Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pn maja 16, 2011 2:35 pm

Witam.
Pracuję nad własnym settingiem do mojej nowej kampanii. Planuję w niej dojść z graczami do epickich poziomów, jednakże nie znam się na poziomach wyższych niż 10 gdyż bardzo rzadko prowadziłem lub grałem powyżej 8.
Potrzebuję pomocy z BNem. Ma on być legendarnym wojownikiem, mistrzem we władaniu jakąkolwiek bronią (nawet improwizowaną, oprócz unarmed strike'ów) oraz wieloma stylami.
Proszę was o sugestie co do klas i atutów. Moje dotychczasowe prace doprowadziły mnie do następującego "buildu" (obecnie jestem BARDZO oddalony od moich książek, dlatego jest to tylko ogólny zarys) (jako legenda i geniusz w dziedzinie walki postać ta korzysta z zasady potrójnegopoczwórnego gestalta):
Warblade (ToB) 30
//
Swordsage (ToB) 20 / Master of Nine (ToB) 10
//
Monk (of the Lotus; Kung Fu Genius) (PFSRD) 1 / Swashbuckler (CW) 1 / Crusader (ToB) 2 / Ranger (two-handed style; urban companion) (PFSRD) 4 / Swashbuckler +2 / Mobile Fighter (PFSRD) 20
//
Scout (CAdv) 12 / Factotum (Dsc) 3 / Ranger +2 / Master Thrower (CW) 5 / Scout +8


Disclaimer: Nie tworzę tej postaci jako wroga graczy z którym będą musieli walczyć. Ma to być po prostu żywa legenda mojego settingu, ktoś o kim gracze będą słyszeć opowieści i mity (na niższych poziomach) by potem poznać go osobiście (na wyższych poziomach). Optymalizacja ta nie ma na celu zrobienia z tego BNa super-wymiatacza. Jako MG mogę to zrobić w dużo łatwiejszy sposób - nie rozpisywać go w ogóle i dawać mu moce/zdolności jakie zechcę i kiedy zechcę. Nie o to jednak chodzi.

EDIT: Postanowiłem użyć poczwórnego gestalta i zupdatowałem zarys buildu.
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2011 9:18 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 13 razy.
Powód:
 
BartekChom
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn sie 23, 2010 3:25 pm

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pn maja 16, 2011 10:50 pm

To już się robi szaleństwo. Optymalizowanie gestaltowanych poziomów epickich z dodatkowymi przeróbkami. Mam dwie propozycje: albo daj mu naprawdę wysoki poziom bez kombinowania, albo ułóż go od podstaw - 30k12, ze 300 punktów umiejętności, 30 atutów i jeszcze garść ciekawych zdolności, jeśli się upierasz, że formalnie ma być na 30 poziomie.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pn maja 16, 2011 11:01 pm

A ja mam jedną propozycję: Jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz nic.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 12:48 am

AleksanderTheGreat, a może spróbuj zrobić tego legendarnego rębacza według wskazówek Planetourista, które zawarł w tym artykule:
http://dnd.polter.pl/Pocztowka-z-DD-BNi-bez-klas-c23001
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 9:31 am

AleksanderTheGreat pisze:
Warblade 30
//
Swordsage 20 / Master of Nine 10
//
Monk 1 / Rogue 6 / Swashbuckler 3 / Mobile Fighter 20
//
Ranger 10 / Exotic Weapon Master 3 / Uncanny Trickster 2 / Master Thrower 5 / Ranger +10


Co do tego buildu: czy aby na pewno jest on zgodny z zasadami Gestaltowania? Z tego co mi się wydaje, nie można jednocześnie rozwijać dwóch klas prestiżowych. W tym przypadku widzę, że jednocześnie od 11. poziomu rozwijasz w dwóch "liniach" prestiżówki (Mobile Fighter // Exotic Weapon Master / Uncanny Trickster / Master Thrower).

Z tego buildu także wynika, że za wszelką cenę dążysz do pewnego "uniwersalizmu" w samej walce: Warblade dla najefektywniejszego tłuczenia samego w sobie, Swordsage dla uzupełnienia o dodatkowe manewry i zdolności, Mnich do... dodatkowego KP bez noszenia pancerza oraz większej szykości? Tropiciel dla... preferowanego wroga, ścieżki atutów i umiejek?

Nie prościej byłoby zastąpić Mnicha Barbarzyńcą (obie przyczyny premii unikowej z KP od tego samego atrybutu chyba nie sumują się)? Rozumiem, że aspekt fabularny jest taki a nie inny. Niemniej chyba warto zamiast Tropiciela dać Scouta [o ile bardziej pójdziesz pod D&D 3.5, a nie PFa]. Przy gestaltowaniu i tak masz pełen BaB, a przynajmniej dostaniesz Skirmish, kolejny wzrost szybkości (przy wziętych 20 poziomach dostaniesz wzrost o +9 m), o wiele więcej punktów umiejetności oraz kilka innych zdolności specjalnych.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 9:42 am przez von Mansfeld, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 10:08 am

Vindreal pisze:
AleksanderTheGreat, a może spróbuj zrobić tego legendarnego rębacza według wskazówek Planetourista, które zawarł w tym artykule:

Nie dzięki.

Laveris de Navarro pisze:
Co do tego buildu: czy aby na pewno jest on zgodny z zasadami Gestaltowania? Z tego co mi się wydaje, nie można jednocześnie rozwijać dwóch klas prestiżowych. W tym przypadku widzę, że jednocześnie od 11. poziomu rozwijasz w dwóch "liniach" prestiżówki (Mobile Fighter // Exotic Weapon Master / Uncanny Trickster / Master Thrower).

Nie robię tego. Mobile Fighter to klasa podstawowa, wariant Fightera.

Laveris de Navarro pisze:
Z tego buildu także wynika, że za wszelką cenę dążysz do pewnego "uniwersalizmu" w samej walce: Warblade dla najefektywniejszego tłuczenia samego w sobie, Swordsage dla uzupełnienia o dodatkowe manewry i zdolności, Mnich do... dodatkowego KP bez noszenia pancerza oraz większej szykości? Tropiciel dla... preferowanego wroga, ścieżki atutów i umiejek?

Tak, do tego właśnie dążę.

Laveris de Navarro pisze:
Nie prościej byłoby zastąpić Mnicha Barbarzyńcą (obie przyczyny premii unikowej z KP od tego samego atrybutu chyba nie sumują się)?

Postać jest Praworządna Dobra, Barb nie pasuje koncepcyjnie, a co do tych samych premii trzy słowa: Kung Fu Genius.

Laveris de Navarro pisze:
Niemniej chyba warto zamiast Tropiciela dać Scouta [o ile bardziej pójdziesz pod D&D 3.5, a nie PFa]. Przy gestaltowaniu i tak masz pełen BaB, a przynajmniej dostaniesz Skirmish, kolejny wzrost szybkości (przy wziętych 20 poziomach dostaniesz wzrost o +9 m), o wiele więcej punktów umiejetności oraz kilka innych zdolności specjalnych.

Dobra myśl. Tropka wziąłem dla bonusowych atutów, ale chyba ostatecznie Scout da więcej ciekawszych rzeczy.
Teraz, mając 20 poziomów Scouta, poziomy Łotrzyka chyba nie będą potrzebne. Jakieś sugestie na co zamienić? Paladyn (postać i tak jest już PD)?
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 10:10 am przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 10:31 am

AleksanderTheGreat pisze:
Dobra myśl. Tropka wziąłem dla bonusowych atutów, ale chyba ostatecznie Scout da więcej ciekawszych rzeczy.
Teraz, mając 20 poziomów Scouta, poziomy Łotrzyka chyba nie będą potrzebne. Jakieś sugestie na co zamienić? Paladyn (postać i tak jest już PD)?


Jeśli bardzo zależy ci na premiach do rzutów obronnych z Charyzmy i wierzchowcu, to tak. W innym przypadku daj Fighter (Rogue Variant) (ukradkowy atak to ukradkowy atak), ewentualnie... w tym miejscu daj Tropiciela (dostaniesz te bonusowe atuty oraz trochę punktów umiejętności).
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 10:35 am

Moze po prostu zrob autorska klase ktora bazowo jest jak wojownik ale dodatkowo ma nowa bieglosc w broni egzotycznej co poziom i wzmocnienie paru wojowniczychbfeatow?
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 10:37 am

Laveris de Navarro pisze:
AleksanderTheGreat pisze:
Dobra myśl. Tropka wziąłem dla bonusowych atutów, ale chyba ostatecznie Scout da więcej ciekawszych rzeczy.
Teraz, mając 20 poziomów Scouta, poziomy Łotrzyka chyba nie będą potrzebne. Jakieś sugestie na co zamienić? Paladyn (postać i tak jest już PD)?


Jeśli bardzo zależy ci na premiach do rzutów obronnych z Charyzmy i wierzchowcu, to tak. W innym przypadku daj Fighter (Rogue Variant) (ukradkowy atak to ukradkowy atak), ewentualnie... w tym miejscu daj Tropiciela (dostaniesz te bonusowe atuty oraz trochę punktów umiejętności).

Scout już daje 8, a Swordsage 6. Paladyn chyba będzie najlepszy. Tropka wezmę jeśli kompletnie zabraknie mi atutów.Paladyn 2 poziomy, Tropiciel 4. :D

Albiorix pisze:
Moze po prostu zrob autorska klase ktora bazowo jest jak wojownik ale dodatkowo ma nowa bieglosc w broni egzotycznej co poziom i wzmocnienie paru wojowniczychbfeatow?

Oficjalne materiały mi wystarczą.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 10:51 am przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 11:11 am

Gestalt warblade 20 // swordsage 20 [wariant z walką bez broni] a jak widzę chcesz i poziom 30 to dajesz jeszcze crusaider 10 // scout 10 to uzyskujesz kung fu panda. Bez zbędnego kombinowania z tysiącem klas.

Jest wariant dla scouta, który zmienia skirmisha. Otóż zyskujemy premie do dmg nie wtedy kiedy się ruszymy, ale wtedy, kiedy ktoś nas zaatakuje.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 11:14 am przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 11:24 am

Klebern pisze:
Jest wariant dla scouta, który zmienia skirmisha. Otóż zyskujemy premie do dmg nie wtedy kiedy się ruszymy, ale wtedy, kiedy ktoś nas zaatakuje.

Postać ta potrafi wykonywać pełny atak jako akcja standardowa, więc zwykły Skirmish bardziej się opłaca.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 11:28 am

Obojętnie, ciągle to to samo. I to skirmish i to skirmish. Nie wiem co jest lepszego w pierwszym a co złego w drugim.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 11:29 am przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 11:43 am

Klebern pisze:
Obojętnie, ciągle to to samo. I to skirmish i to skirmish. Nie wiem co jest lepszego w pierwszym a co złego w drugim.

Nic. Kwestia preferencji. Może podaj mi podręcznik w którym to jest. Obejrzę, może się przekonam. :)

Przy okazji - zna ktoś sposób na flankowanie, ale samemu? Z tego co pamiętam jest manewr, który przyzywa małego elementala by dawał flankę, ale to nie to. Jest też postawa, ale ona tylko ułatwia flankowanie z towarzyszem.
Ewentualnie zamiast powyższego przydałby się sposób na pozbawianie premii ze Zr.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 11:49 am przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 12:12 pm

Użyj szablonu Doskonałość, ma EPP +15, przy zwykłym gestaldzie warblade 20/swordsage 10|| paragon(15)/swordsage 10/MoN 5 wystarczy by mieć maszynkę do mielenia mięsa :wink: .
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 12:26 pm

Dagome pisze:
Użyj szablonu Doskonałość, ma EPP +15, przy zwykłym gestaldzie warblade 20/swordsage 10|| paragon(15)/swordsage 10/MoN 5 wystarczy by mieć maszynkę do mielenia mięsa :wink: .

Już go używam, zapomniałem o tym napisać.
Przy okazji zamieniłem Paladyna na Crusadera.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 1:31 pm

Ten szablon nie ma LA. Tylko SW+15. Można go nakładać tylko na potworki. Na forum wizardów użytkownicy postanowili samemu ocenić LA tego szablonu. O ile dobrze pamiętam stanęło na LA +11.

Swordsage ma na to sposoby by flankować samemu.

Nie mam teraz spisu ACF-ów pod ręką.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 1:35 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 1:51 pm

Klebern pisze:
Ten szablon nie ma LA. Tylko SW+15. Można go nakładać tylko na potworki. Na forum wizardów użytkownicy postanowili samemu ocenić LA tego szablonu. O ile dobrze pamiętam stanęło na LA +11.

W PF nie stosuje się LA. Zresztą i tak nie ma to tu znaczenia.

Klebern pisze:
Swordsage ma na to sposoby by flankować samemu.

Okay, poszukam.

EDIT: Masz na myśli stance Island of Blades?
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 2:02 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 2:04 pm

Nie tylko, jest manewr z desert 1 poziom, który ci daje małego zywiołaka ognia na 1 rundę po to właśnie by flankować. Radzę przejrzeć szkoły desert i shadow.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 2:12 pm

Klebern pisze:
Nie tylko, jest manewr z desert 1 poziom, który ci daje małego zywiołaka ognia na 1 rundę po to właśnie by flankować. Radzę przejrzeć szkoły desert i shadow.

AleksanderTheGreat pisze:
Przy okazji - zna ktoś sposób na flankowanie, ale samemu? Z tego co pamiętam jest manewr, który przyzywa małego elementala by dawał flankę, ale to nie to. Jest też postawa, ale ona tylko ułatwia flankowanie z towarzyszem.

Island of Blades - postać nie bardzo flankuje samemu, skoro potrzebuje towarzysza by ten stance działał.
Distracting Ember - postać nie bardzo flankuje samemu, skoro wzywa żywiołaka by móc to robić.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 2:23 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 4:05 pm

A może po prostu finta w walce? Można też oślepić przeciwnika, w PF jest bodajże atut który oślepia przeciwnika przy krytyku.

Ten szablon nie ma LA. Tylko SW+15. Można go nakładać tylko na potworki. Na forum wizardów użytkownicy postanowili samemu ocenić LA tego szablonu. O ile dobrze pamiętam stanęło na LA +11.


Z EPP+15 spotkałem się w jakimś spisie szablonów też bodajże na forum czarodziei. Przyznaję, że +11 jest bardziej strawne. Szablon można nałożyć na dowolną istotę.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 4:18 pm

Przy okazji - zna ktoś sposób na flankowanie, ale samemu? Z tego co pamiętam jest manewr, który przyzywa małego elementala by dawał flankę, ale to nie to. Jest też postawa, ale ona tylko ułatwia flankowanie z towarzyszem.


Adaptable flanker, Players handbook II, p 71
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 4:19 pm przez goracepapu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 4:29 pm

goracepapu pisze:
Przy okazji - zna ktoś sposób na flankowanie, ale samemu? Z tego co pamiętam jest manewr, który przyzywa małego elementala by dawał flankę, ale to nie to. Jest też postawa, ale ona tylko ułatwia flankowanie z towarzyszem.


Adaptable flanker, Players handbook II, p 71

To zadziała tylko jeśli będę mieć zasięg wystarczająco daleki by zagrażać polu przeciwległym do mnie, tym za przeciwnikiem.
O2O
OXO
O1O
1 to ja, 2 to pole któremu muszę zagrażać. X to oczywiście przeciwnik.
 
BartekChom
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn sie 23, 2010 3:25 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

wt maja 17, 2011 9:02 pm

AleksanderTheGreat pisze:
A ja mam jedną propozycję: Jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz nic.

Skoro nie podoba ci się unikanie klas, może spodoba Ci się atut Desperate Battler. Zwiększa szansę na trafienie o jakieś 10% (jeśli mistrz będzie walczył z przeciwnikami, którzy mają KP odpowiadające jego premii do ataku), a przy tym sprawi, że będzie miał powód, żeby mówić "nie plącz się pod nogami" i dobrze się łączy ze zdolnością do samodzielnego flankowania, której szukasz.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

śr maja 18, 2011 9:12 pm

Ponowna zmiana buildu. Teraz jest tak:
Warblade (ToB) 30
//
Swordsage (ToB) 20 / Master of Nine (ToB) 10
//
Monk (of the Lotus; Kung Fu Genius) (PFSRD) 1 / Swashbuckler (CW) 1 / Crusader (ToB) 2 / Ranger (two-handed style; urban companion) (PFSRD) 4 / Swashbuckler +2 / Mobile Fighter (PFSRD) 20
//
Scout (CAdv) 12 / Factotum (Dsc) 3 / Ranger +2 / Master Thrower (CW) 5 / Scout +8


Dokonałem też wyboru większości atutów:
(1) Kung Fu Genius (Dr319)
(1) Combat Expertise (SRD) (human)
(1) Throw Anything (PFSRD) (flaw)
(1) Adaptive Style (ToB) (flaw)
(1) Weapon Focus (dagger, short sword, sai, siangham, unarmed strike, spiked chain) (PFSRD) (swordsage)
(1) Improved Unarmed Strike (PFSRD) (monk)
(1) Catch Off-Guard (PFSRD) (monk)
(2) Weapon Finesse (PFSRD)(swashbuckler)
(3) Graceful Edge (Dng128)
(4) Dodge (PFSRD) (scout)
(5) Shadow Blade (ToB)
(5) Combat Reflexes (PFSRD) (warblade)
(6) Power Attack (SRD) (ranger)
(7) Improved Sunder (SRD)
(7) Endurance (PFSRD) (ranger)
(8) Point-Blank Shot (PFSRD) (scout)
(9) Two-Weapon Fighting (SRD)
(9) Ironheart Aura (ToB) (warblade)
(11) Stormguard Warrior (ToB)
(11) Weapon Specialization (PFSRD) (fighter)
(12) Greater Weapon Focus (PFSRD) (fighter)
(12) Precise Shot (PFSRD) (scout)
(13) Improved Two-Weapon Fighting (SRD)
(13) Blind-Fight (PFSRD) (warblade)
(14) Greater Weapon Specialization (PFSRD) (fighter)
(15) Double Hit (Min)
(16) Melee Weapon Mastery (PHB2) (fighter)
(17) Unnerving Calm (ToB)
(17) Improved Initiative (PFSRD) (warblade)
(17) Great Cleave (PFSRD) (ranger)
(18) Weapon Supremacy (PHB2) (fighter)
(18) Quick Draw (PFSRD) (master thrower)
(19) Perfect Clarity of Mind and Body (ToB)
(20) Blade Meditation (ironheart) (ToB) (fighter)
(21) Prodigy of Weapons (hbr)
(21) Snatch Arrows (PFSRD) (master thrower)
(22) Utter Diamond Clarity (GitPhbr) (warblade)
(22) Robilar's Gambit (PHB2) (fighter)
(23) Improved Weapon Aptitude (hbr)
(24) Dual Stance Mastery (GitPhbr) (warblade)
(24) Far Shot (SRD) (fighter)
(25) Master of One (GitPhbr)
(26) Adamantine General (GitPhbr) (warblade)
(26) Improved Combat Expertise (CW) (fighter)
(26) Quick REconnoiter (CAdv) (scout)
(27) Sure Footing of the Stance Master (GitPhbr)
(28) Strike of the Dual Adept (GitPhbr) (warblade)
(28) Martial Study (ToB) (fighter)
(29) Epic Blade Meditation (GitPhbr)
(30) Strike of the Triadic Master (GitPhbr) (warblade)
(30) Improved Feint (SRD) (fighter)
(30) Rapid Reload (SRD) (scout)

(hbr) oznacza atut autorski. Podam je poniżej.
(GitPhbr) oznacza autorskie atuty z forum Giant in the Playground, które znaleźć można tutaj.
Atuty wybrane.

Autorskie atuty:
Prodigy of Weapons (Epic)
Prerequisites: Weapon Focus, Weapon Specialization, Greater Weapon Focus, Greater Weapon Specialization, Melee or Ranged Weapon Mastery, Weapon Supremacy, weapon aptitude ability.
Benefit: You apply every feat that usually applies only to a single kind of weapon (such as Weapon Supremacy) to all weapons that you are proficient in.
You can use your weapon aptitude ability as a full-round action.
Normal: It takes about an hour of training to make yourself familiar enough with a weapon to put your weapons training to use with it, and you can only designate one weapon per feat that weapon aptitude applies to.

Improved Weapon Aptitude (Epic)
Prerequisites: weapon aptitude ability, Catch Off-Guard, Throw Anything, proficiency in all simple, all martial and at least 4 exotic weapons.
Benefit: You gain proficiency in ALL weapons.
Ostatnio zmieniony czw maja 19, 2011 10:38 am przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 11 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 3:06 am

AleksanderTheGreat pisze:
EDIT: Postanowiłem użyć poczwórnego gestalta i zupdatowałem zarys buildu.

Taa i ciekawe jak to wytłumaczysz graczom że oni grają "tylko" podwójnymi gestaltami.

Grając na tak wysokich poziomach tradycjne style walk stają się mało imponujące w porównaniu do magów którzy mogą niszczyć całe krainy:P Jeżeli już to postaraj się zrobić BN króry nie zostanie strącony jednym dobrze wymierzonym zaklęciem.


Lesser Aasimar z szablonem Saint+ Phrenic Creature
Strona A: Cloistered Cleric 4/Wilder 4/Psychic Theurge 10/Divine Disciple 5/Anarchic Initiate 5/Saint Template 2
Strona B Hexblade 3/Warblade 20/Swordsage 5/Phrenic Creature 2/

Tego typka naprawdę ciężko skrzywdzić:
Cleric daje magie kapłańską którą można się mocno wzmocnić i nie tylko.
Wilder daje wysokie KP dotykowe oraz premie z zbroi dzięki wymasowanemu Internal Armor czyli jakieś 16 tylko z zbroi oraz co ważne paliwo do psi-like Phrenic
Saint template daje Wis do KP premia która będzie się kumulowała z Swordsage oraz parę odporności
Hexblade pozwoli uzyskać bardzo wysokie RO przeciwko magii
Warblade daje dużo fajnych bonusów a co najważniesze pełny bab i manewry
Swordsage Kp z Wis oraz manewry
Phrenic doda atrybuty oraz psi-like aby uzupełnić biedną listę mocy Wildera

Atakować możemy dowolnie albo po dopakowaniu magią za pomocą kawała dużego żelastwa albo boską mocą :P

Kp pewnie wyjdzie około 80 rzuty obronne powinny oscylować około 50. Rozpisanie takiej postaci na tym poziomie i tak będzie koszmarem.Aby uzasadnić jego szablony i nieprzeciętną moc proponuje zrobić z niego syna jakiego bóstwa albo przynajmniej jakiegoś króla :P

Jeżeli chodzi o aspekt wymiatania bronią to manewr Warblade pozwala zadać 2x Test koncentracji czyli w twoim wypadku takies 160-200 obrażeń robiąc komuś pstryczka z palca :P Jeżeli wykorzystasz ten build to nadaj mu imię:
Janek II Królik syn Zbyszka VI :)
Ostatnio zmieniony pt maja 27, 2011 3:23 am przez Schizofremik, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 4:47 am

Schizofremik pisze:
Taa i ciekawe jak to wytłumaczysz graczom że oni grają "tylko" podwójnymi gestaltami.

Wogóle. Nic graczom do tego jak tworzę BNów. Szczególnie jeśli są to ich sojusznicy.

Schizofremik pisze:
Grając na tak wysokich poziomach tradycjne style walk stają się mało imponujące w porównaniu do magów którzy mogą niszczyć całe krainy:P

Widzę, że lubisz rzucać oczywistościami.

Schizofremik pisze:
Jeżeli już to postaraj się zrobić BN króry nie zostanie strącony jednym dobrze wymierzonym zaklęciem.

Wątpię by tą postać pokonało jedno zaklęcie.

Schizofremik pisze:
Lesser Aasimar z szablonem Saint+ Phrenic Creature

Prosiłem o sugestie do klas i atutów. Rasa już jest ustalona - człowiek. Szablon ma - Paragon Creature, dużo lepszy od Sainta i Phrenic Creature razem.

Schizofremik pisze:
Strona A: Cloistered Cleric 4/Wilder 4/Psychic Theurge 10/Divine Disciple 5/Anarchic Initiate 5/Saint Template 2Strona B Hexblade 3/Warblade 20/Swordsage 5/Phrenic Creature 2/

Poczwórny gestalt. To, że tobie się to nie podoba nie znaczy, że możesz to ignorować.
Wiem, że nie napisałem wprost, ale zdawało mi się, że to oczywiste - Ta postać NIE MA być czaromiotaczem, tylko wojownikiem. Nie obchodzi mnie, że Wizard 20 rozniesie ją w drobny mak, nie o to chodzi by dorównywać magom czy druidom ani też zadawać kosmiczne obrażenia tylko o to by być legendarnym wojownikiem, BEZ "klasycznej" magii.
Nie zrozum mnie źle, dziękuję za rady, ale - z całym szacunkiem - ignorowanie ustaleń OP nie jest zbyt fajne. Jeśli już poświęcasz swój cenny czas na dawanie rad to przynajmniej postaraj się by były to właściwe rady, czyli takie jakich OP potrzebuje.
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 8:25 pm

AleksanderTheGreat pisze:
Wogóle. Nic graczom do tego jak tworzę BNów. Szczególnie jeśli są to ich sojusznicy.

Musisz zachować jakaś spójność bo nie może być tak że BN są robieni na gestaltach a gracze grają normalnymi postaciami bo doprowadzisz do absurdu gdzie gracze nie będą wiedzieli czego spodziewać i nie będą w stanie ustalić poziomu trudności danej akcji.
AleksanderTheGreat pisze:
Widzę, że lubisz rzucać oczywistościami.
Wątpię by tą postać pokonało jedno zaklęcie.


Greater Celrity następnie 3x(Twin,Split,Empower,Max-Enervation) czyli 48 poziomy negatywne twój mega poczwórny gestalt nie żyje a takie coś może wyciągnąć Inkantujący na 15 poziomie w jednej rundzie bez żadnego gestalalta jedyne co musi zrobić to przebić twoje KP dotykowe co nie będzie takie trudne pomagając sobie True Strikiem na Contigency i atakując z zaskoczenia.
AleksanderTheGreat pisze:
Prosiłem o sugestie do klas i atutów. Rasa już jest ustalona - człowiek. Szablon ma - Paragon Creature, dużo lepszy od Sainta i Phrenic Creature razem.

Tak tyko Paragon Creature nie ma podanego LA rozumiem że chcesz dać postaci graczom sojusznika którego EPP będzie zbliżone do 40-50 ? to powiedz po co mi on w ogóle ma rozmawiać z takimi low-life jak twoi gracze którzy wtedy nawet nie będą epikami.
AleksanderTheGreat pisze:
Poczwórny gestalt. To, że tobie się to nie podoba nie znaczy, że możesz to ignorować.
Wiem, że nie napisałem wprost, ale zdawało mi się, że to oczywiste - Ta postać NIE MA być czaromiotaczem, tylko wojownikiem. Nie obchodzi mnie, że Wizard 20 rozniesie ją w drobny mak, nie o to chodzi by dorównywać magom czy druidom ani też zadawać kosmiczne obrażenia tylko o to by być legendarnym wojownikiem, BEZ "klasycznej" magii.

Wojowników na empiku patrząc na rożne settingi można policzyć na palcach a ty wprowadzając możliwość gestalta do swojego świata więc czemu nie może być wojownikiem który oprócz walki potrafi wykorzystać jakiś rodzaj energii magicznej, całkowicie nie rozumiem takiego ograniczenia zwłaszcza w kontekście "poczwórnego gestalta" i kampanii epickiej gdzie twój BN będzie wszędzie podróżował na piechotę albo na wiernym rumaku bo jest takim żalem że nawet nie ma teleportu.

Pamiętaj aby ta postać na końcu miała ręce i nogi to musisz stworzyć choćby historie ramową z uzasadnieniem jak twój BN doszedł do takiej potęgi i dlaczego do tego czasu nie stał się kukiełką w rękach jakiego złego maga :P bo twoi gracze jeżeli mają trochę rozumu to zaczną własnie od Legend Lore czy Commune aby wybadać twojego typka.
Ostatnio zmieniony pt maja 27, 2011 8:47 pm przez Schizofremik, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 8:37 pm

Schizofremik pisze:
AleksanderTheGreat pisze:
Wogóle. Nic graczom do tego jak tworzę BNów. Szczególnie jeśli są to ich sojusznicy.

Musisz zachować jakaś spójność bo nie może być tak że BN są robieni na gestaltach a gracze grają normalnymi postaciami bo doprowadzisz do absurdu gdzie gracze nie będą wiedzieli czego spodziewać i nie będą w stanie ustalić poziomu trudności danej akcji.

Do tego dochodzi fakt, że graczom może się to mocno nie spodobać, kiedy się o tym dowiedzą.
IMHO, poczwórny gestalt na epiku to jest już przesada.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 9:10 pm

Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Nie mam ochoty się tłumaczyć z tego jak prowadzę.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 9:21 pm

ACF rangera z PHBII (distracting attack) pozwala na flankowanie samemu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość