Zrodzony z fantastyki

 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

PANOPTIKON 2011

pn sty 10, 2011 5:20 pm

Witam Wszytskich.
Wszytskie osoby chętne do tworzenia programu naszego konwnetu zapszam do współpracy. W programie mamy jeszcze parę okienek wolnych i z chęcią nawiążemy współpracę. Osoby zainteresowane przybyciem na konwnet - proszę wklepywac się tutaj lub na wydarzeniu na facebook.com (kontakt jak i linki - poniżej)

Zapraszam serdecznie na pierwsza edycję PANOPTIKONU w KAZAMATACH !

PANOPTIKON
Ogólnopolski konwent miłośników fantastyki oraz gier fabularnych...

...odbędzie się w Kazamatach w Krakowie w terminie 25-27 Lutego A.D.2011.
W programie między innymi:

-Andrzej Pilipiuk - historie alkoholowe
-Pani docent Anna Pituch-Noworolska - choroby popromienne (Blok Postapokaliptyczny)
-Pani Agnieszka Dudek z fundacji ARTS - Organizacje pozarządowe - dyskusja
-Pan prof. K. Adamek - Patolog - "Zagadnienia etyczne w neuropatologii"
-Między horrorem a groteską -spotkanie z Kazimierzem Kyrcz Jr i Dawidem Kainem poprowadzi Michał Stonawski.
-Jacek 'Darken' Gołębiowski - "The Shadows of Yesterday" Prezentacja nowego systemu w konwencji postapokaliptycznego Sword & Sorcery
-Ignacy Trzewiczek - spotkanie z wydawnictwem "Portal" oraz prezentacja "Neuroshimy Tactics"
-Kuźnia Gier - Prezentacja systemu "Wolsung" oraz gry karcianej "Veto"
-Prelekcje
-konkursy
-GamesRoom
-sesje RPG
-w nocy z soboty na niedzielę - impreza klubowa dla uczestników konwentu
...i wiele innych.

Program nadal OTWARTY!
[email protected]


Przewidujemy dwa bloki:
Blok I - Post apokalipsa (Neuroshima, Fallout, prezentacje wydawnictwa Portal)
Blok II - blok ogólny (Cyberpunk, WoD, Spotkania, konkursy, prezentacje wydawnictwa Kuźnia Gier)

Na terenie konwentu można spożywać alkohol zakupiony w barze.
NA TEREN KONWENTU MAJĄ WSTĘP TYLKO OSOBY KTÓRE UKOŃCZYŁY 18LAT


Akredytacja - TYLKO PO OKAZANIU DOWODU OSOBISTEGO.

Trzydniowa: 40zł - wraz z zakwaterowaniem w noclegowni Orange
Trzydniowa: 25zł - bez noclegu
Dzienna:
Piątek -10zł (bez noclegu)
Sobota 15zł (bez noclegu)
Niedziela: free

PRZEDPŁATA do 20.02.2011 - liczy się data stempla pocztowego w przypadku wpłaty przez pocztę.
Trzydniowa: 35zł - wraz z zakwaterowaniem w noclegowni Orange
Trzydniowa: 20zł - bez noclegu

W tytule przelewu proszę wpisać PANOPTIKON [imię][nazwisko]

Numer rachunku
PKO BP Piotr Szczurek
78 1020 2528 0000 0702 0294 2456

Przedpłaty NIE BĘDĄ ZWRACANE.


http://www.kazamaty.com.pl/panoptikon/
[email protected]
Jesteśmy na facebook.com
http://www.facebook.com/event.php?eid=181411981885188
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 8:17 pm przez pi314, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

wt sty 18, 2011 6:29 pm

Witam !

Jest mały UP w związku z konwnetem - zmiany w programie. Dochodzą nowe atrakcje.

Zapraszam i będę informował na bieżąco :)

pi
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 8:17 pm przez pi314, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

ndz sty 23, 2011 6:09 pm

Kolejny UP

Ruszyła strona konwnetu. Wstępny program niebawem...

http://www.kazamaty.com.pl/panoptikon/


Zdravim
pi

3.4. ... Kolor "red" zastrzeżony jest dla administracji forum.
DAME
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 9:49 pm przez DAME, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

pn sty 24, 2011 8:19 pm

Mea culpa, w pierś się biję. To się więcej nie zdarzy.

Mały up... diabeł tkwi w szczegółach :)


Zdravim
pi
 
Awatar użytkownika
Drejfus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 6:49 pm

PANOPTIKON 2011

pn sty 24, 2011 9:49 pm

Byłoby dobrze, żeby na stronie pojawiły się dane organizatora/organizatorów. Imię, nazwisko, może być ksywa. Parę zdań o tej osobie, jeśli ma na koncie jakieś fandomowe imprezy czy pomagała w ich organizacji - koniecznie o tym wspomnieć. No i dodać zdjęcie, żeby na imprezie bez problemu poznać orga.

Gdybym nie miał do Kraka tak blisko, to bym na pewno nie tłukł się na imprezę fantastyczną robioną przez anonimową osobę. Jeśli coś robimy - bierzemy za to imienną odpowiedzialność.
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

śr sty 26, 2011 7:17 am

Drogi Panie Dreyfus

Większość z tych danych zostanie (bo musi) uaktualniona na stronie głównej konwnentu. 

Konwnet powstał niedawno. Naszą stronę internetową uzupełniamy na bierząco, w miarę naszych możliwości czasowych, albowiem każde z nas organizujących, pracuje w innym wymiarze godzin.

Co do zdjęcia - jeszcze się z tym nie spotkałem by ktoś dodawał swoje zdjęcie, czy to na stronie forum, czy głównej, czy w informatorze. Poza wyjątkiem Dracoola, ale Pan Ignacy Trzewiczek to postać bardzo medialna i w fandomowym tego słowa rozumieniu - publiczna. Mimo to, nigdy nie było problemu z odnalezieniem orga nawet na tak dużych konwnetach jak Krakon czy tak rozległych jak Flamberg.

Na dzień dzisiejszy, mimo braku tych danych, zdeklarowało sie na przyjazd około 70 osób z dość odległych części Polski i o ile mi wiadomo nie zostali zniechęceni przez brak naszych danych, a skusił ich nasz program, oraz oprawa w jakiej to wszystko zostanie zaprezentowane. 

Co do naszego doświadczenia, jest to nasz pierwszy wspólny konwnet, ale nie pierwszy jaki robimy.

Organizatorzy konwnetu:
Alicja 'Klontwa' Noworolska
Piotr 'pi' Szczurek
Klub KAZAMATY

Sponsorzy oraz Partnerzy są na naszej stronie głowńej -> http://www.kazamaty.com.pl/panoptikon/index.html

Partnerzy
Śląski Klub Fantastyki ,Myślenicki Klub Fantastyki, noson.pl, Antyradio, spokon.pl , efantastyka.pl , http://a-g-w.info/news.php

Sponsorzy
Kuźnia Gier, Portal, Madonion, Bard

Pozdrawiam i serdcznie zapraszam na konwent

Piotr 'pi' Szczurek
[główny koordynator i organizator]
Ostatnio zmieniony czw lut 03, 2011 10:02 am przez pi314, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Drejfus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 6:49 pm

PANOPTIKON 2011

śr sty 26, 2011 1:35 pm

Dziękuję za odpowiedź. Dla niektórych jest to ważne, kto organizuje imprezę. Zupełnie inaczej brzmi zaproszenie od kogoś, kto robi pierwszy raz swój konwent niż reklamy twórców konwentów z tradycjami i przychylnymi relacjami.

Co do zdjęć - faktycznie, na samych stronach konwentów raczej się takich nie umieszcza (wyjątkiem są np. Grojkon z invitkami robionymi przez orgów czy Chrzanowskie Dni Fantastyki). Przez chwilę wydało mi się to normą, ale to raczej dlatego, że pomyślałem "przecież kojarzę ze zdjęć wszystkich orgów tych kilkunastu konów, na których byłem". Tak, kojarzę - ale raczej ze zdjęć z blogów, relacji z konwentów, poltera niż z samej strony konwentów.

Do imprezy został już tylko miesiąc. Fajnie zatem, że zabieracie się za aktualizowanie strony ;). Postarajcie się wrzucić do 2 tygodni maksymalnie wiele informacji, w tym rozpiskę proponowanych sesji RPG czy spis gier w gamesroomie.

pi314 - w fandomie "panuje się" naprawdę niewielu osobom. Nie zaliczam się do tego wąskiego kręgu ;).
Ostatnio zmieniony śr sty 26, 2011 1:35 pm przez Drejfus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

Re: PANOPTIKON 2011

czw sty 27, 2011 1:12 pm

FanFest w zeszłym roku długo nie miał w ogóle strony - punkty programu pojawiły się chyba kilka dni przed konwentem, a marketing był głównie na GejBook'u - więc bez paniki. :D

Dane kontaktowe są - ja jakoś potrafiłem się skontaktować, dostałem szybka odpowiedź. Więc jest dobrze.

Po za tym towarzyszu Drejfus słabiutko u Was ze znajomością "Fandomu" :D od lat 3.14 zwany PI "robi" punkty programu, zaś jego Larpy WoD'owe u wielu Wampirów wywołały traumę :D Klontwa zaś od lat pracuje jako Org konwentowy - dodam odwalając najgorszą robotę. Czyli Obsługa, przygotowanie do i po konwentowe na dużych imprezach jak Imladris, Krakon czy RKon. A że mało kto czyta nazwiska Obsługi to inna sprawa.

Więc nie ma powodów do obaw, zresztą jest to mała kameralne impreza w "knajpie" - coś w stylu tarnowskiego Alchemikonu - gdzie nie obowiązuje zasada 100% Bez :D i mozna pić alkohol z umiarem oczywiście.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: PANOPTIKON 2011

czw sty 27, 2011 7:27 pm

Sony pisze:
FanFest w zeszłym roku długo nie miał w ogóle strony - punkty programu pojawiły się chyba kilka dni przed konwentem, a marketing był głównie na GejBook'u - więc bez paniki. :D


Równać należy zawsze w górę! Jeżeli przed FanFestem (na samym konwencie nie byłem, słyszałem, że wypadło fajnie) informacje pojawiały się zbyt późno, to akurat ta konkretna kwestia to nie jest przykład do naśladowania. :)


Sony pisze:
Po za tym towarzyszu Drejfus słabiutko u Was ze znajomością "Fandomu" :D


Ale to nie chodzi o Drejfusa, tylko o innych odwiedzających stronę, którzy przychodzą i nie wiedzą, o co biega. ;-)


A ogólnie życzę organizatorom powodzenia i wytrwałości, świetnie, że chce się Wam to robić. :-) Natomiast myślę, że to, co napisał Drejfus, można generalnie potraktować jako informację zwrotną: przeczytać, przemyśleć, może coś zmienić (jeśli uznacie, że ma rację), być może skorzystać w przyszłości (jw.). I tyle. :)
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

pt sty 28, 2011 4:05 pm

Ech... A miało być tak normalnie i zwyczajnie. Wszytskie pomysły (i kilka o których wiedzą tylko orgowie) które podał Towarysz Drejfus były już dawno wdrożone. Nie pisalismy tego co wydaje się oczywiste, oraz tego czego nikt nigdy nie robił. Poczulismy się pouczeni jak dzieci i stąd pierwszy majl był raczej korygujący. Po drugim wpadłem w furię i w ramach nie zrobienia niczego głupiego - nie odpisałem nic, czekając aż będzie coś na prawde sensownego do powiedzenia - na przykład że program już stoi i można go sobie przeczytać (notabene stoi i pojawi się na dniach na stronie - zakomunikuję :) ). Potem odpisał Sony w pełni wyrażając moje odczucia w sposób bardzo politycznie poprawny.

Dla informacji
WSZYTSKO co z konwentem jest związane bezpośrednio (poza samą wizją) pochodzi z dnia 8 stycznia 2011roku. Cały program, gości, patronaty, sponsorzy, stronę internetową, miejsce, administrację, skompletowanie obsługi, oraz informację na ponad 8 forach internetowych, stronach naszych patronów gdzie wszystko jest aktualizowane na bierząco - stworzyliśmy w 17dni. To dwa tygodnie i trzy dni. Niektórym konwentom zajmuje to około 6 miesięcy. I w zasadzie tylko na tym forum ktoś się przyczepił do braku zdjęcia orgaznizatora :(


Gorąco Pozdrawiam
Piotr 'pi' Szczurek
[główny koordynator i organizator]
 
Awatar użytkownika
Drejfus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 6:49 pm

Re: PANOPTIKON 2011

pt sty 28, 2011 6:27 pm

Nie jestem wielkim miłośnikiem komunizmu, więc może przestanę być nazywany "Towarzyszem Drejfusem"? Na Polterze porównują ludzi do faszystów, na forum Poltera wraca komunizm - cóż za dziwne czasy! A tak zupełnie na poważnie, po prostu nie podoba mi się ta udziwniona formuła zwracania się do mnie per towarzysz.

Nie rozumiem denerwowania się prośbą o uzupełnienie pewnych informacji, jeśli ich nie ma lub zwrócenia uwagi, że są już podane. Nie rozumiem zapraszania ludzi na konwent przy założeniu, że to tak lokalna impreza, że na pewno będą znali orgów i nie ma potrzeby nic o nich pisać. Jeśli to bardzo lokalna impreza dla znajomych - po co ją ogłaszać w sieci?

Jeśli tak nie jest - to naprawdę chłopaki trzeba się wykazać dystansem do swojej pracy i powściągliwością, gdy ktoś zada Wam pytanie na forum. Jeśli jakiekolwiek reakcje poza bezkrytycznym zachwytem potraktujecie jako "czepianie się" lub powód do "wpadnięcia w furię" (hej, wjechałem tu komuś na autorytet, na ego?) to naprawdę lepiej już nic w sieci nie pisać i nic nie reklamować.

Tak dla jasności - pisałem na forum, bo na forum jest ogłoszenie i moim zdaniem dla przeciętnego odbiorcy zainteresowanego tą imprezą było za mało informacji. Skoro poleciało parę komentarzy również na forum, to i tutaj odpowiadam. Nie mam zamiaru krytykować Waszego konwentu, poruszyłem tylko parę kwestii i się do nich ustosunkowałeś pi314. Proponowałbym to raczej potraktować jako zwrócenie uwagi/porady w całkiem umiarkowanej jak na internet formie.
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

sob sty 29, 2011 9:35 am

Jest program :D
Jest to wersja beta v.3.07 ale daje juz spory podgląd na to co bedzie. Oczekujemy jeszcze na odpowiedz kilku prelegentów. Szczegóły są w linkach Blok I oraz Blok II


Zapraszam i pozdrawiam :)

Piotr pi Szczurek
[główny koordynator i organizator]
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

czw lut 03, 2011 9:50 am

UP

Uzupełniłem sponsorów oraz Patronaty. Na stronie nowe informacje, ale jeszcze nie program. Program -> 10.02.2011


Zdravim
pi
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

pt lut 11, 2011 5:31 pm

JEST PROGRAM :rockpunk:

Będą jeszcze kosmetyczne poprawki w opisach, ale w zasadzie program już nie ulegnie zmianie !

Zapraszam serdecznie na konwent ! Do 20 lutego niższa akredytacja !


Pozdrawiam
pi
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

śr lut 23, 2011 3:15 pm

Za dwa dni startuje pierwszy Panoptikon :D
Po zakończeniu imprezy podamy trochę informacji, ale to za kilka dni. TRZYMAJCIE KCIUKI ^.^

pitrzystaczternastus
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: PANOPTIKON 2011

śr lut 23, 2011 4:06 pm

Powodzenia! :-)
 
pi314
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 23, 2007 3:40 pm

Re: PANOPTIKON 2011

wt mar 01, 2011 6:02 pm

I po Panoptikonie :)

Dziękujemy Wszystkim którzy przybyli do nas z najdalszych i tych bliższych stron. Jak udało nam się zorientować przbyli do nas goście między innymi z Zakopanego, Kielc, Chrzanowa, Tarnowa, Dębicy. Jeśli był ktoś z dalszych zakątków naszego pięknego kraju - zgłaszać się :)

A teraz trochę liczb...

7 osób obsługi
119 uczestników
27 tfu!_rców
6 reporterów
8 sponsorów
3 orgów
jeden pies
jeden szczur
_______________
Razem : 170 osób
2 zwierzątka


Dziękujemy raz jeszcze i może do zobaczenia za rok...

Orgowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość