Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Nominacje do Oskara

śr sty 26, 2011 5:44 pm

http://film.onet.pl/wiadomosci/ogloszon ... omosc.html

I co sądzicie? Jak dla mnie największą pomyłką jest nominacja Jessiego Eisenberga - o ile film był dobry, to aktorzy drętwi. Poza tym jak najbardziej zasłużone nominacje do "Jak zostać królem", "Incepcji" i "Black Swan". Całkiem zamieszać może "Fighter" ;)

Jak myślicie kto wygra? :D
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Nominacje do Oskara

czw sty 27, 2011 8:23 am

Ech to, że oscary wróciły do 10 nominacji za najlepszy film jest jak dla mnie złe. Ale cóż.
Sam mam do nadrobienia jeszcze Fightera i Króla a resztę (przynajmniej większość) już widziałem.

"Jesse Eisenberg za kreację w filmie "Social Network" (2010)" - no przesadzili.

Ogólnie Social Network nie powinno dostać statuetki dla najlepszego filmu, bo Hurt Locker już wyczerpał limit niezasłużonych nagród. Dobry film ale najlepszy w roku? No way....
Tak samo True Grit Coenów, film bardzo dobrze się ogląda, ale w żadnej mierze nie zasługuje na statuetke. Tylko, że on na szczęście jej nie dostanie, a Social Network niestety jest raczej faworytem.

Nominacja za najlepsze kostiumy dla True Grit, to też raczej przesada, za dużo ich tam nie było. Aczkolwiek muszę zobaczyć resztę filmów.

Za efekty może i dostanie Alicja, słabiutki film ale ładny i duużo się o nim mówiło, to niech ma :razz:

A wszystko lepiej przejrzę jak wrócę z pracy : ]

Pozdro.
 
Awatar użytkownika
Faren
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:46 am

Re: Nominacje do Oskara

pt sty 28, 2011 5:10 pm

Przymierzam się do komenta Umbry - z Social Networkiem przegięli, już po kilku scenkach odechciało mi się oglądać. Film po prostu mnie znudził, wg mnie już bardziej aktor popisał się w Zombieland :razz:

Z przedstawionych tytułów jedynie Czarny Łabędź i Incepcja mnie przekonują. Ja bym dał prędzej Incepcji, bo szczegółowo i oryginalnie potraktowali temat snów, te przeróżne zasady, role do odegrania by wykraść informacje z czyjejś podświadomości. I to świetne przejście między różnymi poziomami, narracja filmu... Choć jak kiedyś pisałem, rozczarowało mnie proste zakończenie. Mimo to, Incepcja trzyma poziom Memento i Mrocznego Rycerza. Tym bardziej dziwi mnie, że Nolan nie otrzymał nominacji (a Zimmer tak).
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Nominacje do Oskara

pt sty 28, 2011 6:29 pm

Zimmer jak najbardziej :D

Obejrzałem wczoraj The King's Speech i mogę powiedzieć, że film rzeczywiście bardzo dobry. O Incepcji nie powiedziałbym, że trzymała poziom Mrocznego Rycerza, gra aktorska w Batmanie była o wiele bardziej sugestywna, postacie były bardziej wyraziste. Można się spodziewać, że Oskary rozłożą się pomiędzy The King's Speech, Social Network i Incepcję (w takiej kolejności). Można z ręką na sercu stwierdzić, że filmowo był to dobry rok, chociażby po poziomie nominowanych filmów.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Nominacje do Oskara

sob sty 29, 2011 11:01 am

Faren pisze:
Ja bym dał prędzej Incepcji, bo szczegółowo i oryginalnie potraktowali temat snów, te przeróżne zasady, role do odegrania by wykraść informacje z czyjejś podświadomości. I to świetne przejście między różnymi poziomami, narracja filmu... Choć jak kiedyś pisałem, rozczarowało mnie proste zakończenie.


No i dlatego właśnie za scenariusz nominacja należy się jak najbardziej i oscar też, ale czy go dostanie? Cholera może i bym chciał, żeby Incepcja dostała statuetke. Film sensacyjny ale zgrabnie i bardzo ciekawie pomyślany. I po raz kolejny, pozwolisz :wink: nie zgodzę się z Tobą jeśli chodzi o zakończenie, cały film na tyle wciągnął i był na tyle ciekawy, że końcówka, na mnie, zrobiła ogromne wrażenie. Jak się wczujesz odpowiednio w film, i zaczną Cię obchodzić losy bohatera to zaczynasz życzyć mu jak najlepiej, a co by nie mówić jednak przedmiocik nie upadł.

Filmy były dobre to fakt, jak dla mnie rok 2010 był dużo lepszy od 2009, gdzie królowały filmy z wielkim potencjałem, a jednak w ostatecznej formie okazywały się słabe i nie spełniały oczekiwań (jak Parnassus).

Szkoda, że cholernie dobry thriller Scorsese nic nie dostał, chociaż konkurencję miał wyśmienitą.
Muszę zdążyć obejrzeć Króla i Wojownika przed galą, widzieliście już? Chodzi mi bardziej o "The Fighter", bo o "King's Speech" słyszałem sporo dobrego.

Dobrym i ciekawym filmem jest także "Wszystko w porządku" i chociaż tutaj też mam do nadrobienia (chciałbym zobaczyć m.in. Blue Valentine) to nie obrażę się jeśli nagrodę dla najlepszej aktorki weźmie Annete Bening. Chociaż "Black Swan" bardzo mi się podoba i uważam go za chyba najlepszy film tamtego roku, to nie wiem czy Natalie Portman zasłużyła na nagrodę. Pomimo naprawdę dobrej roli.

Dwa słowa chciałem też napisać o najlepszym filmie animowanym. Nie wiem jakim prawem nie ma tu Legend Sowiego Królestwa, no ale cóż, trudno. Z tego co zostało (chociaż po prostu MUSZĘ obejrzeć iluzjonistę) chciał bym, żeby nagroda powędrowała do bajki ze smokiem. Niestety najpewniej dostanie "Toy Story 3".

Ogólnie oscary są dla mnie tradycją i najważniejszym świętem po sylwestrze i juwenaliami (nie ze względu na galę a raczej na kino po prostu). Żałuję tylko, że przestali puszczać w rodzimej telewizji, chociaż na sieci rok temu oglądało się nie najgorzej.

Pozdro.
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2011 11:08 am przez Umbra, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
chimera
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn mar 06, 2006 10:57 pm

Re: Nominacje do Oskara

sob sty 29, 2011 11:33 am

Ja kibicuję "The Social Network" i "The King's Speech". Coś dostać powinien też "The Fighter" i "Blue Valentine".

"Incepcja" ok, ale nie zasługuje na Oskara ("Wyspa tajemnic" była znacznie lepsza).

"Black Swan" to w mojej opinii pretensjonalny badziew, szczególnie w porównaniu z filmami poruszającymi się w podobnych obszarach ("Wstręt", "Fight Club"). Jednak Portman się stara, tak więc przeżyję, jeżeli dostanie Oskara.

"Toy Story 3" rulez, smoki do pięt nie dorastają :-P Niestety, nie oglądałem sów i "Iluzjonisty", a jeżeli ten ostatni zbliżony jest poziomem do wybitnego "Tria z Belleville", to mógłby namieszać.
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2011 11:36 am przez chimera, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 4:16 pm

Nominacje do Oskara

sob sty 29, 2011 12:33 pm

Szkoda, że w nominacjach do najlepszej męskiej roli drugoplanowej nie ma Josepha Gordona-Levitta albo Toma Hardy'ego. Moim zdaniem przynajmniej na tyle zasłużyli - szczególnie Levitt.
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2011 12:43 pm przez Wędrowycz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Nominacje do Oskara

ndz sty 30, 2011 5:43 pm

Właśnie, Levitt absolutnie zasługuje na Oskara ;) Z filmów do nadrobienia zostały mi "Blue Valentine", "Fighter" i "Wszystko w porządku", reszta nominacji to bardzo dobre filmy.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Nominacje do Oskara

pn sty 31, 2011 12:03 am

Niestety jak to u nas bywa, nie da się zobaczyć, i to dużej części filmów, przed oscarami. Bo nasze premiery są wysunięte daleko do tyłu, a i wiele filmów w ogóle się u nas nie puszcza. Pozostają tylko zakupy przez internet, wyjazd za granicę (np. do Niemiec) albo nielegalne oglądanie (bądź pobieranie) w sieci.

I bądź tu cholera uczciwy i szczęśliwy :x

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości