (na mechanice nWoD), przy czym najpewniej będą to bardziej "egzotyczne" z nich (w grę wchodzą Demon: The Fallen, Orpheus, Wraith the Oblivion, Geist: The Sin-Eaters, ewentualnie Tier One Hunter: The Vigil albo pozbawiony politykierstwa, skupiony na badaniu nadnaturalnego, Mage: The Awakening).

Stawiam na eksplorację i współkreację settingu, eksplorację osobowości postaci oraz wątków ich dotyczących, zdecydowanie stawiam fluff ponad crunchem - mechanika jest przywoływana będzie wtedy, gdy jest to konieczne. Nie chcę by jej nieustanne przywoływanie negowało nastrój i rozpraszało graczy. Zależy mi na graczach pozbawionych oporów przed odgrywaniem emocji swoich postaci, skłonnych do aktywnego rozwijania settingu (dodawania nowych lokacji, NPCów, powiązań, zahaczek fabularnych).

Ze swojej strony oferuję 17-letnie doświadczenie jako MG, konsekwencję i sprawiedliwość w prowadzeniu, ciekawe wątki fabularne, aktywną współpracę przy rozbudowie settingu, worki klimatu, ciekawe podkłady muzyczne oraz wsparcie i wyczucie w sytuacjach społecznych. Na moich sesjach niczego Wam nie zabraknie, ze wszystkim chętnie pomogę.

Wymagam wysokiej kultury osobistej, wzajemnego poszanowania dla czasu i zapału współgraczy, możliwości grania raz na tydzień (najpewniej weekendy, w moim domu - dojazd trwa ok. 40 minut autobusem podmiejskim 727 i 25 minut tanim PKSem od Metra Wilanowska - okolice Zalesia Dolnego. Można dojeżdżać także 709 lub koleją do PKP Piaseczno o tam wsiadać w 727 lub ZTMowskie L13). Przewiduję sesje raczej długie, 6-8 godzin, tak by był czas na pogadanie przed sesją, podsumowanie jej, jakieś przerwy na jedzenie i ok. 5-6 godzin solidnej gry. Wiek i erpegowe doświadczenie graczy nie są bardzo istotne, znacznie ważniejsze jest dojrzałe podejście - nie chcę marnować swojego i Waszego czasu na wygłupy.

Jeśli propozycja Wam odpowiada, proszę o odpowiedź tutaj, PW na forum, albo telefon na 514 311 912. Moich dotychczasowych graczy proszę o wstrzymanie się ze zgłoszeniami - w razie potrzeby bardzo chętnie dobiorę spośród Was 1-2 graczy, chcę jednak przede wszystkim zagrać z ludźmi jeszcze mi nieznanymi.
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 12:35 am przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
ivilboy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 24, 2007 10:07 am

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 12:07 am

Cześć
Chętnie spróbuję czegoś nowego. Tym bardziej że moja ekipa gdzie działam jako MG idzie powoli w rozsypkę. Odpocznę od prowadzenia i zobaczę jak ktoś się bawi na swoim podwórku :) Grałem trochę w starego Wilkołaka. Mechaniki nWoD nie znam wcale, ale głowę mam otwartą, 17 lat stażu w RPG i od dawna nieleczony głód grania.
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 12:22 am przez ivilboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Coyotl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 02, 2010 10:42 pm

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 12:13 am

A Promethean niet? :P

Jako forumowy świeżak chętnie bym się zgłosił, też po to by lepiej ludzi poznać. Mam pytanie o planowany start sesji, następny weekend czy jakoś później? Chciałbym dopasować grafik ;)
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 12:32 am

@ivilboy
Przejdź się proszę na Oneiros.pl, tam w dziale Wprowadzenia masz jedno do Świata Mroku, gdzie wyjaśnione są zmiany mechaniczne.

@Coyotl
Promyk niet, gdyż jest to moim zdaniem system wybitnie singlowy. Poza tym na niego akurat nie mam modły i pomysłu, nie porywa mnie jakoś.

Co do startu sesji - najchętniej w najbliższą niedzielę, w okolicach 14:00 - 21/22:00.

@obaj
Powiedzcie coś bliżej o sobie, preferencjach, na ile to, co powyżej Wam odpowiada, etc. - jeśli są jakieś rozbieżności w podejściu Waszym i starego klimaciarza, to wolę wiedzieć zawczasu, niż potem zderzyć się z graczem-optymalizatorem nie wyobrażającym sobie interakcji ze światem bez testów, koniecznie zgodnych z RAW i na mechanice opierającej wszystkie forte swojej postaci :razz:
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 12:35 am przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Coyotl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 02, 2010 10:42 pm

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 12:59 am

Kastor Krieg pisze:
@Coyotl
Promyk niet, gdyż jest to moim zdaniem system wybitnie singlowy. Poza tym na niego akurat nie mam modły i pomysłu, nie porywa mnie jakoś.

Co do startu sesji - najchętniej w najbliższą niedzielę, w okolicach 14:00 - 21/22:00.

@obaj
Powiedzcie coś bliżej o sobie, preferencjach, na ile to, co powyżej Wam odpowiada, etc. - jeśli są jakieś rozbieżności w podejściu Waszym i starego klimaciarza, to wolę wiedzieć zawczasu, niż potem zderzyć się z graczem-optymalizatorem nie wyobrażającym sobie interakcji ze światem bez testów, koniecznie zgodnych z RAW i na mechanice opierającej wszystkie forte swojej postaci :razz:

Promyk nie jest taki zły na więcej graczy, testowałem póki co do trzech i sesje wychodziły fajnie.

Znam starą WoDę całkiem dobrze, z nowej pluskam się tylko z Prometejczykiem (co też wiąże się z tym, że preferuje podobny styl gry do Twojego), więc wszystko inne dla mnie będzie nowością, pomijając to co wyczytałem tu i ówdzie. Od razu ostrzegę, że nie zawsze mogę gwarantować, że zawsze raz w tygodniu znajdę czas na sesje.

A jeśli sesja ma się zacząć już w ten weekend, to pytanie o postacie - przyjechać z gotową, czy się stworzy na miejscu? No i przede wszystkim, jaki setting na start? :P
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 1:00 am przez Coyotl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 1:07 am

Coyotl pisze:
Promyk nie jest taki zły na więcej graczy, testowałem póki co do trzech i sesje wychodziły fajnie.


Ja bym się obawiał ignorować zasady interakcji społecznej Promyków i rosnącego natężenia Wastelands. Trzeba byłoby zrobić kampanię drogi, a te mi jakoś nie podchodzą.

Znam starą WoDę całkiem dobrze, z nowej pluskam się tylko z Prometejczykiem (co też wiąże się z tym, że preferuje podobny styl gry do Twojego), więc wszystko inne dla mnie będzie nowością, pomijając to co wyczytałem tu i ówdzie. Od razu ostrzegę, że nie zawsze mogę gwarantować, że zawsze raz w tygodniu znajdę czas na sesje.


To będzie spory Twój minus, bo ja chcę grać regularnie. Czy znasz mniej więcej częstotliwość z jaką by ci wypadało nie grać? Czy granie w tygodniu cokolwiek zmienia? Poza sobotami i poniedziałkami w zasadzie jestem mocno elastyczny.

A jeśli sesja ma się zacząć już w ten weekend, to pytanie o postacie - przyjechać z gotową, czy się stworzy na miejscu? No i przede wszystkim, jaki setting na start? :P


Najpierw wypadałoby się zdecydować w co, a nie gdzie i kim :razz: Ale to jak będę miał jeszcze z jednego, dwóch graczy więcej. Jakieś preferencje? Ivilboy, twoje?
 
Awatar użytkownika
ivilboy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 24, 2007 10:07 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 7:53 am

Ta niedziela odpada, nie dam rady, co 2 tyg mam zjazd w szkole. U mnie też może być krucho z graniem co tydzień więc podziękuję raczej. Życzę dobrej zabawy :)
 
Awatar użytkownika
Coyotl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 02, 2010 10:42 pm

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 3:26 pm

Kastor Krieg pisze:
To będzie spory Twój minus, bo ja chcę grać regularnie. Czy znasz mniej więcej częstotliwość z jaką by ci wypadało nie grać? Czy granie w tygodniu cokolwiek zmienia? Poza sobotami i poniedziałkami w zasadzie jestem mocno elastyczny

Teraz mam np. sobotę pracującą, w przyszły tydzień wyjazd, a kolejne weekendy to znak zapytania. Ogólnie jakby sesja miała w Grudniu startować to wolałbym dołączyć później (po nowym roku), o ile byłaby taka możliwość. Miałbym wtedy więcej czasu na regularne spotkania.
Pytanie o setting było właśnie pytaniem w co :P Odnośnie preferencji: Orpheus, Wraith i Geist wydają mi się najciekawsze z zaproponowanych, ale wybrzydzać nie będę jak wybór padnie na coś innego. Zakładając naturalnie, że w ogóle się załapię do ekipy ;)
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 3:45 pm

Po głębokich namysłach i krótkim spamie na Blogu, deklaruję wstępne zainteresowanie, choć niedziele mam zaklepane (inna sesja). Ponadto sama godzina zakończenia trochę zbyt późna (21-22, a od Zalesia do Józefosławia - o tej porze - to droga niczym na Pustkowiach Chaosu).

Żadnego z systemów WoDa nie znam, a jedynie "liznąłem" Maskaradę forumowo (czyli jakbym nie znał). Wychodzi na to, że także odpadam.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 5:19 pm

Laveris de Navarro pisze:
niedziele mam zaklepane (inna sesja)


W moim przypadku muszą to być niedziele, chyba że drużyna mogłaby grać od 14-15ej w piątki. Soboty mam całkowicie zajęte jak na razie, być może później będzie w nie luźniej, nie wiem.

Ponadto sama godzina zakończenia trochę zbyt późna (21-22, a od Zalesia do Józefosławia - o tej porze - to droga niczym na Pustkowiach Chaosu).


Wcale nie. Niedaleko mnie wsiadasz w PKS albo 727 do Mysiadła, a tam w 739 (czekasz góra 10 minut, są dobre przesiadki). 20:30, 21:30, 22:00, 22:48, 23:00 i nawet 23:48 są dojazdy (ostatnie to L13 >> 709 >> 739). Wszystko na miesięczny miejskim.

Żadnego z systemów WoDa nie znam, a jedynie "liznąłem" Maskaradę forumowo (czyli jakbym nie znał). Wychodzi na to, że także odpadam.


Jak dla mnie to nie jest przeszkoda. Zgodnie z tym co mówiłem, biorę także zupełnych świeżaków.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 5:49 pm

Sobota mi się nieco wyjaśniła. Mam czas do 21:00 w soboty, mogę prowadzić. Coś to Wam zmienia? :papieros:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pt gru 03, 2010 6:07 pm

Kastor Krieg pisze:
Sobota mi się nieco wyjaśniła. Mam czas do 21:00 w soboty, mogę prowadzić. Coś to Wam zmienia? :papieros:


Sporo. ^^ Ale nie, jeśli chodzi o jutrzejszą sobotę.

Kastor Krieg pisze:
Wcale nie. Niedaleko mnie wsiadasz w PKS albo 727 do Mysiadła, a tam w 739 (czekasz góra 10 minut, są dobre przesiadki). 20:30, 21:30, 22:00, 22:48, 23:00 i nawet 23:48 są dojazdy (ostatnie to L13 >> 709 >> 739). Wszystko na miesięczny miejskim.


Nie ma to jak pretekst do kupienia miesięcznego. ^^ W końcu minimum 8 kursów na miesiąc (ta sesja + druga obecna na 3 linie) to wystarczająco, by bardziej opłacało się kupić.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

ndz gru 05, 2010 2:26 pm

Also, zaczniemy grać chyba dopiero od pierwszego weekendu po Nowym Roku (8-9. stycznia), zaplanujcie sobie coś jeśli chcecie grać u mnie, panowie. W grę wchodzą zarówno soboty jak i niedziele.
 
Awatar użytkownika
Morog
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: śr maja 05, 2004 9:30 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

wt gru 14, 2010 8:09 pm

są jeszcze miejsca?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

wt gru 14, 2010 8:11 pm

Są, bo jeszcze nie weryfikowałem planów pozostałych z rzeczywistością, chwilowo kolekcjonuję kandydatów. Coś się uzbiera :)

Powiedz parę słów o sobie, swoich erpegowych preferencjach - jak długo, w co i w jaki sposób lubisz grać? Czego na sesjach nie lubisz, co obowiązkowo być musi? :papieros:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pn gru 27, 2010 6:58 pm

Wyklarowało się kilka rzeczy. Poprowadzę na pierwszy ogień Call of Cthulhu: Delta Green, na CoC 6th Ed.
http://kastorkrieg.polter.pl/Warszawa-A ... nel-b10368 :papieros:

Tych, którzy już się do mnie wcześniej zgłosili, proszę o telefon na 514 311 912, odezwanie się na GG# 2871243 albo Skype (szukajcie po imieniu, nazwisku, nicku). Gramy raz na tydzień, via Skype. Pierwsze sesje zaraz po Nowym Roku.
Ostatnio zmieniony pn gru 27, 2010 7:00 pm przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pn gru 27, 2010 8:19 pm

Uououo, Skype :) Doszedł ktoś z mojego rozsyłania wici? Wysłałem linka do Twojej "reklamy" jakoś tak prawie do 10 osób ale nikt do mnie nie wrócił z wieściami "łołoło gram u Kastora".
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pn gru 27, 2010 8:28 pm

Jeszcze nie zacząłem grać, Albi, na razie ludzie odzywali się na priva. Posłałem im odświeżoną wersję, zobaczymy co powiedzą. Dzięki, tak czy inaczej! :papieros:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pn gru 27, 2010 9:06 pm

W jakich godzinach i dniach będą się zwykle odbywać sesje?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

pn gru 27, 2010 9:32 pm

Nie mam pojęcia, zależnie od grafiku zainteresowanych. Zapewne popołudnia i wieczory, w zakresie jakoś 14-22, jak sądzę. Mogą dla mnie być zarówno dni powszednie, jak i weekend, poza sobotami wieczór (o 21ej prowadzę trening plutonu artyleryjskiego w 7th Cavalry). Także w soboty ciut krócej.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

ndz kwie 10, 2011 9:22 pm

Bump.

nWilk / nWampir, soboty 14-22 w Paradoxie. Anyone?
 
thondarr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 3:36 pm

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

sob kwie 23, 2011 4:26 pm

Witam,

W świecie mroku jestem można by powiedzieć "swieżak" bo wczesniej tylko grałem/prowadziłem Wampira natomiast z wilkołakiem i magiem nie miałem do czynienia. Niedawno przeniosłem się do Warszawy i szukam właśnie ludzi z którymi możnaby pograć. Z chęcią wezmę udział w sesjach jeśli odbywają się w Warszawie.

Prozdrawiam

PS. mozna pisać na mail: [email protected]
 
entropus_rvs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 30, 2009 10:50 pm

Re: [Warszawa] Szukam graczy (nowy i stary Świat Mroku)

czw sie 25, 2011 8:34 pm

nWilk - może być
nWampir - nie
nMag - hell yeah!1!!!

Jeśli poszukujesz jeszcze graczy (Werewolfa lub Maga) to prosiłbym o kontakt (najlepiej PW).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości