Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

[Zew Cthulhu] Serce Grozy [kom]

pn cze 07, 2010 6:13 pm

Ok - przeskakujemy z komciami tutaj.
Marcin19 - nie zostajesz wpisany, bo karta nie jest uzupełniona. W ostateczności - będziecie grali w czwórkę.

W rolach głównych:
Amanea: Susan Howard (Bogaty podlotek)
Largus: Gerhard Wurstenberg (Poznański Fizyk)
Jean de Lille: James Francois Carignan ("Przedsiębiorca")
Marcin19: Logan Macbride
Bajer: Luther Fabrichi (Kaznodzieja z misją)

Wszystkim życzę dobrej zabawy ;)

Wszyscy macie miejsca w jednym przedziale (one są dość duże - to nie jest nawet standart pierwszej klasy, to o wiele lepsze ;))
Teraz jest czas an własne przemyślenia, krótki opis postaci i zajęcie miejsc ;)
Ostatnio zmieniony pn cze 07, 2010 6:32 pm przez Morel, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn cze 07, 2010 10:01 pm

No to <głęboki wdech> - zaczynamy.

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn cze 07, 2010 10:22 pm

Z góry przepraszam za dzisiejsze błędy stylistyczne i wszelkie wpadki z powtórzeniami! Ale musiałam się przestawić na inny klimat po kilku godzinach czystego fantasy ^^

Jean de Lille - a to ja chciałam wsiąść do pustego przedziału! :D I musiałam zmieniać posta, nosz... ;)

Awatar użytkownika
Marcin19
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn cze 07, 2010 11:21 pm

Historia wysłana. Myślę, że wprowadzę już Logana, najwyżej jeżeli Ank uzna, że się nie nadaję usunę posta :D

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 12:12 pm

Czekamy jeszcze na Bajera i będziemy ruszać w trasę.
Nie krępujcie się i podejmujcie rozmowy. Podróż trwa 11 godzin.

A co do składu - to kilka informacji ;) To jest skład haj ekslusif, nie ma to tamto. Wszystko jest wliczone w cene biletu - mówimy o posiłkach i napojach. Papierosy, czy cygara można zakupić w wagonie klubowym.

Wagon restauracyjny jest mniej więcej podobny w rozkładzie do dzisiejszych Warsów z intercity. Czyli stoliki pod oknami i korytarz po środku. Stoły są czteroosobowe, wykonane z dębu i mahoniu. Oczywiście porcelana i kryształowe kieliszki, oraz srebrna zastawa.

Co do wagonu klubowego. Jest on zupełnie otwarty w całości. Wydzielona jest tylko niewielka część przy przejściu do wagonu restauracyjnego dla kelnerów. Pod oknami ustawione są sofy i niewielkie stoliki, można tam wygodnie posiedzieć, pokonwersować i napić się.

Wasz Wagon ma tylko pięć przedziałów - jeden przedział jest wielkości dwóch obecnych, więc jest tam mnóstwo miejsca. W oknach wiszą firanki, na podłodze leżą dywany. Przedziały są sześcioosobowe. Każdy ma fotel dla siebie.

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 12:26 pm

Rozmowa na pewno będzie. Nie chcieliśmy wczoraj z Jeanem podejmować dialogu, żeby poczekać na posty pozostałych i w ogóle... ;)

I wagon klubowy do zaliczenia - koniecznie! :D

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 12:30 pm

Largus - drobna uwaga.
Możliwe, że nie wspomniałem o tym, więc mea culpa.
Jedziecie w jednym przedziale ;)

Zedytuj posta, albo daj drugiego - kolejne dziecko, zawsze się znajdzie, które może przeszkadzać Gerhardowi ;)

Amanea pisze:
I wagon klubowy do zaliczenia - koniecznie!

Heh - kiedyś to się podróżowało, nie to co teraz ;)

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 08, 2010 12:45 pm

Ank pisze:
Możliwe, że nie wspomniałem o tym, więc mea culpa.
Jedziecie w jednym przedziale
Wspomniałeś - będzie Ci odpuszczone :) .

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 1:24 pm

Panowie, panowie! Czytać komentarze i czytać posty! :) Wszyscy mamy miejsca w tym samym przedziale :)

P.S.: No i z nami siedzi już także Logan (Marcin19) :)
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 1:24 pm przez Amanea, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 1:47 pm

Miałem zablokowane fora niektóre i nie zauważyłem, że sesja wystartowała, ani tego tematu :) Zaraz zrobię edycję posta, żeby siedzieć z Wami w jednym przedziale. Sorki za bałagan :)

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 1:50 pm

Ok Largus, Bajer.
Nie edytujcie postów.

Ja zaraz dam swojego i załatwię sprawę.
Pozostali - którzy siedzą w jednym przedziale - możecie rozmawiać, nie krępujcie się ;))

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 1:59 pm

Zdążyłem dokonać edycji... Daj znać czy powrócić do poprzedniej wersji (którą musiałbym pisać od nowa, chyba, że dysponujesz jeszcze starą wersją mojego posta, jeśli odpisujesz aktualnie w wątku z grą).
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 2:00 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 2:00 pm

Będę rozmawiać, po pracy, w pracy ni dy rydy ;)

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 08, 2010 2:00 pm

Bajer pisze:
Zdążyłem dokonać edycji...
A ja właśnie zamierzałem wciągnąć Cię do przedziału... :)

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 2:01 pm

Nic straconego... Udało mi się odzyskać kopię poprzedniego posta. Jest więc po staremu. Do dzieła zatem :)

Awatar użytkownika
Marcin19
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 2:32 pm

Jakby co jestem dostępny na gg dziś od godziny 21. Z chęcią odegram dialog z kimkolwiek :)

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 2:35 pm

Jeżeli chcecie między sobą odgrywać dialogi na gg i wrzucać to proszę bardzo.
Jednak z NPCami wolałbym robić to na forum.

W ostateczności zrobimy to przez gg ;)

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 08, 2010 2:36 pm

Marcin19 pisze:
Jakby co jestem dostępny na gg dziś od godziny 21. Z chęcią odegram dialog z kimkolwiek
Ano przydałoby się, skoro już wspomnieliśmy o panu Thomsonie :) . Tylko że nie mam gg :razz: - jak pisałem, chat gmaila. Jeśli jednak nie dysponujesz kontem, mogę zainstalować :( :( :( .

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 2:40 pm

Od 18 do 24 jestem dostępna na gg/chacie gmail/google docs.
Lubimy dialogi \o/

Jak nie chcemy pana de Lille zmuszać do instalowania gg (ja z nim rozmawiam też na gmailu) to możemy dla dialogów w większą ilość osób używać google docs. Z moich doświadczeń - sprawdza się świetnie.

@Ank - no z NPCem to przeboleję na forum, ale interakcja między postaciami jest dla mnie wygodniejsza w 'czasie rzeczywistym' zamiast wymieniania się zdanie za zdaniem :) Fakt faktem, nie każdy ma czas na to :)

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 08, 2010 2:47 pm

Amanea pisze:
Jak nie chcemy pana de Lille zmuszać do instalowania gg (ja z nim rozmawiam też na gmailu) to możemy dla dialogów w większą ilość osób używać google docs. Z moich doświadczeń - sprawdza się świetnie.
A właśnie - mam wrażenie, że grozi nam coś w rodzaju towarzysko-kurtuazyjnych ruchów Browna, zważywszy na to, że Susan ma przewagę czasową nad Loganem i Lutherem, a żaden dżentelmen nie będzie siedział jak kloc, gdy do przedziału wchodzi dama, Logan zagaja do Carignana, a Gerhard jest w innej przestrzeni (Luthera ściągniemy, jak obiecałem) to chyba najbardziej przejrzystym rozwiązaniem byłoby zaliczyć dialogi James-Susan oraz James-Logan i wkleić do już napisanych postów. Choć to też może wprowadzić nieco zabawy z edycją.

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 2:53 pm

Ja raczej na dialogi w czasie rzeczywistym się nie piszę. W końcu wybrałem granie w PBF, bo umożliwia odpisywanie kiedy czas na to pozwoli :) Mam nadzieję, że te dialogi nie będą zajmowały kilku stron A4, bo w innym wypadku czytanie rozmów "o niczym" do pasjonujących raczej nie będzie należeć :)
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 2:54 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 08, 2010 2:59 pm

Bajer pisze:
Ja raczej na dialogi w czasie rzeczywistym się nie piszę.
Dzięki zastosowaniu przez MG tricku conductor ex machina nie będzie na razie potrzeby ciągnięcia Luthera za język. Ale Amanei i Marcinowi tak łatwo nie odpuszczę :) . Chyba że proces "osiadania" pominiemy milczeniem. Trochę niezgrabnie :? , ale ominiemy grząski grunt.
Bajer pisze:
Mam nadzieję, że te dialogi nie będą zajmowały kilku stron A4,
Na razie formalności, jak już będziemy siedzieć wszyscy w jednym miejscu, będzie już łatwiej dialogować zwyczajnie wymieniając posty.
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 3:03 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 3:01 pm

Ok poszedł mój post.

Postaramy się miksować jakoś formę rozmów.
Ewentualnie można spróbować ustalać tutaj w komciach i wrzucać do postów. Możliwości jest wiele ;)

Aha - z racji tego, że my zawsze odgrywaliśmy takei rzeczy na forum bezpośrednio. Robiliśmy to w formie długich monologów, które potem wrzucaliśmy - ktoś zadawał x pytań. Ktoś odpowiadał ;)
Wiadomo, że są ograniczenia, więc na niektóre rzeczy można przymknąć oko ;)

P.S. Sorry za tak paskudną grafikę konduktora, ale za cholere nie mogłem znaleźć jakiegoś fajnego starego zdjęcia ;)
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 3:03 pm przez Morel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 3:09 pm

Jean de Lille pisze:
Ale Amanei i Marcinowi tak łatwo nie odpuszczę :) .

Męcz mnie, dręcz mnie... :>
Ank pisze:
Postaramy się miksować jakoś formę rozmów.

Oczywiście. Jak ktoś woli dialog w postach, to ja to jak najbardziej rozumiem. I nie walnę fochem stwierdzając, że z tym Panem nie gram. Przywykłam i do grania dialogów od ręki i do pisania ich w postach. Młody ze mnie PBFowiec, ale swoje się już nauczyłam ^^

Bez stresu! Damy radę! ;)

*tak, mam dzisiaj dobry humor stąd ten optymizm

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 08, 2010 3:14 pm

Ank pisze:
P.S. Sorry za tak paskudną grafikę konduktora, ale za cholere nie mogłem znaleźć jakiegoś fajnego starego zdjęcia
Wolsung czy Warcraft :) ?
Ank pisze:
Aha - z racji tego, że my zawsze odgrywaliśmy takei rzeczy na forum bezpośrednio. Robiliśmy to w formie długich monologów, które potem wrzucaliśmy - ktoś zadawał x pytań. Ktoś odpowiadał
Z takim nastawieniem piszę posta. Z odpowiedzią dla Marcina w ten sposób nie będzie kłopotu. Ale zostaje Amanea i tu już chyba mały dialog zostanie doklejony. Ustalimy we własnym zakresie, poza tym nowy post będzie mógł niedługo iść. Czyli chyba trochę miksujemy :) .

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 3:20 pm

Jean de Lille pisze:
Wolsung czy Warcraft :) ?

Deviant :P

I generalnie posty pisać proszę :P
Zawsze mnie przerażał stosunek komentarzy do liczby postów na korzyść tych pierwszych. Ale to pewnie moje zboczenie się odzywa :P

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 08, 2010 3:24 pm

Ank pisze:
Aha - z racji tego, że my zawsze odgrywaliśmy takei rzeczy na forum bezpośrednio. Robiliśmy to w formie długich monologów, które potem wrzucaliśmy - ktoś zadawał x pytań. Ktoś odpowiadał ;)
Wiadomo, że są ograniczenia, więc na niektóre rzeczy można przymknąć oko ;)
Ja też jestem przyzwyczajony do takiej formy. Sprawdzała się dobrze, jak do tej pory.
Amanea pisze:
Oczywiście. Jak ktoś woli dialog w postach, to ja to jak najbardziej rozumiem. I nie walnę fochem stwierdzając, że z tym Panem nie gram. Przywykłam i do grania dialogów od ręki i do pisania ich w postach. Młody ze mnie PBFowiec, ale swoje się już nauczyłam ^^
Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś dialogi przez gg lub inną platformę przeprowadzał. Jeśli macie ochotę i sprawia wam to przyjemność, droga wolna :)
Ank pisze:
I generalnie posty pisać proszę :P
Zawsze mnie przerażał stosunek komentarzy do liczby postów na korzyść tych pierwszych. Ale to pewnie moje zboczenie się odzywa :P
Jak w komentarzach dużo się dzieje, to tylko z pożytkiem dla sesji :) O ile na temat są :P

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 08, 2010 4:02 pm

Ank pisze:
Zawsze mnie przerażał stosunek komentarzy do liczby postów na korzyść tych pierwszych. Ale to pewnie moje zboczenie się odzywa
Po prostu nie chcemy podejmować pochopnych działań :) .

Jeśli macie ochotę i sprawia wam to przyjemność, droga wolna :)
Spokojnie, przymusu i represji nie będzie - w końcu tolerancję mamy :) . Jak do tej pory sam po chaty nie sięgałem więc dla mnie wsio ryba.

A na Amaneę czeka na Gmailu przesyłka-niespodzianka. Do odebrania w wolnej chwili.

EDIT: A post się klei, nie ma obawy. Aktualizacja - dialog z Amaneą właśnie powstaje (przerwa na powrót z pracy).

EDIT 2 - post zaraz będzie.
Ostatnio zmieniony wt cze 08, 2010 5:43 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr cze 09, 2010 12:27 am

Ank pisze:

To proponuję porównać ilość literek w jednych i drugich i proporcja się wyrównuje :)

Dam posta jutro w pracy, odniosę się do kolejnych obecnych w przedziale.

A potem idziemy do klubowego! \o/

Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr cze 09, 2010 11:36 am

No, no - już na początku kłótnie? Interesujące :P

Susan wywołała Panów do tablicy. Zastanawiam się, czy zdecydujecie się na szczerość ;) No i czekam na posta Marcina.
Chwilowo jeszcze daję Wam czas na rozmowy, a potem zacznę wprowadzać NPCów :>
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14